Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński: Należy opodatkować "wielkie media"

Kaczyński: Należy opodatkować "wielkie media"

Wyświetlaj:
Elendir / 2010-11-09 10:02 / Łowca czarownic
Czyżby były zbyt niezależne? Nie da się ich kontorlować tak jak lokalnych, uzależnionych od finansowania z nadania?
właściwy kierunek / 87.118.126.* / 2010-11-08 17:44
Po przejęciu władzy przez PIS należy również roważyć możliwość udzielenia koncesji na prowadzenie telewizji każdemu, kto sobie tylko wyrazi na to chęć. Ba, można tym nowym nadawcom udzielić ulgi wszelakie, w tym podatkowe. Warto rozważyć również likwidację niektorych stacji radiowych, tłumacząc, że częstotliwości są potrzebne wojsku. Jednym słowem trzeba doprowadzić do bardzo prostej sytuacji, a więc aby michniki, solorze i tego typu typy zajęły się swoją własną egzystencją. Nic tak nie przymula, jak fakt, że sypią się biznesowe plany.
sarmacki wernyhora / 79.191.245.* / 2010-11-08 09:06
Również tych wszystkich, którzy maja kasę, jak np kułaków i sklepikarzy, no i banki, gdzie kasa aż się przelewa. Żeby było sprawiedliwie, ci co się nie obijają i pracują muszą płacić na leworękich, przygłupów i leni. A dopilnuje tego osobiście prezes Kaczyński, były aktor grający dziś polaka i katolika
T. / 81.190.70.* / 2010-11-08 00:41
Opodatkować wypadałoby również :co łaska za chrzciny , za pogrzeb , za ślub kościelny , od tacy ,datki za kolędowanie itp.
KRRIT / 188.146.159.* / 2010-11-08 00:00
Typowe dla Jarka jak nie można czegoś kontolować to trzeba to zniszczyć zgnoić lub zamknąć. TVN, POlsat i TVP nie wielbią Jarka trzeba zgnoić, w szkiełku kontaktowym ktos zadzwoni i powie coś na Jarka treba zlikwidować szkieło i człowieka który zadzwonił, ktoś tam w internecie napisze cos nie po myśli jedynej słusznej na tym świecie parti ,,PIS,, trzeba ocenzurować internet, jakiś członek partii śmie mysleć samodzielnie wywalić. Najlepsze na sam koniec ten facio zrobi nam to wszysko oczywiście dla naszego dobra bo on najlepiej wie co dla takich nieporadnych głupków jak my jest najlepsze.
issael / 46.113.242.* / 2010-11-07 23:15
Osoba która nie ma pojecia o działalnosci gospodarczej, bardzo lubi opodatkowywać.
Na jakiej podstawie jeden przedsiebiorca ma oddawać pieniądze drugiemu?
Czy dlatego , ze często ten drugi jest nieudolny albo zwyczajny leń?
Czy w Polsce macie jeszcze za małe podatki? Tak chcecie sie rozwijac , przez podnoszenie podatkó i wymyslanie nowych?
Powodzenia. Obawiam sie tylko , ze skutek będzie wrecz przeciwny. Aparat skatbowy w Polsce doprowadził wiele firm do bankructwa poprzez nadmierny fiskalizm albo co gorsze poprzez złą interpretacje przepisów . Wprawdzie poszkodowanym po latach przyznaje sie racje (czasami) ale co z tego? skoro strat juz nie da sie odrobic setki jezeli nie tyciące ludzi (w skali całego kraju) potraciło pracę. Jezeli na tym ma polegac rozwój .. to współczuję.
Owszem kazdy przedsiębiorca może , dac z własnej woli, lub wspomóc inicjatywe lokalna, ale na zasadzie dobrowolnosci a nie przymusu. Gospodarki w których tak system funkcjonuje sa o wiele pręzniejsze i sprawniejsze. Nie ma nic gorszego jak odebranie bodżców, do zaradności. Mediom lokalnym nie pomoze urzedowe "okradanie" mediów o zasięgu krajowym. Poniewaz pieniądzie dzielili by urzednicy a to uzalezniało by je od władzy jeszcze bardziej.
Oczywiście pan Kaczyński zdaje sobie sprawe z absurdalności takich propozycji (mam nadzieję). Tylko , ze nie powinie sadzic , że prowincjusze to głupole. I kazda kiełbase wyborcza łykną.
Co innego gdyby pan Kaczynski zobaczył szanse prowincji w odchudzeniu wszelkich administracji, namawiał do uproszczenia maksymalnego wszelkich procedur, i jak najmniej pozostawił do tzw uznaniowości urzedniczej. Ale o takim postulacie nie słychac zbyt czesto, a juz nie u pana Kaczyńskiego, którego metoda na rozwiazywanie problemów jest etatyzm własnie.
Ale moze zacznijmy od innej strony, aby dac przykłąd od siebie, przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby pan Kaczyński zaproponował opodatkowanie apanazy swoich, posłów czy urzedników wszelkich szczebli od centrum do gmin na rzecz wsparcia wolnych mediów lokalnych.
To była by godna inicjatywa... dająca dobry przykład i bardzo zwiekszajaca wiarygodność.
Ale jest chyba pewien szkopół, trzeba by siegnac do własnej kieszeni a nie do cudzej, co?
Daaaario / 83.10.170.* / 2010-11-07 22:54
Należy opodatkować Kaczyńskiego podatkiem 99% !
Lomion / 178.235.217.* / 2010-11-07 22:17
To ja mam lepszy pomysł w tym samym stylu: opodatkujmy wielkie partie polityczne, ale wesprzeć lokalne inicjatywy. Niech trochę zapłaci PO, trochę PiS i trochę SLD. Będzie na wspieranie samorządności i budowanie demokracji od dołu. Czy Pan Prezes jest za?
ojro / 91.193.208.* / 2010-11-08 01:54
Partie polityczne są finansowane z naszych podatków. Więc opodatkowywanie partii to byłby de facto kolejny podatek dla nas.
michal28 / 94.75.122.* / 2010-11-07 22:46
Powiem tak jak ktoś jest mądry to ma własną firmę jak ktoś jest troszkę słabszy to ma wspólnika i też ma własną firmą a jak ktoś jest idiota to jest lub staje się politykiem. Wniosek z tego jest taki że politykom wiecznie mało nic nie dają od siebie tylko biorą a trzeba pomyśleć Państwo jest jak duża spółka akcyjna i może być rentowna tylko mądrych polityków nam brakuje i tyle. Szczęścia życzę
baaca / 89.79.216.* / 2010-11-08 02:01
POwiedział co wiedział... hej
3skneruska / 2010-11-07 21:54 / Bywalec forum
Kaczyński był kiedyś premierem rządu polskiego a z jego wypowiedzi, że bardzo mało się orientuje o podatkach w państwie.. Otóż panie Kaczyński wszystkie telewizje w Polsce płacą podatek ( nie wiem tylko, aby czy telewizja Trwam płaci), mało tego weszła parę lat temu ustawa, dzięki której telewizja publiczna i koni polskie dostaje więcej kasy na tworzenie " bardzo ambitnych" filmów. Jak dla mnie skoro TVN i POLSAT i wiele innych stacji utrzymuje się na tej głębokiej wodzie i dają sobie radę bez abonamentu to pewnie i telewizja też dałaby sobie radę. Tylko, że to tak zawsze miło i przyjemnie wyciągać rękę po kasę i bez żadnego stresu fundować zarządowi niebotyczne pensje, premie a potem narzekać, że mało kasy ma telewizja publiczna. proponuję wyp.... zarząd, wziąć porządnego menadżera i zobaczycie co się z tego da wycisnąć. Ja nie kumam, nawet w małych miasteczkach prosperują małe telewizje kablowe, a duża z solidną bazą i dostawą kasy na konto nie daje sobie rady
ccccccccccc / 195.74.79.* / 2010-11-07 22:18
TVN placi podatki w Luksemburgu. Devidendę też wyprowadza
czater / 2010-11-07 22:43 / Tysiącznik na forum
A Rydzyk wyprowadza dywidendę do Watykanu
JX / 91.193.160.* / 2010-11-07 21:50
Aby zrównoważyć wpisy godne Hasbary, przytaczam fragment felietonu red. Ziemkiewicza, o przestraszonych durniach:

„Nie dostrzeże więc, żeby nie wiem co, że krajem rządzi zorganizowana grupa przestępcza, że niszczy się elementarne wolności demokratyczne, że władza kontrolami "na granicy prawa" czy restrykcjami administracyjnymi może zrujnować każdego, i korzysta z tego, by wytępić opozycję, że premier po łukaszenkowsku pozwala sobie, z pełną pogardą dla prawa i sądów, wyznaczać publicznie, kto "na sto procent będzie siedział", że na każdym szczeblu obywatel łupiony jest przez lokalnych kacyków i mandarynów, aparat państwa żyje w symbiozie z wszelkiego autoramentu mafią, sitwy i korporacje blokują odbierają Polakom szanse indywidualnego awansu i wspólnego rozwoju, a cała ta władza, bezwzględna dla własnego narodu, za to służalcza wobec obcych dworów, prowadzi kraj do pewnej katastrofy i bankructwa.
To wszystko do przerażonego kretyna nie dociera. Zbyt jest przerażony i zbyt głupi. No i nikt nie wyprowadzi go z błędu, bo, przy tym wszystkim, jest elitą, jest najmądrzejszy, czego dowodem, że czyta, to co czyta, słucha, ogląda i powtarza wyłącznie to, "szto nada".

http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news/salon-przestraszonych-durniow,1551206,2789
Prawdziwy Polak / 213.77.81.* / 2010-11-07 21:31
co myslicie strasznie mnie to trapi?
mikser / 83.29.172.* / 2010-11-07 22:36
Wytrzep kapucyna to ci minie trapienie
andy1811 / 178.73.63.* / 2010-11-07 20:53
Ale się Jaruś spasł. Widocznie mu Martunia coś odpaliła z tych 3 milionów z polisy i pewnie jej mąz tez coś wujowi na boku zarobił. Gdzie były te światłe umysły, gdy Jarek był premierem?
uczulony na Polskę / 87.205.58.* / 2010-11-07 20:48
Komunizm w najczystszej postaci. Zabrać bogatym, dać biednym. Później zabrać Żydom, dać Naszym. Dowalić domiarem, nasłać kontrole, paść na kolana, modlić się o wygubienie tych co coś mają.
I po co, Panie Kaczyński, niby brałeś udział w obalaniu komuny. Władza się śniła po nocach. Uwielbianie tłumów. Z miłości do Polski nic nie miałeś? Czekasz na poklask takich samych nieudaczników jak Ty sam. Porwałeś tłumy? Nic z tego. To tłumy potrzebowały takiego Janosika, co to walczył z komuną, nie był nachodzony przez SB,nic nie miał. W oczach rozpitych, pozbawionych jakiejkolwiek nadziei pracowników byłych PGR, małorolnych rolników z jedną świnią i koniem, wszelkiej maści nygusów, szukających rent w ZUS-ie, stałeś się Mesjaszem. Znalazłeś praprzyczynę ich niedoli. Przecież są tacy co mają dużo, pewnie kradli, pewnie rozkradli co Polskie, albo wyprzedali za judaszowe srebrniki. Nie masz nic do zaoferowania dużej przecież grupie Polaków. To jedziesz na ich lękach, padasz na kolana przez każdym co chodzi w czarnej kiecce, pokazujesz, jestem taki jak Wy. Też nic nie mam, ale pokaże Wam drogę do wolności. Ta droga prowadzi tylko przeze mnie. To Ja, Jarosław Kaczyński zbuduję wam dom pełen szczęśliwości. Kto wierzy we Mnie, żyć będzie dostatnio, w krainie wiecznej Szczęśliwości.
I tak powoli wbijasz do głów Ludziom, że to Ty jesteś Wielki, Tylko ty jesteś sprawiedliwy. No powiedz w końcu Narodowi.
Jam jest Bóg!!!!

Wszelkiej maści szczekacze mogą już zacząć ujadać. Pamiętajcie o Kluzikowej, Jakubiak, Dornie, Jurku i wszystkich innych, na których Pan zesłał swój gniew.
zlodzipochodzi / 82.13.21.* / 2010-11-07 20:45
Komunizm to taka piękna idea systemowa. Chciałbym żyć w świecie gdzie komunizm jest wszechobecny. Niestety problemem każdego systemu jest to, że wszystkie są prowadzone przez ludzi... a ludzie z natury nie są komunistami. Ludzie z natury są kapitalistami. Kto umie więcej i lepiej, ten jest lepszy i większy... Pan Kaczyński wedlug mnie przedstawia takie komunistyczne idee tylko w jednym celu - żeby uzyskać lepszy wynik w wyborach.
ojro / 91.193.208.* / 2010-11-07 20:42
Populistyczna wypowiedź Kaczyńskiego, nic więcej. Zbliżają się wybory samorządowe, więc trzeba mówić o wzmacnianiu władzy lokalnej, lokalnych mediów itd.

Kto miałby decydować o tym, kogo opodatkować i kogo dofinansować? PiS? PO? Wiadomo, że każda partia będzie chciała opodatkować media sobie nieprzychylne, a dofinansować pozostałe, które tę partię popierają. A zatem taki podatek służyłby tylko jeszcze większemu upolitycznieniu mediów.

Kaczyński o tym doskonale wie, ale mimo to proponuje takie rozwiązanie, aby zdobyć dodatkowe kilka procent wyborców. PiS postępuje tak samo jak PO - zależy im tylko na wynikach sondaży i na wygranej w wyborach.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy