Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński na Śląsku "personą non grata"?

Kaczyński na Śląsku "personą non grata"?

Money.pl / 2011-04-02 18:03
Komentarze do wiadomości: Kaczyński na Śląsku "personą non grata"?.
Wyświetlaj:
Ryszard W / 83.10.114.* / 2011-04-02 20:16
Jak zawsze po czasie okaze sie ze to nie firycki z PO maja racje ale bedzie za póżno.Kaczyński ma racje.
jaśko muzykant / 83.10.150.* / 2011-04-02 20:23
Kaczyński to taki jak babcia, ciagle tylko by oszczędzała, ani laptopa ani nic ..
JanuszPOlikot / 2011-04-02 19:54 / Tysiącznik na forum
Fachowiec od afery hazardowej z PO...........takie oto wykręca numery w trakcie kampanii samorządowej.....
"Rzeczpospolita": Mieszkańcy Zabrza dostali w tych dniach tysiące pocztówek z rycinami przedstawiającymi Hindenburg - taką nazwę nosiło to miasto przed wojną. Pocztówki wysłał... Mirosław Sekuła - przyszły kandydat na prezydenta Zabrza ...............Dobrze że go wyborcy POgonili i przegrał z kretesem....
JanuszPOlikot / 2011-04-02 19:47 / Tysiącznik na forum
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Jerzy Buzek, nie obawia się już koalicji PO-PSL-Ruch Autonomii Śląska w Sejmiku Wojewódzkim. Jak powiedział w Polskim Radiu Katowice dążenia decentralistyczne nie mogą być jednak realizowane przeciwko Polsce...............

Jorg Bussek......Jak mogą dążenia decentralistyczne być realizowane zgodnie z interesem scentralizowanego państwa.......

A co kolejny Ślązak pan Kutz sądzi o Polsce..........Kazimierz Kutz": Mamy w historii takiego naszego polskiego haka, na którym można wszystko zawiesić: utratę państwowości. Mówiąc nieco dosadnie, problem Polski to problem wiejskiej wywłoki. Wywłoka to dziewczyna, która ma jakiś feler. Sierota albo kaleka; źle wychowana albo używana przez różnych; niemająca własnego domu albo oparcia w rodzinie."

A co mówił pan Migalski w trakcie powodzi w Polsce (niecały rok temu).....Eurodeputowany PiS Marek Migalski mocno uderza w PO. "Nie chce mi się w to wierzyć, bo to by oznaczało, że władzę w Polsce sprawują ludzie bez serca. I bez rozumu".........Jak widać pan Marek lubi krytykować tylko co on zrobił jako osoba desygnowana przez PIS w europarlamencie....
jaśko muzykant / 83.10.150.* / 2011-04-02 20:26
A Pan Kutz to gdzie chodził na bunga-bunga, co on tez się z wywłokami zadaje
JanuszPOlikot / 2011-04-02 20:42 / Tysiącznik na forum
W Łodzi tacy wszyscy jak ty....?
JanuszPOlikot / 2011-04-02 20:12 / Tysiącznik na forum
A co pan Donek myśli o Polsce.............Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem.
dgen / 2011-04-02 19:25 / Tysiącznik na forum
mieszkam w woj. śląskim ale nie jestem ślązakiem i obserwuję od lat systematycznie zwiększające się "ciążenie " slązaków do niemiec oraz pogardę dla tych "nie-slązaków".
Groby i pomniki dawnych powstańców śląskich zarastają trawą , za to powstaje sporo nowych monumentów poświęconych np. żołnierzom wehrmachtu. Podobnie z nazwami ulic - corazw ięcej partonów niemieckich, którzy kiedyś zwalczali polskość. W czasie remontu zabytkowej kamienicy w katowicach "przypadkowo" zniknął polski orzeł zwięczający budynek.............
nie wspomnę już o dojściu do władzy w województwie (dzięki Po) ruchu autonomii śląska - każdy kto zna tych ludzi, wie jakie mają dążenia i marzenia........
byly solidaruch / 79.185.231.* / 2011-04-02 23:16
Obserwuje codzieje sie przez te dwudziestolecie w Polsce mozna dojsc do wniosku ze Polska na tych przemianach przegrala?
tropiciel poglądów / 46.112.144.* / 2011-04-02 19:07
Kim jest ten niedogolony gość na fotce, o fizjonomii mocno odbiegającej od słowiańskiego typu?
Nie wiem, ale jego poglądy są zaskakująco zbieżne z niżej zacytowanym:

„Mamy największy interes w tym, żeby ludności Wschodu nie jednoczyć, lecz przeciwnie, żeby ją rozbić na możliwie wiele części i odłamów… na niezliczone małe odłamy i cząstki”. Heinrich Himmler – „Kilka myśli o traktowaniu obcoplemieńców na Wschodzie” – 15.04.1940".

„Jako naród polski mamy prawo wiedzieć, czy sprawujący władzę kierują się li tylko polskim interesem narodowymi polską racją stanu, czy też przemawia przez nich partykularyzm lub obce nam dążenia”
- z pisemnej wersji kazania ks. Henryka Jankowskiego, wygłoszonego 18.06.995 r. w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku".

Ostatnio słyszałem, że szef ABW wypowiadał się nt. siatki agentów działających w Polsce. Zdaje się, że jest ich dużo więcej, niż on przypuszcza.
Pyclik / 77.236.7.* / 2011-04-02 18:20
Tytułowe pytanie - bardzo zasadne, to właściwie powinno być stwierdzenie, bez pytajnika!
Oby wszystkie polskie regiony poszły w końcu po rozum do głowy; ten "leśny dziadek", któremu marzy się panowanie aż do śmierci, a potem pewnie pochówek na Wawelu, winien być wszędzie "personą non grata", najlepiej z całym pisiorowym towarzystwem.
Dla dobra nas wszystkich!
JanuszPOlikot / 2011-04-02 19:58 / Tysiącznik na forum
Co tam słychać w Męcinie.....
tesa1959 / 2011-04-02 18:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Po prostu pan Jarosław nie zna historii Polski, nic nie wie o powstaniach śląskich, o walce Ślązaków o polskość, o przyłączenie tych ziem do Śląska.
konserwa / 2011-04-02 18:42 / Tysiącznik na forum
Dobrze to dlaczego teraz narastają przy udziale RAŚ tendencje do uzyskania autonomii i dlaczego zaczynają się działania przeciw Polsce. Ślązacy, którzy walczyli w Powstaniach Śląskich walczyli o Polskość tych ziem a nie o Śląskość. To chyba szanowna Pani nie zna historii proszę zajrzeć do podręcznika historii i zastanowić się o co chodziło Korfantemu.
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-04-02 18:15
wyPOwiedź na POziomie tyPOwego lemminga z PełO.
tesa1959 / 2011-04-02 18:27 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Znów wycieczki zamiast faktów?
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-04-02 19:08
oto fakty:
1. to tesa zrobiła wycieczkę w kierunku jarosława
2. skąd tesa może wiedzieć czego jarosław uczył się w szkole, na które lekcje zaspał, a których nie miał
3. typowy lemming nigdy nie wyrasta ze szkoły, nie myśli i nie wnioskuje samodzielnie, lecz wszędzie widzi:
a) nauczycieli (tzw. autortety peło)
b) uczniów grzecznych (tych, którzy recytują bezbłędnie slogany podawane przez autorytety peło)
c) uczniów niegrzecznych (tych, którzy nie widzieli dziś szkła kontaktowego i powtarzają z błędami)
Pyclik / 77.236.7.* / 2011-04-02 19:34
Do analfabety|!
Słusznie się tak nazwałeś, bo z błędem, poniżej - abyś wiedział o czym piszesz
http://supermozg.gazeta.pl/supermozg/1,102610,7141132,Leming_wlasciwy__Lemus_lemus__ang__norway_lemming.html
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-04-02 19:46
czesc super mózgu. grałeś kiedyś w gierki na kompie? czy nie miałeś na to czasu? jest taka jedna, która nazywa się Lemmings. w tej grze wcielasz się w autorytet peło i twoim zadaniem jest doprowadzić zwierzątka do tego, by np zagłosowały na odPOwiedniego kandydata, albo wywalczyły autonomię dla ucieśnionego regionu.

POlecam POgrać, warto!
pyclik / 77.236.7.* / 2011-04-02 20:33
A a polecam słownik, oczywiście polski, bo mienisz się polskim analfabetą
tesa1959 / 2011-04-02 19:32 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To nie są fakty, tylko znów obelgi. Nawet nie rozumiesz słowa :"fakty", a ja nie urządzałam wycieczki w stronę Jarosława, tylko skomentowałam jego wypowiedź na temat polskości Ślązaków.
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-04-02 19:36
no faktycznie
pan Jarosław nie zna historii Polski
to nie wycieczka, to fakt.

ps. nie byłem na tej lekcji, to może udzielisz mi korepetycji, o co chodzi z przyłączaniem "tych ziem" do Śląska.
tesa1959 / 2011-04-02 19:44 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

z przyłączaniem "tych ziem" do Śląska.

miało być do Polski. Zwyczajnie się pomyliłam (za szybko myślałam, a za wolno pisałam i tak wyszło). A, że pan Kaczyński nie zna historii świadczy o tym fakt, że Ślązaków nazywa zakamuflowanymi czy coś w tym sensie Niemcami - i to jest fakt, a nie wycieczka. Gdybym skomentowała to, że jest rasistą, nacjonalistą czy kimś tam jeszcze, wtedy byłaby wycieczka.
Pyclik / 77.236.7.* / 2011-04-02 20:51
A może prawda, bez ogródek?
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-04-02 19:50
czytałaś tekst źródłowy (wypowiedź jarosława), czy od razu interpretację (wypowiedzi autorytetów peło)?
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy