Forum Forum finansoweInne

Kandydat na prezesa NBP lubi inflację?

Kandydat na prezesa NBP lubi inflację?

Money.pl / 2006-12-13 14:48
Komentarze do wiadomości: Kandydat na prezesa NBP lubi inflację? .
Wyświetlaj:
GB / 83.25.67.* / 2006-12-13 15:40
Wybralismy sobie prezydenta, to bedziemy mieć adekwatnego prezesa NBP. Jeszcze ludzie zatesknia za Balcerowiczem!
maa / 2006-12-13 15:19 / Tysiącznik na forum
No to teraz pisiory nie będa musiały uchwalać zwiększenia podatków, by wziąć mi nie 50 a np. 60% moich zarobków.

Tyle, że inflacją najbardziej uderzą w swój elektorat - w moherowych emerytów. Najbardziej narażeni na inflację są bowiem ci, co pieniądze na życie dostają od państwa.
Może, przy całej swej ekonomicznej głupocie, Kaczyńscy i ich partia o tym wiedzą i nie będą używać tego człowieka do psucia pieniądza?
Może ten prof. Nemo pójdzie wślad HGW? W końcu i HGW była nikim przed prezesurą NBP?
jliber / 212.180.147.* / 2006-12-13 15:08
Jak na prymitywizm ekonomiczny PiSu jest to całkiem niezła kandydatura. Owszem, lubi inflację, czyli może wzbudzać sympatię w socjalistycznym kartoflisku pisiorów, ale nie jest to wariat.
kolchoznik / 157.25.157.* / 2006-12-13 14:48
...jesli jest on kandydatem Lecha Kaczynskiego, ktorego Lech sam znalazł to na 100% pan Sulmicki sie nie nadaje. Dlaczego? Dlatego, ze Lech sie na niczym nie zna a o gospodarce, finansach, polityce monetarnej i zarządzaniu to już nie ma całkowicie pojęcia. Lech niestety nie potrafi w żaden sposób ocenić od strony merytorycznej, czy pan Sulmicki to dobry kandydat. Nasza nadzieje jedynie w tym, ze przez przypadek jakoś tam trafił.
Martwi mnie też to, że kariera oraz dorobek pana Sulmickiego sa takie sobie oraz, ze wszystko na jego temat jest pół-tajne. Tak jakby nie było się czym chwalić lub jakby było coś do ukrycia.
Oczekiwałbym, że pan Sulmicki pojawi się gdzieś (np. w TV) i opowie o sobie i swoich pogladach.
Tomasz.S / 83.7.15.* / 2006-12-13 19:18
Chcę uzupełnić wypowiedź - że nie tylko Lech sie nie zna na gospodarce, finansach, polityce monetarnej, czy na zarządzaniu. Nie zna się kompletnie na polityce, nie czuje potrzeb społecznych, nie zna się na polityce międzynarodowej i co najgorsze nie potrafi się zachować, nie mówiąc już o znajomości choć jednego języka obcego.
vapor / 83.14.232.* / 2006-12-13 17:05
Uwielbiam argumenty typu "wazne ze uczciwy, a nie zlodziej jak Balcerowicz" nie poparte zadnymi argumentami tylko nieprzeniknioną głupota. Takie mamy czasy za PISu - lepsi wypierani sa przez gorszych. Szkoda, ze akurat teraz wymienia sie Sedziow TK czy pana Leszka Balcerowicza - prawdziwego patriote i bohatera narodowego, nie waham sie uzyc takich okreslen.....choc inni uwazaja ze bohaterem jest Pan Rydzyk, ojciec dyrektor swojej sekty
hralf / 83.30.230.* / 2006-12-13 20:33
Zgadzam się z vaporem baranie glowy moga tylko mowic o Balcerowiczu z pogardą i nie doceniać jego największego wkładu w Polską gospodarkę to jest największy autorytet ekonomiczny jaki dotychczs Polska posiadła prawdziwy patriota bohater narodowy !!!!!!!!!!!!
mjo12 / 2006-12-13 20:59
Ja też uczę się na SGH i powiem Wam, że naprawdę z wykładów na które chodziłem i chodzę zdecydowanie więcej jest na tej uczelni keynesistów niż monetarystów. Dosłownie od jednego profesora słyszałem, że podniesienie stóp procentowych może spowodować wzrost cen w gospodarce. Naprawdę nie przejęzyczył się! A wiecie jaki jest sposób rozumowania tego profesora? Oto taki:
- podniesienie stóp pr. spowoduje wzrost kosztów funkcjonowania przedsiębiorstw (bo kredyt podrożeje)
- a więc podwyższą ceny aby przerzucić ten wzrost kosztów na konsumentów
Oczywiście opowiadał to bardziej zawile, ale w sumie do tego się to sprowadzało. Pan profesor zapomniał o tym, że wzrost stóp procentowych zwiększy oszczędności, a zmniejszy dochody kredytowe. A więc podaż pieniądza będzie wolniej wzrastała.
Mam nadzieje, że prof. Sulmicki nie masz aż takich poglądów :-)
Poza tym liczę na to, że gdy Sulmicki zostanie już tym szefem NBP to poczuje odpowiedzialność za inflację. Poza tym sam Sulmicki nic nie zrobi w końcu cała RPP decyduje. Inna sprawa, że teraz gołębie będą mieć zdecydowaną przewagę.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: