Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński: Samorządność tak, separatyzm nie

Kaczyński: Samorządność tak, separatyzm nie

Wyświetlaj:
Grisza369 / 83.15.9.* / 2011-04-07 07:49
Oddać tego pan pod Trybunal Stanu.
NATYCHMIAST
ździcho / 62.244.130.* / 2011-04-06 09:23
Jaki separatyzm??!!??!! To co? Ślązacy, czy Kaszubi, to tacy polscy Talibowie, czy jak? Ciekawe, kiedy Kaczyński dobierze się do Romów. Łemków, Wołochów, Tatarów, Ormian itp... Ach tak, byłbym zapomniał. Prawdziwi Polacy pochodzą TYLKO z warszawskiego Żoliborza. Można ich dziś już policzyć na palcach jednej ręki, bo jednego z nich zabili.
adfadfasdfadf / 213.77.81.* / 2011-04-05 22:00
TO ZDJĘCIE MÓWI SAMO ZA SEBIE,
CZY ON MA MÓZG??
RACHU-CIACHU0I-PO-strachu / 78.9.147.* / 2011-04-05 20:27
i RAŚ? Że nie bajeruję, to zobacz w Wikipedii - a monika olejnik i całe TVN pokazało "kuca" jako tego, kto miał uwiarygodnić brak zagrożenia separatyzmem. Polacy ze Śląska - POKAZCIE PO-papeańcom gdzie macie RAŚ!
Tako rzecze Zaratustra / 91.94.242.* / 2011-04-05 21:08
Kolego uczyć to trzeba się na uniwersytetach i z książek a nie z Wikipedii. A TVN jest notowany na giełdzie, można skrzyknąć się z moherami i wykupić akcje. Zostaniecie właścicielami to będziecie mówić o czym wam się podoba, a wam podoba się SMOLEŃSK, więc będziecie pieprzyć od rana do wieczora o SMOLEŃSKU. Tylko kto będzie wtedy oglądał TVN?
g99 / 89.231.81.* / 2011-04-05 23:31
Dzięki za naukę. Pakiet większościowy jest nie do zdobycia na giełdzie. Trzeba się uczyć nawet tam u Was.
JanuszPOlikot / 2011-04-05 21:36 / Tysiącznik na forum
A co będzie wtedy oglądał POletariat........mam nadzieję że Trwam......sam słyszałem jak słuchacz chwalił PO.........mówiąć .....POchwalony

Pocieszający jest fakt że...... kończy się czas" piłkarzy "a czekamy na prawdziwych gospodarzy........
autonomista / 2011-04-05 20:26
Widac PiSowcy dostają sraczki na sam dźwięk słowa autonomia :D
No i przydało by się im trochę merytoryki :D
JanuszPOlikot / 2011-04-05 21:29 / Tysiącznik na forum
Ty paciuloku ni fandzol bo na Ślunsku żoden ńy chce tych chachorów z RAŚ.
Ony ino bjerom Polski gelt a wszistkich majom w żici.......No możę ino trocha Nimcom przajajom

Tłumaczyć innym "autonomisto" nie będę ...sam wiesz co o tobie i panach z RAŚ napisałem.......
Rudylisek / 83.24.177.* / 2011-04-05 21:09
Rząd Donalda Tuska formułował krytyczną opinię na temat m.in. języka śląskiego. TVP Info dotarło do pisma MSWiA, w którym ostrzega się przed „podsycaniem sztucznych separatyzmów”.

Dokument jest rządową opinią na temat ustawy nadającej mowie śląskiej rangę języka regionalnego. Ustawa zakłada, że język mógłby być nauczany w szkołach, a nazwy miejscowości pisane podwójnie: po polsku i po śląsku. Pracuje nad nią śląski poseł PO Marek Plura.

Klub PO w marcu ubiegłego roku wysłał projekt do zaopiniowania w MSWiA. Odpowiedź nie pozostawiła na nim suchej nitki.
„W przypadku próby podniesienia dialektu śląskiego do rangi odrębnego języka istotną rolę mogą odgrywać ambicje polityczne” – napisał wiceminister Piotr Stachańczyk.

Dodał, że mowa śląska nie jest językiem, a dialektem i zestawił ją z językiem mołdawskim, sztucznie stworzonym po proklamowaniu sowieckiej Mołdawii. Przestrzegł też przed konsekwencjami uchwalenia ustawy. „Takie działania przez część obywateli naszego kraju mogłyby być odebrane jako sztuczne dzielenie obywateli i prowokowanie oraz podsycanie sztucznych separatyzmów” – napisał.

W lutym na stronach internetowych MSWiA pojawiła się kolejna wersja dokumentu, z którego wykreślono najostrzejsze fragmenty. Pomimo złagodzenia wymowy opinii, śląski poseł PiS Bolesław Piecha uważa ją za dowód na „swoistą hipokryzję PO”.

– Szkoda, że działacze Platformy nie przeczytali pisma, zanim zaczęli krytykować Jarosława Kaczyńskiego i podpisali się pod wnioskiem do prokuratury w sprawie wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego. Niektóre argumenty ministrów z rządu Platformy są zbliżone do naszych – komentuje.
Oszołomowaty / 89.229.238.* / 2011-04-05 20:07
HejkaPanowie! A tutaj z sieci po raz kolejny POkazanoy stopień skundlenia PO p*********** i ich medii. Czytajcie uwaznie:
"... Tomczykiewicz strzela sobie w goleń

Szef Klubu PO ,z chęci odstrzelenia swoich politycznych przeciwników z PiS, chyba strzela sobie w goleń. Medialna nagonka na sformułowania z raportu o stanie RP PIS o Ślązakach, którzy nie czują swojej jedności z Polską , została przedstawiona jaka walk a PiS o wykluczenie Ślązaków z jedności narodowej.

Ciekawe jak prokuratura oceni podstawy do konstatacji postawionych w Raporcie, jeśli przeczyta wszystkie publikacje Ruchu Autonomii Śląska.

Zacznijmy od statutu :Celem Ruchu Autonomii Śląska jest utowrzenie odrębnego tworu państwowego.

W dalszej części dokumentów programowych znajdziemy konkretne propozycje ,wyraźnie zmierzające do secesji RAŚ ze struktur Polski.*

Szef RAŚ , równocześnie partner koalicyjny PO na Śląsku oficjalnie mówił: „Przewodniczący RAŚ Jerzy Gorzelik deklarował swój negatywny stosunek do roli, jaką państwo polskie odegrało w XX wieku na Górnym Śląsku. Mówił m.in. : "Jestem Ślązakiem, niePolakiem. Moja ojczyzna to Górny Śląsk. Nic Polsce nie przyrzekałem, więc jej nie zdradziłem.Państwozwane Rzeczpospolita Polska, którego jestem obywatelem, odmówiło mi i moim kolegom prawa do samookreślenia i dlatego nie czuje się zobowiązany do lojalności wobec tego państwa"oraz wypowiedź nawiązująca do poglądu wyrażonego podczas obrad traktatu wersalskiego 1919 przez brytyjskiego premiera(,,) że "przyłączyć Górny Śląsk do Polski to tak, jakby małpie dać zegarek", do której Gorzelik dodał w odniesieniu do Polski jako małpy i Śląska jako zegarka "Po 80 latach, widać, że małpa zegarek zepsuła".

I do tych, dla których polskość to nienormalność i opresja, kierowane były słowa PiS. Są równocześnie wyrazem próby przeciwstawienia się przeciwko jawnym zakusom dezintegracji narodowej Polaków.

Sam szef Klubu PO jest zwolennikiem polityki RAŚ. I nagle poczuła się obrazony ….az do konieczności złożenia doniesienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa na dobrym imieniu mniejszości narodowych. Bo oni czują się ..Polkami.

Ten sam poseł Tomczykiewicz 11 marca w Katowicach „W Katowicach odbył się dziś pierwszy kongres wyborczy Ruchu Autonomii Śląska po zeszłorocznych wyborach samorządowych. Przewodniczącym stowarzyszenia na trzecią kadencję został wybrany jedyny kandydat na to stanowisko, szef ruchu Jerzy Gorzelik. Na kongresie obecni byli politycy Platformy Obywatelskiej. Nie szczędzili pochwał pod adresem”.

Czemu przyklaskiwali posłowie PO ? Deklaracji szefa RAŚ, Gorzelika” Po ostatnich wyborach wkroczyliśmy w zupełnie nowa fazę, jesteśmy znacznie bardziej pod lupą opinii publicznej, więc wiele spraw będzie musiało wyglądać inaczej, niż do tej pory. To nie będzie bułka z masłem, ale już 8 lat temu, decydując się ubiegać o funkcję przewodniczącego wiedziałem, że to będzie długi marsz - powiedział szef RAŚ.”

Marsz ku secesji Śląska ze struktur Polski. Bo on nie krył i jawnie mówił, ze nie czuje się Polakiem i wierny jej być nie musi.

Co będzie panie Tomczykiewicz, jak przeciętny Polak, który miał mgliste pojęcie o zakusach Gorzelika i RAŚ ,teraz o tym usłyszy? A usłyszy na pewno.

Także o innych ,niektórych już byłych członkach, którzy protestowali przeciwko zdjęciu z niemieckich obozów koncentracyjnych nazwy ”polskie” .

Jak to nienawiść oczy i rozum zaślepia. Polska usłyszy, to czego zapewne wcześniej nie wiedziała.

P.S.

Panie Meller, pan będzie rzecznikiem prasowym RAŚ, po secesji?



* Podstawowe filary politycznej autonomii Górnego Śląska:
REGIONALNY PARLAMENT GÓRNOŚLˇSKI- powinien być ciałem jednoizbowym, wybieranym w wyborach powszechnych, równych, tajnych, bezpośrednich, systemem większościowym; Parlament ze swego składu wybiera rząd, na czele którego staje premier
PREZYDENT- wybierany w wyborach powszechnych, równych, tajnych, bezpośrednich. Czuwa nad funkcjonowaniem struktur autonomicznych, zapewnia ich koordynację, reprezentuje władze regionalne w kontaktach z najwyższymi organami RP.
SKARB REGIONALNY- jego status szczegółowo ureguluje Górnośląska Konstytucyjna Ustawa Skarbowa. Do kompetencji Skarbu należeć będzie polityka finansowa w regionie, prowadzona przede wszystkim poprzez ustalanie i pobór podatków i opłat przypadających na teren Górnego Śląska. W ramach polityki finansowej Skarb Górnośląski będzie zarządzał dochodami z podatków i opłat pobieranych w regionie, w kwocie nie mniejszej niż 60%
KONSTYTUCJA REGIONALNA- winna zostać przyjęta przez Regionalny Parlament Górnośląski. Konstytucja jako gwarant prawomocności autonomii regulować będzie podstawowe zasady funkcjonowania regionu, m.in. określi kompetencje poszczególnych organów regionalnych, itd.



**Kontrowersje wzbudził też list Związku Ludności Narodowości Śląskiej do UNESCO, zgłoszony przez paru członków RAŚ, będących jednoc
Oszołomowaty / 89.229.238.* / 2011-04-05 20:10
I dalej ten sam autor w dniu nastepnym
"...Cud na Śląsku uczyniony przez Prezesa PIS

Wczoraj, kiedy pisałam tekst o RAŚ, korzystałam z dokumentów zamieszczonych na stronie internetowej Ruchu pana Gorzelaka, załączyłam projekt Konstytucji Śląska i wszystkie dokumenty, w których jednoznacznie wynikało, że RAŚ ma ewidentnie wolę stworzenia odrębnego państwa z prezydentem, własną konstytucją.

Dzisiajmożemy już przeczytać nowe dokumenty, które prezentowane są, jako skutek działań nieokreślonej „społeczności „:

Przedstawiamy trzy istotne dokumenty, które zaprezentowano na VII Kongresie RAŚ, który miał miejsce 5 marca w Katowicach. Najważniejszym z nich jestnowy projekt Statutu Organicznego. Poprzednia wersja z lipca 2010 r. została zmieniona po przeanalizowaniu pomysłów, które przesyłali do nas sympatycy.

Poza tym zachęcamy do przeczytania pomysłuzmiany Konstytucji RP i apelu , który delegaci skierowali do społeczności regionalnych zamieszkujących Rzeczpospolitą Polską.
Nie są to wciąż wersje ostateczne. Zapraszamy do dyskusji na temat naszych projektów!

I chociaż zmiany dokumentów na stronie RAŚ dokonane pewnie dzisiaj w nocy (data zmieszczenia 4 marca a data zmian z data 5 marca) jest dokonana w celu ośmieszenia PiS i zyskania dowodów na to, że RAŚ nie miał żadnych separatystycznych dążeń.



Pani Jakubiak obwołała, że uzupełnienie w tekście dot. RAŚ jest wycofywanie się rakiem konstatacji z Raportu PiS, a tymczasem to RAŚ wycofał się z separatystycznych dążeń! Brawo Jarosław Kaczyński. Cud na Śląsku. Bardzo Polsce i jedności narodu potrzebny.

P.S. Uprzejmie informuję RAŚ, że ta społeczność może pochodzić z grona szefa Tomczykiewicza oraz jego kolegów z PO! Tych, który donieśli do prokuratury, co chcieli donieść… Ciekawe czy mainstream będzie teraz pytał PO czy to aby nie RAŚ wycofał się rakiem….

http://autonomia.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=665&Itemid=15..."
Z Salon24

http://1maud.salon24.pl/294462,cud-na-slasku-uczyniony-przez-prezesa-pis

Ciekawe jak daleko moze sie Pozgrajaze wsoimi zeszmaconymi "publicystami" Posunąc ?
tesa1959 / 2011-04-05 22:15 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie zauważyłeś, że nikt tego nie czyta?
m-53 / 83.24.30.* / 2011-04-06 06:41
Mylisz się. Czyta.
Nie wszyscy ograniczają się do czytania dziennych przekazów SMS-em.
tesa1959 / 2011-04-06 08:50 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To gratuluję. Przecież te teksty są pod każdym artykułem "kopiuj - wklej". Ile razy można czytać to samo?
ździcho / 62.244.130.* / 2011-04-06 09:25
To są manifesty wyzwolenia narodowego. Dziś już nie rozrzuca się ulotek, tylko właśnie kopiuje - wkleja.
tesa1959 / 2011-04-06 09:41 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ano tak. Masz rację. nie pomyślałam o tym, ale od czego ma się "współdyskutantów"?
Właśnie przeczytałam, że PiS uzupełnił raport o dwa słowa, no i teraz to brzmi trochę inaczej. Kaczyński przyznał się do błędu!!! Jednak i tak wg mnie, to nie jest raport tylko przemówienie z wiecu.
JanuszPOlikot / 2011-04-05 19:55 / Tysiącznik na forum
Jarek trzeba ich POgonić......Czas na gospodarzy a nie "piłkarzy"
Rycho wlkp / 83.29.198.* / 2011-04-05 19:49
czy również tak wygladały rzady w Polsce XVIII wieku .? Anihilacja państwa Polskiego w wersji liberalnej.
Lucky_Luke2 / 88.199.233.* / 2011-04-05 19:07
Pisałem w temacie o ostatnim sondażu, że na 100% dzisiaj w faktach będą dalej nadawać na Kaczyńskiego w kontekście Śląska. Nie pomyliłem się. Czołówka w faktach Śląsk i dalej nadawanie na PiS. Ta telewizja jest strasznie przewidywalna.
asdfasdfafdasdf / 213.77.81.* / 2011-04-05 18:19
POMÓWIENIE I SPISEK WON Z POLSKI
Stean / 188.146.42.* / 2011-04-05 17:44
Dzięki Bogu mamy jeszcze Jarosława Kaczyńskiego.
Próby skłócenia grup społecznych to jest strategia bandy Tuska; oni już wiedzą, że Polacy ich przeklinają, że mogą liczyć już tylko na mniejszościowe grupki: wystraszonych SB-ków z TW, separatystów, syndykalistów, dewiantów seksualnych, oszukanych propagandą tępaków. Atomizacja społeczeństwa, sianie strachu i nienawiści to jest strategia PO na utrzymanie władzy.
Im władzę trzeba będzie wydrzeć, bo oni nie cofną się przed niczym.
Tusk z ferajną boją się tylko PiSu i Jarosława Kaczyńskiego, bo tylko PiS może obalić bandę nocnej zmiany: PO-PSL-SLD. Pamiętajmy, że nie ma większego znaczenia jak rozłożą się głosy w obrębie tej formacji, bo PO-PSL-SLD jest zgrana banda: w 1992 roku przeprowadzili zamach stanu, w 2010 doprowadzili do katastrofy smoleńskiej i zagarnęli pełnię władzy.
njliber / 178.42.254.* / 2011-04-05 17:32
I to wtedy gdy już wszyscy byli święcie przekonani że pisowcom wystarczają Żydzi, Rosjanie i Niemcy jako źródła wszelkiego zła. A tu proszę, paranoja kazała im się też wziąść za Ślązaków. Jaki będzie kolejny krok? Palenie na stosach wszystkich którzy są ładniejsi od kartoflanej rodzinki?
lemoniadowyJoe / 83.24.183.* / 2011-04-05 16:51
Jak znam życie zaraz rozpocznie się jazgot różnych miłośników tańców z gwoździami i innych intelektualnych wydumek telewizorni, jak to oni na złość Kaczorowi zadeklarują narodowość, a to marsjańską a to śląską. Niestety sprawy ważne są za trudne dla przeciętnego MWzDM.
i to by było na tyle / 83.30.125.* / 2011-04-05 16:29

Polska jest krajem unitarnym i zgodnie ze swoją tradycją musi takim pozostać.

Polska unitarna albo żadna! No to przynajmniej jest jakiś wybór.

Najnowsze wpisy