Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński: Udział w referendum to obywatelski obowiązek

Kaczyński: Udział w referendum to obywatelski obowiązek

Wyświetlaj:
PAndy / 15.211.153.* / 2013-10-08 07:11
Głosowanie to przywilej. Gdyby było obowiązkiem, nakładano by kary za nie głosowanie.

Wielki patriota mi się znalazł...
bb33 / 89.70.228.* / 2013-10-06 21:42
może i zła władza ale władza PISuarów jest koszmarna
realista / 199.64.72.* / 2013-10-07 09:30
Nie wiemy czy koszmarna - porządzili sobie 2 lata po czym musieli rozwiązać rząd bo nie było z kim robić normalnej koalicji. Miał być POPIS ale Donald się obraził bo dostał 2% poparcia mniej a tak bardzo chciał być premierem... A mogli tyle dobrego zrobić dla Polski gdyby Donaldowi naprawdę zależało. Problem w tym, że Donald brał udział w nocnej zmianie i ma grubo za paznokciami - wiedział, że PiS chce dobrać się nomenklaturze postkomunistycznej do tyłków i to go wystraszyło. Stąd nagonka na PiS w TV - TV jest w rękach nomenklatury postkomunistycznej. Myśl człowieku, nie pisz idiotyzmów w internecie. Mniej nienawiści życzę a więcej normalnego człowieczeństwa.
PAndy / 15.211.153.* / 2013-10-08 07:15
Piszesz 'mniej nienawiści' a ciszysz się z 'dobierania się do nomenklatury poskomunistycznej i do tyłków'. Toż to człowiczeństwo w czystej postaci.
Mam głęboko to co działo się za komuny i później. Zależy mi tylko i wyłącznie na teraz i w przyszłości. Bo jeśli moje dzieci mają żyć w tym kraju, to lepiej, żebyśmy zaczęli myśleć jak zrobić, żeby było dobrze. A nie ciągle rozliczać staruszków po 70tce przez kilkadziesiąt lat. Na to czas był dawno temu. nie udało się - szkoda. Trzeba iść do przodu. Chyba, że lubi się igrzyska, zapak i smak krwi. No ale to cecha zwierząt a nie ludzi...
ździcho kuźwiak / 77.254.231.* / 2013-10-07 09:48

Nie wiemy czy koszmarna - porządzili sobie 2 lata

Na szczęście tylko 2 lata, bo koszmarnie się zaczynało, szczególnie w oświacie (zakazani pisarze, zakazane utwory, zakazana kinematografia), katolicyzacja państwa, nietolerancja etc. Gdyby się utrzymali do dziś, to mielibyśmy tu obozy zagłady, krematoria, zasieki kolczaste.
Stąd nagonka na PiS w TV

I bardzo dobrze. Trzeba to zło rozpędzic na cztery wiatry.
TV jest w rękach nomenklatury postkomunistycznej.

A co to ma do rzeczy w czyich rękach jest?
jt / 78.10.99.* / 2013-10-07 11:26
Bądź poważny.Bo wywołujesz już śmiech jak @debos.

(zakazani pisarze, zakazane utwory, zakazana kinematografia),

Podaj przykłady,bo ja jakoś nie pamiętam czegoś takiego.

katolicyzacja państwa, nietolerancja etc.

(?)Czym to się niby objawiało?.jakieś ustawy były przygotowanie czy co?.

Gdyby się utrzymali do dziś, to mielibyśmy tu obozy zagłady, krematoria, zasieki kolczaste.

Tu już lepszy jesteś od @debosa.Masz chłopie fantazję.Nic tylko nowy prorok się objawił,wie co by było gdyby.

TV jest w rękach nomenklatury postkomunistycznej.

A co to ma do rzeczy w czyich rękach jest?

Naiwny jesteś czy naprawdę nie pojmujesz że właściciel decyduje o kształcie programu,o doborze wiadomości o propagandzie.
ździcho kuźwiak / 212.106.24.* / 2013-10-07 16:58

(zakazani pisarze, zakazane utwory, zakazana kinematografia),

Podaj przykłady,bo ja jakoś nie pamiętam czegoś takiego.

Jan Brzechwa "Kaczka Dziwaczka", filmy polskie nakręcone w latach 1960-1980 m.in. czterej pancerni, stawka (kloss), cała kinematografia krajów byłego ZSRR.

katolicyzacja państwa, nietolerancja etc.

(?)Czym to się niby objawiało?.jakieś ustawy były przygotowanie czy co?.

Zmuszanie dzieci do nauki religii katolickiej (podstawa klasyfikacji, wliczanie do średniej). Próby delegalizacji innych wyznań, np. Świadków Jehowy, nagonki na ludnośc romską, ormiańską, usztywnianie granic z Ukrainą, Białorusią. Polityka jakby żywcem wyjęta z Niemiec z lat 1933-45. A do czegóż innego miała by doprowadzic w perspektywie, jak nie do zagłady wszystkiego co niekatolickie, niekaczyńskie?
A co to ma do rzeczy w czyich rękach jest?


nie pojmujesz że właściciel decyduje o kształcie programu,o doborze wiadomości o propagandzie.

a to pytanie zadałem celowo. Oczywiście, że jedne media są w łapach komuchów, a inne media w łapach kościoła. Jedne robią kipisz w głowach swoich owieczek, a drugie w głowach swoich owieczek. Przecież to proste.
Tu już lepszy jesteś od @debosa.Masz chłopie fantazję.Nic tylko nowy prorok się objawił,wie co by było gdyby.

A to akurat mnie nie rusza. W przeciwieństwie do Ciebie nie jestem ambitny.
jt / 78.10.106.* / 2013-10-07 20:45

W przeciwieństwie do Ciebie nie jestem ambitny.

A co Ty możesz wiedzieć o mojej ambicji?.
Ja już nie muszę być ambitny,jestem spełnionym człowiekiem,nie uczestniczę w tzw."wyścigu szczurów".Żyję na luzie i jest ok.

Jan Brzechwa "Kaczka Dziwaczka", filmy polskie nakręcone w latach 1960-1980 m.in. czterej pancerni, stawka (kloss), cała kinematografia krajów byłego ZSRR.

Co jeszcze wymyślisz?.Takie brednie może napisać każdy.Przedstaw mi jakieś ustawy,jakieś zarządzenia,które zakazywałyby publikacji,a nie pisz takich bzdur.

Zmuszanie dzieci do nauki religii katolickiej

To że jest w szkole to nie zmuszanie.W kwestii że ocena z religii jest na świadectwie szkolnym i jest wliczana do średniej to błąd,powinny być osobne świadectwa z religii.A czy teraz jest inaczej niż za rządów PiS-u,czy inaczej było za rządów SLD?.Czy to PiS wprowadził jakieś zmiany w tej sprawie?.Nie,tak było przed PiS-em i jest teraz,więc nie pisz że to jakaś sprawka PiS-u.

Próby delegalizacji innych wyznań, np. Świadków Jehowy,

Jakie próby?,czym się objawiały?.

nagonki na ludnośc romską, ormiańską,

Jaka nagonka?,czym się objawiała?,kto ją tworzył?.Podaj konkrety,a nie jakieś hasełka.

usztywnianie granic z Ukrainą, Białorusią.

W jaki sposób?,na czym polegała?.Znowu walisz hasełko.
Człowieku,czy Ty jesteś tak zaślepiony tą swoją nienawiścią do PiS-u i Kościoła Katolickiego że wymyślasz jakieś urojenia?.Ciekawe czy sam w to wierzysz?.
miód na serce / 46.205.46.* / 2013-10-07 11:11
miło skonstatować, że ubecja wyje z bólu.
ako2013 / 217.28.149.* / 2013-10-06 20:32
Taka prawda,[...] Nie ma człowieka ani jednego, który na prawdę chciałby zrobić coś dla Miasta dla ludzi. Oby w końcu dożył człowieka, który coś zrobi a nie tylko ma mentalność ile by tu [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
prezydęt / 178.37.106.* / 2013-10-06 21:49

Nie ma człowieka ani jednego, który na prawdę chciałby zrobić coś dla Miasta dla ludzi.

no dobra, przyznałeś się, że jesteś w tym gronie . Gratulacje za samokrytykę!
Ale nie jest was znowu tak wielu, przy czym średnie wykształcenie dla połowy z was to sufit nie do przebicia.
Co widać, słychać i czuć z tego wpisu.
fhhhhfh / 89.70.214.* / 2013-10-06 23:28

Ale nie jest was znowu tak wielu, przy czym średnie wykształcenie dla połowy z was to sufit nie do przebicia.

Przecież wyborcy PO to ludzie z pokręconymi życiorysami.Wszyscy właściciele agencji towarzyskich razem z panienkami do wynajęcia głosują na Platformę Obywatelską.
zenon-priest / 78.88.219.* / 2013-10-06 20:28
Dobre sobie :)))) A co zrobił PIS podczas głosowania nad nowelizacją budżetu???? hahaha :)))))))
ertertertt / 89.70.214.* / 2013-10-06 23:29
A co ty zrobiłeś dla Polski ha,ha,ha
owkf;kldfkldf / 62.182.213.* / 2013-10-06 20:22
typowe kacze kwakanie.
"mozna podać przykłady",ale żadnego nie podaje.
kłamstwa i insynuacje to jego broń,a pozatym jezdzi po warszawie i żebrze ogłosy.
zaiste "wielkie cóś"
rer / 82.143.164.* / 2013-10-06 20:02
Akwizytorom (wszelkiej maści) wstęp WZBRONIONY!
Elektro Devil / 2013-10-06 18:17 / Tysiącznik na forum
SLDi już wycofało się z referendum. Widać Miller szykuje się do koalicji z PO.
rapsody / 2013-10-06 18:08 / Bywalec forum
zwykła hucpa polityczna ze wszystkich stron
fdas / 37.209.131.* / 2013-10-06 17:47
twoim obywatelskim obowiązkiem jest walka z dziadoskim prawem co robisz? za robotę się weź chłopie a nie wciskasz kity ludziom. tylko ty możesz zmienić tę mafię
(@) / 89.70.214.* / 2013-10-06 23:32
Co w tym złego, że premier Kaczyński przypomina warszawiakom iż branie udziału w referendum jest obywatelskim obowiązkiem ?
PAndy / 15.211.153.* / 2013-10-08 07:22
Bo nie jest obowiązkiem. Jest przywilejem. Prezes więc ... mija się z prawdą lub manipuluje.
Reasumując, można przypominać tylko coś co istnieje i zostało zapomniane. Wybory nigdy w Rzeczpospolitej nie były obowiązkowe.
PAndy / 15.211.153.* / 2013-10-08 07:21
Bo nie jest obowiązkiem. Jest przywilejem. Prezes więc ... mija się z prawdą lub manipuluje.
realista / 199.64.72.* / 2013-10-07 09:35
To bardzo boli nasz fasadowy rządzik kukiełkowy - jeśli obywatele zaczną korzystać z obywatelskich narzędzi to będzie fasadowemu rządzikowi i sprzedawczykom ciężko.

Obywatelskie inicjatywy są zawsze dobre, nie jest istotne kto je inicjuje!

Najnowsze wpisy