Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński zapowiada proces o dopłaty dla rolników

Kaczyński zapowiada proces o dopłaty dla rolników

Wyświetlaj:
Elendir / 2011-08-29 08:37 / Łowca czarownic

Nie wykluczył zgłoszenia sprawy do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Przecież można to zrobić równie dobrze teraz jak i po wyborach. Czyżby znowu liczył na łatwowiernych?
dylemat moralny / 83.31.11.* / 2011-08-28 23:36
Ciekawe dlaczego niemieckie media i sowieckie tak bardzo nie lubią PiS i Kaczyńskiego? Może za jego patriotyzm? Może za uczciwość? Może na zasadzie, że zodziej nie lubi uczciwości?
Elendir / 2011-08-29 08:40 / Łowca czarownic
Nie tylko rosyjskie i niemieckie, ale również brytyjskie i każde inne które miały wątpliwą przyjemność zapoznania się z jego działalnością. A odnośnie patriotyzmy to trudno znaleźć człowieka który tak cynicznie wykorzystuje to pojęcie.
JanuszPOlikot / 2011-08-28 23:55 / Tysiącznik na forum
To chyba logiczne każdy woli mieć słabego i POdupadłego sąsiada........POwcy nadają się do tego idealnie aby POgnębić Polskę.....
A mnie podniósł - VAT / 46.112.34.* / 2011-08-28 22:33
Trochę faktów:
„Po pierwsze, zgodzicie się państwo ze mną i nie znajdę na tej sali nikogo kto by wstał i powiedział patrząc ludziom w oczy, że chciałby na przykład podwyższyć podatki” – D.Tusk – z expose.
spisane będą czyny i rozmowy... / 46.112.34.* / 2011-08-28 22:00
Jeszcze ciekawszą wypowiedź odnotował Waldemar Łysiak:
"Cztery lata temu (2007) Donald Tusk krzyczał do tłumu w Poznaniu:
Zauważyłem też fenomen. Drogi są coraz gorsze, a na ulicach pojawiły się fotoradary!... Polacy mają być kontrolowani w każdym miejscu!... Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu skontrolować ich wszystkich bez wyjątku! To jest filozofia PiS! Tylko facet, który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi!
Kilka miesięcy później zwycięska Platforma Tuska wniosła do Sejmu projekt ustawy zwiększającej dziesięciokrotnie (!) liczbę fotoradarów. A dobrych dróg dalej nie ma. Na tym właśnie polega zabawa w demokrację prywiślińską - na matoleniu matołków przez matołów".
mądry POLAK przed szkodą / 195.117.68.* / 2011-08-28 22:20
najpierw nie chciał do UNI a teraz chce załatwia kasę przecież to chore
(@) / 89.79.218.* / 2011-08-29 04:54
Chory to ty jesteś ciulu, Kaczyński zawsze chciał przystąpić do UE, ale na równych zasadach.
kolejny zmatolony, albo opłacony troll / 46.112.34.* / 2011-08-28 22:27
Ani mądry, ani Polak.
Zdradza Cię fatalna ortografia.
sraaalwaspies / 188.146.29.* / 2011-08-28 21:38
Co ma znaczyć ten tutuł?! Czy to jeszcze dziennikarstwo czy już POdłe qrevstro? Iddę stod bo się zrzygam tymi POmyjami
tesa1959 / 2011-08-28 20:24 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jak zauważył, gdy szef PiS był premierem, domagał się on "rozłożonej w czasie likwidacji dopłat bezpośrednich".

Więcej:http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczynski-powinien-miec-wyrzuty-sumienia,1,4832244,wiadomosc.html
JanuszPOlikot / 2011-08-28 21:53 / Tysiącznik na forum
Pani Teso widać że pracujemy w przedszkolu.....(Infantylizm wtórny?.....)

Jarek dobrze kombinował.....Skoro nasi rolnicy dostają mniejsze dopłaty to są mniej konkurencyjni a i tak nieźle sobie radzą.....

Skoro wycofamy dopłaty wszystkim to per saldo nasi rolnicy na tym zyskują bo są wtedy mniej stratni czyli bardziej konkurencyjni na rynku i mogą więcej sprzedać bo rolnictwo zachodnie bez dopłat padnie......

Pani Teso proponuję najpierw POmyśleć a nie POwielać głuPOt z niezbyt POważnych i profesjonalnych POrtali....

Zgodziliśmy się wczoraj że niektórzy POlacy używają POłowy mózgu......:):):):):).......I to bardzo smutne że wśród nich są nauczyciele.....
reformator / 77.254.235.* / 2011-08-29 01:26
TESICA nigdy tego nie zalapie.
Ona juz tak ma!
tesa1959 / 2011-08-28 22:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie zauważyłam poprzedniego komentarza. Niestety, nie jestem taka pewna, czy nasi rolnicy wyszliby z tego obronna ręką, ponieważ środki produkcji są drogie i na pewno nie staniałyby, albo ceny żywności u nas poszłyby w górę, a przy naszych dochodach ... lepiej nie myśleć.
Pani Teso proponuję najpierw POmyśleć a nie POwielać głuPOt z niezbyt POważnych i
profesjonalnych POrtali....

nie było to bezmyślne powielanie. Jestem niezależna w myśleniu :) czego nie mogę stwierdzić o Pańskich wpisach (są nacechowane myśleniem jedynie słusznej, opcji, tyle że z kulturą). Klawiaturę też mam sprawną :). Zresztą, nie przypisuję sobie nieomylności i w tym celu wymieniam poglądy (czasem sarkazm) :).
A to większe mniemanie to na czym polegało, bo zawsze byłam w opozycji do Pańskich poglądów?
JanuszPOlikot / 2011-08-28 22:24 / Tysiącznik na forum
Na ceny produkcji rolnej (nawozy azotowe)ma wpływ cena gazu ....A tę cenę jaką Pawlak wynegocjował dla nas każdy widzi...(Jedną z najwyższych w UE).......Ceny paliw dzięki układowi o którym mówił Gudzowaty też zawdzięczamy niektórym POlitykom .....
Tak że pani Teso POnawiam prośbę ....Włącz myślenie....
tesa1959 / 2011-08-28 22:36 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Cały czas mam włączone. (niewygodnie mi się pisze zwrotem pan, pani - na forum podobno jest zasada "per ty"). Ceny gazu zafundował Pawlak... ok, a za czyich rządów przestał płynąć gaz i ropa z Norwegii??? komu to zawdzięczamy?
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie:
A to większe mniemanie to na czym polegało, bo zawsze byłam w opozycji
do Pańskich poglądów?
JanuszPOlikot / 2011-08-28 22:52 / Tysiącznik na forum
Zakończenie prac nad norwesko-szwedzką częścią gazociągu zaplanowano na lata 2011-12. Zdaniem wiceministra gospodarki Piotra Naimskiego, dostawy gazu z Norwegii umożliwiłyby ustabilizowanie importu z Rosji i uniezależnienie go od ewentualnych wzrostów zapotrzebowania.

My mieliśmy się POdpiąc do tego gazociągu.......Jak sprawę POciągnęli POpaprańcy?.....To oni rządzą od czterech lat

Tesa.......Nie POwielaj kłamstw

Pewnie wiesz że Naimski był w ekipie Kaczyńskiego.....
tesa1959 / 2011-08-28 23:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
PGNiG zastępuje gaz z Norwegii rosyjskim gazem z Niemiec
Andrzej Kublik2006-08-22, ostatnia aktualizacja 2006-08-21 00:00
Od października Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo nie będzie już kupować gazu z Norwegii. Zastąpi go kosztowny surowiec od niemieckiej firmy VNG, która od kilku lat dostarcza do Polski gaz z Rosji.

ZOBACZ TAKŻE
PGNIG dogadało się z Gazpromem (18-09-06, 00:00)
Gazoport dla PGNiG za wszelką cenę? (17-09-06, 19:25)
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33207,3564024.html
2006 r. to czyj okres rządu???
Nie bronię PO, bo mogli (tak mi się wydaje) te sprawę wziąć od początku.
JanuszPOlikot / 2011-08-28 23:16 / Tysiącznik na forum
No właśnie Gazoport który ma być ukończony w 2014r ......Czyja to zasługa ?........Lecha K......tak ?......Więc proszę o więcej obiektywizmu a nie naśmiewać się z Jarosława.......który jak to nazwałaś "Rozpacza po śmierci brata".......

POwagi trochę a nie POwielać mainstreamowe media....
tesa1959 / 2011-08-28 23:26 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wybacz, ale jakoś nie przemawia do mnie szczerość uczuć Jarosława. Nikt, kto rzeczywiście jest pogrążony w bólu nie będzie ostentacyjnie tego manifestował przy każdej nadarzającej się okazji, a już na pewno nie będzie tego wykorzystywał do zdobycia stołka prezydenckiego. Z całym szacunkiem, ale takie postępowanie, to brak szacunku dla ofiar katastrofy, w tym śp. prezydenta i jego żony.
Jak można do walki o stołek wykorzystywać zmarłych tragicznie (bo nie poległych, jak to niektórzy sugerują). W tej kampanii już zaprzestał tego triku, ale nie jestem pewna, czy nie zacznie w najbardziej gorącym okresie. Możesz zaprzeczać ile wlezie, ale dla mnie to jest po prostu perfidne zagranie i koniec. Zero szacunku dla zmarłych. I to jest moje prywatne zdanie i przekonanie, nie zasugerowane przez nikogo.
JanuszPOlikot / 2011-08-28 23:35 / Tysiącznik na forum
POgubiłaś się w tych gazociagach i Gazoporcie ....co?......:):):):)
A teraz zmieniasz temat .......co?....
Sprawa jest jasna Kaczyński jest niewygodny układowi i dlatego jest karykaturyzowany.........Walka idzie o pieniądze i wpływy nawet innych państw ....
Szkoda że niektórzy wyborcy dają się nabrać .......i nie mogą POłapać w tym wszystkim......

Jak to mówią POlak przed szkodą i PO szkodzie głupi.....
tesa1959 / 2011-08-28 23:29 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wiem, zarzucisz mi, że wcale tak ostro na tym nieszczęściu nie jechał, ale przecież potem (po przegranych wyborach) zarzucił jakubowskiej, że właśnie dlatego przegrał. Więc jak to zinterpretować? miłością braterską???
JanuszPOlikot / 2011-08-28 23:47 / Tysiącznik na forum
Ja nic tobie nie narzucam.......Każdy ma swój rozum......Kaczyński jest sam.Nie ma rodziny więc może się bardziej poświęcić ojczyźnie. Co zresztą robił jako premier..Nie pracował do 18 jak Tusk. Myślę że jako ideowiec jest mniej podatny na układy i dlatego więcej może zrobić dla kraju....
Jest niewygodny "układowi "dlatego "układ" próbuje go zneutralizować......Proste nieprawdaż?
tesa1959 / 2011-08-28 23:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Możliwe, ale sposób, w jaki tego próbuje dokonać jest nie do przyjęcia. Nie uśmiecha mi się przechodzenie znów przez te same awantury i niepokoje, jakie były za rządów PiS. Nie sięgam teraz do żadnych źródeł poza swoją pamięcią i pamiętam, że atmosfera była bardzo nerwowa. Kaczyński dzieli Polaków na lepszych i gorszych, a to zupełnie mi nie odpowiada i będę się usilnie modlić, aby więcej nie oglądać go jako premiera. Uważam jednak, że PiS mogłoby coś dobrego zrobić dla kraju, jeśli prezes odejdzie z przywództwa i przestanie działać jak dyktator. To tyle na temat. I żeby nie było, PO też powinno iść w odstawkę, to nie ulega wątpliwości i chociaż wiem, że KNP wyborów nie wygra, to oddam głos na nich. Chcę, aby weszli do Sejmu, aby uzdrowić sytuację, chorą sytuację. Kubeł wody na głowy PO i PiS bardzo się przyda.
Tymczasem już pora na odpoczynek. dobranoc. do jutra.
Ps. jak to nic mi nie zarzucasz? A infantylność, to nie zarzut? Ale masz prawo tak mnie odbierać, bo poza poważnymi wypowiedziami częściej po prostu nabijam się z chorej polskiej polityki. A cóż mi pozostało? Jeśli będę wszystko brać poważnie, to psychuszka niewykluczona :)
myślenie bez danych prowadzi na manowce / 46.112.34.* / 2011-08-28 22:50
Gaz z Norwegii nigdy nie popłynął. Warunkiem budowy rurociągu przez Norwegów było zapotrzebowanie na 10-12 miliardów metrów sześć. My chcieliśmy kupować 5 m sześć.
Wokół "kontraktu Pawlaka" do dziś obowiązuje pełna tajemnica.
333 / 83.10.179.* / 2011-08-28 19:46
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Wehrmacht stoi za Peruwiańską Czapeczką / 83.31.11.* / 2011-08-28 19:05
Jak właściciel Money.pl interpretuje wydarzenia w kraju. Ewidentnie manipuluje wyborcami. Jak można napisać tytuł, że Kaczyński grozi procesem? pewnie Money.pl gdyby pisało o krześle to niczego byście nie wiedzieli czy chodzi o krzesło do siedzenia, czy o krzesło elektryczne. Specjaliści od manipulacji. I tu widać jak media niemieckie potrafią wpędzać Polaków w maliny. Tfu manipulatorzy. Ale kiedyś wam się to odbije czkawką. Każdy złodziej w końcu za wszystko musi zapłacić. Wy też!
fipverjfgp4iu / 79.184.73.* / 2011-08-28 18:14
ale pokręt.przed chwilą się wydzierał,że polityki nie robi się w sądach.
22222 / 213.241.90.* / 2011-08-28 18:08
Kaczyński chce żeby chłopi nie wyjeżdżali ze wsi i nie baranieli w miastach
Viva2 / 89.68.132.* / 2011-08-28 19:23
A co z miastowymi? Czy nie mogliby zarabiać na podobnym poziomie jak w UE? A czemu socjal nie miałby być jak w UE? Czemu tylko o rolników upomina się prezesunio?
koń / 83.10.179.* / 2011-08-28 19:49
O rolników sie to gówno teraz upomina bo ratuje sytuacje, jak obrazi miastowych też się upomni, o socjal , zarobki i o co tylko zechcesz.
tesa1959 / 2011-08-28 18:24 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
ale jak zbaranieją, to będzie miał kogo strzyc na te obiecanki socjalne :)
Tress / 188.146.12.* / 2011-08-28 17:54
Brawo PiS! Okazuje się, że to właśnie PiS jest partią fachowców i elity kulturalnej. Patrząc po ławach poselskich, ale i na zapleczu PiS bije PO na głowę! Zakładana przez WSI Platforma Oszustów - to bezideowa zgraja geszefciarzy i złodziei z pajacującym przez 4 lata trampkarzem na czele. Twarz PełO to cieć Graś, lodziarka Sawicka, Miro, Zbycho, Grzechu - cmentarni kumple Sobiesiaka. Na dobrą sprawę cała plejada tuzów PO powinna już siedzieć we więzieniu - z konDonkiem na czele - nic dziwnego, że walczą o immunitety jak Jaruzel o socjalizm.
bmv / 83.10.179.* / 2011-08-28 19:37
W pisie są same kryształy żeby ich szlag..... Hofman pokazał co te szuje myślą o narodzie pogarda cynizm . Życze tym gnojom jak najgorzej.
dgen / 2011-08-28 16:59 / Tysiącznik na forum
kaczyński ma rację: w całym tym systemia dopłat tkwi wewnętrzna sprzeczność - rolnicy otrzymują różne dopłaty a potem maja konkurować na jednym , wolnym rynku.
A z drugiej strony wiemy juz dlaczego PIS i kaczyńscy nigdy nie mieli dobrej prasy na zachodzie. Co innego donek k.
JanuszPOlikot / 2011-08-28 17:03 / Tysiącznik na forum
Zawsze lepiej mieć głupiego i słabego sąsiada........
tesa1959 / 2011-08-28 18:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dlaczego Kaczyński nie walczył o te dopłaty, kiedy był u żłobu?
dopłaty / 195.74.79.* / 2011-08-28 20:13
Dlatego że dopłaty na rok 2005-2010 zostały już wynegocjowane przed wstąpieniem do EU w 2004. Poza tym w 2006 System przyznawania subwencji jest poddany ostrej krytyce. Oponenci wskazują, że pomoc trafia do największych właścicieli ziemi, a nie do rolników (np. dużym beneficjentem pomocy jest koncern Nestle). Wg raportu Komisji Europejskiej 80% środków trafia do 20% uprawnionych. W czerwcu 2006 roku zaproponowano ustanowienie limitu dopłat na 300 tys.euro rocznie - wg wyliczeń straciłoby na tym tylko ok. 2 tysiące podmiotów w całej unii, ale projekt nie przeszedł.
Drugim zarzutem było utajnienie listy osób korzystających z pomocy. Unia nie ujawniała listy beneficjentów, nie robiła tego też większość państw. Na mocy porozumienia osiągniętego w 2006 roku oraz rozporządzenia Komisji Europejskiej nr 259/2008 od dnia 30 kwietnia 2009 pełne listy beneficjentów są ujawniane przez poszczególne Państwa Członkowskie.
18 października 2006 Unia zdecydowała się ujawnić listę beneficjentów pomocy, ale dopiero od 2009 roku.
zrodło wikipedia
tesa1959 / 2011-08-28 20:43 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Jak zauważył, gdy szef PiS był premierem, domagał się on "rozłożonej w
czasie likwidacji dopłat bezpośrednich".

Więcej:http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczynski-powinien-miec-wyrzuty-sumi
enia,1,4832244,wiadomosc.html
(@) / 89.79.218.* / 2011-08-28 18:33
Jarosław Kaczyński był premierem Rządu RP, w czasie kiedy jego brat ś.p. Lech Kaczyński był prezydentem R.P.
A żłób to był w Betlejem !! Pani Tesso !
kameleon. / 83.10.179.* / 2011-08-28 20:12
Właśnie @ był z naciskiem na był. A żłób jest nie tylko w Betlejem. Kaczy szczek chce się wlaśnie znów do żłobu dorwać ,nic więcej potem oleje i tych co byli za nim i głosowali na gnoja , bo żłób jest krótki i wszyscy sie nie zmieścicie.
tesa1959 / 2011-08-28 18:44 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No to u koryta. Tak przecież określacie dzisiejszy rząd. Czy wtedy nie było koryta?
A żłób jest w oborze, a nie jest zarezerwowany dla Betlejem.
(@) / 89.79.218.* / 2011-08-28 19:56

wtedy nie było koryta?

Nie !!!!! . za prezydentury Lecha Kaczyńskiego po raz pierwszy w powojennej historii Polski nie było "koryta" ale była walka o wartości Narodowe.. I chyba za tą walkę o godność Polski i Polaków, POd Smoleńskiem, wydarzył się ten tragiczny "wypadek"
333 / 83.10.179.* / 2011-08-28 20:16
Ze wspólnego słoiczka leki zarzywcie z jareczkiem? Tak kaczyński był najwspanialszym prezydentem , mąż stanu gnojek zapyziały.
(@) / 89.79.218.* / 2011-08-28 20:35

kaczyński był najwspanialszym prezydentem , mąż stanu

W porównaniu do Bieruta,Gierka, spawacza, Bolka...... z czystym sumieniem powiem : tak !!!.. był najwspanialszym prezydentem RP.
tesa1959 / 2011-08-28 20:10 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

ale była walka o wartości Narodowe..

o jakie wartości narodowe? Imperializm? To nie nasza wartość. Amnestia maturalna, aby było więcej wykształconych inaczej, aby mieć elektorat? Kłótnia o krzesło w Brukseli - to akurat nasza wada narodowa, nasza taka pseudo wartość. A może limuzyna rządowa dla o. Rydzyka od ministra Jurgiela to wartość chrześcijańska - miłość bliźniego? Sądy 24 godzinne, które były tylko wielkim hasłem i takim pozostały? Chcesz więcej tych wartości?
(@) / 89.79.218.* / 2011-08-28 20:30
Dziękuję za prasówkę z gazet polskojęzycznych (POnad 90 %przekaziorów, jest w rękach obcego kapitału) Ale skoro tak widzisz sprawy Narodowe, to sugeruje Ci abyś już od dzisiaj, zaczęła uczyć się nowej światowej religii -New Age - która wykosi z Polski Kościół katolicki a Kościoły przerobi na dyskoteki, lokale rozrywkowe ewentualnie komfortowe Lofty dla nowo bogackich.
tesa1959 / 2011-08-28 20:48 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Dziękuję za prasówkę z gazet polskojęzycznych

Nie korzystałam z gazet, ale wyobraź sobie, że dobrze pamiętam to, o czym napisałam. A o KK nie martw się; ostał się w czasie rozbiorów, wojen, komuny, ostoi się i teraz. Dlaczego? Bo KK to nie budynki a ludzie i jest zbudowany na skale (Piotr - Skała) z kamieniem węgielnym jakim jest J.Chrystus.
arch / 2011-08-28 18:24 / Tysiącznik na forum
bo nie tworzono wtedy nowego budzetu UE .
tesa1959 / 2011-08-28 18:31 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A czy to ma jakieś znaczenie dla niego, a zresztą budżet Unii jest tworzony co roku na następny rok:
przygotowywanie budżetu w okresie rocznym – budżetu nie należy mylić z perspektywą finansową, która obejmuje 7 lat i w której określa się górne granice rocznych wydatków dotyczących poszczególnych polityk i innych pozycji budżetowych
http://www.twojaeuropa.pl/565/budzet-unii-europejskiej

Najnowsze wpisy