Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński: Szczyt UE to poważny sukces

Kaczyński: Szczyt UE to poważny sukces

Money.pl / 2008-09-02 07:48
Komentarze do wiadomości: Kaczyński: Szczyt UE to poważny sukces.
Wyświetlaj:
historyk / 89.77.29.* / 2008-09-02 22:08
Unia Europejska to organizacja kierujaca się ineresem i wyrosła z organizacji gospodarczej, mam wrażenie że coraz bardziej przypomina spółke zoo, a nie związek państw w którym respektuje się interesy wszystkich, czy to wogóle możliwe. Błędem jest izolowanie Rosji, która zachowuje się coraz bardziej jak Niemcy z lat trzydziestych, najpierw wojna celna gospodarcza, układy dwustronne, zbrojenia i wojna militarna. To że Rosjanie jak wejdą to już nie wychodzą to wiadomo od początku istnienia państwa moskiewskiego, wszystkie kraje kolonialne upadły a to się trzyma. Teraz te rurociagi dla Niemiec i Włoch, to jakby zaczątki przyszłego układu, typu Trójprzymierza. Pamietajmy że ZSRR nie był wieczny i Unia też nie będzie, czytajmy historię ona sie powtarza A Kaczor cóż mógł zrobić więcej, szkoda że nie mamy komentarza Tuska może usłyszelibyśmy coś bardziej budującego a tak znowu Kaczyński sie ośmiesza i to jest to
andowc / 83.30.106.* / 2008-09-02 17:23
Ale nie dla Polski.
Britanicc / 213.158.197.* / 2008-09-02 17:04
"POWAZNY" sukces , niepowazny prezio . Kto mi jest w stanie wytlumaczyc .... kiedy sukces jest powazny a kiedy mniej powazny lub niepowazny ???? Bzdura goni bzdure i bzdura poganie !
bonusik / 83.26.172.* / 2008-09-02 09:32
10zl w pol godziny (spr. link to nic nie kosztuje)
http://badanie-rynku.net.pl/index.php?new=48bbf9879a3bd
zgred 2 / 153.19.47.* / 2008-09-02 07:48
Kaczyński chce szeroko korzystać z członkowstwa w Unii a jednocześnie być jej przeciwny co demonstruje nie podpisując już ratyfikowanego Traktatu. Wymigiwanie się pod zasłoną Irlandii to tylko dobry pretekst tego samozwańczego "patrioty".
Jacqb / 2008-09-02 09:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zastanawia mnie właśnie ta Europa Berlusconiego i Zapatero. Nie jestem zwolennikiem Kaczyńskich ale zauważyłem problem. Czy po ratyfikacji traktatu nie okaże się że właśnie strachliwa frakcji drobnych interesów nie będzie decydować o całościowej polityce UE?
Szczerze mówiąć to nie do końca znam postanowienia i idee Traktatu. Mógłby nam to ktoś w skrócie przedstawić, a jakoś o tym się nie mówi. Dlaczego?
KAP / 2008-09-02 10:10 / Tysiącznik na forum
tam gdzie sa mechanizmy demokratyczne zawsze jest ryzyko ze wiekszosc okaze sie strachliwa i koniunkturalna. Proble polega na tym ze Polska nie jest graczem wystarczajaco silnym sama. Musi grac w druzynie i wtym sensie ta druzyna powinnna byc jak najsilniejsza i jak najbadziej zgrana. Niestety zawsze moze sie okazac ze w razie niebezpieczenstwa zadecyduje przedluzyc wakacje lub degustacje wina. I tu nasza rola by przekoywac ze to nie ma sensu tez w ich inrteresie. Ale najpierw musi byc druzyna. Stad scislejsza intergracja jest w moim przekonaniu w naszym interesie. Pytanie dla mnie jest czy nowy traktat przbliza stworzenie takiego zespolu czy nie. Wg mnie takl, Stad jestem za tym by prezydent podpisal traktat.
pacyfista / 213.208.85.* / 2008-09-02 09:26
Skoro w Irlandii planuje się ponowne referendum,dlaczego takowych nie powtórzyć w innych krajach Unii?Sukces szczytu Unii?Na pokaz,bo w praktyce Niemcy i Francja drżą o bezpieczeństwo energetyczne,a surowce rosyjskie bardziej potrzebne są Unii,niż Unia Rosji.Izolacja Rosji z kolei nie jest w ich interesie,bo oni potrzebują "zachodnich"specjalistów i technologii!Cała ta sytuacja to "pat"
gdzie każdy dużo gada,ale nie może wiele zrobić!Ukraina to kwestia państwa naturalnie podzielonego etnicznie,dlatego może tam nastąpić naturalny rozpad państwa,ale my w Polsce widzimy tylko to,co chcemy widzieć,dlatego dopóki nie nauczymy dogadywać się nawet z trudnymi partnerami,nie powinniśmy pchać się na arenę międzynarodową,a tym bardziej komukolwiek grozić,bo jesteśmy za bieni na prowadzenie wojen,dlatego panowie,schowajcie szabelki,możecie pomachać sobie przed lustrem,kiedy nikt nie patrzy,a w życiu polityczny-UŚMIECH!
Jacqb / 2008-09-02 09:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
i jak plują mówić że desz pada?
pacyfista / 213.208.85.* / 2008-09-02 14:01
Gdybym za każdym razem kiedy robię z kimś interesy obrażał się,że klient nieładnie mnie traktuje,niewiele bym utargował,a narazie uśmiecham się i przyznaję każdemu rację,a prawdziwa satysfakcja jest, kiedy sprawdzam stan swojego konta bankowego :-) Z Rosją obawiam się,żeby nie powtórzyły się czasy z przed II wojny,kiedy Niemcy dogadali się z ZSRR,a my byliśmy "kaczkami" w środku,do których strzelali z każdej strony!Prawdziwy dyplomata ma dalekosiężne wizje i plany,u nas panuje krótkowzroczność!Nie chciałbym,żeby za 20lat powtórzył się Katyń i wrzesień 39!Stany stworzyły precedens w Kosowie,dlatego nie obrażajmy się o Osetię itp.Wielka polityka to nie nasza sprawa,bo za mało mamy do powiedzenia(mimo że niektórym się tak wydaje!).Powodzenia.
s0s / 83.18.243.* / 2008-09-02 17:08
Takie rozumowanie jak twoje prezentowali przed 39 rokiem Żydzi, a jak wyszlo mam nadzieje, że wiesz głąbie..
KAP / 2008-09-02 10:13 / Tysiącznik na forum
usmiechac sie i robic swoje. niech sobie pluja. jasne ze sa granice wytrzymalosci. niepokojace jest ich przesuwanie sie w strone nadmiernej permanentnej drazliwosci (vide sprawa "Kartofla" )

Najnowsze wpisy