Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kampania rządu dotycząca reformy emerytalnej ruszyła

Kampania rządu dotycząca reformy emerytalnej ruszyła

Wyświetlaj:
andy2024 / 83.18.109.* / 2012-04-11 12:27
hmmm...... wygłąda mi to na kpinę:
"91 procent Polaków jest przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego kobiet, a przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego mężczyzn opowiada się 84 procent" - tego nie słuchamy, natomiast

"W przeprowadzonych badaniach opinii publicznej ponad 70 proc. Polaków opowiedziało się za organizacją kampanii informacyjnej poświęconej zmianom w emeryturach. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zorganizowaliśmy kampanię, dzięki której każdy będzie mógł dowiedzieć się więcej o planowanej reformie z różnych źródeł: z telewizji, internetu lub z rozmowy z konsultantem" - tego jak najbardziej słuchamy bo damy kolesiom zarobić na bezsensownych gadkach szmatkach...
petent / 178.37.183.* / 2012-04-11 12:24
od razu zmienia zdanie,sami kryją się za biurkiem bo to praca szkodliwa,a ci nieznośni petenci/teraz klienci/
pull up / 178.37.183.* / 2012-04-11 12:18
I PROBLEM ROZWIĄZANY,uczciwie chcieliście macie.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-04-11 14:45
PSL kolejny raz przechytrzyło miejskich podatników nieposiadających pola a ubezpieczonych w ZUS, bo taki zapis o emeryturach częściowych jaki wynegocjowali w ustawie będzie również stosowany dla rolników płacących KRUS a w KRUS składki są malutkie niewiele zróżnicowane w stosunku do wielkości gospodarstwa natomiast wszystkie emerytury są jednakowe i niezalezne od wpłąconych skłądek bo w KRUS niema indywidualnych kont. Teraz KRUSowiec może przejść na emeryturę mając 60 lat mężczyzna i 55 lat kobieta, po podwyższeniu wieku emerytalego Każdemu KRUS -owcowi będzie się opłacało przejść na połowiczną emeryturę bo to nie spowoduje wcale żadnego obniżenia emerytury dożywotniej jak w ZUS. Zapomniał Tusk, że emerytury z KRUS nie są uzależnione ani od sumy składek ani od wieku dalszego trwania życia. Skorzystają również na wydłużeniu wieku emerytalnego mundurowi, górnicy, prokuratorzy i sędziowie, bo będą mogli wcześniej przejść na emeryturę a mając emeryturę ustaloną w wysokości proporcjonalnej do ostatniego wynagrodzenia a nie do wielkosci skłądek również wcześniej otrzymają emeryturę w pełnej wysokości 100% ostatniego wynagrodzenia. Bo mają lex specjalis które chroni ich przed negatywnymi przepisami ogólnymi. A to spowoduje dalsze zwiększenie zamiast likwidowanie przywilejów.
Elektro Devil / 2012-04-11 12:07 / Tysiącznik na forum
Tłukom z młodego elektoratu PO już się wmawia, że tylko nieudacznicy nie chcą pracować do śmierci.

Każdy nowoczesny młody człowiek popierający PO chce pracować do 70, a tylko nieudacznicy boją się tej reformy. Taka retoryka pogardy i podziałów jest szerzona przez PO już od dawna.

młodym fanom z PO trzeba powiedzieć, że aktualnie nie ma w Polsce prawa nakazującego przejścia na emeryturę.
Po co więc totalitarne przymusy Tuska?
Odchudzająca wypaliła !!! / 81.219.114.* / 2012-04-11 11:55
Ile będzie kosztowała? Ta Ka(o)mpania Wschodnioindyjska ? O przepraszam, wschodnioeuropejska.
Kowalksi / 95.48.181.* / 2012-04-11 11:40
Panie Tusk reformy należy zacząć od siebie i swego otoczenia. Trzeba się zastanowić również nad tym aby nie było podstaw do zwiększania ilości urzędników. Do roboty wreszcie Panie Tusk, aby nie tworzyć biurokracji itd. Trzeba wreszcie zacząć rządzić jak "prawdziwy gospodarz". Nie kieruj Pan swojej aktywności na gierki i uprawianie PR. Do roboty w końcu abyś Pan w końcu zapracował na swoje uposażenie z dodatkami z pożytkiem dla zwykłego Kowalskiego
Puk / 31.11.183.* / 2012-04-11 11:37
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
patriota966 / 83.7.30.* / 2012-04-11 11:24
Ja już marzę o tym by pracować do 70 roku życia i zrobię wszystko żeby było tak chce wspierać nasz wspaniały rząd który świetnie gospodaruje i zarządza moimi pieniędzmi, mam nadzieje że składki ZUS też wzrosną bo ostatnio coś mi się wydaje że za mało płace, jak idę do szpitala czy potrzebuje pomocy lekarskiej to zawsze jestem miło zaskoczony że juz tego samego dnia mnie przyjmuje udziela pomocy a jak jest potrzeba to od razu dostaje wygodne łóżko w pięknym szpitalu. Weźcie się do roboty a nie od biednego ludu ciągnięcie za swoje nieudolne rządzenie. Za dużo jest was w tym parlamencie 150 wystarczy a jakie oszczędności i zlikwidujcie dla siebie zniżki 100% na przejazdy chyba was stać na to pajace!
Pilsener / 2012-04-11 11:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mogę pracować dłużej ale nie chcę płacić ZUSu! Przecież im więcej przepracujesz i zarabiasz tym mniejszą dostaniesz emeryturę w stosunku do zapłaconego podatku na ZUS.

Gdyby każdy pracował na siebie nie byłoby tego problemu.

A tak mam pracować dłużej dla swojego dobra? A skąd! Mam pracować dłużej dlatego, że brakuje pieniędzy na młodych emerytów co dostają podwójne emerytury po 15 czy 20 latach pseudo-pracy. To dla ich dobra mam pracować dłużej a nie dla swojego.

Bo przecież nikt nikomu nie zabrania pracować dłużej, co nie?
zielona LATRYNA / 94.42.189.* / 2012-04-11 11:09
jeszcze niech lewandowski opowie jak to nam będzie dobrze.

wasz mało inteligentny elektorat zwabiliście na lep 300 miliardów zł.
teraz tez wam sie uda, no przecież w końcu macie te SWOJE SONDAŻOWNIE i tuby propagandowe. Na pewno ogłosicie w nich że 89 % Polaków popiera "reformę"
w kłamstwach nie macie sobie równych !

POZDROWIENIA DLA POSŁANKI SAWICKIEJ !!!
..
POZDROWIENIA DLA POSŁANKI SAWICKIEJ !!!
wygra lepszy / 94.42.189.* / 2012-04-11 11:02
więc wypłacamy emerytury tej masie ludzi, którzy NIGDY nic nie dołożyli do systemu emerytalnego i zdrowotnego.

otrzymuja najwyższe emerytury, mają najlepsze szpitale, ośrodki zdrowia i senatoria. Nie płacąc żadnych składek mają najlepszą opiekę i świadczenia emerytalne. Bolek z Magdalenka im to zapewnił.

średnia emerytura utrwalaczy władzy ludowej i ubekistanu to 4 000 zł.
Rocznie drenują fundusz emerytalny kwota 60 miliardów żłotych !!!!!

przedłużając wiek emerytalny tusk oczywiście dba przede wszystkim o interes firm , towarzystw emerytalnych, które z samej prowizji zarobiły w ubr 1,5 miliarda złotych. Im dłuzej będziemy pracowac , tym dluzej będa one zarabiać a i tak nikt ich nie zmusi do wypłaty godziwych emerytur.
w takim państwie jak POlandia tuska, Polacy są poniewierani, nic nie możemy.
bsf / 46.45.103.* / 2012-04-11 11:02
Propaganda kłamstwa trwa juz od 2007 roku i wystarczy!!!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy