Forum Polityka, aktualnościKraj

Kalisz: Nagle wszyscy zapomnieli, czym była IV RP

Kalisz: Nagle wszyscy zapomnieli, czym była IV RP

Wyświetlaj:
ryzio / 91.210.245.* / 2011-06-16 09:32
Był taki wątek i nagle znikł.
pomo dore / 2011-06-16 09:37 / Tysiącznik na forum
dlatego wyciągnięto sprawę Blidy i rzucono tłuszczy do pożarcia. temat zastępczy na lata
Vrixx / 194.103.189.* / 2011-06-16 08:55
A ja zacytuje klasyka:
"Brunner, ty swinio !"
residenzpalast / 77.252.251.* / 2011-06-16 08:51
"Teczowy" Rysio zapomnial i dostal amnezji jak to jego kolesie rzadzili nie mowiac o ich matce nieboszczce PZPR- same sukcesy..nie ma co!..najgorsze co moze spotkac politykow i demagogow ze zyja ci ,ktorzy to DOSKONALE pamietaja abstrahujac od sympatii politycznych
wojens / 95.49.248.* / 2011-06-16 09:03
Nie wiem czy Kalisz miał jakieś zwiazki z PZPR czy ona była jego matką czy nie, ale rządy SLD ( dwukrotne) nie spowodowały kataklizmu w naszej ojczyźnie. A pracownicy zyskali może nawet zbyt duże uprawnienia .Tak uważam i piszę to mimo, że mnie kapitaliście z krwi i kości z socjalistami nigdy po drodze nie było.
em96 / 151.82.105.* / 2011-06-16 17:00
Ty kapitalista...? - Tyle, że za socjalistyczne pieniądze...?
Jak większość byłych dyrektorów "uratowałeś" od bankructwa jedną z zarządzanych przez siebie naszych, wspólnych firm państwowych i odkupiłeś tanio po uprzednim odpowiednim, kilkuletnim "przygotowaniu" (m. in... generowanie kosztów, zaniżanie dochodów)...? A później ta sama firma spłacała Twoje akcje poprzez utworzony do tego celu fundusz, na który przelewała swoje dochody...
Tak uwłaszczali się na państwowym - "prywatyzowali" czerwoni za rządów Lewandowskiego...
ccccccccccc / 195.74.79.* / 2011-06-16 14:45
a ja pamiętam że w 2004 bezrobocie było 19,5%
T. / 81.190.72.* / 2011-06-16 13:01

PZPR , czy ona była jego matką ???


No ,przecież mleko od niej ssał.
Blanka11111 / 109.44.184.* / 2011-06-16 08:18
Powinien zrobić rachunek sumienia i podsumować rzetelnie wszystkie WIELKIE osiągnięcia III RP , w przeciągy ilu to lat??
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 89.25.186.* / 2011-06-16 09:48
Rozejrzyj się wokół siebie a potem wybierz na Białoruś. Różnica w poziomie i stanie życia w obydwu krajach, to jest właśnie to osiągnięcie. NASZE osiągnięcie, nas wszystkich którzy tu zyje. niejakiś Tusków, Kaczorow czy inny nieudaczników, bo wszyscy są tacy sami. Dlatego zaden pokraczny karzeł nie bedzie mi mówił, że Polska to syf i on, wielki wódz, musi mi zbudwać nowa IV pod swoje dyktando.
lelumpolelum / 213.238.95.* / 2011-06-16 07:53
Ja nie zapomniałem IV RP. Wybudowano wtedy w moim mieście potężny nowy budynek policji i wyremontowano budynek sądu w marmurach szkle i chromie , podczas gdy sąsiadujący walący się obdrapany szpital nawet nie tknięto , to samo ze szkołami i kamienicami starówki. Przy okazji pozamykano kilku przedsiębiorców zamknięto firmy a ludzie znaleźli się na bruku , ot taka IV RP.
pomo dore / 2011-06-16 08:23 / Tysiącznik na forum
tych przedsiębiorców zamknięto na podstawie wyroków niezawisłych sądów. Skoro siedzą to widocznie zasłużyli. Budynek sadu i policji zapewne wymagał remontu bardziej niz budynek szpitala- w warunkach ograniczonych srodków budżetowych widocznie nie dało się wyremontować jednoczesnie 3 budynków. Od 3 lat rządzi PO więc jak rozumiem remont odrapanego szpitala i budynków starówki dobiega końca. Szczekasz dla samej zasady. Nikt z moich znajomych nie poniósł zadnego uszczerbku z tyt. rządów PIS- nikogo nie wyciągano w 4 rano z domu, gospodarka się rozwijała, cieszyslismy się że Giertych próbuje troche przytemperować smarkaczy w gimnazjach, irytował mnie tylko osobiście odchył w stronę KK. No ale myśmy żyli uczciwie, płaciliśmy podatki, TW nie bylismy więc może dlatego IV RP wspominamy dobrze.
tesa1959 / 2011-06-16 09:14 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A więc za IV RP sądy były niezawisłe? Dlaczego teraz nie są? Zmieniono sędziów, czy tamci się skorumpowali? A jeśli się skorumpowali, to skąd pewność, że za IV RP nie chcieli się przypodobać władzy?
Pamiętam, że w czasie IV RP irytowała mnie strasznie ciągła wymiana ministrów - czemu to służyło? Przecież w ten sposób żaden z nich nie miał szans niczym się wykazać. Jeśli chodzi o Giertycha, to trzeba oddać mu sprawiedliwość, że trochę przytemperował gimnazjalistów poprzez uznanie nauczycieli za funkcjonariuszy publicznych. ale to wszystko, co zrobił dobrego. Reszta to tylko pomysły kąpanego w gorącej wodzie człowieka, może niektóre dobre, ale chciał za szybko wszystko zrobić.
em96 / 151.82.105.* / 2011-06-16 17:24
°..irytowała mnie strasznie ciągła wymiana ministrów ..°

Irytująca jest Wasza "wiedza"... Coś co jest normalne, w normalnych demokracjach dla Was jest irytujące..? - Dlaczego ?
- Bo tak powiedzieli Wam w TVN...?
No to macie co chcieliście: ministrowie aferzyści i wszechobecna korupcja, "reset" emerytur... i wzrost podatków, początki nieustannie wzrastającej inflacji i wzrost kosztów pieniądza...
Po EURO 2012 czeka Was rewolucja jak po olimpiadzie w Moskwie...
tesa1959 / 2011-06-16 18:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Irytowała mnie, ponieważ żaden z nich nie miał szans pokazać swoich kompetencji lub ich braku. A poprzez ciągła wymianę nic nie ruszało.
em96 / 151.82.105.* / 2011-06-16 17:10
"...A więc za IV RP sądy były niezawisłe? Dlaczego teraz nie
są? Zmieniono sędziów, czy tamci się skorumpowali? A
jeśli się skorumpowali, to skąd pewność, że za IV RP nie
chcieli się przypodobać władzy?"

Co za naiwność... Sądy są, były "czerwone" i nikt tego do dzisiaj nie zmienił... Właśnie Kaczyński chciał to zmienić, ale mu nie pozwolono. To zamknięte środowisko, które doskonale wie, jak wykorzystać prawo do obrony własnych interesów, by nie dopuścić konkurencji i praw demokracji...
Komuniści po "rewolucji '80" chcieli wprowadzić system włoski i jest włoski...
pomo dore / 2011-06-16 09:31 / Tysiącznik na forum
zakładam że i wtedy i teraz sa niezawisłe. Na tym wszak opiera się porządek prawny w RP. A może uważasz że wtedy były zawisłe a teraz sa niezawisłe???Zmieniono sędzów czy tamci się "wyprostowali" ?;DDD

Pamiętam, że w czasie IV RP irytowała mnie strasznie
ciągła wymiana ministrów - czemu to służyło? Przecież w
ten sposób żaden z nich nie miał szans niczym się
wykazać

tak to było irytujące, jak również ta smieszna koalicja z Lepperem i Giertychem. Nie żebym był szczególnym fanem Giertycha - raczej podobał mi sie pomysł wprowadzenia ładu i porządku w szkołach ( za taki pomysł moje poparcie dostałaby nawet minister Hall ;D) i ogólnie w życiu społecznym bo demokracja bez bata (wiszącego w zanadrzu) w przypadku Polaków prowadzi do anarchii. Nieustanna rotacja ministrów u Kaczyńskiego była irytująca ale irytujący jest też brak rotacji u Tuska- Grabarczyk ewidentnie nie sprawdza sie jako minister ale Tusk trzyma go tylko dla rozgrywek wewnątrzpartyjnych.
T. / 81.190.72.* / 2011-06-16 13:14

fan Giertycha - raczej podobał mi sie
pomysł wprowadzenia ładu i porządku w szkołach ( za taki pomysł moje poparcie


Należy cały czas także pamiętać o tym , że dzięki Giertychowi młode matki dostawały 1 tys. zł na wyprawkę za urodzone dziecko . To On o to usilnie zabiegał ,nikt inny !!!
Także najubożsi emeryci z emeryturą 700 zł.(?!) dostali jednorazowo 450 zł. !!!
To właśnie dzięki Giertychowi za Jego obecności w rządzie.
Ale to społeczeństwo szybko zapomina o "prezentach" jakie dostało. Ich bardziej interesuje -"bierzta wszystko w swoje ręce i róbta co chceta ".
tesa1959 / 2011-06-16 09:36 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

A może uważasz że wtedy były zawisłe a teraz sa
niezawisłe???

Nie, nie uważam tak. Jednak w każdej "epoce" byli i są skorumpowani sędziowie, ale nie o to chodzi. Chodzi o to, że zwolennicy PiS krytykują wszystkie wyroki sądu, które są obecnie i nie są zgodne z ich oczekiwaniami.
pomo dore / 2011-06-16 09:41 / Tysiącznik na forum
hehehhe- uogólniasz. Mógłbym dokładnie powiedziec to samo o zwolennikach PO ;D pewnie taka juz natura ludzka. przyznaję ze uważam tezę o niezawisłości sądów i prokuratury w Polsce za mit.
tesa1959 / 2011-06-16 09:38 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

irytujący jest też brak
rotacji u Tuska

oczywiście, że jest irytujący. chociaż nie mam preferencji partyjnych ( a może właśnie dlatego) miałam nadzieję, że ten rząd bedzie rządem na miarę potrzeb, a okazało się jak zwykle.
Kalisz / 77.114.51.* / 2011-06-16 07:52
Nie po drodze mi z p.Kaliszem,jednak muszę się z Nim zgodzic.
IV RP była zła,a co do Blidy-nie mogła pogodzić się z tym,że to już koniec"interesów"-więc wybrała tragikomiczne zakończenie.Skąd mogła wiedzieć,że nabój gazowy może zabić?I tylko w tym punkcie nie zgadzam się z p.Kaliszem.
oswal / 89.239.80.* / 2011-06-16 07:48
Rysiek zapraszam na piowo ????alkoholowe
kot kot pani matko / 77.255.49.* / 2011-06-16 07:45
Odszczekuje prawie wszystko co miałem przeciw Kaliszowi.
Brawo!
Jeżeli Tusk będzie blokował postępowanie, to okaże się małym graczem , a nie mężem stanu .
wojens / 95.49.248.* / 2011-06-16 08:50
Tusk niczego nie bedzie blokował. Premier już takich możliwości nie posiada. Zgadzam się jednak, że wypowierdź Tuska była absurdalna. Ale z jakiegoś powodu to powiedział. Tylko z jakiego?
atoss / 77.115.134.* / 2011-06-16 07:39
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - tesa1959.]
pomo dore / 2011-06-16 08:27 / Tysiącznik na forum
kretyn ;DDD a to podobno( wg oficjalnej teorii PO) zwolennicy PIS są prostakami, chamami, wiesniakami, moherami i ciemnogrodem. A tu taki atoss dał nam popis elokwencji i europejskich manier ;DDDD
tesa1959 / 2011-06-16 09:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Niestety, wszędzie są różni ludzie. I po jednej i po drugiej stronie.
pomo dore / 2011-06-16 09:35 / Tysiącznik na forum
szkoda że nas tak skłócono :( kiedys to był taki fajny kraj. I to wszystko przez chore ambicje dwóch pajaców którzy nie mogli sie dogadać co do podziału stołków ministerialnych. Przecież gdyby zaistniał POPIS to ja nawet z wojensem mogłbym się wódki napić to facet nie jest głupi, jest irytujący (po pierwszej butelce juz by to nie przeszkadzało) ale nie głupi:DDDD
wojens / 95.49.248.* / 2011-06-16 10:06


szkoda że nas tak skłócono :( kiedys to był taki fajny
kraj.

To jest nadal ten sam, fajny kraj.


nie mogli sie dogadać co do podziału stołków
ministerialnych. Przecież gdyby zaistniał POPIS to ja
nawet z wojensem mogłbym się wódki napić

To nie jest takie proste. Oni nie mogli się dogadać co do wizji państwa. I to był spór zasadniczy. Obsada stołków, dobór ludzi jest juz tylko konsekwencją obranej drogi. Patrząc z dzisiejszej perspektywy to POPIS powstać nie mógł. Podejscie do życia, różnice światopoglądowe, wizja polityki zagranicznej- właściwie wszystko tak różni obie te partie, że współdziałanie jest niemożliwe. Nie ma zresztą takiej potrzeby.
No i koniecznie trzeba przypomnieć końcówkę kampani wyborczej 2005r. Kampani dodajmy bezbarwnej bo własciwie wszystko miało być poukładane. Miał być POPIS a premier z Krakowa. I tuż przed końcem kampani, na może dwa tygodnie przed wyborami ujrzeliśmy chamskie pisowskie zagrywki z pustymi lodówkami i nagonke na PO, gdzie największym zarzutem był liberalizm tejże. Nie wiem czy to było w ramach zapowiedzi wspaniałej, przyszłej współpracy? Jeśli tak to nie wszyscy mogli to tak odebrać.
Ale to już historia. może nawet dobrze się stało jak się stało bo gdyby POPIS powstał to dzisiaj obie partie byłyby w opozycji, a rzadziłby nie wiadomo kto. Teraz najważniejsze jest, żeby PIS już nigdy nie doszedł do władzy.
3 grosze / 87.205.171.* / 2011-06-17 11:47
POPiS nie doszedł do skutku, ponieważ PO chciało rządzić i nie mogli sobie pozwolić na wspólne rządy z Kaczyńskim bo skończyli by jako przystawka. Wyobraźcie sobie Tuska i Kaczyńskiego w jednym rządzie tzn jedna odpowiedzialność i brak pomiędzy nim konfliktu. Kto był bym jaskrawszą osobowością a kto zapomnianym cieniem. Jasna sprawa, że PiS jak bardziej ekstremalny byłby jaskrawszy a PO na tym tle była by niewidoczna. Tusk był tego świadomy i wolał przejść do opozycji, żeby w następnych wyborach walczyć o władzę samodzielnie. I tak szczerze mówiąc, dlatego nie lubię Tuska i PO, ponieważ zmarnowali szansę na utworzenie bardzo dobrego rządu (jakim była by koalicja POPiS), tylko i wyłącznie dla własnych celów vide: zdobycie władzy. A przecież powinno w tym wszystkim chodzić o dobro kraju. Ale nie Tusk musiał zmarnować szansę, bo to on musiał rządzić. Po za tym mam dziwne wrażenie, że jak by PO miało większość w wyborach w 2005 roku to doszłoby do w/w koalicji. Szkoda, że ambicja jednego człowieka do tego doprowadziła.
Pyclik / 2011-06-18 01:55 / Tysiącznik na forum
Byłeś tam i dlatego wiesz, o co wtedy komu chodziło czy fantazjujesz? Bo chorobę władzy za wszelką cenę to ma większą obecny Kaczyński i na tej podstawie sądziłbym,że wtedy to on nie dopuścił do rządu PO - PISu. I bardzo dobrze - mafia POPISOWSKA by nas wszystkich dawno wykończyła i - kto potrafi - modlić się powinien, aby PO-PIS nie wrócił po najblizszych wyborach.
pomo dore / 2011-06-16 10:16 / Tysiącznik na forum

Oni nie mogli się dogadać
co do wizji państwa. I to był spór zasadniczy

nie żartuj sobie- wizja była zbieżna, dopiero jak sie o te stołki pożarli to sie spolaryzowali
wojens / 95.49.248.* / 2011-06-16 11:14

o te stołki pożarli to sie
spolaryzowali

Prymityzowanie problemu.

- wizja była zbieżna,

Wyobrazasz sobie, żeby poza PISem komuś przyszło do głowy prowadzenie w ten sposób jak to miało miejsce w 2005-2007 polityki zagranicznej, resortu sprawiedliwosci, spraw wewnetrznych, CBA(za powolaniem ktorej PO rowniez glosowala) ?
Zaniechanie prywatyzacji, czy w ogole jakieđ majaki o IVRP i odnowie moralnej w/g pisowskich moralistow? PIS poza wlasnymi szeregami
nie znajdzie sojusznkow do tej paranoi.
ccccccccccc / 195.74.79.* / 2011-06-16 14:51
porównaj: min. sportu Lipiec poszedł siedzieć, min. sportu Drzewiecki niewinny?
i to by było na tyle / 83.30.188.* / 2011-06-16 12:17

jakieś majaki o IVRP i odnowie moralnej w/g pisowskich moralistow

Ten Paweł Śpiewak to według Ciebie musiał być jakiś pisowski agent-śpioch w Platformie?
tesa1959 / 2011-06-16 09:41 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

szkoda że nas tak skłócono :( kiedys to był taki fajny kraj.

Wielka szkoda, ale to nasza wina. Mówię "nasza", bo chodzi mi o ogół. Osobiście nie dzielę ludzi na zwolenników poszczególnych partii, a na szczęśliwych i nieszczęśliwych i uważam, że nad tymi drugimi należy się pochylić, a nie potępiać.
zxc12 / 79.191.145.* / 2011-06-16 17:41
nad czym tu się pochylać??
trzeba mobilizować do pracy a nie się pochylać
heniek14 / 82.113.99.* / 2011-06-16 07:36
Może teraz przypomną sobie RP za czasów panowania SLD.Np.Starachowice,Rywingate,ułaskawianie przestępców.Te czasy kwalifikują się do Trybunału.
wojens / 95.49.248.* / 2011-06-16 08:56
Czasy chcesz stawiać przed trybunałem- Heniu?
tesa1959 / 2011-06-16 09:19 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A dlaczego nie? :) Wystarczy odpowiedni poziom.
MN4 / 78.8.35.* / 2011-06-16 07:02
IVRP była żałośnie nieskuteczną, paranoidalną próbą ukrócenia rzeczywistych patologii IIIRP. Jak w Szewcach Witkacego.
cleo59 / 83.6.220.* / 2011-06-16 07:10
Mnie to jednak przypominało bardziej "Folwark zwierzęcy"! Za wszelką cenę tropimy tzw."układ" sami pozostając w układzie!
pomo dore / 2011-06-16 10:09 / Tysiącznik na forum
ale powiedz mi czy uważasz że w Polsce jako jedynym kraju na świecie nie ma korupcji, powiązań polityków ze swiatem przestępczym, łapówek , ustawiania przetargów, nepotyzmu, wykorzystywania informacji poufnych do celów prywatnych itp itd???? Czy uważasz że takie zachowania w Polsce nie mają miejsca? Czy w związku z tym wszelkie działania mające na celu wytropienie i osądzenie sprawców nie maja racji bytu???? Owszem PIS robił to z lekka jednostronnie ale czy to oznacza że w związku z tym w ogólnie nie powinniśmy tego robić??? Od weryfikacji działania "upolitycznionej" prokuratury jest teoretycznie niezawisły sąd a w ostateczności faktycznie niezawisły ETS
cleo59 / 83.6.220.* / 2011-06-16 06:54
Premier się boi, chłopcy sobie żartują i znowu coś, co mogło pokazać, że prawo jest w Polsce przestrzegane i wszyscy są wobec niego równi nie dojdzie do skutku! Szkoda, że w tej sprawie jest tylko jeden człowiek, który nie trzęsie portkami, a ci, którzy z racji piastowanego urzędu powinni stać na straży tego prawa boją się zabrać głos! Żałosne panie Premierze! Może by tak chłopcom przeszla ochota do żartów, gdyby rzecz potraktowano tak jak na to zasługuje - czyli poważnie!
Lorunia / 188.47.42.* / 2011-06-16 12:37
Fajnie i spokojniej zrobiło się po rządach PiS nie trzeba tak się już bać ! można śmiało kręcić lody ! wielu już przyleciało z powrotem do kraju .Ktoś się wysmęntniał o CBA ! a ja powiem , że był to niezły bat na wszelkie krętactwa . . Krętacze z ulgą odetchnęli jak wyrzucono Kamińskiego z jego funkcji .. ostatnio ktoś prominentny z rządu powiedział , że nie będą czy nie zamiatają pod dywan , a ja powiem , że nie zamiatają bo od dawna się już nie da tak grubo pod tym dywanem .Cała afera hazardowa zatuszowana inne sprawy drażliwe dla PO też dziwnym zbiegiem okoliczności też ..........
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy