Forum Forum finansoweBanki

Kantory online a kryzys finansowy

Kantory online a kryzys finansowy

Ostrożny / 83.29.28.* / 2013-03-27 12:43
Witam.
Jestem klientem jednego z Kantorów online. Chce podnieść temat w związku z wydarzeniami na Cyprze.Zakładam ,że taka sytuacja w dobie kryzysu gospodarczego , bankowego , może się zdarzyć i w Polsce.
O co mi chodzi?
Wyjaśniam. Wpłacamy pieniądze na konta Kantorów online. Tam kupujemy i sprzedajemy walutę. Hipotetycznie któregoś dnia zdarza się taka sytuacja w Polsce jak na Cyprze.Zostają zablokowane konta , a państwo zabiera z kont kantorów online 20%-40%kwoty zdeponowanej.Depozyty w Unii gwarantowane są do 100tys. eur ,ale powyżej to już nie. Dla kantorów online kwota powyżej 100 000eur to nie jest duża suma.Wydaje mi się, że jest tam dużo więcej pieniędzy klientów trzymanych na kontach tych kantorów.
Co w takiej sytuacji?
Tracimy , my drobni ciułacze spłacający kredyty. Tym bardziej ,że Kantory online nie dają żadnych gwarancji zdeponowanych pieniędzy.
Oczywiście ekonomiści mówią nam , że nasz sektor bankowy jest stabilny , a nasza gospodarka jest w dobrej formie , ale co innego mogą mówić.W kryzysie nie ma nic stabilnego i pewnego.Historia już nie raz nam to pokazała.
Nie wiem , ale chyba najlepszym rozwiązaniem jest mieć pieniądze w kieszeni a po walutę iść do kantoru stacjonarnego. Przynajmniej tam pieniądze są z ręki do ręki.
Pozdrawiam i czekam na wasze komentarze.
obawa / 77.65.34.* / 2013-03-27 23:46
ciekawe spostrzezenie, tylko ze nie znam kantoru internetowego ktory bylby zarejestrowany na Cyprze lub w innym raju podatkowym, wydaje mi sie tez malo prawdopodobne zeby trzymal tam pieniadze (ze wszystkich kantorow internetowych dzialajacych w polsce porownywarka strefawalut wymienia tylko jeden z Czech, patrz tutaj: https://strefawalut.pl/wizytowki)

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: