Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński: W programie PiS dwa nowe, ważne cele

Kaczyński: W programie PiS dwa nowe, ważne cele

Wyświetlaj:
marynarz098 / 2011-06-19 15:46 / Tysiącznik na forum
PiS chce większych uprawnień dla prezydenta

Gospodarka i rozwój

W nowym programie Prawa i Sprawiedliwości znalazły się pomysły na przyspieszenie rozwoju naszego kraju, uproszczenie systemu podatkowego, pomoc dla przedsiębiorców, przyspieszenie budowy dróg i autostrad. Do programu dołączono Pakiet działań antykryzysowych.

PiS przedstawiło m.in. pomysły na zmiany instytucjonalne. Jedną z pierwszych innowacji po wygranych przez PiS wyborach miałoby być powołanie do życia Państwowej Rady Rozwoju. Jej zadaniem byłoby koordynowanie polityki rządu i Narodowego Banku Polskiego. Na jej czele stanąłby wicepremier ds. rozwoju, kierujący także resortem o takiej nazwie.

Odtworzone zostaną dwa resorty zlikwidowane w rządzie PO-PSL: resort gospodarki morskiej i resort budownictwa. W modelu docelowym nastąpiłoby też połączenie resortu Skarbu Państwa z resortem gospodarki.

PiS postuluje też zmiany zasad funkcjonowania otwartych funduszy emerytalnych (OFE) - umożliwienie wyboru między ZUS i OFE.

W części poświęconej podatkom PiS zapewnia, że nie przewiduje "finansowania polityki rozwoju przez wzrost podatków".

PiS chciałby pozostawić dwie stawki PIT: 18 proc. i 32 proc., ale doprowadzić do obniżenia opodatkowania najniżej zarabiających.

Według PiS, podatek dochodowy od osób fizycznych powinien być podatkiem progresywnym, a w przypadku podatku od towarów i usług (VAT) utrzymane zostałyby obniżone stawki wszędzie tam, gdzie jest to zgodne z przepisami UE.

PiS kolejny raz opowiedziało się przeciwko szybkiemu wejściu do strefy euro.

Bez klientyzmu w polityce zagranicznej; możliwe wcześniejsze wybory

W części poświęconej polityce zagranicznej PiS zapowiada wystąpienie z planem reformy NATO, podtrzymanie priorytetowego partnerstwa z USA, odrzucenie polityki klientyzmu oraz rezerwę w stosunku do UE.

Partia Jarosława Kaczyńskiego sygnalizuje, że być może zgodzi się na przedterminowe wybory parlamentarne, gdyż "praktycznie niemożliwe jest sprawowanie prezydencji w warunkach wewnętrznej kampanii wyborczej".

Prawo i Sprawiedliwość zdradziło też, jakie powinny być priorytety polskiej prezydencji w UE. Chodzi o wspólną politykę bezpieczeństwa i obronności, bezpieczeństwo energetyczne, zainicjowanie polityk wspólnotowych mających na celu odwrócenie niekorzystnych tendencji demograficznych w Europie, a także współpracę z państwami położonymi na wschód od Unii i na Bałkanach.

Do najbardziej kontrowersyjnych problemów dotyczących naszych stosunków zaliczono: projekt Gazociągu Północnego, stosunek Niemiec do polskich postulatów w polityce Unii, zwłaszcza w jej polityce wschodniej, sprawy polityki historycznej, w tym - jak to określono - niepokojący projekt berlińskiego Centrum przeciw Wypędzeniom, a także kwestionowanie przez niektóre środowiska w Niemczech polskiej własności na naszych Ziemiach Zachodnich i Północnych.

PiS zapowiada, że gdy dojdzie do władzy, przeprowadzi głęboką reformę strukturalną Ministerstwa Spraw Zagranicznych. I W tym przypadku brak jednak szczegółów dotyczących propozycji.


Nowa jednostka do zwalczania przestępczości zorganizowanej

Utworzenie specjalnej jednostki prokuratury do zwalczania przestępczości zorganizowanej oraz przestępczości wewnątrz aparatu ścigania, wzmocnienie ochrony osób narażonych na przemoc domową, upublicznianie wizerunków przestępców seksualnych, a także reforma Krajowej Rady Sądownictwa - to recepty PiS na poprawienie bezpieczeństwa w Polsce zapisane w nowym programie.

Po dojściu do władzy PiS chce powrócić do prac nad nowelizacją kodeksu karnego. Zmiany przewidują zaostrzenie kar za najcięższe przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, rozszerzenie prawa do obrony koniecznej oraz zwiększenie katalogu przestępstw, za które odpowiedzialność karną może ponosić nieletni po ukończeniu 15. roku życia.

Konkurencja dla urzędów pracy i wyrównanie szans na wsi i w mieście

W nowym programie PiS zapisano możliwość powstawania prywatnych agencji pośrednictwa pracy jako konkurencji dla urzędów pracy, a także internetowych urzędów pracy. Zgodnie z tą koncepcją cała procedura - prezentacja, weryfikacja ofert oraz rozmowa kwalifikacyjna - mogłaby odbywać się przez sieć.

Dla zakładających własne firmy, PiS chce wprowadzenia szerokiego dostępu do preferencyjnych kredytów. Z kolei, by utrzymywać aktywność zawodową osób starszych miałby być wprowadzony ustawowy zakaz zwalniania pracownika tylko z tego powodu, że ukończył wiek emerytalny. Ożywieniu na rynku pracy miałoby też służyć zwolnienie pracujących studentów z obowiązku płacenia składek ZUS.

W kwestii ochrony zdrowia PiS wraca do niezrealizowanego postulatu stworzenia sieci publicznych szpitali, a także wprowadzenie koszyka gwarantowanych świadczeń zdrowotnych.

Celem PiS jest też wyrównanie poziomu życia na wsi i w mieście oraz maksymalne zbliżenie stanu rolnictwa w Polsce i krajach wysoko rozwiniętych. By sprostać takiemu zadaniu, ugrupowanie chce powołania ministerstwa do spr
ED-EDEK / 82.177.234.* / 2011-06-19 20:21
pysznie - a jak dokładnie ma wyglądać to poparcie dla przedsiębiorców? Zwolnienie z tacy w kościele, czy może dotacja bezzwrotna symboliczne 5zł, przy czym przedsiębiorcy będą zmuszeni do pokrycia wydatków socjalnych o których piszesz .... wszystkich.
marynarz098 / 2011-06-19 15:41 / Tysiącznik na forum
Walka z kryzysem kluczowa

Podkreślił, że w obecnych okolicznościach należało jednak uzupełnić program jego partii. - Polska, żeby realizować program główny, musi być Polską demokratyczną, prawomocną, a w jakiejś mierze (...) Polską suwerenną - powiedział.

Dodał, że druga sprawą jest przeciwstawienie się kryzysowi, który przyszedł do nas z zewnątrz. - Jednak za sprawą błędnej polityki stał się (...) trwałym elementem naszej sytuacji. Żaden poważny program polityczny, partyjny nie może tego nie uwzględnić - stwierdził prezes PiS.

- Nasze przeświadczenie o możliwościach Polski opierało się na dwóch głównych założeniach: że można w naszym kraju przeprowadzić wielkie przedsięwzięcia infrastrukturalne w oparciu o środki europejskie i nasze własne i do początków dekady lat dwudziestych pod tym względem ogromnie Polskę zmienić. Zwiększyć jej szanse i wygodę życia - powiedział.

"PO broni establishmentu"

Kaczyński przyznał, że aby odpowiedzieć sobie na pytanie - co trzeba uczynić, aby naprawić Polskę - trzeba sformułować diagnozę czterech lat rządów Platformy Obywatelskiej.

- Pierwsze pytanie jakie sobie zadaliśmy, to czemu w gruncie rzeczy służą rządy Platformy Obywatelskiej, czemu służy hasło "Tu i teraz". (...) Odpowiedź jest prosta - Platforma Obywatelska broni interesów establishmentu wyłonionego z procesu transformacji (...) przez okrągły stół. Załatwia także interesy własnego zaplecza i w jakimś zakresie własnych członków - stwierdził Kaczyński.


"Media nie kontrolują władzy"

Zdaniem prezesa PiS, mechanizm kontroli nad obecną władzą jest dziś "w ogromnej mierze ograniczony". Ocenił, że media nie kontrolują działań rządzącej partii. Zarzucił też PO atakowanie takich instytucji, jak NIK, CBA czy IPN.

- Fundamentalny dla demokracji mechanizm kontroli nad władzą dzisiaj jest w ogromnej mierze ograniczony. Ja nie chcę powiedzieć, że on już w ogóle nie działa, ale działa bardzo, ale to bardzo słabo - zaznaczył prezes PiS.

"I nikt nie kontroluje też mediów"

Zdaniem Kaczyńskiego, znakomitym przykładem jest afera hazardowa, podczas której początkowo media zaatakowały władzę, ale w ciągu kilku dni to się zmieniło. - Media głównego nurtu uznały, że winnym jest Kamiński, agent Tomek, krótko mówiąc, że nie złodzieje są winni, tylko policjanci, którzy ich złapali - mówił prezes PiS.

Drogą do tego - według Kaczyńskiego - było m.in. opanowanie Telewizji Publicznej. - Tylko media o niższym nakładzie i mniejszym oddziaływaniu dzisiaj krytykują w sposób efektywny, nie cofając się przed przedstawieniem faktów kompromitujących nasze władze - oświadczył. Jak dodał, to też jest całkowicie sprzeczne z regułami demokracji. - Nie na demokracji, jeżeli przynajmniej duża część mediów nie krytykuje władzy - zaznaczył.
tesa1959 / 2011-06-19 15:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To tyle krytyka. A gdzie program? Bo to co tu Kaczyński przedstawia to tylko kierunek, a sposób wykonania i przewidywany efekt?
Głupek / 89.229.83.* / 2011-06-19 17:58
A ja mam taka prośbę - mogłabyś mi pokazać program PO ze sposobem wykonania i przewidywanym efektem? Chodzi mi o RZADZĄCĄ PARTIE (!!) a nie opozycję. Chociaż namiastkę tego ....
tesa1959 / 2011-06-19 19:12 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Na pewno taki sam bezsensowny jak ten. A w ogóle, dlaczego pytasz mnie o program PO? Co ja mam wspólnego z PO i jakąkolwiek inną partią?
Głupek / 89.229.83.* / 2011-06-19 20:39
To nie pokażesz? Nie dziwię się. A pytam, bo jak byś nie zauważyła, to PO teraz rządzi i ona ma największy wpływ na moja teraźniejszość i przyszłość. I robią coś co mi się nie podoba. Jeśli Ci się podoba, twoja sprawa - mam nadzieję ze ty i twoje dzieci za to zapłacą (albo będą zbiera profity)a nie ja i moje. Oni powinni by na świeczniku ... Dlatego po prostu pytam, a co nie wolno...?
marynarz098 / 2011-06-19 19:42 / Tysiącznik na forum
....skad sie to bierze.......dotknij prezesa, Powcem cie zrobia, fobia i mania przesladowcza.....................zarazliwe?????????..................Tesa nie jedz ogorkow i salaty.

pozatym nie czytaja, ...........przeciez artykul byl o programie PO ......a nie sorki PJN......i znowu sie pomylilem ZCHN
tesa1959 / 2011-06-19 20:11 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Cha, cha, hi, hi, cha, cha ...Oplułam monitor :)))) . Dzisiaj miałam mizerie z
ogórków do obiadu. Chyba mi zaszkodziło :)))
jt / 78.8.234.* / 2011-06-19 19:26
Pyta sensownie.Piszesz że PiS przedstawił tylko kierunek,a nie program.To pokaż jaka inna partia ma program,a nie "kierunek".Czym to niby program różni się od kierunku?.
tesa1959 / 2011-06-19 20:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Cha, cha, hi, hi, cha, cha ...Oplułam monitor :)))) . Dzisiaj miałam mizerie z ogórków do obiadu. Chyba mi zaszkodziło :)))
jt / 81.168.209.* / 2011-06-19 22:15
Wiem że ten wpis nie dla mnie,ale nie odpowiadasz na konkretne pytania.Widzę że wolisz błazenadę.Twój wybór.Tylko nie przedstawiaj siebie jako obiektywnej,niezaangażowanej obserwatorki sceny politycznej w Polsce.Po Twoich wpisach dobrze widać że jesteś niechętnie nastawiona do PiS-u.Twoja sprawa,to nic złego,każdy ma prawo być przeciwnikiem takiej czy innej partii.Tylko nie udawaj bezstronnej,bo nią nie jesteś.Pozdrawiam.
tesa1959 / 2011-06-19 22:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dlaczego nie zauważasz, kiedy krytykuję rząd i PO? A, że PiS przysparza mi więcej okazji do rozrywki? Cóż w tym złego - PO mnie wkurza, a PiS już tylko śmieszy. I nie twierdzę, że jestem sprawiedliwa w ocenach. Mogę się niejednokrotnie mylić, ale nie trzymam niczyjej strony - to pewne jak AMEN w pacierzu.
marynarz098 / 2011-06-19 21:07 / Tysiącznik na forum
kierunek mozna zmienic.........program realizowac..............??????

proste a zarazem trudne
marynarz098 / 2011-06-19 15:53 / Tysiącznik na forum
???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.........i nic o Smolensku................eeeeeeeee az trudno uwierzyc.
tesa1959 / 2011-06-19 16:07 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wyleczył się ze Smoleńska? Nieeee, przed wyborami powróci, ale póki co, jestem zdrowsza :).
Ps. Nie zauważyłam, że był jeszcze jeden post z programem (przeczytałam tylko ten drugi).
marynarz098 / 2011-06-19 16:37 / Tysiącznik na forum
No niby pieknie, rozwaznie......martwi mnie tylko kto bedzie kontrolowal tych co niby maja kontrolowac.......Ziobro?????? ......................martwi mnie pro-amerykanizacja................i brak punktu mowiacego o stosunkach polsko-rosyjskich.............by czasem nie okazalo sie ze jak wygra PIS to zaczniemy od embarga na miesko i warzywka........................................i te media......no niby jak dojdzie do wladzy to co??????.................poprosi media by bardziej krytykowaly rzad??????????.......jego rzad???????????...przeciez juz tak mial, i mu bylo zle???????????????
tesa1959 / 2011-06-19 17:09 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To są właściwie postawione pytania. A odpowiedź oboje znamy, nieprawdaż?
marynarz098 / 2011-06-19 17:16 / Tysiącznik na forum
Szkoda gadac............Miczkens mi zodstaje............................................ bo nie mozna przeciez PO zostawic bez kontroli.........................Tusek rozrabia jak moze, i nikt go nie kontroluje( my nie mamy a Grecji chcemy pomagac ), PIS nawet jako opozycja sie nie sprawdza......................niby maja rozliczac...............taaaaaa, wtedy kiedy juz bedzie po ptakach..................no, ale wtedy bedzie na kogo zgonic.............fortuna kolem sie toczy.......a PO i Pis, spryciarze wiedza co robic, co mowic, by nic nie robic i za nic nie odpowiadac.
marynarz098 / 2011-06-19 17:24 / Tysiącznik na forum
Glupek dal czadu, i podob mi sie ten teks.................odslanac trzeba czasem buziaka rzadzacych.

2011-06-19 13:55:59 89.229.83.* | Głupek .
Re: PiS będzie nawoływać do bojkotu wyborów? [0]
Tutaj troche reality spoza POmatrixa. I to nie jest spam - dla tych co to swoje wyzwiska uwazaja za
mondrosci a takie podsumowania juz nie:
"..Miliard w błoto na początek


1. Okazuje się, że decyzje mogące skutkować wydatkami budżetowymi, rzędu miliarda złotych Premier
Tusk podejmuje jednoosobowo i komunikuje je członkom Rady Ministrów poprzez swoje konferencje
prasowe.

Tak stało się właśnie wczoraj. „Polska będzie uczestniczyć w mechanizmie gwarancji dla Grecji
w kwocie 250mln euro (około 1 mld zł)” powiedział na konferencji prasowej Premier Tusk .

Dodał, „że ten udział w pomocy dla Grecji nie wpłynie na finanse publiczne Polski”, choć
akurat wszystko wskazuje na to, że gwarancje dla tego kraju prawie na pewno oznaczają konieczność
poniesienia w przyszłości wydatków z tego tytułu. Grecja nie jest w stanie spłacić swoich długów i
wszyscy wierzyciele tego kraju muszą się pogodzić z częściową utratą pożyczonych mu pieniędzy.

Po tej decyzji premiera Tuska widać wyraźnie, że coraz częściej Polska realizuje dyspozycje Niemiec
i Francji wcale nie wypracowane przy wspólnym stole przez 27 krajów UE, tylko komunikowane nam za
pomocą środków masowego przekazu.

Bowiem także wczoraj Kanclerz Niemiec Angela Merkel i Prezydent Francji Nicolas Sarkozy
zakomunikowali całej Europie, że się porozumieli, a w pomocy dla Grecji mają uczestniczyć wszystkie
27 kraje UE, anie tylko te ze strefy euro.

Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie na szczycie w Brukseli w dniach 23-24 czerwca ale Premier
Tusk już wczoraj poinformował, że się zgadza choć wiadomo, że takie kraje jak Wielka Brytania czy
Czechy są temu rozwiązaniu przeciwne.

2.Premier Tusk podkreślił, że taka decyzja jest wyrazem europejskiej solidarności, choć ta
solidarność nie powinna powodować wyrzucania pieniędzy w błoto.

Duża cześć ekonomistów uważa bowiem, że Grecja ani teraz ani w przyszłości nie będzie w stanie
spłacić w całości swoich długów i im szybciej zostanie ogłoszona restrukturyzacja greckiego długu
(czyli ogłoszenie, że Grecy spłacają tylko ich część, a z reszty wierzyciele muszą zrezygnować), tym
dla wszystkich lepiej.

Niemcy i Francuzi nie chcą tego rozwiązania bo ich banki pożyczyły Grekom przynajmniej120 mld euro i
strata jakiejś części tej sumy zachwieje ich bilansami, a tym samym będą one wymagały wsparcia przez
budżety obydwu państw.

Dlatego kolejną transzą pożyczki dal Grecji w wysokości 12 mld euro (z wcześniej przyrzeczonego
Grecji pakietu w wysokości 110 mld euro) chcą kupić temu krajowi spokój do września (Grecja nie
musiała by pożyczać na rynku tylko spłacałaby wcześniejsze pożyczki pieniędzmi przekazanymi przez
Komisję Europejską).

Kupowanie za kolejne miliardy euro czasu dla Greków niczego jednak nie rozwiązuje bo mimo
drastycznych oszczędności budżetowych i podwyżek podatków deficyt sektora finansów publicznych na
koniec roku 2010 wyniósł aż 10,5%, a dług publiczny blisko 140 % PKB i te wskaźniki pokazują ,że bez
restrukturyzacji zadłużenia w przypadku tego kraju nie może się obejść.

3. Jesteśmy członkiem UE i oczywiście z tego tytułu spadają na nas określone obowiązki ale Premier
Tusk wprowadza w błąd polską opinie publiczną mówiąc, „że udzielając pomocy Grecji wykonujemy
obowiązki opisane przepisami unijnymi”. Postawa Wielkiej Brytanii czy Czech pokazuje, że to
nie jest to obowiązek, a najwyżej postulat do dyskusji na forum UE.

Niestety coraz częściej o decyzjach związanych z naszym członkostwem w UE skutkujących bardzo
poważnie dla polskiej gospodarki dowiadujemy się z konferencji prasowych, a wcześniej nie są one
choćby przedmiotem debaty w naszym Parlamencie.

Tak było z wejściem Polski do tzw. paktu euro plus mimo tego, że tamta decyzja wiązała się z
oddaniem Komisji Europejskiej kompetencji dotyczących kształtowania naszego budżetu czy harmonizacji
podatku dochodowego od osób prawnych w skali całej UE.

Tak stało się ze zgodą na gwarancje dla Grecji, choć są to gwarancje pierwsze ale pewnie nie
ostatnie bo za parę miesięcy trzeba będzie dla tego kraju, znowu kupić kolejny czas..."
2011-06-19 13:55:59 89.229.83.* | Głupek .
Re: PiS będzie nawoływać do bojkotu wyborów? [0]
Tutaj troche reality spoza POmatrixa. I to nie jest spam - dla tych co to swoje wyzwiska uwazaja za
mondrosci a takie podsumowania juz nie:
"..Miliard w błoto na początek


1. Okazuje się, że decyzje mogące skutkować wydatkami budżetowymi, rzędu miliarda złotych Premier
Tusk podejmuje jednoosobowo i komunikuje je członkom Rady Ministrów poprzez swoje konferencje
prasowe.

Tak stało się właśnie wczoraj. „Polska będzie uczestniczyć w mechanizmie gwarancji dla Grecji
w kwocie 250mln euro (około 1 mld zł)” powiedział na
tesa1959 / 2011-06-19 17:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Miczkens? Niech będzie Miczkens - Twoja wola. Ja tam mam swojego, a kto drugi? Zobaczę. Trochę poszperam, jak będę wiedziała kto u nas kandyduje.
A z głupkami nie gadam:)
Wacuś Młoda Finansjera / 83.7.181.* / 2011-06-19 15:37
Kochane LEMINGI -- Zimne Tuskie dla każdego, no to jak, POprzecie !
marynarz098 / 2011-06-19 15:56 / Tysiącznik na forum
Wacek k......urwal, zmecz sie.
tesa1959 / 2011-06-19 16:15 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja go kompletnie ignoruje i przez to mam zdrowsze nerwy :)
ździcho / 77.255.236.* / 2011-06-19 17:15
Jego łatwo. Jak Ci idzie z ignorowaniem "rolickiego"? Mnie juz krew zalewa, bo chciałem z Tobą pociagnąć wczorajszy wątek, a "rolicky" wszędzie spamuje. Zajrzyj, proszę, pod temat: "W sieci wyzywamy Zydów i Rosjan". Nic oczywiście na siłę.
tesa1959 / 2011-06-19 17:36 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja koncentruję się na tym, z którym dyskutuję i nie pamiętam rolickiego. Po prostu w czasie dyskusji nie zwracam uwagi na inne posty (dostaje na maila, że ktoś mi odpowiedział i trafiam linkiem w odpowiednie miejsce) :)
Zajrzę tam i zorientuję się, ale za chwile wychodzę i będę po 19.
marynarz098 / 2011-06-19 15:32 / Tysiącznik na forum
Nowe punkty :To umocnienie polskiej demokracji, polskiej praworządności i przeciwstawienie się kryzysowi - wyliczał szef PiS.


Jak?????????? to bedzie przeprowadzone??? Interesuje mnie najbardziej walka z kryzysem, wyborca.
tesa1959 / 2011-06-19 15:41 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Poprzez socjal i zamknięcie się w granicach RP :)
marynarz098 / 2011-06-19 15:42 / Tysiącznik na forum
Z gruntu podobne do planu Lukaszenki??????????
tesa1959 / 2011-06-19 15:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Przecież byliśmy pod tymi samymi skrzydłami przez 45 lat. Jak w rodzinie... jak w rodzinie :)
marynarz098 / 2011-06-19 15:49 / Tysiącznik na forum
Znalazlem obietnice wyborcze, powyzej ..........................money oszczedny dzis.......................................
Wierzbno / 89.72.111.* / 2011-06-19 15:27
Juz PISdzielce raz tą Polskę budowały w oparciu o policję polityczną, koalicję z przestępcami, neofaszystami i populistami "od dodrukowania pieniędzmi" i nic-nie-robieniu z powodu dobrobytu (zamiast ciąć finanse publiczne). Teraz dojdzie antyUE (pewnie to "zagrabiona" suwerenność), Smoleńsk (wypowiedzenie wojny z Rosją), "umocnienie" demokracji poprzez likwidację TK, uzależnienie NBP od rządu; "obronę" interesów społecznych czytaj: tylko katolików + Rydzyk fans, "wzmocnienie" gospodarki poprzez całkowite zatrzymanie prywatyzacji.
Głupek / 89.229.83.* / 2011-06-19 15:39
Specjalnie dla ciebie:
"...„Dziennik Gazeta Prawna" z 17-19 maja przyniósł fatalne nowiny. Otóż według policyjnych statystyk liczba przestępstw w tym roku wzrosła w porównaniu z ubiegłym o 5%. Znacząco zwiększyła się liczba przestępstw związanych z mieniem - kradzieży o 8%, oszustw gospodarczych o 16 %. Dodatkowo okazało się, że liczba nieobsadzonych etatów w policji wynosi 6, 7 tys. (a w praktyce 8,7 tys., bowiem pula etatów została ostatnio zmniejszona ze 104 tys. do 102 tys.). Gdyby nie oszczędności na etatach to nie starczyłoby np. na paliwo do radiowozów. Co gorzej, z danych Komendy Głównej policji wynika, że obecnie w policji pracuje najmniej funkcjonariuszy od 20 lat!


Okazuje się, że w państwie Platformy Obywatelskiej (należy do niej prawie cała władza), zwykły obywatel nie może czuć się bezpiecznie. Pod rządami D. Tuska przybyło ponad 70 tysięcy urzędników i pieniądze dla nich się znalazły. Na policję strzegącą bezpieczeństwa wszystkich obywateli środków finansowych brak. ..."
tesa1959 / 2011-06-19 15:31 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

"obronę" interesów społecznych czytaj: tylko
katolików +

nie generalizuj.
Wacuś Młoda Finansjera / 83.7.181.* / 2011-06-19 14:51
Kochane LEMINGi -- tylko syta OLIGARCHIA wrzuci wam ochłap do michy, no to jak, POprzecie ?
Wacuś Młoda Finansjera / 83.7.181.* / 2011-06-19 14:51
Kochane LEMINGi -- tylko syta OLIGARCHIA wrzuci wam ochłap do michy, no to jak, POprzecie ?
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy