Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński zapowiada: Obejmę stery rządu

Kaczyński zapowiada: Obejmę stery rządu

Money.pl / 2011-09-02 19:28
Komentarze do wiadomości: Kaczyński zapowiada: Obejmę stery rządu.
Wyświetlaj:
frycek z A2 / 81.210.123.* / 2011-09-19 09:06
...to by sobie chłopina policzył, że ten kto zarabia np. 15tyś miesięcznie płaci kilka razy większy podatek niż ten kto zarabia 4tyś. ale obaj od państwa dostają jednakowe byle co. Myslenie, że komuś kto zarabia dużo należy zabrać bo ma za dużo jest myśleniem czysto bloszewickim. Jak sobie patrzę na pana Kaczyńskiego to dochodzę do wniosku, że on nie tylko mówi jak bolszewik ale też wygląda jak bolszewik.
Jemu więc podziękuję.
Botycki / 62.244.157.* / 2011-09-05 22:12

Na pytanie z kim PiS po wyborach zamierza rządzić szef PiS zapowiedział, że chciałby stworzyć rząd jendopartyjny

Chyba oczywiste. Tylko po oczyszczeniu rządu i parlamentu z szumowin pokroju PO, SLD czy PSL można poprowadzić Polskę w tym kierunku by była Polską naprawdę. Tyle, ze wielu młodych i wykształconych durniów tego nie może pojąć...
kaczorek ma motorek / 2011-09-03 13:15 / Tysiącznik na forum
I czas najwyższy na walkę z pracodawcami którzy zatrudniają na czaro pracowników. W ich szufladach leżą lipne umowy o dzieło z pracownikiem na wypadek kontroli. Kontroli praktycznie nie ma . Nie spotkałem się by kiedykolwiek była taka kontrola np. jak w Niemcze , moi znajomi również.
Na budowach jest zatrudnionych w ten sposób około 60%. Ci pracodawcy przed Urzędem Skarbowym przedstawiają niewiarygodne osiągnięcia w wydajności , Sam słynny Talar (postać z filmu Budujemy Dom wysiada przy nich.
Ci sami pracodawcy dla potrzeb własnego gospodarstwa domowego kupują na firmę praktycznie wszystko bezkarnie
dgen / 2011-09-03 13:14 / Tysiącznik na forum
a czy ktoś już widział program peło dotyczący reformy finansów publicznych czy nadal będą nas okradać bez planu
zby79 / 2011-09-03 01:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jednego nie rozumiem. Jak wszystkim PO podniosło podatki, zmniejszyło kasę do OFE i wzięło kasę z FRD to nikt nawet nie pisnął. PiS zaproponował podniesienie podatku najbogatszym a tu nagle sami milionerzy. Wszyscy za granicę uciekają itp. To co proponujecie? Podniesienie podatków najbiedniejszym? W sumie pomysł dobry. Biedni wydają pieniądze na głupoty typu chleb, podręczniki dla dzieci i inne duperele. A przecież chodzi o to, żeby można było sobie 7 porsche kupić.
Pilsener / 2011-09-03 01:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co proponujemy? OBNIŻENIE wydatków! By obywatele mieli do dyspozycji więcej niż 50% wytwarzanego dochodu i żeby opłacało się pracować! Wspierać tych co pracują a nie pasożytów - nagradzać pracujących, zwykłych ludzi a nie "biednych" cwaniaczków, alkoholików, patologię czy elektorat. Państwo powinno zapewnić nam infrastrukturę i bezpieczeństwo a nie bawić się w leczenie, edukację, smażenie jajecznicy...
zby79 / 2011-09-03 02:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No to widziałeś, jak liberałowie z PO cieli wydatki. W Warszawie Gronkiewicz Waltz nagrody dla kolesi po 50000PLN przyznała. Nauczyciele kolejne podwyżki dostali, wojsku już PO obiecało. No to niby kto ma przycinać wydatki? Partie zaliczane do populistycznych? Nie jestem zwolennikiem socjaldemokracji, ale odwrócenie się od człowieka w potrzebie było nie do pomyślenia nawet dla Locka, uznawanego za ojca liberalizmu. Friedmann twórca monetaryzmu postulował wprowadzenie podatku ujemnego dla najbiedniejszych. Tylko wszystko należy robić w sposób odpowiedni.
Pilsener / 2011-09-03 18:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety partie polityczne żyją z budżetówki więc nie będą ciąć gałęzi, na której siedzą. Trzeba by zmienić system a mogą to zrobić tylko sami zainteresowani - błędne koło.
Milanista20 / 89.229.129.* / 2011-09-03 00:31
Dobrze że jest Biedronka to najbiedniejsi mają gdzie zakupy robić... Rzygać się chce jak na te parszywe mordy się patrzy i ktokolwiek nie wygra będzie bagno jak do tej pory, kto dojdzie do władzy to tylko po to żeby się nachapać pieniążków i za co za to że w tej Polsce nic przez takich ku*******ów nie ma. Kraj ludzi mądrych i co z tego jak mają takich głupich rządzących ? Ręka rękę myje i każdy udaje że tego nie widzi. PO PIS i inne partie czasem myślę że lepiej by było jakby panowała anarchia w Polsce, ale to też źle bo i teraz też jest !
anty_socjal / 78.8.19.* / 2011-09-02 23:43
i ta grupa najbogatszych nie przeniesie tych większych podatków na biedniejszych.....?
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 86.144.140.* / 2011-09-02 23:55
oczywiscie, bedzie mniej placic wyborcom PIS,sami tego chca, a do tego sie pytam gdzie byli wyborcy PIS jak Swieta dwojca w ososbie prezydenta i Premiera miala mozliwosc podwyzszyc najnizsza krajowa o conajmniej 100% ,nawet veta by nie bylo:-) ale Jaro to tez niezly sciemniacz niby socjal niby socjal, ochlapy dla wyborcow beda jakies becikowe sie podniesie o 5 zl...
Botycki / 62.244.157.* / 2011-09-05 22:18

Polak na uchodztwie od polskiej glupoty

Niestety od własnej głupoty nie udało Ci się uciec nawet za granicę. I tam Cię dopędziła. Przeczytaj jeszcze raz swoje durne wypociny na tym forum to staniesz z nią twarzą w twarz.
elbląski_dres / 78.8.19.* / 2011-09-03 00:21
podwyższyć krajową o 100%... lecz się Ty socjalisto!
JanuszPOlikot / 2011-09-02 23:58 / Tysiącznik na forum
Nie POdniecaj się ....Stay cool:):):)....
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 86.144.140.* / 2011-09-02 23:29
a jak juz zostana same mohery mlode i stare to zrobi sie miejsce dla Plebana i Zyda, oni beda moherem orac a on i tak bedzie mowil ze to deszcz pada...
JanuszPOlikot / 2011-09-02 23:32 / Tysiącznik na forum
Jak tam na POmywaku w UK......?
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 86.144.140.* / 2011-09-02 23:35
dziekuje, nie moge narzekac, to najlepsza decyzja mojego zycia, choc jeszcze majatek do sprzedania w PL zanim Jaro zacznie rozdawac wszystko co kto ma powyzej 40m2 na rodzine:-))
JanuszPOlikot / 2011-09-02 23:40 / Tysiącznik na forum
Ja mam sporo,sporo więcej :)........Mieszkam w Polsce i się nie boję.......:)
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 86.144.140.* / 2011-09-02 23:45
co ty mozesz miec jak ty nie wiesz o podstawowych rzeczach , o ktorych kazdy kto ma minimum 1.5 mln zlotych wiedziec powinien. co ty mozesz miec m3 w bloku? to nie bylo pytanie, bo jeszcze zacznisz sie licytowac. Jakby jakikolwiek zwolennik PIS cos mial... moze zblakany, Sam Jaro przeciez nic nie ma i jest z tego dumny i dlatego dumni z niego i z siebie sa jego wyborcy, na Rydzolka maja reguralnie, a ty jeszcze swego "majatku" nie przekazalez do Torunia?
JanuszPOlikot / 2011-09-02 23:55 / Tysiącznik na forum
Kolego gdybym nic nie miał, to bym pewnie jak ty gary POmywał w UK......A jednak jestem w Polsce

I całkiem dobrze mi się powodzi...:):):).........Nawet bardzo dobrze jak na standardy europejskie........
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 86.144.140.* / 2011-09-03 00:00
jakbym w Polszczce nie bywal i nie wiedzial ,ze jak ktos z biedy sie wywodzi i mial ciezkie dziecinstwo to dla niego te m3 i jakas drozsza szmata na grzbiecie to juz szczyt luksusu:-)
JanuszPOlikot / 2011-09-03 00:12 / Tysiącznik na forum
Kolego zbyt nisko oceniasz swoich rodaków. W tym i mnie):):):):)......POdbudowałes swoje ego?
To nie moja wina że wybrałeś emigrację i POmywak....
..

Ja mieszkam w Polsce ...dla mnie jest ok..........Ja nie narzekam ......:):):):):)......Mnie się dobrze żyje w Polsce..:):):).....
bez POdPISu / 77.247.181.* / 2011-09-03 01:03
PIS ma przerąbane bo PO ma POlskę (zmieńcie bo i tak przy dwuliterówkach po jest częstsze nisz pis)...
ta kwestia to już w samych nazwach domen jest kwestia pieniędzy - takie mo.pl - byłoby lepsze niźli money - mo.pl (gwarowe -staroPO[PIS(zmieńcie formatowanie)]lskie) "ma" -posiada), choć z drugiej strony kojarzące sie z władzą absolutną królów słońca po '45 roku... trudna sprawa ze skrótami
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 86.144.140.* / 2011-09-03 00:18
mnie sie tez zylo ba nawet b. dobrze! ale coz z tego jak bieda wokol, draznily mnie pustki w restauracjach, tanie szpanerstwo niczym, system, urzedasy, brak kompetencji i profesjonalizmu uczciwego,wszechpolskosc i moheryzm, w mojej rodzinie akurat juz 3 pokolenia walczyly o lepsza Polske, w tym tracili majatki,umierali na Syberii, wracali tuz przed wojna z USA itd itd, ja powiedzialem DOSC! NIC z tego nie bedzie, historia zatacza kolo
(@) / 89.79.218.* / 2011-09-02 23:54
A co Ty możesz wiedzieć o życiu, biedny współczesny niewolniku ? nawet nie masz swojej ojczyzny zapyziały, przePOcony europejczyku.
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 86.144.140.* / 2011-09-02 23:58
ja ma ojczyzne Polske (wprawdzie ostatnio troche wstyd bo zmoherowaciala i zwszechpoleciala) ale ojczyzny sie nie wybiera, a moim domem jest Europa, zawsze mi pasowala taka idea i wcielam ja w zycie, emerytyra na lazurowym wybrzezu, czemu nie. do Polski zawsze tylko 2 godziny, 2.5 godziny to nawet blizej niz z Krakowa do Torunia:-)
Ekonom. / 81.190.46.* / 2011-09-03 01:33
W sumie to na co Ci nasze obywatelstwo? Zrzeknij się go. Przyjedź tylko czasami na wakacje, to przynajmniej dorzucisz się do naszego skromnego PKB, porobisz zdjęcia moherom, dasz zarobić żydom... taki śmieszny kraj, w którym afera goni aferę, ale ostatnie cztery lata zupełnie to słowo "wypaczyły" (tak nawiązując do poprzedniego systemu)...
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 86.144.140.* / 2011-09-02 23:27
no i zostanie na wieki w POlsce matol na matole, moher na moherze a kto co ma jesli madry wywiezie zagranice, ciekawe ile wtedy i z czego Jaroslaw narozdaje i z czego jednoczesnie dziury polata ciagle rozdajac, talentu w obiecywankach napewno nie braknie a i tych co tylko obiecankami sie karmia bedzie coraz wiecej...Quo Vadis Polsko?
Wacuś Młody Orlik / 83.29.14.* / 2011-09-02 23:02
ORŁY SOKOŁY nadziejo NARODU - nieprawdaż, WSZYSTKIE OCZY UTKWIONE w Jarosławą Kaczyńskiego -- ten SPOKÓJ i DALEKOWZROCZNA WIZJA daja OBYWATELOM ulgi troszeczkę, że te tuskowate łobuzy nie zdołaja rozkraść i wyszabrować resztek narodowego dobra za granicę. Czyżby juz Rostowskiemu z KILKUNASTU MILIARDÓW kasiory na lichwiarskich warunkach niedawno pożyczonych niewiele zostało, że tak dzisiaj złoty osłabł, Trwoga j przerażenie w oczach TUska gości, bo gdy złoty po 3.5 dolców będzie, to KATASTROFA FINANSOWA nieunikniona. Zostanie tylko matołkom na POcieszenie sznur do snoPOwiązłek
vokus / 2011-09-02 22:48 / portfel
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 86.144.140.* / 2011-09-02 23:33
ja smiem twierdzic ze rozsadni juz wyjechali ,zostali tacy co na Jara licza i naiwni:-)
(@) / 89.79.218.* / 2011-09-02 23:02
Twoja firma to na pewno Agencja Towarzyska, więc nie bądź taki i zostaw nam chociaż jedną hostessę.
Wacuś Młody Orlik / 83.29.14.* / 2011-09-02 23:05
I dla mnie fajna ORLICZKĘ, pleaassseee, bedziem razem stuskwionym matołkom skóre łoić
Mateo762 / 178.73.51.* / 2011-09-02 22:46
Jaki ten Kaczor naiwny. Zachowuje się jakby Polska była oblana dookoła 7-mioma morzami, 7-mioma górami i 7-mioma lasami. Co za problem przenieść firmę do innego, korzystniejszego kraju i tam płacić podatki? Jeżeli nie będzie wyjścia, zwłaszcza że w kryzysie przedsiębiorcom nie powodzi się najlepiej, tak trzeba będzie zrobić.
JanuszPOlikot / 2011-09-02 22:56 / Tysiącznik na forum
Kolego czytaj ze zrozumieniem tu chodzi o podatek PIT........Nikt nie będzie przenosił żadnych firm.....
To raczej ty jesteś naiwny i źle poinformowany...
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 86.144.140.* / 2011-09-02 23:40
podatek PIT matolku placa tez samozatrudnieni przedsiebiorcy,ktorzy maja mikrofirmy i pracuja CIEZKO (HARUJA) na kontraktach dla innych lub we wlasnym biznesie i czesto dajac prace rowniez innym, bo moga rowniez zatrudniac innych ciagle placac PIT!! jak dowiesz sie wiecej o strukturze prawnej firm oraz o strukturze podatkow od osb fizycznych i prawnych to sie wtedy wypowiadaj. Czlowiek,ktory ciezko pracuje takie rzeczy wie, inni licza ze Jaro zabierze jednym a da drugim, MATOLY!
JanuszPOlikot / 2011-09-02 23:48 / Tysiącznik na forum
Kolego naucz się czytać POtem POmyśl ......Bo widzę że trudno ci to przychodzi......
teraz zadam proste pytania.....:):):)

1 Czy ty jesteś w grupie najbogatszych Polaków?

2 Czy masz zamiar transferować kapitał za granicę?

Skoro odpowiedziałeś "nie "to o co tobie chodzi?........
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 86.144.140.* / 2011-09-03 00:08
mam zamiar i jestem, wproawdzie tylko z 5 mln zlotych w Polsce,ale okazuje sie ze to tez wymaga czasu ,zeby to wymienic na aktywa gdzie indziej. A ty jak masz wiecej i sie solidaryzujesz to oczywiscie zawszesz mozesz sam dobrowolnie sobie odprowadzic wiekszy podatek czy darowizne na cele spoleczne np. kultu religijnego czy tez na nowe smiglowce wojskowe ,moze troche broni sie przyda do bitwy o Polske z Litwa czy tez jak to sie bedzie nazywac Powstanie Polskie na Litwie...
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 86.144.140.* / 2011-09-02 23:42
i na tej podstawie smiem twierdzic ,ze nic nie masz, bo tylko tacy co nic lub prawie nic nie maja takich rzeczy nie wiedza.
JanuszPOlikot / 2011-09-03 00:03 / Tysiącznik na forum
No dobra nic nie mam...kompletny golas jestem....:):):):):):).....Faktycznie dla skarbówki tak jest:):):)


POdbudowałeś swoje ego?
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 86.144.140.* / 2011-09-03 00:13
tacy co podbudowuja swojego ego,tym ze kupia sobie drozszy zegraek niz sasiad zostali w Polsce, pomijam uczciwych i zaradnych uczciwie i majaetnych uczciwie, ktorzy maja i nie musza sie pokazywac,bo kto ma wiedziec ten wie co maja i dla ktorych zegarek, szmata czy jedno m w bloku nie jest oznaka bogactwa.
Pilsener / 2011-09-02 22:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zabrać bogatym a dać biednym, hahaha! Dobre! Ale niczego innego się nie spodziewałem po Gomułce Bis. Hasło dla elektoratu chwytliwe a dla normalnych ludzi żałosne i infantylne.

ZAWSZE ciężar utrzymania aparatu państwowego będzie spoczywał na biedakach, bo nawet gdyby te parę promili najbogatszych zechciało płacić w polsce podatki, to pewnie będą beneficjentami KRUSu albo specjalnej strefy ekonomicznej gdzie są zwolnieni z podatków! Powiem więcej - może dostaną kilkadziesiąt milionów ojro dotacji jak Dell??

Jak chcecie, żeby bogaci płacili w polsce podatki to zlikwidujcie ulgi i wprowadźcie podatek liniowy! To co jest teraz i to co proponują politycy to wady komunizmu i kapitalizmu w zdwojonej mierze.

Oczywiście krucjata przeciwko bogatym to w polsce podstawa, taki burżuj będzie nam tu inwestował i jeszcze tworzył miejsca pracy które są konkurencją dla tych, które rozdają politycy!
Floyd / 2011-09-03 22:35 / Tysiącznik na forum
W XV wieku to chłop wierzył, że egzystuje tylko dzięki łasce jaśnie pana i całował go w rękę.
Teraz tacy jak Ty chcą mi wmówić, że to Kulczyk mnie utrzymuje i dzięki jego łasce w ogóle żyję, a ja naiwny myślałem, że to ja utrzymuję Kulczyka i z mojej pracy wziął się jego majątek. No, ale widocznie mam wyprany mózg przez socjalistów. Pewnie byś mnie posłał na reedukacje:)
pzdr / 79.191.112.* / 2011-09-04 19:11
myślisz że skąd się bierze twój zasiłek który pobierasz. z podatków ludzi którzy pracują. ile oddajesz państwu nawet jak masz pensję 5000 tys? on oddaje kilka milionów nawet unikając podatków jak może poza tym zatrudnia wielu ludzi którzy z płaconych im pensji również odprowadzają podatki. czyli pośrednio z jego kieszeni bo to jego firmy płaca zusy srusy itd. z twojej pracy wzięło się najwyżej to co masz w garnku i to dzięki ludziom takim jak on jeśli nie prowadzisz własnej działalności gospodarczej. gdyby nie przedsiębiorcy siedział byś gdzieś w szałasie lub w kopalni.....
JanuszPOlikot / 2011-09-02 22:40 / Tysiącznik na forum
Pani Kopacz ....to w kontekście konkurencyjnej "debaty"......

Jest taki szpital w Zabrzu ...(Naprzeciwko tego o którym pani
myśli)......gdzie megalomańska
dyrekcja "zainwestowała" w naprawę ogrodzenia POnad 1,6
mln PLN.......W międzyczasie w
szpitalu brakuje klamek w sraczach, łożka pacjentów są
POdpierane drewnianymi deskami , na jednej
z sal operacyjnych syf taki że dziwne iż Sanepid tego nie
zauważa..???
Ludzi się tam traktuje jak szmaty (Miały miejsce przypadki
samobójstw)..............
Dyrekcja sobie remontuje budyneczek za 4 mln........
Wyposażenie szpitala koszmar.........syf smród i brud.....
Za parking (klepisko gdzie po deszczu błoto po kostki)trzeba
płacić
Oczywiście kasy fiskalnej panowie nie POsiadają.........

Taka to reforma służby zdrowia prawda pani Ewo...:):):):):)
Takich to mamy "fachofcóf".......

Powiem wiecej ........ Radni Platformy Obywatelskiej w Zabrzu
chowają głowę w piasek rezygnując z udziału w głosowaniach nad
uchwałami finansowymi podczas sesji Rady Miejskiej........
Przychodzą na zebrania i nie robią nic ....ostentacyjnie siedzą
przed pustymi biurkami i trzymają założone ręce......
Ale o dietkach nie zaPOmnieli.....

Takich to mamy gospodarzy panie Dyzma ................ale POdebatować o POgodzie zawsze można ku uciesze" POletariatu"
Magda Mich / 134.225.182.* / 2011-09-02 22:39
Witam serdecznie. Uprzejmie proszę o wypełnienie mojej ankiety pt. „Jak odżywiamy się w pracy?” stworzonej na potrzeby pracy magisterskiej. Ankieta składa się z 12 pytań, a jej wypełnienie trwa około 5 minut. https://www.survs.com/survey/TURS95CZOT Bardzo dziękuje za poświęcony czas.
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy