Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński: Nie będzie zgody na usuwanie krzyży

Kaczyński: Nie będzie zgody na usuwanie krzyży

Wyświetlaj:
antykaczysta / 79.191.104.* / 2009-11-11 19:24
PrezydĘta na pewno za 405 dni...
anka 29 / 82.139.179.* / 2009-11-11 19:54
Nie bądz taki pewien, bo ja np zagłosuję na profesora Lecha Kaczyńskiego- rozsądnego intelektualistę, a nie na przestraszonego Tuska
yuki / 77.65.44.* / 2009-11-11 21:23
Jak Kaczyński ze swoimi naburmuszeniami jest rozsądny, to ratuj nas Boże!
Adam P. / 89.73.202.* / 2009-11-11 19:56
Jak ten intelektualista publikował na zachodzie swoje artykuły skoro nie zna języków ?
studentMIM / 2009-11-11 20:19 / Tysiącznik na forum
Jeśli ktoś uważa znajomość języków za jakikolwiek miernik inteligencji, to chyba nie jest z nim najlepiej...
Adam P.- Polak / 89.73.202.* / 2009-11-11 21:43
Widzisz robiąc doktorat trzeba bodajże ( dokładnej liczby nie pamietam) opublikować 5 artykułów w zagranicznych pismach naukowych a przy robieniu tytułu profesora napewno więcej więc jak byś miał jakieś pojęcie o zdobywaniu tytułow naukowych to bys wiedział
@@@ / 89.74.229.* / 2009-11-12 16:31

...przy robieniu tytułu profesora...

Powiedz nam, jak sie robi tytul profesora?
studentMIM / 2009-11-11 22:02 / Tysiącznik na forum
Rzeczywiście nie wiem, jakie są wymogi formalne na stopnie naukowe. Ale myślisz, że nie da się dać tego dokumentu po prostu do tłumaczenia???
Adam P. / 89.73.202.* / 2009-11-11 22:38
Sęk w tym że wymóg jest że powinno się to zrobić osobiście, jak jest przestrzegany w naszym kraju to już inna sprawa. Tyczy się to także konferencji naukowych na które doktorant lub profesor nie zabiera osobistego tłumacza, więc język angielski musi znać
studentMIM / 2009-11-11 22:57 / Tysiącznik na forum
może masz rację. Mógłbyś jednak zacytować regulamin?
steffff / 213.158.199.* / 2009-11-11 20:07
Ja też zagłosuję na Lecha Kaczyńskiego
Adam P. / 89.73.202.* / 2009-11-11 20:18
A ja zagłosuje jak Polak a nie sługa Rydzyka i Watykanu ktory sciaga kase z budzetu Panstwa, STOP Pasozytom
studentMIM / 2009-11-11 20:42 / Tysiącznik na forum
Uważaj, bo swoimi wypowiedziami możesz obrazić wiele uczciwych osób. Po każdej stronie sceny politycznej znajdują się "czarne owce" i wiele porządnych ludzi. Uważaj bardziej na słowa.
klerOFF / 79.191.104.* / 2009-11-11 21:40
Uważać na słowa gdy demaskuje sie oszustwa? Bardzo dziwne rozumienie uczciwości. To jak ktoś cynicznie wykorzystuje naiwne owce płacące w dobrej wierze ostatnie grosze -nazywać perfumerią? Pasuje?
studentMIM / 2009-11-11 21:54 / Tysiącznik na forum
Jeśli demaskujesz, to przydałyby się twarde dowody....
klerOFF / 79.191.104.* / 2009-11-11 23:34
A prosze bardzo. Rydzyk w swej podległej spółce rozliczył na swoja korzyść podatek -nieprawniei właśnie US dobiera mu się do t.....pare milionów bedzie
O wczesniejszych korupcjach przy wyłudzaniu dotacji od min ochrony środowiska na odwierty za rzadów pis nie wspomnę i o aferze stoczniowej tez nie...
studentMIM / 2009-11-11 23:58 / Tysiącznik na forum
Afera stoczniowa to Rydzyk? A to ciekawe, myślałem, że to PO. No ale pewnie mam fałszywe informacje.
A mi konkretnie chodziło o sugerowanie, że uczciwi ludzie głosujący inaczej niż Ty to " słudzy Rydzyka" i nie Polacy
pchelek / 2009-11-11 18:40 / Tysiącznik na forum
juz niedlugo najbardziej nieudany prezydent swiata pojdzie w odstawke - po wyborach juz go nie bedzie..
Wystarczy! / 83.8.254.* / 2009-11-11 18:26
Jesteśmy z Panem Panie Prezydencie! Świetne przemówienie! Może wreszcie, 11-go listopada, Polakom otworzą sie oczy. Już dość szyderstw na polskojęzycznych POrtalach.
Pilsener / 2009-11-11 18:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Brzęczenie starego PRL'owca, politruka Kaczynskiego, wielkiego patrioty, który jak tylko by mógł zawróciłby polskę do epoki łuku i strzały, gdzie rządziłby szaman Rydzyk i partyjny kacyk, jego braciak. Uchroń nas losie przed patriotami, przed innymi oszołomami mamy nadzieję obronić się sami.
studentMIM / 2009-11-11 19:45 / Tysiącznik na forum
Twoje teksty są tylko obraźliwe i nie niosą ze sobą żadnej treści. Nie ma w nich żadnego konkretnego oskarżenia, bo takie trzeba by uzasadnić. A tak można po prostu kogoś poobrażać.
Pilsener / 2009-11-12 13:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czy obraźliwe jest stwierdzenie, że prezydent polski to stary PRL'wiec czy zaściankowy dziwak? Śmieją się z niego nawet na Barbadosie, był wyszydzany, wykpiwany i pogardzany w szeregu tytułów prasowych, zwłaszcza Niemieckich.
studentMIM / 2009-11-12 16:51 / Tysiącznik na forum
1. stary PRLowiec niesie w sobie negatywny wydźwięk i biorąc pod uwagę działalność w opozycji demokratycznej jest nie do końca prawdziwe
2. Jeśli "zaściankowy dziwak" nie jest dla Ciebie obraźliwe, to masz bardzo dziwne kryteria
3. To że jakieś osoby z lewicy wyśmiewają Kaczyńskiego nic faktycznie nie znaczy (poza określaniem poziomu tych osób).
4. był wyszydzany, wykpiwany i pogardzany w szeregu tytułów prasowych,

a) myślę, że ten szereg tytułów wcale nie jest taki długi
b) wyszydzanie i wykpiwanie są cechą ludzi na niezbyt wysokim poziomie inteligencji i wychowania. Tak więc takie zachowania nie świadczą źle o obiekcie tych drwin, ale o drwiących
Pilsener / 2009-11-13 13:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
działalność w opozycji demokratycznej - w opozycji być może tak, ale demokracja to dla niego tylko puste, wyborcze hasło i nieznane, egzotyczne słowo. Opozycja do Bieruta nie oznacza zaraz demokraty, prędzej Gierka lub Gomułkę. Taki z niego demokrata, jak z Fidela postępowy reformator, haha. 99% tej tak zwanej "demokratycznej opozycji" to zwykłe socjalistyczne bojówki, wywodzące się na ogół z organizacji związkowych, czego najlepszy przykład to Tusk i Kaczyński - ZERO jakichkolwiek reform pro-demokratycznych i pro-kapitalistycznych, za to pełne otwarcie na socjalizm.
studentMIM / 2009-11-13 14:49 / Tysiącznik na forum
nawet nie chce mi się dyskutować z takim poziomem wypowiedzi....
Pilsener / 2009-11-14 12:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najbardziej liberalną i demokratyczną partią jest SLD a najbardziej pro-demokratycznym i liberalnym rządem był rząd L. Millera (drastyczne obniżki podatków dla firm i skrócenie o połowę urlopów macierzyńskich) - udowodnij, że tak nie jest, wielcy bojownicy o wolność i demokrację wywodzący się z PRL'u lub sektora publicznego, przecież to śmiech. Jaki z Tuska demokrata czy kapitalista, jak on nawet godziny uczciwie nie przepracował na wolnym rynku? Wystarczy go porównać choćby z taką M. Thatcher - Tusk i Kaczynsky to zera a nie demokraci, widać to najlepiej jak ich zestawisz ze "spadkobiercami PRL", czyli partią czerwonych i aferzystów z SLD - w czym są lepsi od nich? Jacy to demokraci? Same stare komuchy, jak 99% posłów w sejmie, dlatego polska wygląda jak wygląda i nic się nie zmienia na lepsze.
studentMIM / 2009-11-14 14:11 / Tysiącznik na forum
Jak zaczniesz pisać na poziomie, to porozmawiamy
JAW / 84.10.195.* / 2009-11-11 18:25
Wyrok jest wyrokiem i przyjmowanie go do wiadomości czy nie, nie ma nic do rzeczy. Gdyby można było powiesić w każdej klasie gwiazdę Dawida z półksiężycem i krzyżem, to możnaby rozmawiać, ale na razie to prawa są łamane. Nie tylko o krzyże chodzi, ale choćby o ustawowe prawo do nauki etyki, której od dnia wejścia ustawy w życie nie ma. Inna sprawa gdy chodzi o uczelnie prywatne czy zakonne.One maja swoje prawa do afiszowania swego światopoglądu.
Wapniak/bez .../ / 87.207.223.* / 2009-11-11 17:33
A ja nie wyrażam zgody na dalsze piastowanie stanowiska Prezydenta i to durne dla mnie, gadanie...
marek 19.53 / 83.24.6.* / 2009-11-12 00:43
Kompletnie bez znaczenia. Został wybrany wolą narodu w jednomandatowym okręgu wyborczym. Demokracja polega na uszanowaniu woli większości. Nie podoba mi się to, ale premierem RP jest Tusk.
BezPomyślunku? / 83.8.254.* / 2009-11-11 18:12
Rzeczywiście, jesteś wapniak. Nie rozumiesz podstawowych rzeczy, np. tego, że Twój świat przeminął razem z PRLem. Za rok będziesz mógł wyrazić swoje niezadowolenie w wyborach, ale nie wcześniej...
bibliofil / 78.8.208.* / 2009-11-11 17:32
Panu Kaczyńskiemu ...... już dziękujemy ......... pamyłka narodu jaką było wybranie tego buca raczej się już nie powtórzy ...... !!!!
Jeśli ktoś chce się modlic w czasie przerw może iśc do prywatnej szkółki przyparafialnej ........ w szkołach publicznych nie ma miejsca na okazywanie swoich preferencji wyznaniowych .... !!!!
Chamstwem i aktem służalczego oddania za Prymasowi za poparcie Kościoła w wyborach ..... czas z tym skończyc. Polska to nie Watykan - to kraj świecki !!!!!
Szkoda, że Kościół wykreśli8ł niektóre niewygodne rozdziały ze swoich Pism Świętych !!!!!!
studentMIM / 2009-11-11 19:54 / Tysiącznik na forum
Nakazanie zdejmowania krzyży jest okazywaniem ateizmu, który jest wiarą w nieistnienie Boga.
ced.robek08 / 89.228.137.* / 2009-11-18 09:23
Człowieku zejdż na ziemię.Przez te krzyże poginęło miliony ludzi,przelano ich krew.Właśnie przez krzyż.
michalwasowski / 193.109.225.* / 2009-11-11 20:35
Nie ateizmu, tylko świeckości państwa. Czemu jak jest w szkole jeden muzułmanin, to nikt nie wiesza półksiężyca, jak jest jeden Żyd nikt nie wiesza gwiazdy Dawida? Mamy świeckie państwo i w państwowych szkołach nie powinno być żadnych znaków religijnych, albo wszystkich wyznań, których dzieci do niej uczęszczają.
studentMIM / 2009-11-11 20:40 / Tysiącznik na forum
Bo demokracja to dyktatura większości ;P
A tak na serio, to uważam, że gdyby w klasie było powiedzmy 5 muzułmanów, to należałoby w niej powiesić obok krzyża także półksiężyc.

Do krzyża jednak dochodzi dodatkowy powód, dlaczego powinien wisieć. Jest on po prostu elementem naszej kultury. Tak samo jak naturalne jest, że w sądach pojawia się postać Temidy, tak samo krzyż jest nierozerwalnie związany z naszą kulturą.

Jeśli pozostawisz dyrektorom/radom rodziców decyzję czy w klasie powinien wisieć krzyż, to będzie to wolność i świeckość państwa (gdyż nie będzie narzucało nikomu wiary). Jednak jeśli zakażesz wieszania krzyży, to będziesz propagował wiarę ateistyczną (bo będziesz nakazywał państwowo brak symboli)
michalwasowski / 193.109.225.* / 2009-11-11 21:08
Skąd wziąłeś liczbę 5 muzułmanów? Dlaczego nie 4 albo nie 6?

Krzyż jest elementem kultury, bo jest symbolem chcrześcijańskim, tak jak elementem kultury jest prawo rzymskie i filozofia grecka. Jednak o prawie rzymskim i filozofii greckiej w szkole nie ma prawie nic. Studenci nie odróżniają Platona od Plotyna. O braku symboli pozostałych elementów kultury nie wspomnę.

Wiesz dlaczego nie chcę pozostawić dyrektorom i radom rodziców decyzji? Dlatego, że 90 procent katolików nie ma prawa zniewalać 10 procent innowierców. To jest zgodne z demokracją, ale niezgodnę z wolnością sumienia i wyznania. Demokracja nie jest najlepszym ustrojem, o czym nauczał już Arystoteles. Demokracja dała nam 20 lat rządów aferzystów, złodziei, skorumpowanych polityków, hipokrytów, pieniaczy itd.
studentMIM / 2009-11-11 21:20 / Tysiącznik na forum
Jeszcze jedno:

W jaki sposób obecność krzyża w szkole ogranicza Twoją wolność wyznania i sumienia?
ced.robek08 / 89.228.137.* / 2009-11-18 09:26
Przypomina wszystkie wojny,jakie były i obecne,bo przecież to w imię krzyża wysyła się ludzi chodżby do Afganistanu i nie tylko.
michalwasowski / 193.109.225.* / 2009-11-11 21:30
Kiedy nie wierzę w symbol krzyża, bo jestem innej wiary, to wieszanie go w miejscu nad tablicą lekcyjną narzuca mi wiarę, której nie uznaję; narzuca mi chrześcijaństwo; to jak permanentna ewangelizacja; mówienie mi o cierpiącym Chrystusie wbrew mojej woli.
studentMIM / 2009-11-11 21:36 / Tysiącznik na forum

wieszanie go (...) narzuca mi wiarę, której nie uznaję

Tak samo jak posąg Temidy narzuca Ci wiarę w bóstwa greckie?
Proszę bez takich żartów.

narzuca mi chrześcijaństwo

Nikt Ci nie każe wierzyć, więc nie może być tu mowy o narzucaniu czegokolwiek


permanentna ewangelizacja

jeśli by się już naprawdę starać, to można podciągnąć to pod ewangelizację. Ale tak samo brak krzyża można podciągnąć pod "antyewangelizację". Usuwanie krzyży przecież zmusza nas do wiary, że Boga nie ma (ja tak nie uważam, tylko imituję Twoją argumentację)
michalwasowski / 193.109.225.* / 2009-11-11 21:55
Godząc się, że jest to ewangelizacja, musisz zaakceptować "narzucanie chrześcijaństwa", bo ewangelizacja jest nauczaniem innych o tym, że chrześcijaństwo jest jedyną prawdziwą i słuszną religią; Deklaracja o wolności religijnej, chociaż mówi o równości religii to ma nadzieję, że prawdziwa jest właśnie rzymsko-katolicka. Ta "nadzieja" w interpretacji profesora KUL jest tak naprawdę przekonaniem, że JEST jedyną prawdziwą religią.

Nie zgodzę się z pojęciem antyewangelizacji. Usuwanie krzyży byłoby antyewangelizacją, gdyby były tam od początku. Ale krzyże nie są elementem naturalnym dla szkół publicznych. Zostały tam wprowadzone jako element ewangelizacji. To ewangelizacja jest zmianą w porządku bytu. Gdyby nie ewangelizacja i wieszanie krzyży w szkołach, nie byłoby ich usuwania.
studentMIM / 2009-11-11 22:05 / Tysiącznik na forum

Usuwanie krzyży byłoby antyewangelizacją, gdyby były tam od początku

Myślisz, że w pierwszych szkołach w Europie nie było krzyży? Coś nie bardzo chce mi się w to wierzyć, biorąc pod uwagę tamte czasy. Krzyże zniknęły ze szkół tylko na czas władzy komunistów, więc tak, była to antyewangelizacja. Teraz je tylko przywrócono. Sam podałeś argument przeciwko swojej tezie:)
michalwasowski / 193.109.225.* / 2009-11-11 22:22
Przyjmujesz założenie, że naturalnym elementem szkoły są krzyże. Jest to błędne założenie i tylko przy nim Twoja argumentacja jest słuszna.
studentMIM / 2009-11-11 22:31 / Tysiącznik na forum
Krzyże zawsze były w europejskich szkołach, więc tak, są one tam elementem naturalnym. Więc sam przyznałeś, że argumentacja jest słuszna.

Ja jednak nie zgadzam się z Twoją argumentacją. Nie uważam np. że obecność półksiężyca w szkole niszczyłaby moją wolność religijną. Ja cały czas mogę wierzyć w religię katolicką i wiszący półksiężyc w żadnym stopniu mi nie przeszkadza. Żądanie jego zdjęcia (jeśli część uczniów to muzułmanie) byłoby ich dyskryminacją.
Tak samo nie mam nic przeciw, aby pojawił się w szkołach jakiś symbol ateistów obok krzyża.
Inaczej mówiąc: nie walcz z moimi symbolami religijnymi, a ja nie będę walczył z Twoimi. To jest prawdziwa tolerancja
studentMIM / 2009-11-11 21:17 / Tysiącznik na forum
Oczywiście liczba 5 jest umowna i można się dogadać co do niej. Jednak też nie powinna to być jedna osoba, bo to rodzi patologie.


Dlatego, że 90 procent katolików nie ma prawa zniewalać 10 procent
innowierców.

ale 10 % innowierców ma prawo zniewalać 90% katolików?


Demokracja nie jest najlepszym ustrojem

"Stwierdzono, że demokracja jest najgorszą formą rządu, jeśli nie liczyć wszystkich innych form, których próbowano od czasu do czasu." W. Churchill
michalwasowski / 193.109.225.* / 2009-11-11 21:37
Z powyższego komentarza wymaga tylko: "ale 10 % innowierców ma prawo zniewalać 90% katolików?"

Oni też nie mogą zniewalać katolików. Dlatego nie mogą chodzić do miejsc kultu katolików w celu wyszydzania ich religii, propagowania innej religii, niszczyć ich symboli religijnych, dewastować cmentarzy katolickich itp. Jak sobie wyobrażasz, mnie - ateistę, który wchodzi do kościoła podczas mszy z transparentem: CHRYSTUS NIE ZMARTWYCHWSTAŁ?

Szkoły państwowe są świeckie, nie mogą być utożsamiane z żadną religią, tak jak Kaplica Sykstyńska jest katolicka i nie można tam propagować ateizmu przez jakieś specjalne hasła czy symbole.

Żeby uniknąć zniewolenia jednych przez drugich, określa się świeckość państwa i wyznacza swoiste sfery wpływów. Miejsca publiczne nie mogą być nacechowane jedną religią.
studentMIM / 2009-11-11 22:00 / Tysiącznik na forum
Oczywiście, że szkoły nie mogą być utożsamiane z żadną religią. I w obecnej sytuacji nie są. To, że jest w nich symbol religijny większości uczniów jest po prostu ukłonem w ich stronę.
Jeśli by w szkołach NAKAZAĆ zdejmowanie krzyży, to byłaby to dyskryminacja katolików. Jeśliby NAKAZAĆ ich wieszanie byłaby to dyskryminacja ateistów.

To że szkoła jest świecka nie znaczy, że jest ateistyczna.
Zgadłem? / 83.8.254.* / 2009-11-11 18:14
Ale pamyłka?! To w bibliotece, przy ambasadzie jesteś zatrudniony?
a36009 / 195.116.98.* / 2009-11-11 16:48
Nie ma sie co przejmowac tymi słowami.Ten pan wkrótce kończy urzędowanie na tym stanowisku.To ostatnie chwile kiedy może sobie pogadac do kamer
...
www.tnij.org/sexy2009
Antyartur / 83.8.254.* / 2009-11-11 16:40
Pan Profesor Lech Kaczyński jest doskonałym mówcą i dobrze broni interesów naszego kraju. Niestety, nie wszyscy potrafią zrozumieć, co mówi - widać to na tym portalu!
yuki / 77.65.44.* / 2009-11-11 21:26
Mlask, mlask. Brawo! Mlask., mlask.
artur xxxxxx / 213.158.199.* / 2009-11-11 15:13
Kilka razy powtórzył podczas wystąpienia "jedenasty listopad".
Jak można być takim nieukiem mając tytuł profesora?
Zebrani ludzie wyraźnie się z niego śmiali.

Po nim wystąpiła prezydent Litwy zaczynając przemówienie od "jedenasty listopada". Ciekawe czy L.K. nie spalił się ze wstydu.

A co krzyży, to Tusk ma swoje szczepionki na odwrócenie uwagi, a Kaczyński, jak widać krzyże. Kogo to tak naprawdę obchodzi.
studentMIM / 2009-11-11 18:22 / Tysiącznik na forum
To że jacyś ludzie się śmiali z jego wypowiedzi świadczy przede wszystkim o wychowaniu tychże ludzi. Tytuł profesora (chyba że polonistyki) ma niewiele wspólnego z poprawną polszczyzną (i nie powinien mieć) i powinieneś to zrozumieć.

Sprawa krzyży jest zaś szersza niż sam problem ich wieszania. Bo chodzi tu o możliwość narzucania nam przez instytucje UE lewicowej ideologii
weq / 85.198.214.* / 2009-11-11 14:54
"Nie wolno i nie uda się pozbawić niepodległości dużego europejskiego narodu."
Ale traktat to pan prezydent podpisał...
qwqwqwqw / 77.255.24.* / 2009-11-11 14:50
zyjemy w kraju wolnym dlaczego wiec niebedac katolikiem mam byc za relikwiami katolickimi w szkolach. ? To samo sie tyczy lekcji religii, powinny byc na koncu a sa w srodku. Na pytanie do pani dyrektor powiedziała ze jest fizycznie niemozliwe ustawienie lekcji religii albo napoczatku albo nakoncu zajeć. Hmm ciekawe.
Prorok D. / 93.96.114.* / 2009-11-11 15:18
Zamknij pysk i nie dziamgaj. Bo mi się niedobrze robi od twoich pseudoateistycznych wypocin. Jesteś antykatolikiem i twoja postawa jest wroga, a nie tolerancyjna. Rzygać mi się chce na tych wszystkich biednych ludków co próbują walczyć z Bogiem. Będziecie smażyć się w piekle i wtedy zobaczycie, co to znaczy rozgniewać Boga. Jak jesteś PRAWDZIWYM ateistą, to żadne symbole religijne Ci nie będą przeszkadzać. Ale jeśli zaczniecie zdejmować krzyże, to obiecuję, że poleje się wasza krew tu na ziemi, jeszcze przed karą w piekle. Występni bowiem nie znajdą litości u Boga i w jego królestwie. Zamilczcie i nie prowokujcie gniewu, nie znacie bowiem jego potęgi.
studentMIM / 2009-11-11 20:22 / Tysiącznik na forum
Najciekawsze (najsmutniejsze?), że ludzie dają się nabrać na takie prymitywne prowokacje...
artur xxxxxx / 213.158.199.* / 2009-11-11 15:35
Nie mów o tolerancji, jak pałasz nienawiścią.
miki691 / 83.21.17.* / 2009-11-11 15:31
Czytając powyższy wpis zrozumiałem co to tolerancja. Pamiętam napis wykonany kiedyś czerwoną farbą na odnowionej ścianie budynku w Szczecinku: "Panie Boże strzeż mnie przed katolikami", coś w tym jest...
artur xxxxxx / 213.158.199.* / 2009-11-11 15:26
Nie mów o tolerancji, jak pałasz nienawiścią.
Brawo / 83.8.254.* / 2009-11-11 14:29
Doskonałe wystąpienie Prezydenta! Szkoda, że portal w dniu 11 listopada widzi tylko krzyże. Przemówienie było dużo szersze i głębsze. Lech Kaczyński to mąż stanu, człowiek z klasą!
Jerzytrk / 79.185.183.* / 2009-11-11 16:26
ONET - nic nowego. W Polsce lansuje się na portal opiniotwórczy, na tzw. Zachodzie co najwyżej z mediami na poziomie bruku czy rynsztoku byłby sklasifikowany. Cóz praktycznie cała ITI taka jest... a szkoda, były szanse na dobre, polskie media. Pozostały tylko media...
TadF / 72.104.74.* / 2009-11-11 16:14
Moze i z klasa, ale chyba z podstawowki, bo popelniac takie bledy jezykowe to wstyd dla kazdego, a GLOWIE PANSTWA juz naprawde nie wypada......A co do Krzyzy, to ich miejsce w Kosciele, chyba, ze ze juz jestesmy wasalami Watykanu i jedynie slusznej wiary....
FdaT / 194.116.138.* / 2009-11-11 17:13
Krzyże ci przeszkadzają ? Zawsze możesz wyemigrować do Holandii ! Wszyscy na tym zyskają !!!
aquariuss / 83.18.89.* / 2009-11-11 14:22
Słuchałem wypowiedź Kaczyńskiego w wielkim podziwem i z poczuciem bycia dumnym z Polski jako narodu nie rządu. Słowa były dobrze dobrane i najważniejsze dla historii Polski wydarzenia mocna zaakcentowane... dobrze zaakcentowane. Również ku mojemu zdziwieniu prawidłowo, wręcz dobrze wyraził opinie o traktacie lizbońskim do punktu oczywiście o religii. Krzyże mógł sobie darować, tak samo jak próbę ataku ich likwidacji (co jest ewidentną nie prawdą, wręcz przeciwnie). Przykro mi jest że Polacy nie widzą, tego że Polska się pod naciskiem kościoła wykrwawia (ziemia, pieniądze co miesiąc płacone, kulturalnie [dotacje unijne które wpływają na kościoły bo to podnosi rozwój turystyczny] no i społecznie [ciągłe kłótnie i pomówienia na obydwu fronatch]) Dlaczego nie można znieść konkordatu i wprawadzić normalnie podatek dla wierzących, bo ja nie twierdze że religia nie jest potrzebna, ale tym co wierzą. Będziemy mieli wtedy prawdziwy obraz Polaka Katolika a nie taki zamazany, jakby nie brał rutinoskorbin,

Powodzenia nam wszystkim.
michalwasowski / 193.109.225.* / 2009-11-11 20:50
Odpowiadam na: "Dlaczego nie można znieść konkordatu
i wprawadzić normalnie podatek dla wierzących"?"

Kościół się nie zgadza, bo to jest dla nich mniej opłacalne. Stracą powody do proszenia parafian o datki. Uwierz mi, że księża to sobie wyliczyli, i nie chcą tego.
mimak@o2.pl / 89.187.240.* / 2009-11-11 14:05
krzyże to raczej nie jest symbol suwerenności ale poddaństwo wobec stolicy w Watykanie....
Kaczyński to jest totalna porażka...
rz-hh / 84.144.123.* / 2009-11-11 16:45
a z jakim poddanstwem kojarzy tobie sie butelka piwa??

powies sobie ja zamiast krzyza.......
michalwasowski / 193.109.225.* / 2009-11-11 20:52
A co ma piernik... właśnie. Nie szufladkuj ludzi, jeśli nawet ich nie znasz. Chyba, że mierzysz swoją włąsną miarą...
marek 19.53 / 83.24.6.* / 2009-11-11 14:18
Dziwne, ale krzyż nigdy mi się nie kojarzył z Watykanem. A już zupełnie z poddaństwem.
aass / 87.205.190.* / 2009-11-11 14:09
całkowicie popieram to jest dyktat czas z tym skończyć
niewierzacy ateusz / 83.27.85.* / 2009-11-11 14:14
wmioskuję,że koledzy też mają benzyniaki, i z tego powodu temat krzyży jest dla kolegów bardziej pasjonujący niż wzrost opłaty paliwej
artur xxxxxx / 213.158.199.* / 2009-11-11 15:55
Faktem jest, że coraz bardziej muszą się starać aby znaleźć tematy zastępcze. IMO krzyże przebijają nawet szczepionki Tuska i Kopacz. Ciekawe co będzie następne. :)

Najnowsze wpisy