Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński vs. Komorowski. Prezydent bulterier czy lew salonowy?

Kaczyński vs. Komorowski. Prezydent bulterier czy lew salonowy?

Wyświetlaj:
Observer. / 79.186.30.* / 2010-06-18 13:53
Pozwólcie przedstawić sobie - pan żubr komorowski we własnej osobie.
No, pokaż się, żubrze. Zróbże minę uprzejmą, żubrze.
Chciaż tyle, nie wymagamy więcej.
Dziękujemy - wyborcy.
arch / 2010-06-18 14:03 / Tysiącznik na forum
Ballada łowiecka --Marcin Wolski

Już od początku maja roku pamiętnego
czai się Wielki Łowczy na zwierza grubego.
Skoro bliskie mu każde jest stworzenie Boże,
pragnie w dworku mieć skórę, łeb albo poroże.
W tym zapale łowiecka go wspiera nagonka,
same autorytety, fani wujka Bronka.
Lecz co robić, gdy Wisła wylała i Odra,
czyli sezon łowiecki jest tylko na bobra?
Zdałoby się większego coś. Może wśród błota
objawi się krokodyl albo hipopotam?
Tygrys, bawół, pantera...? Już żywił nadzieje,
że wyjdą mu przed lufę, gdy zoo zaleje.
Lecz na nic bystre oko, wąs i sprawna fuzja.
Gdy niedźwiedzia nie wolno -
bo to dziś aluzja.
Miedwiedź wszak przyjacielem wszelkiego Polactwa,
Żubra broni Cimoszko...
Więc może coś z ptactwa?
Na bezrybiu rak ryba, zatem świetna pora,
aby do swych trofeów doliczyć Kaczora...
Jest... Szybko! Z dubeltówki rozlega się palba.
Ustrzelił.
Rykoszetem.
Kaczora...?
...Donalda!
Roman K / 2010-06-18 13:21 / Bywalec forum
Fundacja Pro civili a WSI a Komorowski. Wystarczy wpisać w przeglądarkę Pro civili i trochę poczytać by dowiedzieć się o setkach milionów złotych wyłudzonych z polskich banków przez tę fundację o przekrętach tej fundacji, które ujawniła izba skarbowa i wiele innych ciekawych rzeczy które ustaliła prokuratura. Czy kapitał był wyprowadzany z Polski by potem stać się niby kapitałem inwestora zagranicznego, który następnie po okrzepnięciu firmy na rynku odsprzedawał swoje udziały w majestacie prawa udziałowcowi ,który na początku nic nie miał bądz niewiele ale miał wsparcie tej zacnej służby dającej w łatwy sposób kapitał na niejeden biznes??? Jakie medialne firmy broniły w czasie kiedy wprowadzano ustawę o likwidacji WSI tej służby?
Dlaczego Komorowski jako jedyny z PO głosował przeciwko likwidacji WSI ?.
Dlaczego Komorowski uknuł intrygę przeciwko dziennikarzom rzekomo sprzedającym aneks WSI używając służb. Pisze rzekomo ponieważ prokuratura nie ustalila by takie rzeczy miały miejsce.
Dlaczego Komorowski zlożył w 2008r w prokuraturze fałszywe zeznania odnośnie okoliczności spotkania poświęconego w/w intrydze w jego gabinecie inne jak Bondaryk i Graś. Dlaczego prokuratura mimo "innych" zeznań nie wszczeła sprawy przeciwko Komorowskiemu z art.233 kk ??
Dlaczego w końcu dziennikarze niby wolnych i niezależnych mediów ne pytają kandydata Komorowskiego o te sprawy.
Piszę "niby wolnych i niezależnych" bo tak naprawdę są zależni od pracodawcy czytaj właściciela a z kolei właściciel od ....??? Taka demokracja i zależności: dajesz kasę i wymagasz.
Dlaczego dziennikarze nie stanęli w obronie innych dziennikarzy śledczych którzy jak zaczęli się zajmować fundacją Pro civili tracili pracę w redakcjach ??? Fajna demokracja.
Kto wtedy nadzorowal WSI? czy to nie obecny kandydat na prezydenta a wtedy jako minister MON.

Myślę ,że warto poczytać o tej fundacji i dziennikarzach, którzy się tą sprawą zajmowali.
Jak również zadać parę pytań do kandydata Komorowskiego w tej sprawie jako ,że "wolne i niezależne" media milczą. Pytanie dlaczego media milczą mimo iż temat jest prawdziwy co potwierdza prokuratura wojskowa i urząd kontroli skarbowj.
Temat sensacyjny, a "wolne i niezależne" media prywatne wolą nie zauważać sprawy

Pozdrawiam tych którzy uznają, że media z racji ,że są prywatne to wolne i niezależne. Dla nich świat jest faktycznie mało skomlikowany by nie powiedzieć prosty a wynika to z myślenia na takim samym poziomie

.
" tadeusz / 89.228.19.* / 2010-06-18 12:21
http://www.youtube.com/user/tadeusz214
Emigrant z UK / 80.195.116.* / 2010-06-18 12:12
Moze wreszczcie powinnismy twardo zaczac stapac po ziemi i zniesc ten system (demokracja?). Najgorszy system - wszysycy maja jednakowy glos (ironia).

Ja glosuje na Janusza Korwin-Mikke. Szczerze mowiac najbardziej podoba mi sie jego program. Pracujesz masz, opier... sie klep biede!!!

Pozdrawiam wszystkich!!
!@#$ / 83.7.15.* / 2010-06-18 13:05

Najgorszy system - wszysycy maja jednakowy glos (ironia).

To jest najlepszy system. Najgorsze jest to, że niektórzy w ogóle nie chcą głosować, wolą pozostawać neutralni, a potem korzystać ile wlezie. Lepsze już jest oddanie głosu na kontrkandydata niż nie oddać go wcale. Kto nie idzie na wybory, to właśnie w ten sposób oddaje głos na kontrkandydata. To jest najgorsze.
ździcho / 77.254.170.* / 2010-06-18 15:51

Lepsze już jest oddanie głosu
na kontrkandydata niż nie oddać go wcale. Kto nie idzie na wybory, to właśnie w ten
sposób oddaje głos na kontrkandydata.

Czyli krócej: Lepsze już jest oddanie głosu na kontrkandydata niż oddanie głosu na kontrkandydata.
A co do:
Kto nie idzie na wybory, to właśnie w ten
sposób oddaje głos na kontrkandydata.

To stąd wynikałoby, że: 1+1+0 < 1+1+1
czyli: 2 < 4
bo: zero przeniesione z lewej strony na prawą daje jeden po stronie prawej. Oto Twoja logika.
@@@ / 89.74.168.* / 2010-06-18 13:49

To jest najlepszy system.

DEMOKRACJA.
Dwa wilki i owca glosuja kto z nich bedzie zjedzony na objad.
Elektro Devil / 2010-06-18 12:44 / Tysiącznik na forum
Ja też tak uważam !!!
Ale nie wierze że to jest możliwe. Pasożyt w tym kraju przerósł Żywiciela. Zainteresowanych korzystaniem z różnych świadczeń jest znacznie więcej niż tych którzy generują przychody do budżetu.

Mam taką smutną wizje, kiedy może się to poprawić.
Żywiciel musi "umrzeć" z głodu (gospodarka Polski zbankrutować) i wtedy Pasożyt także umrze z głodu.

Wtedy będzie można na tych ziemiach budować od zera nowy ustrój polityczny i Nowe Zdrowe Państwo.
A pasożyta trzeba tępić w zarodku, aby się nie odrodził.

Ostatnio byłem w szoku, gdy usłyszałem fakt z Naszego Socjalistycznego Kołchozu.

Na Uniwersytecie Wrocławskim (Filologia polska) stypendia socjalne sięgają 2tys złotych !!! ( 2 z przodu takie kwoty)
Jak można tak wyrzucać pieniądze Podatnika?
To jest właśnie socjalna Sprawiedliwość !!!

Niektórzy pracują na ten Socjal po 12h i tyle nie mają....
wesołek / 83.17.250.* / 2010-06-18 13:16
Ale widzisz popierając kandydata, który jest "wrażliwy społecznie" (oczywiście nie za swoje pieniądze) i chce solidarnego państwa nie zmienisz tego.
Jedynym kandydatem byłby JKM pod warunkiem, że chciałby i potrafiłby zrealizować swój program.
Elektro Devil / 2010-06-18 13:33 / Tysiącznik na forum
W pierwszej turze zagłosuje na Jedynego Liberała Korwina.

Ale w II wolę wybrać uczciwego Socjalistę Jarosława Kaczyńskiego niż kogokolwiek z nieuczciwych socjalistów z PO.
PO i Bronek też nie zakończą tego Socjalizmu bo na takim gruncie łatwiej robić im interesy.
ździcho / 77.254.170.* / 2010-06-18 15:54

W pierwszej turze zagłosuje na Jedynego Liberała Korwina.
Ale w II wolę wybrać uczciwego Socjalistę Jarosława Kaczyńskiego niż
kogokolwiek z nieuczciwych socjalistów z PO.

To po jaka cholerę idziesz głosować w pierwszej turze?
wesołek / 83.17.250.* / 2010-06-18 13:57
Ja tak naprawdę nie mam swojego kandydata, bo żaden nie spełnia moich oczekiwań.
Najbardziej podoba mi się program JKM, ale mam wątpliwości czy ten człowiek potrafiłby go zrealizować.
Jego partia praktycznie nie istnieje, a więc nie ma zaplecza politycznego.
A społeczeństwo masowo go nie poprze, musiałby kłamać i obiecywać, że coś da.

JK odpada bo nie jestem zwolennikiem rewolucji ( ponadto człowiek aby robić porządek w kraju musi wpierw pokazać, że umie go zrobić u siebie). On ponadto nie potrafi wspólpracować z ludźmi.
BK jest dla mnie najbardziej neutralny ale nie ma charyzmy wodza.

Tak więc w I turze też zagłosuję na JKM , ale w drugiej będę miał dylemat.
Oszoomowaty / 212.14.45.* / 2010-06-18 14:35
Wszelkie próby oczyszczenia tego kraju z róznego rodzaju mętów, szemranych PObiznesmenów, skorumpowabych lekarzy, sędziów, biuroracji będą okrzykiwane jako nie tylko rewolucja, ale i zamach stanu. Mielismy tego przykład dosadny w latach 2006-2007. Komorowski nawet o tym nie POmysłi - on to tylko utrwali i dokona scementowania podziału polaków na postkomunistyczne (zazwyczaj) elity materialne i resztę zapieprzającą na te "elity" . Nie widzisz tego? Dałes sobie wmówić, że najpierw muszą sie najeść złodziej a pózniej reszta? Że to jest "normalny" proces rozwoju? Że prawo i przepisy maja służyć tylko bogatym, tak jak to teraz sie odbywa? Kaczyński daje mi chociaż nadzieję na to. JKM byłby zniszczony jeszcze szybciej przez POmedia - zbyt wyraziste i twarde poglądy i zbyt radykalne poglądy na prawo i sprawiedliwość - czerwono-rózowe swinki nie dopuszcza do realizacji tej wizji... Tak więc głosować możesz na JKM ale tylko w celu demonstracji czegoś. Ale z JKM przerzucić głos na Komorowskiego, Cimoszewicza, Belkę i tą inna czerowna zgraję..? Tak z ciekawości - czytałeś do końca program JKM? Bo dziwnego wyboru dokunujesz ...
Rossi / 91.189.73.* / 2010-06-18 12:07

Podstawową różnicą, w przypadku wizji finansów publicznych, jest deficyt budżetowy. Formacja Komorowskiego – choć paradoksalnie odpowiada za największą dziurę budżetową po 1989 roku – jest zwolennikiem dyscypliny budżetowej

Rechot wyborczy, robienie wody z mózgu.
wyborca jak Wy / 83.4.100.* / 2010-06-18 12:07
A my naiwni im wierzymy - podzielili scenę polityczną na wiele lat , dostają super pieniądze państwowe po ok. 60 mln za kadencję - żyć - nie umierać.
A te prywatyzacje , Afganistany , podatki to dla nas do wyborczej zabawy - co im za różnica czy są u władzy czy w opozycji i tak za chwilę się zamienią i potem z powrotem.
SZKODA ŻE NIE SŁYCHAĆ CO MÓWIĄ ZE SOBĄ PRYWATNIE.
wesołek / 83.17.250.* / 2010-06-18 12:35
Dlatego uważam, że polityk nie powinien być posłem dłużej niż jedna, dwie kadencje.

Przy aktualnej ordynacji wyborczej cała energia polityka skierowana jest na to aby jak najdłuzej utrzymać się przy władzy. Gdyby z góry wiedział, że będzie posłem zaledwie jedną lub dwie kadencje może skierowałby odrobinę energii na pracę dla kraju.
nie wolak / 109.243.160.* / 2010-06-18 11:33
Zanim zdecydujesz na kogo głosować przeczytaj http://pokazywarka.pl/2g9gxb-3/
esu / 78.8.240.* / 2010-06-18 11:08
Jestem pewien, że Kaczyński, Napieralski i Pawlak też mieliby problem ze zdefiniowaniem tych pojęć bo to zwykli partyjni aparatczycy od młodości główkujący tylko nad tym jak dostać się do partii i przesuwać po jej szczeblach. Dlatego z taką trudnością przychodzi im powiedzieć coś więcej niż "by żyło się lepiej", albo "budujmy Polskę solidarną" albo jak Olechowski "bogaćmy się". Wczoraj to był niezły kampanijny pokaz ich beznadziejności. Jak to na spotkaniach z wyborcami obiecywali, jak zostanę prezydentem to wasz szpital dostanie wreszcie pieniądze, albo jak zostanę prezydentem to odbudujemy tą hutę. Tylko patrzeć jak wyciągną czarodziejskie różdżki i wszędzie zapanuje bogactwo, a wały to się same będą odbudowywać przed kolejną powodzią. Jako żywo staje przede mną Krzysio Kononowicz ze swoimi obietnicami, dokładnie takimi samymi jak te z obecnej kampanii.
Oszołomowaty / 212.14.45.* / 2010-06-18 14:43
Jestem pewien,ze JK nie miałby żadnego problemu ze zdefiniowaniem tych podstawowych (!!!) pojęć. Widziałeś jaką wiedzę miał Tusk o służbach specjalnych i jaką zademonstrował Kaczyński podczas przesłuchiwań w sprawie afery hazardowej? Ten pierwszy przyznał, że go to w ogóle nie interesuje (jako premiera, nie?), Kaczyński odpowiedziałł na każde pytanie - dotyczące założeń , przepisów i funkcjonowania zarówno ABW jak i CBA. Piękny popis. W tym tkwi siła kaczyńskeigo - w wiedzy. Komorowski może tylko pomarzyć o takiej ... Ale pewnie nie widziałeś -wystaczył skrót z TVN-u, co?
arch / 2010-06-18 11:17 / Tysiącznik na forum
Idealny kandydat
Dzięki informacjom otoczenia p.o. prezydenta idealny kandydat cechuje się:
- brakiem charyzmy (źródło: pan Majewski)
- brakiem ambicji (źródło: pan Kutz)
- brakiem taktu (wypowiedź o "kaszalotach")
- niedouczeniem w zakresie tego, czym się zajmuje (marszałek nie zna niuansów konstytucji, na której straży ponoć stoi -> cechy klęski powodziowej)

warto by się zastanowić, czy aby na pewno jest to platynowo-irydowy ideał ;)
Wierzę w Polskę / 89.72.16.* / 2010-06-18 10:21
Podają , że Komorowski ma poparcie 41% ankietowanych.

Pytam się, kto głosuje na człowieka, dla którego:

- gaz z łupków, przyszłość Polski, wydobywa się odkrywkowo, może łopatą i kilofem;
- woda ma to do siebie, że się zbiera i spływa do morza, a ludzie są wstanie przywyknąć do powodzi;
- bobry są odpowiedzialne za powódź i przesiąkanie wałów przeciwpowodziowych;
- netto i brutto są niezrozumiałymi pojęciami;
- skład Unii Europejskiej jest tajemnicą.

To nie są wpadki. To jest ignorancja, niekompetencja, na którą Polska nie może sobie pozwolić.

Potrzebujemy Prezydenta, za którego nikt nie musi myśleć. Niesterowalnego, dla którego Polska jest najważniejsza.
wesołek / 83.17.250.* / 2010-06-18 12:28
Własnie dlatego, że Bronek myli się jest taki naturalny i ludzki.
To jest normalny facet.
Pewnie wielu wolałoby aby w wyborach startował cyborg ale ja wolę człowieka.
Mi jego wpadki nie przeszkadzają bo one nie mają żadnego znaczenia.

Program wyborczy - w naszym kraju nie można mieć normalnego programu wyborczego. W kraju gdzie większość społeczeństwa oczekuje, że rząd i prezydent coś im da lub załatwi nie można nie być populistą. Dlatego kandydaci obiecują na potęgę - przeważnie gruszki na wierzbie.
Oszołomowaty / 212.14.45.* / 2010-06-18 14:54
A przeszkadzały Ci borucbardzo, irasiad, małpa w czerwonym? Przyznaj, że masz ciągotki POwskie a tutaj zgrywasz się na gościa "ponad podziałami". Konowicz to też normalny facet - a ile racji miał w swoich wypowiedziach! Stwórzmy mu tylko sztab, wypromujmy za pomocą POmedii i 56 % Poparcia od razu zdobedzie? Za normalność. Czy wg,. Ciebie nie znajomośc konstytucji Polski, czy nieodróznianie deficytu od długu publicznego przez czołowego POlityka Polskiego, marszałka sejmu (!!!) jest czyms normalnym? Sorry , ale mam trochę inne, ostrzejsze kryteria. Poza tym - skoro Kaczyńskiemu wymawiamy każdy gest, każde słowo to róbmy to samo w stosunku do innych.
Elektro Devil / 2010-06-18 12:51 / Tysiącznik na forum
dokładnie dlatego Ciemny Lud tak kochał Kwasa.

Kwas potrafił nawalić się w Katyniu (szkoda że nie puścił jeszcze pawia) Ale to był "swój chłop" taki ludzki jak Kolega z pod budki z piwem któremu się powiodło...
wesołek / 83.17.250.* / 2010-06-18 12:59
Pewnie masz rację, ale w tych wyborach mamy takich a nie innych kandydatów.
Kandydaci na prezydenta nie wzieli się z nikąd - to jest czastka naszego społeczeństwa.
Ja wolę głosowac na człowieka , który nie zakłada na twarz maski.
!@#$ / 83.7.15.* / 2010-06-18 13:07

Ja wolę głosowac na człowieka , który nie zakłada na twarz maski.

Jarosław Kaczyński jest JEDYNYM politykiem w Polsce, który nie zakłada maski na twarz.
jssjsj / 213.189.36.* / 2010-06-18 14:32
chyba raczej jest nim Korwin-Mikke
wesołek / 83.17.250.* / 2010-06-18 13:18
No to chyba dlatego, ze ma ją na stałe :-)
Elektro Devil / 2010-06-18 13:03 / Tysiącznik na forum
Tylko że to właśnie Jarosław Kaczyński ( z tej dwójki) jest szczery
i mówi co myśli. Od lat ma niezmienne poglądy.
Można się z nim nie zgadzać, ale braku szczerości nie można mu zarzucić.
wesołek / 83.17.250.* / 2010-06-18 13:14
Tak to odpowiedz mi - uważa, że :
- Rosja jest naszym wrogiem, czy sąsiadem z którym należy jakoś ułożyć stosunki?
- czy wszyscy ludzie, którzy się dorobili to złodzieje i kombinatorzy (układ), czy może po prostu im się chciało
Trzeba być szczerym ze sobą samym aby być szczerym również dla innych.
Swiat można zmienić tylko zmieniając siebie.
Jesli chcesz zmieniać i naprawiać innych to kończy sie to tylko: więzieniami, obozami koncentracyjnymi lub ludobójstwem.
Elektro Devil / 2010-06-18 13:43 / Tysiącznik na forum
Rosja jest dla Polski naturalnym wrogiem ( delikatnie mówiąc konflikt interesów jest i będzie wyraźny) ale stosunki polityczno gospodarcze trzeba z nimi układać. Nie widzę tu konfliktu.

Co do drugiego pytania to Kaczyński nigdy tak nie powiedział. Ale trudno nie widzieć że tacy nowi magnaci jak Kulczyk i Krauze dorobili się właśnie na chorych układach na styku Państwa i Biznesu.

Czy uważasz, że Kulczyk kupując park w Poznaniu po śmiesznej cenie, a później przerobił go na działkę budowlaną jest uczciwy?

Czy urzędnik który tą działkę sprzedał jako park, a nie jako działkę budowlaną nie okradł Państwa i Poznania? I każdego Podatnika?
Takich przykładów w Polsce jest wiele.
W myśl staraj zasady, państwowe znaczy niczyje...
wesołek / 83.17.250.* / 2010-06-18 14:23
Nie znam szczegółów, więc trudno mi ocenić działania Kulczyka, natomiast w każdym społeczeństwie są ludzie nieuczciwi.
Tylko, że zwalczanie konkretnego człowieka przez polityka nie ma sensu, od tego jest wymiar sprawiedliwości Rolą polityka jest tworzenie takiego prawa i warunków aby takie nieuczciwe działania zostały ukarane i nie mogły się wiecej powtórzyć.
Co z tego, że za kradzież paczki zapałek wprowadzimy karę śmierci jeśli złodziej wie, że nigdy nie zostanie złapany a więc do wymierzenia kary nigdy nie dojdzie.
U JK brakuje mi korelacji między tym co mówi i robi. Nie potrafi współpracować, najpierw obraża i atakuje dziennikarzy, a potem ma pretensję, że źle o nim piszą.

Uważam też, że większość aktualnych polityków łącznie z JK są członkami mafii politycznej, która bronii interesów grupy polityków poprzez utrzymywanie finansowania partii z budżetu i pilnowania niezmienności ordynacji wyborczej. To zapewniło im, że przez 20 lat są ciągle wybierani do sejmu To jest takie okradanie społeczeństwa w majestacie (tworzonego przez siebie) prawa.
Oszołomowaty / 212.14.45.* / 2010-06-18 15:04
Słuchaj stary, to poznaj najpierw prawdę o Kulczyku. A jest ona srzętnie chowana - wymień mi dziennikarz który nacisnął na odcisk Kulczykowi, Stokłosie czy Krauzemu? Zastanów się dlaczego w Polsce jest tylko jeden jedyny (!!) wyłączny dystrybutor VW, jak to sie stało, dlaczego Kulczyk odprowadza podatki w Luksemburgu i jak w ten sposób pracuje na Polskę i nad szeregime innych ciekawych rzeczy związanych z robieniem fortuny przez tego biznesmena.
Rossi / 91.189.73.* / 2010-06-18 12:19
Dodać należy wypowiedź w TVN;
Komorowski - .... jest szansa wygrać te wybory, można zrobić coś dobrego nie tylko dla
- siebie
- dla partii
- również i dla Polski .................

Szczerość Hrabiego jest rozbrajająca,
Czy wszyscy z jego farmacji POdobnie myślą i wg tych zasad POstępują???
wesołek / 83.17.250.* / 2010-06-18 12:48
Ja cenię ludzi szczerych, przynajmniej wiadomo czego można się po nich spodziewać.
Ponadto dobro kraju powstaje z wysiłku wielu ludzi, którzy robią coś dla siebie.
To dla siebie uczysz się, to dla siebie pracujesz - nie robisz tego dla kraju. Gdybyś swiadomie chciał pracować dla kraju to pewnie oddawałbyś na podatki całą swoją pensję.
Kraj bogaci się właśnie dlatego, że są ludzie, którzy chcą coś samodzielnie zrobić dla siebie, nie oczekują, że ktoś to za nich zrobi lub im da.
A pracując dla siebie płacą podatki i one idą na takich jak Ty, którzy uważają, że państwo jest tylko po to zeby im dać.
To właśnie Ci "złodzieje prywatni przedsiębiorcy", którym się chce zrobić coś dla siebie, tworzą nowe miejsca pracy, płacą podatki (najważniejszy jest VAT), a więc tak naprawdę pracują dla kraju.
Elektro Devil / 2010-06-18 12:55 / Tysiącznik na forum
szczery? W którym momencie Bronek jest szczery?

Chce prywatyzacji szpitali jak zapowiadało PO czy nie ?

Jest w końcu za liberalną gospodarką? To skąd to uśmiechy do socjalistycznej hołoty? Do Belki i Cimoszki?
lenammc / 93.159.16.* / 2010-06-18 13:18
Zwolennicy PIS-u, Rodacy! Czytając czasami takie wpisy jestem przerażona Waszą napastliwością i absolutną nienawiścią do wszystkich inaczej myślących. Tym bardziej przeraża mnie myśl, że J.Kaczyński mógłby ponownie zafukcjonować w naszej polityce. Jestem przekonana, że ta Wasza zajadłość i nienawiść bierze się z natury Waszego idola, dla którego nienawiść do wszystkich nie-Pisowców jest nadrzędnym uczuciem.
I kreowanie się na łagodną owieczkę z gałązką oliwną to dopiero
hipokryzja i nieszczerość
Elektro Devil / 2010-06-18 13:53 / Tysiącznik na forum
przytocz mi wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, kiedy widać tą nienawiść:

Dla przykładu politycy PO:

- Radek Sikorski o PiS: "trzeba wybić watahę"
- Bartoszewski nazywa przeciwników politycznych bydłem
- Donald Tusk, który gardzi ludźmi w podeszłym wieku i nazywa ich moheremi i moherową koalicją.

To PO zieje nienawiścią i widać to także po twojej prymitywnej wypowiedzi.
wesołek / 83.17.250.* / 2010-06-18 13:24
Przepraszam ale nie bardzo rozumiem ten komentarz, bo Elektro Devil wyróżnia się pozytywnie na tle innych forumowiczów i nie uwazam aby jego wypowiedzi były napastliwe.
wesołek / 83.17.250.* / 2010-06-18 13:04
Moim zdaniem prywatyzacja szpitali nie ma znzczenia - ważny jest system?
Co z tego, że szpital będzie państwowy jak Cię nie przyjmą bo skończyły się limity?
Co z tego, że szpital bedzie prywatny jak Cię nie będzie stać na leczenie pomimo tego, że przez ileś tam lat płaciłeś składki na ubezpieczenie zdrowotne?
Marcinn789 / 109.243.84.* / 2010-06-18 10:55
Tu znajdziesz trochę ludzi którzy na niego głosują: http://nabronka.pl/ , wbrew pozorom wyglądają całkiem normalnie ;-) A że wpadki (trochę przez Ciebie przerysowane) nie wszystkim przeszkadzają, cóż, mają do tego prawo. Pozdrawiam.
Oszołomowaty / 89.229.95.* / 2010-06-18 12:25
Normalne wypowiedzi normalnego elektoratu PO:
"GŁOSUJEMY NA BRONKA! JEST WIERZACY. MA DOBRZE WYCHOWANE DZIECI. JEST PATRIOTA I BOJOWNIKIEM O WOLNOŚC POLSKI"
"Wyborco, jeśli chcesz 4 lipca odpocząć od polityki, polityków, pracy i móc spokojnie wypoczywać na zasłużonym urlopie- zagłosuj już w 1 turze na Bronisława Komorowskiego! Wygrana naszego kandydata pozwoli zakończyć tą kampanię już dzisiaj i znów politycy dadzą Ci żyć! Twój głos się liczy!"
"Moim faworytem Bronisław Komorowski, bo jest z PO! Gdyby się udało w I turze!!! 20 czerwca nie stój z boku, głosuj!!! (O reszcie kandydatów nie warto się wypowiadać…)"
I tak w kółko. Pełna merytoryczność i wiedza o Bronku. Jak za Gierka. Dzięki postoję po ciemnej stronie mocy ... jak za Gierka.
bulba1 / 2010-06-18 10:42 / Bywalec forum
Gazeta Wyborcza - według niej to Komorowski wygra już w I turze. Kandydat PO będzie miał 51%,
Wacuś Młody Demokrata / 83.10.248.* / 2010-06-18 10:05
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
bulba1 / 2010-06-18 10:40 / Bywalec forum
Palił, ale się nie zaciągał -Dziennik, 21 października 2008

“Sejm zgodził się na prywatyzację szpitali”, [link]

“Hańba!” – krzyczały pielęgniarki w Sejmie. Ale to nie pomogło. (…)
Zakłady opieki zdrowotnej będą przekształcone w spółki. Samorządy dostaną 100 procent zakładu
kapitałowego szpitali i przychodni. Będą mogły go na przykład sprzedać. W ten sposób prywatyzacja
służby zdrowia staje się faktem. (…)
***
Bronisław Komorowski głosował “ZA”, [link]
***
PAP [link]:

Kaczyński powiedział nieprawdę o Komorowskim, musi sprostować (opis):

“(…)Sędzia Matlak przypomniała orzeczenie sądu okręgowego z października 2007, kiedy
to sąd stwierdził, że doszło do zmiany programu wyborczego PO i nie przewiduje on prywatyzacji a
komunalizację zoz-ów. “Od tego czasu (października 2007) nie nastąpiło żadne zdarzenie,
które miałoby świadczyć o tym, że Platforma Obywatelska opowiada się za prywatyzacją służby
zdrowia”
– orzekł w środę sąd.(…)
***
14 czerwca, poniedziałek TOKFM [link]:

Grzegorz Kozak (TOKFM): (…)sztab Jarosława Kaczyńskiego wyciąga program Platformy
Obywatelskiej(…) [z 2007 roku]

Małgorzata Kidawa – Błońska (PO): (…) ale Marszałek Komorowski, który kandyduje na
prezydenta nie jako Platforma Obywatelska, ale jako kandydat Platformy Obywatelskiej, czyli już
jego, tym bardziej nie można go w ten sposób oskarżać i mówić, że chce prywatyzacji”
***
PAP [link]:

“(…)Sprostowanie ma mieć następującą treść: “Ja, Jarosław Kaczyński kandydat na
prezydenta RP, na wiecu wyborczym w Lublinie rozpowszechniłem informację, że B. Komorowski chce,
aby służba zdrowia była prywatna, sprywatyzowana. Informacja ta jest nieprawdziwa bowiem w
rzeczywistości program wyborczy Bronisław Komorowskiego nie przewiduje, by służba zdrowia była
prywatna, sprywatyzowana“. (…)”

***

Czyli Komorowski jest członkiem PO a jednocześnie nie jest. Popiera program PO a jednocześnie nie
popiera. Głosował za ustawą, ale sie z nią nie zgadza.

Sąd opiera swój wyrok na programie PO z 2007 roku z którym – ustami Kidawy-Błońskiej
–Komorowski nie ma nic wspólnego, a jednocześnie Sąd odnosi się do “programu
wyborczego Komorowskiego”.

Czy ktoś widział program wyborczy Bronisława Komorowskiego, bo chciałbym sie o tym przekonać?
plaża3 / 83.24.2.* / 2010-06-18 10:04
CÓRKA GEN. FIELDORFA PISZE DO TUSKA
list otwarty, 17-06-2010 19:58
POWRÓT
fot. premier.gov.pl
Szanowny Panie Premierze, to jest drugi list, który do Pana piszę. Sądzę, że i tym razem, tak jak poprzedni, pozostanie bez odpowiedzi. Niech więc to będzie list otwarty.
W pierwszym liście, pisanym 15 grudnia 2007 roku, niedługo po wyborach parlamentarnych i sformowaniu przez Pana rządu, prosiłam, by nie niszczył Pan tego, co było dobre w czasach premiera Jarosława Kaczyńskiego - tylko dlatego, że zostało zainicjowane przez jego rząd. Prosiłam, by ograniczył się Pan do poprawienia tego, co poprawy wymaga. Niestety, było inaczej.

Teraz proszę, by wpłynął Pan na swojego przyjaciela, marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, aby nie ośmieszał Polaków swoimi fatalnymi, nieprzemyślanymi wypowiedziami. Zdaję sobie sprawę, że jesteśmy tylko ludźmi i możemy popełniać gafy. Co innego jednak gafa, a co innego bezmyślna i szkodząca Polsce zapowiedź nierespektowania umów sojuszniczych z partnerami z NATO albo zdumiewające wywody na temat wpływu eksploatacji gazu łupkowego na polski krajobraz. Przykładów można by podać więcej, na pewno są Panu dobrze znane. To nie przystoi, by człowiek tak słabo zorientowany w żywotnych dla państwa sprawach kandydował na tak ważny urząd. Jest Pan za to odpowiedzialny.

Panie Premierze, Polska nie jest zabawką. Proszę, aby Pan głęboko przemyślał obecną sytuację. Należę do ludzi, którzy zawsze są lojalni wobec swojego rządu i w razie potrzeby bronią go - zwłaszcza w kontaktach z ludźmi z innych krajów. Jednak ta lojalność została wystawiona na ciężką próbę. Czy rząd, który nie potrafi zabezpieczyć lotu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i wielu innych ważnych dla kraju osób a potem nie potrafi przejąć inicjatywy w nieudolnie prowadzonym śledztwie, mogę jeszcze uważać za mój rząd? Czy rząd, który na skutek lekkomyślnych cięć w budżecie i zaniechania realizacji ważnych dla kraju projektów, m.in. śp. Grażyny Gęsickiej, naraża tysiące Polaków na cierpienia i utratę dorobku ich życia podczas niekontrolowanych powodzi - ma nam coś jeszcze do zaoferowania?

Panie Premierze, czas na męskie decyzje! Wierzę, że podejmie je Pan w najbliższym czasie, bo przecież liczy się tylko Polska, a nie ambicje nasze i naszych partyjnych przyjaciół.
chłop gaj / 193.201.167.* / 2010-06-18 11:17
Szkoda że Generał był tak zapracowany że nie zdołał nauczyć samodzielnego myślenia swojej córki.... :-(
enthusiasums / 20.133.1.* / 2010-06-18 09:27
Kazdy kandydat jest lepszy od agenta KomoRUSKIEGO! Ale nawet jak wygra ten buc to PO pojdzie na dno w nastepnych wyborach parlamentarnych.
NeoNazi / 83.3.13.* / 2010-06-18 09:42
I co z tego że pójdzie na dno?
Do tego czasu zadłużą maksymalnie Polskę i urządzą się na Florydzie jak to zrobił Miro Drzewiecki z PO za pieniądze Podatnika.

Za kilka lat Tusk, Schetyna i Miro będą razem siedzieć na Florydzie i śmiać się z tego "Dzikiego Kraju"
arch / 2010-06-18 09:39 / Tysiącznik na forum
nawet Kutz tom zauwazył -

-Rymanowski pyta: A jaka jest najlepsza cecha Komorowskiego?

Kutz odpowiada: Ja myślę...jest... to,że on nie ma ambicji politycznych, żeby rządzić wbrew układom w jego partii, w której jest.

http://zuzanna.salon24.pl/194162,najlepsza-cecha-komorowskiego#comment_2761845
versache / 79.188.238.* / 2010-06-18 09:18
za czasów PO dług publiczny wzróśł o 200 miardów złotych, handlują czym sie da a dług rośnie, kasa ginie. Afera hazardowa włącznie z Sawicka zamieciona pod dywan. Niejasne kontakty Komorowskiego z agentami WSI, jakas przeszłosć z z walutą podejrzana. Jako jedyny głosował włącznie z lewica za nierozwiązaniem WSI.
człowiek o żadnym dorbku zawodowym, lata wygniecione w ławach poselskich i nic więcej. Człowiek bez kręgosłupa. Tragedia dla Polski
NeoNazi / 83.3.13.* / 2010-06-18 09:46
za to mamy ustawę hazardową pisaną przez PO.

Tak szybko pracowali na tym bublem prawnym, żeby odwrócić uwagę od Chlebowskiego. Że w tym pośpiechu zapomnieli, że Celnicy nie mogą rekwirować automatów !!!

Pozwy o setki milionów to kolejny prezent od PO dla Podatnika!!!
Może po to ta linia kredytowa z MFW ?

Ustawa hazardowa przygotowana przez PO to jeden wielki bubel prawny.
indywidualista / 217.77.35.* / 2010-06-18 09:09
Djacie spokoj.... ani jeden , ani drugi nie nadaja sie na prezydenta... Komorowki , bedzie robil jak mu Tusk zagra.... oddadza cala Polske za bezcen i doprowadza do bankructwa... Kaczynski ... mniejsze zlo , bo w zasadzie bedzie mogl tylko czasami sie sprzeciwic..., ale tez mial juz swoje 5 min. i nic nie wyszlo z tego...
Proponuje wszystkim , aby wybrali kogos spoza tej 2 ... nie dajcie sie omamic mediom i nie glosujcie stadnie.... kazdy ma swoj glos... i niech nikt nie sugeruje sie tym ze tylko Ci dwaj maja jakies szanse....
Idzcie glosowac , ale pamietajacie nie glosujcie tak jak mowia w TV.... wybierzcie tak jak uwazacie ze bedzie dobrze dla Polski i dla Was...
Oszołomowaty / 212.14.45.* / 2010-06-18 09:44
Może tak...może nie.... Ale ekipa tuskopodobnych rządzi juz tym krajem od przeszło 19 lat. I co? I wielka nicośc pogłebiająca się z każdym dniem. Za PO wyjatkowo - z zawłaszczanie wszystkiego co się da. PIS i Kaczyński rządzili tylko 2 lata i powietrzez zaczęło robić sie czystsze. Podobał mi sie jęk i wrzask menelstwa, złodziejstwa i POprzekrętasów wszelkiej maści - 5 % wyło ale 95 % nie bało się CBA, państwa policyjnego i innych wymyślonych bzdur. Gospodarowanie zaczyna się od wyrywania chwastów na polu - stara mądrość. Nie wspominając juz o wynikach gospodarzczych osiągnietych przez okres rządów PIS. Pomimo uczonych dowodów wszelkiej maści "ekspertów" udawadniających , że to zasługa słońca i fal bałtyku. Dlatego uważam, że trzeba dać szansę na PIS dłuższy okres rządzenia i wtedy będzie można porównać i powiedzieć kto ile jest wart.
Pan_X / 83.3.13.* / 2010-06-18 15:48

Gospodarowanie zaczyna się od
wyrywania chwastów na polu - stara mądrość.


Słuszne słowa !!! Najpierw niech Pan Jarosław powyrywa chwasty niszczące ten Kraj. Wtedy będzie można budować to nową silna IV Rzeczpospolitą
ździcho / 77.255.55.* / 2010-06-18 09:40

Djacie spokoj.... ani jeden , ani drugi nie nadaja sie na prezydenta...

A ja powiem bardziej dosadnie. Ci dwaj ludzie stanowią największe zagrożenie dla nas, są najbardziej niebezpieczni, bezwzględni, krwiożerczy i pozbawieni jakichkolwiek ludzkich odruchów. Wygrana jednego lub drugiego będzie wielka tragedią. A jednak tłum daje im największe poparcie! Podobnie przecież jest na Białorusi. Łukaszenko ciemięży Białorusinów, a oni go za to KOCHAJĄ i daję mu zawsze jakieś 95% poparcia.

nie glosujcie stadnie.

Obawiam się, że Twój apel na nic tu się zda. W stadzie bezpieczniej, bo nie trzeba używać rozumu i zawsze można zwalić odpowiedzialność na resztę tego stada im ono większe tym lepiej. Demokracja zaś polega na tym, że jeżeli Twój kandydat nie przejdzie do drugiej tury, a Ty w drugiej turze nie oddasz głosu na któregoś z tych dwóch, to zostaniesz napiętnowany za to, że nie dając poparcia jednemu automatycznie zagłosowałeś na drugiego i zawsze dla kogoś będziesz be.
i niech nikt nie sugeruje sie tym ze
tylko Ci dwaj maja jakies szanse....

Nie chcę Cię zniechęcać, ale niestety tak jest. Bezrozumny motłoch ma największą siłę.
!@#$ / 83.7.15.* / 2010-06-18 13:19

Bezrozumny motłoch ma największą siłę.

Sam jesteś bezrozumny motłoch. Swoją postawą niweczysz demokrację, która daje ci szansę sprawiedliwego wyboru. A taki Morawiecki, Palikot, Korwin-Mikke, Napieralski, Lepper, Jurek, Olechowski to ofermy zasługujące tylko na współczucie. Nawet nie potrafią sobie zorganizować porządnej kampanii. Ci, którzy oddaja na nich głos, tak tak jakby wcale nie szli na wybory, bo przecież wiadomo, że żaden z nich nie przejdzie. Jak tego nie zauważyłeś, to właśnie o tobie swiadczy, że jesteś bezrozumny.
MS-ANALITYK-FREE / 79.187.222.* / 2010-06-18 09:05
ale, czy wie co mówi? co przez 3 lata rządów tuska PO zrobiło dla gospodarki? szykuje się "dzura rostowskiego" a jedyne realne LIBERALNE zmiany gospodarcze na plus przeprowadziła p. prof. Z. Gilowska (i wcześniej hausner) - w ten sposób zostało ponad 6.5 MLD PLN w kieszeni klientów i stąd ... tusk ma zieloną wyspę!
NeoNazi / 83.3.13.* / 2010-06-18 09:39
Bardzo dużo zrobili.
Zadłużyli rekordowo Państwo mimo rekordowych dochodów z prywatyzacji.
No teraz jeszcze ten Sukces Gospodarczy PO, dostali linie kredytową z MFW za ciężkie miliony.

Najnowsze wpisy