Forum Forum inwestycyjneForex

kapitał minimalny na forex

kapitał minimalny na forex

Keisariani / 78.88.250.* / 2013-09-09 15:07
Witam.Planuje za jakiś czas ( raczej dłuższy :) ) po spekulować na forexie. Na razie się uczę, czym jest forex. Wiem ,że w przypadku zajmowania pozycji krótkiej potrzebny jest na każdej walucie kapitał zabezpieczający( minimalny kapitał). Jednak czy jest jakaś minimalna kwota którą muszę posiadać na koncie gdybym chciał spekulować zajmując pozycje długie? Na przykład chciał bym zająć taką pozycje dysponując np tysiącem złotych( albo i mniejszą. Inna rzecz jak by wyglądały zyski na takich kwotach ,ale to co innego) a chciał bym wymienić go na np Euro.Jak wygląda kwestia limitów w takich sytuacjach?

Proszę o wyrozumiałość, dopiero coś ruszam w kierunku forexu a jestem baardzo początkujący.Niestety nikt ze znajomych nie jest w temacie , a muszę mieć jakieś pojęcie. Pozdrawiam :)
Wyświetlaj:
WacekWicek / 5.253.206.* / 2019-09-23 11:40
Dużo newsów jest na Wirtualnej Polsce i dobrze to śledzić :)
samos / 37.30.17.* / 2019-09-23 10:36
Nie ma czegoś takiego, jak kapitał minimalny na forex - coś takiego po prostu nie istnieje. Początkowo inwestowałem na demie XTB, później, kiedy widziałem wirtualne wyniki, to wpłaciłem kilka stów depozytu - i później zwiększałem, ale też bez jakiegoś szaleństwa. Po prostu rozsądnie. Też na forexie mam jedynie część kapitału, a nie całość.
pakson / 212.96.244.* / 2018-08-27 10:36
Nie ma czegoś takiego, jak minimalna kwota na forex. Ogólnie początek powinien wiązać się z inwestowaniem wirtualnej kasy, a dopiero później z wyłożeniem normalnych środków. XTB wam coś mówi? Tam macie konto testowe. Kiedy np. pomnożycie na koncie testowym kapitał x3, to możecie zacząć działać z normalnym depozytem, ale to również powinna być rozsądna kwota.
Alan1972 / 84.196.130.* / 2018-08-27 21:50
piszesz ze nie ma minimum dla depozytu na foreksie ? Ciekawe bo jedna ze ZŁOTYCH ZASAD mówi o max inwestycji w otwartej pozycji nie więcej jednak niż 2% kapitału... A wiec żeby otworzyć pozycje chociaż 0.01 lota { otwieranie takich pozycji jest NIEOPŁACALNE )min. to 0.10 lota A wiec kwota min jednak musi być - niestety

Konto testowe tzw DEMO to konto na którym można pohandlować bez ewentualnych strat prawdziwego kapitału ale różnica w tych kontach jest jak {ktoś to kiedyś ładnie określił} walka pluszowego misia - demo z niedźwiedziem Grizli -real
Niestety
okapupa / 83.30.76.* / 2013-09-14 13:35
zadając takie pytanie mam pewność, że ten początkowy kapitał stracisz zanim się zorientujesz. Jak chcesz zarabiać na walutach to rób to przy transakcjach bez dźwigni, czyli przez kantory, gdzie może targować się nawet do 5 groszy przy 20000 dolarów. nie zarobisz bardzo dużo, ale i nie stracisz całej kasy.
ForexClub_pl / 2013-09-11 15:46
Witaj,

Kapitał minimalny będzie wynikał z wyboru brokera, oferowanej dźwigni oraz tego jakim wolumenem transakcji i na jakiej parze walutowej będziesz chciał inwestować.

Zapraszam do artykułu poświęconego właśnie obliczaniu depozytu zabepieczającego:
http://forexclub.pl/edukacja/od-podstaw/jak-liczyc-depozyt-zabezpieczajacy/

Brokerzy oferują rachunki realne już od 50-100 zł jednak nie ma co się oszukiwać, że taka kwota to bardzo mało, aby zarobić jakąś odczuwalną kwotę lub nawet się na niej uczyć przy rozsądnym zarządzaniu ryzykiem.

Niektórzy oferują min. wolumen transakcyjny na poziomie 0.01 lota, czyli 1000 jednostek. Dla dźwigni 1:100 będzie wymagane ok. 42 zł. Oczywiście lepiej żebyś wpłacił więcej, coś rzędu 1000 PLN, dzięki czemu będziesz miał trochę miejsca na obsunięcie kapitału w razie pomyłki.

Polecam też poczytać o zarządzaniu ryzykiem:
http://forexclub.pl/edukacja/od-podstaw/jak-zarzadzac-kapitalem/

Lepiej powoli i małymi kroczkami niż szybko i na hurra. Na większe zyski przyjdzie jeszcze czas ;).

Pozdrawiam,
P.M.
wacek2 / 194.30.179.* / 2013-09-11 09:30
Na początek wystarczy 1000 zł, otwarcie pozycji na parze EUR/USD w wysokości 0,1 lota to ok 420 zł. Nie radziłbym na początku otwierać większych pozycji, ewentualna strata bedzie łatwiejsza do zniesienia. najlepszym pomysłem jest otwarcie rachunku demo, sa tam wirtualne pieniadze, ktorych strata nie boli, a oprócz tego że pieniądze nie sa prawdziwe handlujesz jak inni uczestnicy rynku.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy