Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kaczyński: Podwyżki dla lekarzy zruinują gospodarkę

Kaczyński: Podwyżki dla lekarzy zruinują gospodarkę

Wyświetlaj:
acomitam / 83.25.211.* / 2007-06-05 12:17
Gospodarkę zrujnują także:
- dopłaty do górnictwa
- dopłaty do rolnictwa
- emerytury pomostowe
- dopłaty do remontów starych budynków
- dopłaty do ubezpieczeń upraw owowców miękkich i sadów
- system emerytalny
- potężne zadłużenie państwa
- samoloty dla VIP-ów
- koszty utrzymania nieprzebranych zastępów urzędników
- niesłychane marnotrawstow publicznych pieniędzy
- itd
Dlaczego więc podwyżki dla lekarzy miałyby być szczególnie groźne dla gospodarki?
mś / 193.151.55.* / 2007-06-06 14:59
m.in. :
- chodniki podgrzewane,
- przeloty klasą biznes,
- rotacja etatowa ( mianowania, powołania i odwołania ),
- zakup samochodów w resortach i ich wykorzystywanie, koszty ekspluatacji
- kredyty zaciągnięte i poręczone przez organy wykonawcze, a tym samym dług publiczny,
- codzienne, służbowe życie decydentów-koszty z środków publicznych,
itp.
mś / 193.151.55.* / 2007-06-05 08:51
To miłe, że system zadziałał - polityka konfliktu społecznego. "Szczucie" jednych na drugich bez podawania szczegułów. Kto i w jakim stopniu ( kwota przeliczeniowa w skali na 100 mieszkańców ), tak naprawdę przejada budźet państwa. Sposób prosty, który nie wymaga większego wysiłku. W końcu mamy polityków ( hipokrytów ), którzy zajmują się gospodarką i na cuda nie można liczyć. Tylko zastanówmy się nad efektem końcowym, kto z tego czerpie korzyść, mając na uwadze powiedzenie : gdzie " dwóch się bije, korzysta trzeci". Chyba czas na refleksję - zastanówmy się przed, zanim coś powiemy, aby uniknąć słów pieśni J. Kochanowskiego.
historyk / 80.50.180.* / 2007-06-04 21:19
przydałoby sie referendum w sprawie podwyżek dla wszystkich aby były proporcjonalne do starej unii, w referendum głosowałbym za
saul / 2007-06-04 17:13 / portfel / Pan Owca
No i znowu zgadzam się z Premierem. Dzieje się ze mną coś dziwnego ;)
pacjent / 88.207.145.* / 2007-06-04 16:27
Jestem zdecydowanie za referendum w sprawie. Będę głosował PRZECIW podwyżkom dla lekarzy i tak też we własnym interesie powinno uczynić 95% respondentów. Zwiększone wydatki - owszem na sprzęt, leki, godziwe warunki dla pacjentów ale ani grosika do ręki lekarzom, przejedzą, przepiją, pobudują domy i wykupią kolejne mieszkania na rynku żeby dobrze ulokowac dla siebie i swoich dzieci nasze , podkreslam NASZE pieniądze, a człowiek jak będzie stał pod gabinetem od 3 rano na wizytę tak będzie stał.
KAP / 162.27.160.* / 2007-06-04 13:39
Do reform potrzebny jest plan, sprawni mamagerowie i umiejetnosc przekonywania i zjednywania sobie zwolenników. Miast tego mamy impulsywnosc, wybór bezwolnych kolesi i cudowna umiejetnosc antagonizacji.
realista / 195.212.74.* / 2007-06-04 12:49
Przestańcie . Czym lekarze różnią się np. od nauczycieli?!. A widział ktoś bidnego lekarza?
realista / 195.212.74.* / 2007-06-04 12:49
Przestańcie . Czym lekarze różnią się np. od nauczycieli?!. A widział ktoś bidnego lekarza?
realista / 195.212.74.* / 2007-06-04 15:53
A po czym poznałeś?
Tanie panstwooooo / 83.21.70.* / 2007-06-04 11:51
Pieniądze dać minister Kalacie na poprawe wizażu. Wyglada i zachowuje sie naprawde zalośnie i koniecznie trzeba jej sypnąć groszem. Jej wizażystka dostaje tylko 15 000 miesięcznie. Pewnie dlatego z tego babska nie zrobili jeszcze gwaizdy Taniego państwa. Proponuje specjalistów od Diora , Denic Cler i YSL za circa 200 000 miesiecznie.

Państwowe pieniadze dać kumplom PiSu w PZU i tysiącach innych firm.. To skandaliczne ze kadry PiSu mają tylko 40 tysiecy pensji miesięcznie i 250 tysiecy premi co pół roku.

Mama premiera a nawet Kot premiera ma ochrone BOR-u. Ochroniarze zarabiają niecałe 6000 brutto. Trzeba im natychmiast podniesc te groszowe pensje.
jliber / 212.180.147.* / 2007-06-04 09:42
Hehe, taki wspaniały mieli plan rządzenia podobno przed wyborami, machali księgami przed kamerami, a jak przychodzi co do czego to nic nie robią, a przystawieni do ściany chcą się ludzi pytać co robić.
kolejrzeczy / 83.24.246.* / 2007-06-04 10:31
bo wcześniej tych co doprowadzili ten kraj do podobnej sytuacji w wyniku 50 lat rządzenia PRL-em - pod tą ścianą powinni postawić.
jjjan / 82.139.20.* / 2007-06-07 12:25
Typowe tłumaczenie dla wszystkich nieudaczników lansowane szczególnie przez obecnie rządzących - "to nie my to poprzednicy". W ten sposób nawet za 100 lub więcej lat można będzie wytłumaczyć swoją nieudolność i siermiążny byt rządzonych (bez różnicy kim i jakiej opcji są rządzący). Ciekawe dlaczego tego nie bierze się pod uwagę w czasie kampanii zapewniając, że "my to zrobimy lepiej", a jak nie wychodzi to zawsze zrzuca się na poprzedników. Co gorsze, zawsze takie tłumaczenie znajdzie zwolenników jak widać na tym przykładzie który niestety nie jest odosobniony. Wiedzą niestety o tym wszyscy prący do władzy - zwyciężymy, trochę sobie porządzimy z wszystkimi z tym związanymi przywilejami - jak nie wyjdzie zrzucimy na poprzedników!
kpiarz / 195.205.100.* / 2007-06-04 09:36
Może prościej byłoby wprowadzic ustawę, że na terenie IV RP obowiazyje zakaz chorowania:)
majorka9 / 89.76.215.* / 2007-06-04 17:53
to nie zly pomysl ja ide dalej calkowity zakaz p...na forum zgoda??????????????????
kpiarz / 83.7.128.* / 2007-07-24 18:20
majorka 9 - znowu LSD dzisiaj było?:)
Vt / 217.153.161.* / 2007-06-04 09:34
To już wiemy kto za rok zostane obciążony winą za niewydolność i rozdawnictwo tego rządu. Dziwne tylko że jakoś nie przeszkadza że poseł po zawodówce zarabia kilka razy więcej niż lekarz specjalista a urzędniczka w NFZ ma wyższą pensję niż chirurg.
Floyd / 2007-06-04 11:09 / Tysiącznik na forum
Czy wiesz kochany o jakie pieniądze tu chodzi. Gdyby nawet posłom zabrać wszystkie pieniądze to lekarze dostali by z tego po złotówce. Nie zabrania ci nikt płacić lekarzom jak najwięcej ale o ile wiem to wszyscy jak najlepiej życzący lekarzom sprzeciwiają się jednocześnie wzrostom opłat na NFZ. Świetnie rozumiem argumentację tych "uzdrowicieli" opieki zdrowotnej, tyle tylko, że ich rozumowanie bardziej pasuje do Afryki niż do Europy.
W chwili obecnej to lekarzom nie wolno podnieść pensji nawet o 5 gr. Po każdej podwyżce sytuacja w opiece zdrowotnej pogarsza się. Jesazcze 2 lata temu do trzech okulistów rejestrowano 20 pacjentów, obecnie 10.
Po prostu po każdej podwyżce rośnie też cena usług świadczonych przez lekarzy. Gdyby podnieść im pensje o 100% to będą przyjmowali 1 pacjenta dziennie.
Ewentualnie, aby utrzymać status quo to zwiększając pensje o x zł należałoby określić wydatki na 2 razy x.
Tacy przebiegli ci lekarze.
Premier Gosiewski zaproponował aby zwiększyć dopłaty do usług medycznych i tym samym zmniejszyć kolejki.
Niestety lekarze mówią nie, bo dla nich im gorzej tym lepiej.
Pocieszające jest jedynie to, że jak powiedział min. zdrowia: "W Izraelu po rocznym strajku lekarzy śmiertelność spadła."
Nawet się nie dziwię.
rewolucjaludowa / 83.24.246.* / 2007-06-04 10:29
owszem a hrabia nie ma majątku ziemskiego, ordynat jeszcze większego, Wedel nie odzyskał swojej fabryki - sama niesprawiedliwość.
NoDuckss / 83.21.61.* / 2007-06-04 09:31
To sie nazywa Tanie państwo. No i te 3 mln mieszkań.
Z kolei niezbedne wydatki na ochrone zdrowia rujnuja gospodarkę.
Biedny jest ten nasz premier jeśli naprawde tak myśli.
Proponuje podnieść o 200%-
- pensje całego rządu
- urzedników skarbówki a zwłaszcza ZUSu
- pensje urzędniow powiatowych i zatrudnić tam 10 razy tyle urzednikow co obecnie. Skoro powiaty są całkowicie zbedne a jednak istnieją to znaczy że moga miec takze 10 razy wiecej urzedników
- przyznanie SamejBronie 30 mld "dotacji" na cele dowolne z uzasadnieniem ze jak dostaną 30 mld to może przestana kraśc jak szaleni

Urzedników państwowych mamy obecnie 350 tysiecy i ich utrzymanie pochłania rocznie 19.7 mld złotych.
Wszystkich zas urzedników mamy 740 tysiecy.
Przypomne ze lekarze chcą zaledwie 1 mld złotych !!!
racjonalizator / 83.24.246.* / 2007-06-04 10:33
ja proponuje mniejszą oszczędność, ale zawsze - wypal sobie komunisto w łeb, zaoszczędzimy na tym trochę powietrza, zyska na tym kanalizacja miejska, komunikacja miejska itd.
Tanie panstwoooo / 83.21.70.* / 2007-06-04 11:53
koniecznie trzeba zatrudnić nowych urzedników. Najlepiej od razu z milion.
weterynarz / 84.234.10.* / 2007-06-04 09:09
Prywatyzacja może być różna. Mamy doświadczenia z poprzednich
lat, że rozkradanie majątku narodowego przez postkomunistów i
koncesjonowaną opozycję nazywano prywatyzacją. Jestem za
prywatyzacją ale nie taką, że białokitlowy gang za friko
przejmuje szpitale i ośrodki zdrowia wraz z wyposażeniem na
własność. Z drugiej strony gangu ( chociaż do biednych nie
należy) nie stać na wykup wspomnianego dobra. Prawda jest taka,
że białokitlowy gang nie chce wbrew swoim deklaracjom
prywatyzacji a szczwany lis Kaczor doskonale o tym wie i
zaaplikował gangowi lewatywę ala Wojak Szwejk. Powtórzę jeszcze
raz, że nie da się sprywatyzować służby zdrowia z lewactwem na
wolności. Najpierw Bereza Kartuska, potem prywatyzacja
wspomnianego gangu. Przecież ze służby zdrowia w obecnym
kształcie żyje dziesiątki tysięcy lewackich, wpływowych
pasożytów. Kaczor, zakładając, że chciałby sprywatyzować
wspomniany gang nie ma wokół siebie takiej mocy aby to
sfinalizować. Założę się o całą kasę, że prywatyzacji całkowitej
nie będzie bo najpierw Bereza... .
Fr.Skwarnicki / 194.181.106.* / 2007-06-05 09:47
Niestety w sprawie Berezy musielibyśmy dogadać się z Łukaszenką, bo miejscowość ta znajduje się obecnie w zachodniej części Białorusi.
obserwator / 2007-06-04 09:00 / Tysiącznik na forum
Otrzymałem od Rzecznika Praw Obywatelskich następująca
odpowiedź, ktora dla mnie jest ona niezrozumiała? : cyt..." oczekuje Pan od
Rzecznika Praw Obywatelskich odpowiedzi na pytanie czy obecny
strajk lekarzy narusza konstytucyjne prawa pacjentów. Nie
precyzuje Pan jednak jakie "konstytucyjne prawo" może być w tym
wypadku naruszane. Domniemam że chodzi Panu o art.68 Konstytucji
Rzeczypospolitej Polskiej: otóż art.68 ma charakter normy
programowej i adresowany jest do władzy publicznej - przepis ten
nie tworzy po stronie obywatela żadnych roszczeń, ani praw
podmiotowych.Pozwalam sobie zwrócić uwagę na to, że strajk jest
przyjętą praktycznie w calej Europie metoda protestu pracowników
prowadzących spór z pracodawcą; przepisy ustawowe w sposób
bardzo szczegółowy regulują zasady prowadzenia tego sporu i
odpowiedzialności za naruszenie tych przepisów. Strajk lekarzy
jest efektem konfliktu lekarzy z pracodawcą, a nie z Narodowym
Funduszem zdrowia, ktory pracodawcą lekarzy nie jest. Obowiązek
płacenia składki na ubezpieczenie zdrowotne wynika z ustawy i
nie jest on bezpośrednio zwiazany z mozliwością realizacji
świadczeń opieki zdrowotnej.Może być szereg innych zdarzeń,
które uniemożliwiają faktycznie realizację świadczeń - mogą to
być np. zdarzenia klęski żywiołowej, za ktore nikt nie ponosi
bezpośredniej odpowiedzialności. Z informacji, m.in. prasowych
wynika, że strajk lekarzy ma charakter ograniczony i w
sytuacjach nagłych pomoc lekarska będzie udzielana.

Rzecznik musial zdecydować o powstrzymaniu sie od ewentualnej
interwencji w sprawie podniesionej przez Pana.

Czy Rzecznik ma prawo odmówić zbadania zgodności z Konstytucja przez Trybunał
Konstytucyjny , czy strajk lekarzy polegajacy na skreślaniu z list pacjentów od wielu
miesięcy czekających na operacje, zabieg, to działanie zgodne z Konstytucja czy nie. Zwykły obywatel nie może samodzielnie wniesć sprawy przed Trybunał Konstytucyjny. Dlaczego mimo zamieszczenia wielokkrotnie tego postu nikt nie chce sie wypowiedzieć, a bzdury sa wypisywane przez internautow, każde działanie winno wynikać z fundamentow > czy odpowiedź RPO to oczekiwany fundament, czy fotomorgana dla nie rozumiejących prawa, które zostało zagmatwane do granic absurdu.
ortopeda / 212.244.115.* / 2007-06-04 10:47
Strajk jest legalny. Nie mam zamiaru dalej pracować za 7,50 zł/h na rękę. Praca i odpowiedzialność jest warta wielokrotnie więcej.
Argumenty, że pacjenci nie mają komfortu, tak naprawdę nie mają obecnie dla mnie znaczenia (przykre, ale prawdziwe), bo jestem zdeterminowany by nie być dalej niewolnikiem.
Niech Pan poczyta jak wyglądają strajki lekarzy w cywilizowanych krajach (kraje Beneluxu, Izrael, Niemcy) i jak rząd rozmawia z lekarzami, których szanuje, a nie szczuje i zastrasza.

Proszę nie pisać o pazerności i powołaniu, bo tego typu frazesy są dobre, ale dla czytelników faktu, superexpresu i innych im podobnych "inteligentów"

Pozdrawiam i życzę zdrowia
gucioxxx / 2007-06-05 07:11
Trochę czarnego humoru aby Wam zobrazować jak wygląda służba zdrowia:

>>> Mąż został wezwany do szpitala, bo jego źona miała wypadek samochodowy.
>>> Zdenerwowany czeka na lekarza, wreszcie lekarz się pojawia ze
>współczująca miną
>>> - I co?! Co z nią, panie doktorze.
>>> - Cóż. Żyje. I to jest dobra wiadomość
>>> Ale są i złe: źona, niestety będzie musiała przejść skomplikowany zabieg,
>>> którego NFZ nie refunduje. Koszt: 25 tys. zl
>>> - Oczywiście, oczywiście - na to mąż.
>>> - Potem potrzebna jej będzie rehabilitacja. NFZ nie refunduje. Koszt ok.
>5
>>> tys. miesięcznie.
>>> - Tak, tak... - kiwa głową mąż.
>>> - Konieczny będzie pobyt w sanatorium, które zajmuje się tego typu
>urazami,
>>> plus ta rehabilitacja cały czas. NFZ nie refunduje... Koszt sanatorium -
>10 tyś zł
>>> - Boże...
>>> - Tak mi przykro... To nie koniec złych wiadomości. NFZ nie refunduje
>>> również leków, które przepiszemy pańskiej źonie, a to bardzo drogie
>leki..
>>> - Ile? - blednie mąź.
>>> - Miesięcznie 12-15 tys zl.
>>> - Jezuu...
>>> - Plus pielęgniarka całą dobe. Na pana koszt.
>>> Cisza. Mąż chowa twarz w dłoniach. Nagle lekarz wybucha serdecznym
>śmiechem,
>>> klepie męża po ramieniu:
>>> - Zartowałem! Nie źyje!!!

Morał ja widzę z tego taki, że czy płacimy składki podatki i inne cuda to i tak za wszystko trzeba dodatkowo płacić więc może sprywatyzujmy to w cholere i jeżeli jakiś lekarz będzie wart żeby do niego chodzić to bedzie miał kasy jak lodu.
Ale jak mam iść do lekarza i czekać aż mnie raczy przyjąć za 3 mce to szlak mnie trafia, a tak miałem ostatnio - okulista - siedzi sobie na forum onetu żadnego pacjenta i najbliższy termin 3 mce - ale prywatnie to choćby zaraz - i jak można się nie wkur....
drodzy lekarze postawcie się w roli pacjenta a nie mówcie tylko chcemy, żądamy .....
pacjent / 88.207.145.* / 2007-06-04 16:51
miałem, jako pacjent napisac Panu coś do słuchu, ale powstrzymałem się ... bo zrobiło mi się Pana żal, poczułem też do Pana szacunek a nawet sympatię. Podwyżki dla lekarzy nie są dobre, i nie zniose faktu, że są takie polityczne bo fala strajków wypływa teraz a nie za kwacha, ciekawe co on by powiedział lekarzom. Kaczory mają trudne zadanie, wychodzimy z 50 letniego kryzysu, wszystko po kolei, bo nam się gospodarka załamie. Zmaiast obciążać Państwo, niech każdy Polak ubezpieczy się od kosztów leczenia. Pacjent sam niech wybiera lekarza według jego zasług i umiejętności a płacic mu będzie ubezpieczyciel. Państwo mogłoby conajwyżej wspomagać najbardziej poszkodowanych obywateli (starszych, kalekich, sierotki, etc) w składkach. Palacze, alkoholicy, etc. mieli by większe składki na ubezpieczenie i Państwo nie miałoby obowiazku pomagać. Co Wy na to ? Eureka ! czy ktos to wymyslił przedemną ??? Jesteśmy uratowani !!
Anest / 194.126.147.* / 2007-06-04 20:23
Palacze i alkoholicy płaca akcyzy, które zabiera Panstwo ale nie na cele słuzbyzdrowia.. a swoja droga skoro juz Pan tak nie lubi lekarzy ( ja tez nim jestem , anestezjologiem ) to moze niech Pan uzasadni w jakis racjonalny sposób tezę, ze mało zarabiajacy lekarz bedzie pracował bardziej racjonalnie i lepiej niz wiecej zarabiajacy. Ja bym np. chciał tylko 2100 brutto tak jak nauczyciel dyplomowany ale w przeliczeniu na jedna godzine pracy ( 2100: 72 godziny = 29 pln za godzine brutto u nauczyciela) a wtedy u mnie 29 pln za godzine razy 260 godzin daje 7540 pln brutto i to stosujac jednolita stawkę w dni zwykłe i swiateczne No i nie mówiac juz o wolnych dniach i urlopach.. ja i moi koledzy mamy nieodparte przekonanie, że to kwestia czsu i to niedługiego poprawa naszych zarobków. A 5 groszy wezcie sobie i kupcie za to chleba . Jak tego dokonac dowiecie sie w PiS. Pozdrawiam.
emef / 217.97.165.* / 2007-06-05 08:10
Zdecydowanie Pana popieram, za każdą godzinę pracy (asystowanie przy operacjach i zabiegach, wybudzanie pacjentów itp.) powinien Pan zarabiać co najmniej 30 zł.
Proszę jednak nie żądać od nas, podatników, abyśmy tyle samo płacili Panu za godzinę dyżuru i tego wszystkiego, co macie zaliczane do czasu pracy.
axz / 156.17.90.* / 2007-06-04 14:35
Nie wiem czy pensje jakiejkolwiek grupy zawodowej w Polsce są porównywalne z pensjami w UE. Czy w związku z rążąco niskimi zarobkami (w porównaniu z UE i np. USA)
wszystkie grupy zawodowe, które mogą wymyślić i zastosować odpowiednio mocne
"sposoby nacisku" powinny rozpocząc strajki?

Gdyby zrobić ankietę, z jakich usług jesteśmy najmniej zadowoleni, to lekarze (oczywiście nie z gabinetów prywatnych) znajdą się na czołowych miejscach. Czy Pan wie dlaczego?
axz / 156.17.90.* / 2007-06-04 14:35
Nie wiem czy pensje jakiejkolwiek grupy zawodowej w Polsce są porównywalne z pensjami w UE. Czy w związku z rążąco niskimi zarobkami (w porównaniu z UE i np. USA)
wszystkie grupy zawodowe, które mogą wymyślić i zastosować odpowiednio mocne
"sposoby nacisku" powinny rozpocząc strajki?

Gdyby zrobić ankietę, z jakich usług jesteśmy najmniej zadowoleni, to lekarze (oczywiście nie z gabinetów prywatnych) znajdą się na czołowych miejscach. Czy Pan wie dlaczego?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy