Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński: To Rosjanie spowodowali katastrofę

Kaczyński: To Rosjanie spowodowali katastrofę

Wyświetlaj:
ants / 89.174.27.* / 2011-01-18 15:04
Daliście się wszyscy skłucić. I to komu? Ruskim.
Może i wina nie jest po stronie rosyjskiej, ale dlaczego nie ma uczciwego śledztwa? Dlaczego w rządzie nie ma woli wyjaśnienia sprawy? Skąd ta pewność co do nacisków skoro nie ma na to żadnych dowodów. POwcy spekulują PiSowcy też z tym wyjątkiem że PiS chce śledztwa, a PO najchętniej uwierzyłoby rosjanom i o sprawie zapomniano.
iwowo / 83.13.17.* / 2011-01-18 15:03
temat zastępczy od 10 m-cy, to młyn na wode dla PO, zamiast zająć się naprawianiem kraju to od rana do wieczora smolensk, kaczynski i macierewicz.. Ludzie! Jaro nawet nie zauważył że podatki nam podnieśli, emerytury chcą zabrać...
EURO STUDENT / 2011-01-18 15:02
Nasz Dziennik pisze, że dotarł do najnowszej laboratoryjnej
ekspertyzy internetowego filmu z katastrofy smoleńskiej znanego
pod nazwą samolot płonie. Gazeta powołując się na badania
kryminologów informuje, że na filmie zarejestrowano 4 strzały.

Gazeta twierdzi, że nagranie jest autentyczne i pochodzi z 10
kwietnia ubiegłego roku. Zdaniem policyjnych ekspertów film nie
został zmontowany, nie ma też śladów ingerencji w ciągłość
zapisu. To już druga ekspertyza nagrania, pierwszą sporządzała
na zamówienie prokuratury ABW.

Nadal nieznane jest źródło strzałów. Nie potwierdza się
natomiast wersja o tym, że pochodził on z wybuchów amunicji
zgromadzonej na pokładzie. Gazeta przypomina, że ta hipoteza nie
została nawet potwierdzona w raporcie MAK.

Nie razie nie wiadomo, czy materiał ten zostanie dalej
wykorzystany przez prokuraturę. Nie wiadomo również, czy będzie
poddany dalszym badaniom.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2011-01-18 15:30
Nasz Dziennik jest powszechnie znany jako niezalezna i obiektywna prasa i żródło pewnych informacji :P
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2011-01-18 16:04
Tak, tak. Oni sa z układu i agentów, prawda? [usmiechajcie się i potwierdzajcie, nie wiadomo co wariatowie do głowy strzeli]
Warszawa ma kompleks Moskwy . / 195.117.255.* / 2011-01-18 15:13
Warszawa i wschód Polski ma kompleks Moskwy.

Tego typu ekspertyzę dokonałem sam siedząc na youtube w dniu katastrofy. Pytanie pierwsze to: po ile odszkodowania na łepka chcą tzw. rodziny smaleńskie? Kto ma im zapłacic? Pytanie drugie : jak wygrac wybory i ubabrać Tuska?
stefania2341 / 77.237.3.* / 2011-01-18 15:01
a nie powinno byc odwrotnie - najpierw raport polski, wnioski i dopiero uchwala sejmu a nie tak od.... strony?
starod 69 / 89.72.49.* / 2011-01-18 14:55

Nie martwi mnie to co mówi JK. Martwi mnie trwałe 25-procentowe
poparcie dla PiS (a więc zbliżony poziom zaufania do JK i wiary
w to, co mówi). Gdy tak idę ulicą, spoglądam na przechodniów i
wiem, że co czwarty mijany Polak jest idiotą, to groza mnie
bierze.

Pod tym tekstem każdy zdrowo myślący podpisze się bez namysłu, gdyż mówiac o zamachu należy wcześniej powiedzieć jaka korzyść mieli by ruscy z zamachu. Żadnej:
1. Już teraz muszą wysłuchiwać debilnych komentarzy nawiedzonych rusofobów;
2. Lech Kaczyński był prezydentem, jakiego mogli sobie wymarzyć, zadetym, niepoważnym, ośmieszającym siebie i Polskę.
3. Do końca kadencji zostało mu zaledwie kilka miesięcy, bo mie miał najmniejszych szans na reelekcję.
sadamik / 87.206.229.* / 2011-01-18 15:03
1,2 Miliarda złotych za tranzyt gazu umorzone przez rząd Tuska coś Ci mówi ? Skok na kase NBP i przedłużenie elastycznej linii kredytowej w MFW (Międzynarodowy Fundusz Walutowy) mimo dobrego wyniku NBP, która kosztuje nas 180 mln zł rocznie coś Ci mówi?? W samolocie lecieli ludzie, którzy byli temu przeciwni... nadal uważasz, że Rosjanie nie mieli w tym interesu ?
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2011-01-18 16:07
1,2 mild złotych, to na oko jakieś 400 ml dolarów. Tyle to Putin ma na drobne wydatki w kremloskim kiosku z kondomami. :P

Smieszny jestes. Nawet idąc ta logika, to po co robidz sobie bago u siebie na podwórku, jak moza poczkać te pare misiecy i LK sam zniknie i to w niesławie. a tak to mu oszlomy i zdrajcy pozwolili Wawel zbeszcześcić
POmocy PO rządzi ! / 82.177.194.* / 2011-01-18 14:51
Nasz Dziennik pisze, że dotarł do najnowszej laboratoryjnej ekspertyzy internetowego filmu z katastrofy smoleńskiej znanego pod nazwą samolot płonie. Gazeta powołując się na badania kryminologów informuje, że na filmie zarejestrowano 4 strzały.

Gazeta twierdzi, że nagranie jest autentyczne i pochodzi z 10 kwietnia ubiegłego roku. Zdaniem policyjnych ekspertów film nie został zmontowany, nie ma też śladów ingerencji w ciągłość zapisu. To już druga ekspertyza nagrania, pierwszą sporządzała na zamówienie prokuratury ABW.

Nadal nieznane jest źródło strzałów. Nie potwierdza się natomiast wersja o tym, że pochodził on z wybuchów amunicji zgromadzonej na pokładzie. Gazeta przypomina, że ta hipoteza nie została nawet potwierdzona w raporcie MAK.

Nie razie nie wiadomo, czy materiał ten zostanie dalej wykorzystany przez prokuraturę. Nie wiadomo również, czy będzie poddany dalszym badaniom.
stefania2341 / 77.237.3.* / 2011-01-18 15:04
a w powietrze nei mogli strielac dla odstraszenia gapiów ktorzy zawsze sie znajda gdzie nie trzeba?
Nie osmiejszajmy sie takimi podejrzenami bo MAK osmieszyl sie juz wystarczajaco Teraz trzeba to wykorzystac, jak sie da
EURO STUDENT / 2011-01-18 15:14
rozumiem że masz monopol na prawdę tak? kto strzelał ? skąd wiesz że w powietrze ? skąd uzbrojeni ludzie na lotnisku ? tak przywitali naszą delegację ? skąd to wiesz ? byłeś tam ? to co piszesz to jakaś kpina !

ten film ujawni prawdę ! raport można wyrzucić do kosza ... nawet zanim powstał był na to skazany !

70 lat temu w katyniu też strzelali w powietrze ?????
mate777 / 83.22.159.* / 2011-01-18 15:57
"skąd uzbrojeni ludzie na
lotnisku ?" bo to bylo i jest lotnisko wojskowe? a pozatym nawet na lotniskach cywilnych obsługujących loty miedzynarodowe jest straż graniczna posiadajaca broń palna. tyle w temacie.
iwo789789 / 83.13.17.* / 2011-01-18 14:54
a kogo to obchodzi!!!!
Furia / 188.146.127.* / 2011-01-18 14:48
Czy w tym kraju nie ma psychiatry co by tego Kaczyńskiego odizolował od społeczeństwa. Poza tym może media przestaną zajmować się wypowiedziami ludzi psychicznie chorych. Przecież mamy jeszcze w tym kraju mądrych i niezakompleksionych polityków.
toniesz rybko... toniesz / 82.177.194.* / 2011-01-18 14:54
niebawem POmidorku będziesz z ławki rezerwowych krzyczeć =]

kończy się plaga tuskowatych !
kocham Pana Panie prezesie / 83.13.17.* / 2011-01-18 14:44
Pan Jarosław Kaczyński to PRAWDZIWY PATRIOTA I MĄŻ STANU!!! i tylko jego "brat bliźniak" Pan Błaszczak do piet mu dorasta!!!
kwant2000 / 2011-01-18 14:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W którym miejscu czekiści zamierzali uziemić polskiego "101"? Najlepszym miejscem był okoliczny pas lasu o szerokości pół kilometra, który zaczynał się 2,3, a kończył – 1,8 km od początku pasa startowego. Kiedy Tupolew zaczął gwałtownie opadać? Jak był około 200...300 m od początku wschodniego zbocza głębokiego na 50m wąwozu. Samolot stracił grubo ponad 100m (nawigator przestał odczytywać wysokość gdy maszyna znajdowała się 20m nad elewacją lotniska i około 70 nad dnem wąwozu...Można powiedzieć, że głęboki jar uratował polskiego "101" przed rozbiciem dwa kilometry od lotniska. Gdyby zamachowcy zainicjowali początek gwałtownego zniżania Tupolewa 4..5 sekund wcześniej, maszyna rozbiłaby się w gęstym lesie dwa kilometry z kawałkiem od lotniska.

Nie udało się na zupełnym odludziu; musiało się udać gdzie indziej, a konkretnie w niewielkim lesie w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Siewiernyj. Czekiści w zanadrzu mieli plan B. Po kolizji z brzozą "101" w trzy sekundy doleciał w normalnej pozycji do szosy w pobliżu autokomisu, zyskując nawet kilka metrów na wysokości. Można powiedzieć, że najgorsze załoga Tupolewa miała za sobą. Tymczasem w niespełna dwie sekundy później samolot będąc na wysokości około 10..12 m i trajektorii wznoszącej, nagle i niespodziewanie ponownie zaczął gwałtownie tracić wysokość i po półtorej sekundy znalazł się na ziemi, a po upływie następnej 1/10 sekundy samolot rozsypał się na tysiące kawałków. Taki bajzel mógł zrobić tylko zainstalowany na pokładzie Tupolewa ładunek paliwowo-powietrzny. Polska od 1988 roku jest producentem tego typu destrukcyjnych ładunków. Skutki wybuchu były porażające. NIKT na pokładzie Tupolewa nie miał szans przeżycia.
ździcho / 77.255.229.* / 2011-01-18 16:08

Skutki wybuchu były porażające.

Zapewne ten wybuch musiał być słyszalny. Dlaczego początek tej eksplozji nie zapisał się w czarnych skrzynkach, dlaczego załoga wcześniej lądującego JAKa nie usłyszała jej. Dlaczego nie usłyszeli jej ludzie mieszkający najbliżej lotniska (przecież nawet jeden z nich WIDZIAŁ) opadanie samolotu...
@@@ / 87.207.29.* / 2011-01-18 17:29

Dlaczego nie usłyszeli jej ludzie mieszkający najbliżej lotniska

Wlasnie sa swiadkowie ktorzy widzieli blysk przy samolocie zanim ulegl katastrofie.
ździcho / 77.255.229.* / 2011-01-18 18:04

blysk przy samolocie

Przed uderzeniem o ziemię? Z jakiej odległości? Z takiej, z której nie było słychać dźwięku eksplozji? Jak Ci powiem, ze z odległości 200m policzyłem guziki w czyjeś marynarce, uwierzysz mi? Zresztą...na katastrofie smoleńskiej każdy kręci swoje lody: Ruski - swoje, Tuski - swoje, Kaczyńscy - swoje, Macierewicze - swoje, Media - swoje. A po oficjalnym raporcie MAK każda z wymienionych przeze mnie opcji bogaci się teraz na potęgę (w sensie politycznym) i mnie chyba nie chce się już w to bawić. Tusk przekazując śledztwo ruskim pogrzebał prawdę raz na zawsze - nie dowiemy się jej nigdy (wrak pocięty etc.). Dla mnie teraz ważniejsze jest, czy nasi szczypiorniści wygrają dziś mecz z Koreą. Pozdrawiam.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-01-20 18:27

Przed uderzeniem o ziemię?

A jak myslisz co oznacza stwierdzenie:

zanim ulegl katastrofie
Kamilend / 88.199.116.* / 2011-01-18 14:36
No ma gosc racje tepe raporty skorumpowanego maku sa do ewidentnego odrzucenia popieram i jestem ciekaw jak laleczki w rzadzie zaglosuja nie bojmy sie ruskich!!!!!!!!!!!!1 kazdy mowi jak polska bedzie w potrzebie pomozemy to wlasnei jest i dlaczego kazdy ogon kuli i oddaje sie w laske ruskich ?
sdfg / 79.185.0.* / 2011-01-18 14:35
Nie martwi mnie to co mówi JK. Martwi mnie trwałe 25-procentowe poparcie dla PiS (a więc zbliżony poziom zaufania do JK i wiary w to, co mówi). Gdy tak idę ulicą, spoglądam na przechodniów i wiem, że co czwarty mijany Polak jest idiotą, to groza mnie bierze.
palikotek / 194.181.137.* / 2011-01-18 14:37
masz stany lękowe a to wymaga hospitalizacji w zakładzie psychiatrycznym.
zbyszek 52 / 46.112.149.* / 2011-01-18 14:58
Spokojnie ja nie widzę u niego stanów lękowych. Ja widzę dojmującą troskę o los naszej kochanej ojczyzny i część naródu zdominowaną przez pisowską ideologię. Przygnębiająca jest świadomość, że mówimy tutaj o co czwartym obywatelu naszego pięknego kraju.
arp / 94.75.121.* / 2011-01-18 14:54
hospitalizacji - to mo że nie wymaga, ale wyjazdu na DŁUUUUUGIE leczenie do kurortu położonego gdzieś w zdrowym syberyjskim klimacie, połączonego z rehabilitacją, czyli terapią zajęciową (wyrąb tajgi) - na pewno tak. Dla otrzeźwienia.
dylemat pisowski / 94.231.6.* / 2011-01-18 14:32
Do wodzia wolskiego nie dociera..fakt ,że wina jest po stronie decydentów pisowskich!
MME / 62.157.123.* / 2011-01-18 14:29
Wersja Kaczyńskiego, znana mu od poczatku:
- Tusk z Putinem zrobili zamach
- Tusk i Komorowski oraz całe PO odchodzą w niebyt
- Kaczyński koronuje się na cesarza Yaro Pierwszego i przyjmuje hołd lenny Moskwy. Wtedy nie trzeba wygrywac żadnych wyborów, naród go poprze (bo nie ma innego wyjscia, inaczej ziobryści naród przekonają ...).
Lekarz by się panu prezesowi przydał, taki od głowy.
tade / 83.2.33.* / 2011-01-18 14:38

Kaczyński koronuje się na cesarza Yaro Pierwszego

No i skandal
Lech nie będzie beatyfikowany przed papieżem.
zbyszek 52 / 46.112.149.* / 2011-01-18 15:00
Trzeba bylo santo subbito.
erplew / 79.162.200.* / 2011-01-18 14:18
spróbuj złapać durnia jak się rozpędzi
Rafał76 / 195.14.4.* / 2011-01-18 13:58
Powodem katastrofy jest to, ze na pokładzie samolotu przebywali bardzo ważni ludzie, którzy normalnie wyzywaja pilotów od tchórzy w przypadku ewentualnego zawachania związanego z lądowaniem...piloci spękali z tą świadomością i podjęli decyzję o lądowaniu!Taka prawda!

Najnowsze wpisy