Forum Polityka, aktualnościKraj

Kalita: Rozdzielmy państwo od kościoła

Kalita: Rozdzielmy państwo od kościoła

Money.pl / 2010-08-09 08:59
Komentarze do wiadomości: Kalita: Rozdzielmy państwo od kościoła.
Wyświetlaj:
jot-24 / 178.183.230.* / 2010-08-10 16:49
Kler -to kler .Zgodzili się na likwidację krzyża . Za krzyżem jest nie kler lecz zwykli ludzie. I ocena kleru to inne zagadnienie.
To tak jak ja bym - mówiąc o przeciwnikach krzyża zaczął wyliczać zbrodnie czołowych działaczy lewicowych , takich jak : dzierżyński , lenin ,stalin, hitler, mao, kim , castro, bierut,itd, itd.
jot-24 / 178.183.230.* / 2010-08-10 16:43
Czerwony motłoch dla skłócenia społeczeństwa zawsze stwarza żródła konfliktów i robi zadymy. Kiedy rządzą sami -musi być spokój. Ale oni stanowią mniejszość. są za to wyjątkowo głośni i aktywni.Najczęściej dyktują innym co powinni, co wolno, a to co im się nie podoba, musi być zlikwidowane. Ja należę do większośći, i nie podoba mi się czerwone robactwo. Jednak nie dążymy do zlikwidowania go. A szkoda. Gangrena powinna być zniszczona w zarodku.
atykler / 62.122.115.* / 2010-08-11 17:37

Czerwony motłoch dla skłócenia społeczeństwa zawsze stwarza żródła konfliktów i robi zadymy.


Masz rację, to Kaczorek !
Ja należę do większośći, i nie podoba mi się czerwone robactwo.

Jasne a ja naleze tez do wiekszosci i nie podoba mi się czarna zaraza, purpuraci i ojczaszkowe mohery.

Gangrena powinna być zniszczona w zarodku.
Tak gangrena czarno- purpurowo-moherowa powinna byc zniszczona w zarodku !
Jeszcze wierzący / 83.19.162.* / 2010-08-10 14:39
Obecnie widać jakie jest zakłamanie w szeregach kleru - pedofilia, homoseksualizm (no cóż Panom w czarnych szatach brakuje sexu - to normalne). Dokument sporządzony przez Ratzingera obecnego Papieża świadczy co jest ważniejsze dla Watykanu tzn ukrycie prawdy za wszelką cenę choćby kosztem nieszczęścia innych ludzi -nawet dzieci- ważne aby zachował dobre imie kościół katolicki. To zła droga - kłamctwo zawsze prowadzi wcześniej czy później do nieszczęść i ma krótkie nogi.
Obecnie umieszczenie krzyża i jego obrona przypomina mi taktykę zakonu jezuitów - tj zdobyć przyczółek, utrzymać go aby potem z tego miejsca zdobywać nastepne przyczółki- toż to zwykły kolonializm. Dziś krzyż , jutro, kapliczka aby potem wybudować kościółek, a potem olbrzymią świątynię z ogrodem. Przecież instytucja Wtykanu jest już najbogatszą instytucja na świecie, choćby przez posiadaną ilość nieruchomości ze świątyniami......i spróbój im to óźniej zabrać...wojna pewna.
A popularne Radio Maryja zamiast miłóści ciagle nawołuje do nienawiści...a to żydów, masonów, a to innych którzy sa przeciw Księdzu Dyrektorowi. Jestem katolikiem wierzę w Boga ale Panom w sutannach juz przestałem wierzyć. Są zakłamani i pazerni na władzę i posiadanie. Każdy z nich chciałby mieć swoją parafię i duzo potulnych owieczek które można strzyc 12 razy w roku albo i więcej...
Prośba - oddzielmy Państwo od kościoła... bardzo was proszę i wreszcie żyjmy nie jak w średniowieczu które było najlepszą epoką dla kapłanów.....
Stanley025 / 2010-08-10 10:05
Winę za to co dzieje się z krzyżem ponoszą hierarchowie kościoła katolickiego i J. Kaczyński. To im zależy na tym by poróżnić naród. Ten cyrk z krzyżem obróci się przeciw tym fanatykom. Jestem katolikiem praktykującym, ale chcę rozdziału państwa od kościoła, chcę wyprowadzenia religii ze szkół i chcę przerwania finansowania nauki religii przez państwo. Może już czas przywrócić normalność w tym kraju. Popieram SLD w tym względzie.
Wapniak / 2010-08-10 09:50 / Tysiącznik na forum
Pobożne życzenie... Oby. Religia zawsze służyła państwu. Po to powstała. Nic za darmo.
zgred 2 / 83.25.205.* / 2010-08-10 08:00
Czy uda mi się umrzeć w normalnym europejskim kraju? - Bo teraz Polska to cudak Europy w którym dewoci są ponad prawem
jot-24 / 178.183.227.* / 2010-08-09 21:01
widzę że czerwone robactwo znowu zaczyna podskakiwać
Mać...Arewicz / 62.122.115.* / 2010-08-09 22:18
Lepsze czerwone jak czarne, lub czarno-fioletowe LOL
lorenz / 94.222.215.* / 2010-08-09 18:34
Popieram. Sekularyzacja zawsze byla dobrym krokiem. Jesli mam potrzebe to ide do kosciola, ale nie zycze sobie zeby sekta ma miec wplyw na moje zycie codziennie?
jot-24 / 178.183.235.* / 2010-08-09 20:30
co nas mogą obchodzić opinie jakiegoś lewaka? Chciałeś demokracji - tu decyduje wola większości.To lewactwo stwarza problemy , dzieli i skłóca społeczeństwo . Jak ci się nie podoba to wyp.......j do Korei Pn.
Oknolog / 93.89.193.* / 2010-08-13 17:48
To piszsz tak po katolicku - zgodnie z zasadami twojej wiary!
Widać tu drastycznie miłośc do bliźniego i szacunek do człowieka o innych przekonaniach.
Tak nakazuje ci Pismo Święte?
A chociaż go kiedyś trzymałeś w ręce?
zagraniczniak / 87.48.121.* / 2010-08-09 15:36
polacy nie musza malpowac innych..panie Kalita..Polacy maja swoja kulture, wiareoraz sposob bycia i zycia, i to musza inni zaakceptowac..
antykler / 62.122.115.* / 2010-08-09 18:43
Nikt nikogo nie małpuje, ale chcemy żyć w normalnym, wolnym kraju, a nie w kraju zniewolonym przez sektę katolicką, i pod jarzmem Watykanu!
jot-24 / 178.183.235.* / 2010-08-09 20:37
tak naprawdę jedynym zniewoleniem jest władza ministerstwa finansów,które siedzi kamieniem na portfelu każdego .Nikt nikomu nie każe wieszać krzyży w domu , jest wolność. Większym zniewoleniem są publiczne parady zboczeńców i sodomitów , którzy nawet w szkołach mogą demoralizować młodzież
beberlebe / 93.181.140.* / 2010-08-09 14:50
Jak najszybciej rozdział Kościoła Katolickiego od Państwa Polskiego!
antykler / 62.122.115.* / 2010-08-09 18:48
Oczywiście jak najszybciej, dosyć już mamy tych chłopaków w czarnych sukienkach i dosyć już wydawania naszej wspólnej kasy na ich utrzymanie.
Kto chce niech płaci z własnej kieszeni, z własnych podatków, a nie przymuszać jeszcze innych, którzy nie mają na to najmniejszej ochoty.
m-53 / 83.24.24.* / 2010-08-09 12:14

opowiada się za całkowitym rozdziałem państwa od Kościoła, które doprowadzi do unowocześnienia państwa i jego organów.


można by wkroczyć na ścieżkę modernizacji państwa


Czy potrafi to w jakikolwiek sposób uzasadnić.

grupa fanatyków będzie narzucać większości społeczeństwa swoją wizję.

Grupa czerwonych fanatyków będzie narzucać większości społeczeństwa swoją wizję - to zdanie jest równie prawdziwe jak pierwsze. Przy czym moja pamięć i doświadczenie skłaniają się raczej ku drugiemu zdaniu.

A może tak, po prostu, referendum w sprawie sposobu upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej???
jake / 93.105.64.* / 2010-08-09 11:04
Czas najwyższy, bo czarnym juz się w głowach przewraca. Myślą, że wróciły czasy średniowiecza. Tylko kto to teraz zrobi? Zależny od czarnych pis lub po?
jot-24 / 178.183.235.* / 2010-08-09 20:42
Co ty wiesz o średniowieczu? Dzisiejsze czasy w porównaniu do średniowiecza to niewolnictwo.
sceptyk / 2010-08-09 12:09 / Tysiącznik na forum
O jakim średniowieczu mówisz?
Czy o tym, że się maluczkim wciska do głowy strachy nowej religii GLOBALNEGO OCIEPLENIA spowodowanego przez człowieka, i jego Wielkiego Proroka Olka Gore'a??
Przecież praktyki kapłanów GLOBCIA są zbliżone nawet nie do średniowiecza a do kapłanów egipskich.
A głupie wykształciuchy w to wierzą i jeszcze są gotowe opodatkować cały świat, żeby obniżyć średnią temperaturę na ziemi o 2 stopnie, co zapowiedzieli parę miesięcy temu Wielcy Przywódcy: Obama, Sarkozy, Zapatero, Brown, Lula, Chaves i Putin.
Bo wierzą że ustawą albo podatkiem da się sterować klimatem.

Odetnijcie TYCH kapłanów od kasy podatników a zobaczycie ile WTEDY zostanie nam pieniędzy w kieszeniach!
sceptyk / 2010-08-09 11:03 / Tysiącznik na forum
Ja bym poszedł dalej:
Odzdzielmy państwo od kieszeni podatników.
Niech rząd sam się wyżywi za SWOJE.
Obama = terrorysta / 85.89.170.* / 2010-08-09 10:16
Państwo idzie w ślady Grecji, a tu najważniejsze jest spełnienie nakazów i zaleceń jakie Związek Socjalistycznych Republik Europejskich nam wciska.
Wiem że socjalistyczno demokratyczne państwo musi rozwiązywać problemy jakich nie zna normalny kraj bo co miałby robić ten idiota Kalita i reszta jego kolegów. A jako cieć tyle by nie zarobił.

Normalny kraj - in vitro - jeżeli cię stać opłać, jeżeli nie znajdź organizacje która pomaga w zebraniu pieniędzy albo adoptuj, jeżeli organizacja ta nie ma pieniędzy znaczy to, że ludzie mają pilniejsze potrzeby np. jedzenie aby wpłacać na taką organizację albo ich światopogląd nie pozwala im na dokładanie się do tego zabiegu.

Normalny kraj - edukacja seksualna - szkoły są prywatne, posłam dzieci według mojego światopoglądu lub ich widzimisie, moich zasobów finansowych, zachcianek, jakości edukacji, bliskości danej szkoły od mojego miejsca zamieszkania. W takim przypadku mogę sobie wybrać czy chce posyłać moje dzieci do szkoły gdzie jest edukacja seksualna czy nie, biorąc pod uwagę i inne czynniki jak odległość czy pieniądze.
man13 / 2010-08-09 10:01 / Tysiącznik na forum
Tyle razy jesteś POLAKIEM ile razy uciekniesz z lekcji religii. TA MAKSYMA POWINNA PRZYŚWIECAĆ CAŁEMU MŁODEMU POKOLENIU POLAKÓW.
sceptyk / 2010-08-09 12:14 / Tysiącznik na forum
Masz rację man13.
Ty wierzysz w religię GLOBALNEGO OCIEPLENIA i proroctwa Redaktora Michnika,
więc padaj na twarz przed TWOIMI bogami.
A co powinno przyświecać całemu pokoleniu Polaków, to akurat nie takim obszczymurom jak ty decydować.
Za malutki jesteś, żebyś wypowiadał się w imieniu całego pokolenia. Nawet redaktor Michnik wraz z całą swoją sektą nie ma takiej władzy, żeby ciebie do tego upoważnić.
sceptyk / 2010-08-09 12:16 / Tysiącznik na forum
PS.
Do cenzorów z money.pl:
Powyższy tekst jest zarchiwowany.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy