Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kalkulator kursu sprawiedliwego. Tu sprawdzisz jak pomoże ci ustawa frankowa

Kalkulator kursu sprawiedliwego. Tu sprawdzisz jak pomoże ci ustawa frankowa

Wyświetlaj:
Janosik_zorrian / 81.190.72.* / 2016-01-16 21:01
A mi kalkulator i tak się nie przyda bo maksymalny okres miesięcy który można wpisać to 480 miesięcy czyli 40 lat a mi wcisneli kredyt na 45 lat czyli 540 miesięcy a takiej opcji nie ma kalkulator.... może jestem jedyny w polsce ma kredyt na tak dużo lat .. :D
redmann123 / 151.248.62.* / 2016-01-16 20:46
żal mi czytać Wasze nienawistne komentarze, mam kredyt w CHF bo nie miałem zdolności w PLN, więc możesz mieć dom za franki albo w ogóle go nie mieć, co byście wybrali cwaniaczki z miodem w uszach??? jak ktoś został zmuszony do takiej decyzji to nie pier...cie głupot!
kredytowy.org / 31.182.89.* / 2016-01-16 21:32
Nie zmuszony, tylko nie było pana stać na kredyt w złotówkach
Roznesytuacje / 81.190.72.* / 2016-01-17 15:18
A mnie stać było kredyt brałem 80 000 wkład własny 140 000 ;) umowa o pracę na stałe za 3000 zł rata dzisiejsza przy podwyższonym franku :) 320 zł .... więc gdzie tutaj było ryzyko dawania kredytu w złotych jednak i tak nie chcieli dać mówiąc że nie mam zdolności w PLN ...... ? Raczej oszustwo banków nastawieni byli na zysk i właśnie dokłądnie wciskanie ludziom kredytów na siłe w obcej walucie ... jak by chcieli to by dostali dopiero pózniej gdy moja siostra brała kredyt z mniejszym wkładem wiecej zauważylem że w polskim banku trzeba było brać takim jak pocztowy.... tam dawali w zł z mniejszą zdolnością bo nie chcieli robić ludzi w konia Polski kapitał a nie zagraniczny nastawieni na robienie polaków ... ;)
wini wini / 78.8.52.* / 2016-01-16 18:30
Ja uważam że osoby które wzięły we franku są same sobie winne bo liczyły na zysk np.: w oparciu na stopy procentowe które we franku był co najmniej o połowe niższe niż w złotych nie zapominajmy o tym, następnie ja chciałem kredyt we franku lecz go nie otrzymałem bo miałem za mały dochód więc nie mówmy że na biednych obywateli trafiło. Ja uważam i tak powinno być jak sie coś bierze to sie oddaje choćby miało sie nie dojeść.Każdy frankowicz dobrze wiedział co robi i jakie są warunki kredytów, że one są obarczone ryzykiem kursowyn. Pozdrawiam
Franekfrankjowiak / 81.190.72.* / 2016-01-16 21:10
To dziwny komentarz :) ja chodziłem po bankach i chciałem w złotówkach a mnie sam kierownik Banku Millenium zmusił do wzięcia na 45 lat kredytu przy wkładzie wlasnym 150 000 :) a kredycie wziaść chciałem tylko 80 000 :) .. powiedziano wstedy albo we frankach albo wogoóle bo w złotówkach nie mogę wziaść bo nie mam zdoności kredytowej według nich .... przy pracy umowie na stałe umowy o prace i pracy z 6 lat ciąglej ... Nikt nie myslał o tym czy jest jakieś ryzyko bo do tego kierownik mi powiedział Proszę Pana nigdy kredyt we franku nie wzrośnie powyżej 2.50 prosząc go ciągle o kredyt w złotych nie licząc nawet i nie znając się na tym co to jest wogóle jakaś waluta :) wierząc tym ludziom w banku ... wkońcu oni się znają a nie my .... teraz że ludzie chcą przewalutować ... według tego co wymyślili i to będa nowe kredyty zaciagniete na jeszcze wyższe oprocentowanie mi wychodzi 112 000 przy wzieciu 80 000 :) a teraz znów do tego odsetki i kredy np na 40 lat to znów drugie tyle bęzdzie jak nie więcej .... więc nie plakać ze ktoś komuś pomaga :) bo ja tu pomocy ządnej nie widze i nie zamierzam sie władować w kolejne bagno :) bo zaraz... złotówka podrośnie .... jedyna dobra odpowiedz na to ... na to że ludzie wiedzieli co robili czy tam chcieli zarobić... to coś takiego .. NIE MIELI DOSTAĆ TYCH KREDYTOW ;) co przewyższało ich 60 % wtedy zarobków ... jakby miało to na stale stać w miejscu przez lata.. ok nie mieszkam mam nadzieję ze się ktoś w tym odczyta ;) Pozdrawiam i życze milego dnia
em231 / 79.200.17.* / 2016-01-16 18:27
smial sie ze mnie frnakowicz ze mam polski kredyt teraz ja sie smieje ,smieje sie ostatni
emerryt / 88.156.97.* / 2016-01-16 12:18
zaczynają spełniać się słowa Petru NIE DACIE RADY
Iwonka933 / 178.42.181.* / 2016-01-16 10:21
Nic nie mogę wyliczyć. Mam kredyt z 2002 roku. Czy to znaczy, że będzie można przeliczyć tylko kredyty "młodsze".
Monika800 / 188.146.72.* / 2016-01-16 09:51

Głupi byłeś żebrales we frankach. Liczyłeś że złotówka będzie warta pare franków? 4zl za 1 franka? Idiota
--

Zgadzam się! Ja brałam kredyt 8 lat temu i też namawiali nas na franka(euro też proponowali)ale poinformowaliśmy Panią z banku że jak będziemy zarabiać w obcej walucie ....ha,ha czyli nawet nie byłoby potrzeby brać kredytu w naszym kochanej Polsce. Pomoc frankowiczom się nie należy -WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY!!!Dorośli ludzie podpisywali umowy .Waluta =Ryzyko.
prorok485 / 81.190.97.* / 2016-01-16 07:31
Ktos pieknie sie napracowal kasowaniem postow jeszcze o 20:00 bylo ich ponad 600 juz jest tylko 59 :):) hahahaha co za kraj. Najlepiej steruje sie ciemnota i ludzmi slepo wierzącymi we wszystko co mowia w TV. To bedzie narod na miare Amerykanskiego :)
Mieczysław 243 / 213.238.68.* / 2016-01-16 00:13
Wszystko działa, ale nie uwzględnia spreadów!
Krótkie wyjaśnienie - ponieważ oprocentowanie w PLN było dużo wyższe, to spłata rat nie wystarczyła na spłatę odsetek i co za tym idzie dług przez kilka lat rósł zamiast maleć! Tak powinno być, skoro ma to być kurs sprawiedliwy, który zrównuje kredyty frankowe i złotówkowe.
Jedno ale... Nie ma tu mowy o marżach. Zamiast wartości we frankach wyliczonej automatycznie, wpiszcie rzeczywistą ilość franków, które dostaliście i od razu wyniki się "poprawią". Mnie bank tylko na początkowej kwocie wziął na 3 tys franków (o tyle musiałem więcej spłacić od wartości wynikającej ze średniej).
Do tego możecie jeszcze sobie zmienić kursy spłat, zwiększając je o X %.
tez chce / 88.156.134.* / 2016-01-15 22:33
ja splacilem kredyt i teraz jak ci co nie mysleli nie potrafili, dostana kase pomimo, ze byli bezmyslni, to ja chce wyrownanie wg zasady rownego traktowania... a znajoma wziela kredyt w dolarach na takich samych zasadach jak frankowicze, i dlaczego ona ma miec gorzej... tez mowila, ze zglosi sie po taka sama pomoc...
jajajajaj / 83.26.171.* / 2016-01-16 08:56
przecieżmowili ze wszystkie kredyty denominowane i indeksowane
w kazdej walucie nie tylko we franku
WTF32 / 91.142.199.* / 2016-01-15 21:31
Tak jak myślałem, kredyt 300 tys pln w kwietniu 2006 (kurs 2,49) kalkulator policzył po "kursie sprawiedliwym" 3,49 i wyliczył wartość kredytu po przewalutowaniu ponad 320 tysięcy... Po 10 latach spłacania "sprawiedliwy" kurs udowodnił co to jest "sprawiedliwość" w drugim członie pewnej partii , która ładnie pokazuje wyprostowany środkowy palec. Powiedziałbym, gdzie może sobie wsadzić PAD ten projekt ustawy, ale moderator by nie puścił posta. PO rzuciło betonowe koło ratunkowe a PAD wrzucił drugie. A na okrasę na forach wszyscy plują na frankowiczów, jacy to cwaniacy, złodzieje, naciągacze. Masakra.
Normalny88 / 94.158.224.* / 2016-01-16 02:23
Głupi byłeś żebrales we frankach. Liczyłeś że złotówka będzie warta pare franków? 4zl za 1 franka? Idiota
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
fff485 / 89.229.61.* / 2016-01-15 22:17
Ale to była TWOJA decyzja że w ogóle bierzesz kredyt, jakiej wysokości i w jakiej walucie. Mogłeś wziąć kredyt mniejszy o połowę i kupić kawalerkę. Mogłeś wziąć kredyt w złotówkach a nie we frankach. Twoje straty są wynikiem tylko Twojej decyzji. A teraz najłatwiej mieć pretensje do wszystkich możliwych partii, prezydenta, prymasa i całego świata. Najlepiej jeszcze żeby wszyscy za ciebie ten kredyt spłacili.
Janek82485 / 84.38.81.* / 2016-01-16 10:03
Nieprawda. Mam kredyt w CHF w mBanku, kiedy chciałem wziąć kredyt w 2008r. bo musiałem gdzieś mieszkać, ceny mieszkań były wysokie. Doradca w BANKU a nie w jakimś providencie, namawiał mnie na kredyt w CHF w ogóle pomijając PLN. Gdy poprosiłem o PLN to się okazało, że w PLN nie mam zdolności kredytowej. Sugerowanie bym kupił kawalerkę jest idiotyczne, to tak jakbyś chciał zbudować dom a ktoś by Ci doradzał najpierw "przejściowo" zakup mieszkania. Doradca zapewniał, że CHF to waluta bezpieczna i stabilna i nie ma się co obawiać. Brałem po 2,03zł/1chf, Doradca mówił, że żeby kurs przekroczył 3zł to musiałaby być jakaś wojna... To nie jest tak, że frankowicze świadomie wiedzieli o ryzyku, bo nikt ich o ryzyku nie informował, bo czym jest informacja "wie pan kurs może się zmieniać tak jak w kantorze, kilka groszy w górę lub w dół, ale spokojnie chf to bezpieczna i stabilna waluta" - tak wyglądało moje poinformowanie o ryzyku kursowym. Poza tym zauważcie co robiły i co zawsze robią banki - mimo potężnego kryzysu banki mają się świetnie, co roku poprawiają wyniki finansowe i zarabiają coraz więcej. Sprzedawali kredyty w CHF całkowicie przerzucając ryzyko na klienta. Czyli ja mam ponosić pełne ryzyko kursu chf i stopy procentowej. A co się stało gdy Libor CHF stał się ujemny? Kilka banków przyjmuje że Libor = 0%, kilka wprawdzie ma ujemny, ale jeśli marża jest mniejsza niż ujemny libor to przyjmują że marża = libor i liczą oprocentowanie na 0%. Dlaczego bank nie ponosi ryzyka stopy procentowej w pełni tak jak ode mnie się wymaga ponoszenia w pełni obu ryzyk (stopy procentowej i kursu waluty)? Banki oszukiwały i oszukują i czas najwyższy z tym skończyć.
realista / 217.99.82.* / 2016-01-16 17:08
No brak slow na twoja glupote Janek82485. Doradca zapewnial? Zeby sprzedac towar kazdy sprzedawca zapewnia, ze jego jest najlepszy. A ty miales jakis rozum czy tylko groszek? Kurs waluty to loteria i kazdy logicznie myslacy czlowiek o tym wie. I zaden bank was nie oszukal, jezeli juz to wykorzystal wasza glupote i naiwnosc.
reko / 188.121.12.* / 2016-01-16 02:47
nie tlumacz mu bo on tego nie rozumie, tak jak nie rozumie tego ze kredyt bierze sie w walucie w ktorej sie zarabia.
Maaari / 31.11.151.* / 2016-01-15 21:29
tzw. f"rankowiczowie" biorąc kredyt we frankach zdawali sobie doskonale sprawę z ryzyka jakie mogą ponieść w przyszłości. Nie rozumiem dlaczego Państwo ma im w jakikolwiek sposób pomagać - to jest nie w porządku wobec pozostałych kredytobiorców. Przelicznik waluty jest zmienny więc dawniej było korzystnie teraz po prostu się to zmieniło - jak ryzyko brane pod wzgląd na przyszłość.
ksmoczyk / 81.190.16.* / 2016-01-18 09:34
Bo każdy kredytobiorca jest przecież ekonomistą i specjalistą od rynku walut.....
Czloax / 89.74.31.* / 2016-01-15 20:37
Musimy odbudować przemysł, armię i rolnictwo!
mnjk / 46.228.83.* / 2016-01-17 13:39
A ty co??? Zydek chyba jesteś, ty pasożycie równy BANKSTEROM.
Won z Polski!!!!!
Karol32B / 37.248.255.* / 2016-01-15 20:33
Zastanawiam się czy pomysł na kurs sprawiedliwy jest absurdalny czy ten kalkulator jest zepsuty. Wg kalkulatora po kursie sprawiedliwym mam saldo w PLN 240 tys (2006 zaciągnięcie) Gdybym kredyt wzial w 2008 a nie w 2006 to zaplaciłbym do tej poru jakies 25tys mniej natomiast saldo kredytu mialbym 210 tys. Ot sprawiedliwośc. Prawo juz sie nie zmiesciło ;(
leszek_frankowicz / 91.235.253.* / 2016-01-15 20:10
mi nie działa, nie wiem czemu. po wpisaniu wartości błąd zaczyna się już w F5(gdzie powinno pokazywac wartosc saldo kapitalu PLN) poza tym tabelka poniżej jest uzupełniona tylko pierwszym wierszem i to tez niepełnym, ma ktoś pomysł dlaczego nie działa poprawnie?

Najnowsze wpisy