Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Kanał na Mierzei Wiślanej jest niezbędny"

"Kanał na Mierzei Wiślanej jest niezbędny"

Money.pl / 2014-08-13 13:09
Komentarze do wiadomości: "Kanał na Mierzei Wiślanej jest niezbędny".
Wyświetlaj:
polak maly / 76.23.236.* / 2014-08-13 15:15
lemingi dostaly olsnienia cud w wydaniu Poltuska
zapomnieli co mowili kilka m-cy temu,ze chory pomysl PIS-u,ze unia ,ze rosja,ze sie nie oplaca.a teraz wybory i mamy CUD.a PO-wyborach ????
cwaniaczki z pod budki z piwem klamcy aferzysci...zastanow sie czy chcesz na nich glosowac.
zły / 89.64.249.* / 2014-08-13 14:07
Cały czas platforma krytykowała pomysł pis-u , ale kiedy zbliżają się wybory to oczywiście trzeba się wykazać .KŁAMCY.
jjj999 / 109.243.183.* / 2014-08-13 14:05
Trolle opłacane z ruskie dienki już się uaktywniły na forum. Trzeba przyznać, że FSB przykłada się do roboty. Ciekawe jak to robią, pewnie wynajęli jakąś agencję PR w Polsce od wszystkiego w sieci.
rapsody / 2014-08-13 15:07 / Bywalec forum
Nikt mnie nie wynajął. To logiczne ekonomiczne myślenie. Nie mam ochoty dokładać do kolejnego pomysłu polityków, którego koszty będą ponoszone przez następne dziesięciolecia.
marcosaurus / 83.18.136.* / 2014-08-13 14:39
Nie FSB, tylko zwykli, myślący choć trochę ekonomicznie ludzie. Jeśli jesteś za budową przekopu i przy okazji mieszkańcem tego regionu a więc osobą zainteresowaną to proponuję, aby przekop zacząć od podwyższenia Tobie podatków o 1000 lub więcej procent żeby sfinansować i utrzymywać ten przekop. NA STAŁE! Ciekawe, co wtedy powiesz. Jeżeli jedyne co potrafisz to niemerytorycznie komentować (szukać FSB, itp) to daruj sobie wpisy, proszę.
m.gawka / 77.254.85.* / 2014-08-13 14:01
Przekop może spowodować naturalne zamknięcie powolną sedymentacją Cieśniny Pilawskiej.
Pytanie, gdzie dokonać przekopu, jest zawracaniem głowy, bowiem każdy wybór będzie lepszy od dzisiejszego ujścia na Bałtyk. Ja proponuję najprostsze rozwiązanie, leżące prawie naprzeciw Elbląga.
rapsody / 2014-08-13 13:42 / Bywalec forum
kolejny durny pomysł polityków kosztem nas wszystkich
natura2000 / 91.212.165.* / 2014-08-13 13:33
nawet o tym nie myślcie
marcosaurus / 83.18.136.* / 2014-08-13 13:09
Wiekszej bzdury niż ten przekop chyba nie wymyslono. Ci to wymyslili to kompletni idioci nie majacy pojecia jak morze bedzie zasypywac ten ich wynalazek. Bedzie to kosztowac majatek. A Zalew Wislany jest i tak plytki i portu morskiego z Elblaga zrobic sie NIE DA. Nie da, chyba zeby poglebic caly Zalew. Wiem bo zegluje. Pytam sie: czy rozmawial ktos z Rosjanami z Kaliningradu ile to ICH kosztuje? Nie dajcie sie oglupic politykom!!!
a ja se myśle / 213.62.126.* / 2014-08-13 14:34
czyżby rosyjska

1) port w Elblągu już jest i towary tamtędy idą

2) bez przekopu większość handlu można prowadzić tylko z Rosją

3) bez przekopu wyjście na morze jest tylko przez stronę rosyjską

4) na Zalewie trzeba będzie pogłębić tor wodny od przekopu do portu w Elblągu

5) przekop zwiększy szanse na turystykę żeglarską na Zalewie, choć różnice miedzy jachtami morskimi i śródlądowymi wprowadzają ograniczenia

6) przekop zachęci zagranicznych turystów żeglowania po Polsce

7) otworzy się dostęp z morza do jezior - będzie można jachtem przez przekop i Zalew, a potem rzekami i POCHYLNIAMI na Kanale Ostródzko-Elbląskim dopłynąć na jeziora przy Ostródzie - trochę inwestycji na tym terenie (kanały) i można by nawet na Jeziorak popłynąć

8) część przekopu sfinansuje się (przy dobrej organizacji) z burszynu wykopanego przy tej okazji (wystarczy poczytać ile bursztynu wydobyto przy budowie Portu Północnego), oczywiście o ile go tam nie rozkradną
A cena bursztynu rośnie odkąd Rosja wprowadziło embargo na burszyn z Kaliningradu.

9) to byłaby inwestycja w region dotknięty bezrobociem - i nawet nie szansa w rozwoju portu towarowego w Elblągu, ale właśnie w turystyce

Najnowsze wpisy