Forum Polityka, aktualnościKraj

Kapitan rządowego tupolewa nie chciał lecieć do Smoleńska

Kapitan rządowego tupolewa nie chciał lecieć do Smoleńska

Wyświetlaj:
Drań / 93.159.53.* / 2011-03-02 16:00
Ciekawy osąd.

Nie ma nagrania głosu, ale wiadomo o co się kłócili.

Gen. Błasik jest już pijakiem, bo Sowieci znaleźli w jego organizmie 0,6
promila alkoholu we krwi. Ciekawe bo w większości Państw UE z taką ilością można prowadzić samochód. W Luxemburgu nawet z 0,8 promila jazda za kółkiem jest dozwolona. Czy był więc pijany?

Następna sprawa, że badania zwłok (lub części) po pewnym czasie wykazują wyższy poziom alkoholu we krwi denata. To znany efekt dla lekarzy.

Jak znając te informacje Polski Rząd broni pamięci oficera RP? Nie broni wcale.

Co więcej sami Polacy dają argumenty Sowietom na to że wina znajduje się wyłącznie po polskiej stronie. Ten spektakl jest już żałosny. I być może kierowany w części przez Sowietów.

Wylot z lotniska bez danych, które można podać przez radio o niczym nie
świadczy.

Pytanie czy są w tej sprawie jakieś procedury?

Organizatorem lotu był minister Klich gości zapraszał Prezydent Lech
Kaczyński. Kto leci wiedzieli zarówno min. B Klich jak i min. R. Sikorski.
Nie zrobili nic, aby zapobiec temu co się stało. Bierni ale wierni. Tylko
komu są wierni PO czy Polsce. Panowie wykazali się skrajnym brakiem
wyobraźni, a przeciwnik polityczny wraz ze współpracownikami nie żyje.
Fakt. Ocenę pozostawiam czytającym.
pangenerał / 83.10.137.* / 2011-02-26 07:09
... ten wie, że tak funkcjonują nasze siły zbrojne. Akurat mam tę styczność i to co mnie przeraża, polega na tym, że wszelkie fuszerki, niedoróbki na każdym poziomie zarządzania w wojsku załatwia się podwładnymi na zasadzie "wykonać". W wielu wypadkach takie polecenia są nierealne i zlecający to wiedzą. Podwładni nie wykonują tych poleceń bo się ich nie da wykonać a dowódcy uznają, że sprawa załatwiona. Jeśli później wyniknie z tego kłopot to problem się rozmyje: dowódca wydał rozkaz wykonać a podwładny ma 100 argumentów, że to było nierealne. I tak jest od kuchni polowej do wojsk rakietowych.
Sprawiedliwość i Prawo / 79.191.87.* / 2011-02-25 22:15
jack8944 pisze: "Czyli okaże się, że na filmie z lotniska Okęcie generał się tylko gimnastykował, a nie wygrażał pięścią?"
Myślę, że prokuratura zatrudni fachowców od rozpoznawania słów po - ruchu warg, mimice i gestykulacji. Są tacy zdolni ludzie, więc sporo z tej awanturki oficerskiej może być odczytane. Ten pijany pasażer-generał- aktywny uczestnik kierowania lotem, nie miał prawa zastępować w niczym dowódcy samolotu, a jednak porwał się na to i... powitał prezydenta na pokładzie TU154M Nr 1, jakby to sam pijany Błasik był dowódcą i pilotem tego samolotu. Pani Błasikowej i innym członkom rodziny pijanego generała chyba nie powinna być wypłacona, m.in. z moich podatków, ta sumka po 250.000 zł. Podobnie chyba z rodzinami załogi, która jednak nie popisała się (załoga) idealną techniką pilotażu i przestrzegania wszelkich procedur lotniczych. Główny pasażer, jako Najwyższy zwierzchnik Sił Zbrojnych RP - tez nie do końca ma czyste ręce w tej katastrofie, jeżeli chodzi o kompletowanie listy pasażerów i podejmowanie decyzji - na która czekali piloci - o lądowaniu, dalszym oczekiwaniu (wiszeniu-krążeniu nad lotniskiem) lub odchodzeniu na zapasowe lotnisko. Na pokładzie rozbitej maszyny znalazło się jeszcze chyba kilka osób, mających także sporo winy w tej tragedii, w zakresie przygotowania i organizacji lotu, ich tez należy pominąć, przy rozdzielaniu milionów odszkodowań z moich podatków.
Odszkodowania powinny częściowo pokryć osoby winne/współwinne, częściowo winne tragedii z 10-4-2010, osoby po polskiej i rosyjskiej stronie, .
ździcho / 213.146.59.* / 2011-02-26 11:23

Myślę, że prokuratura zatrudni fachowców od rozpoznawania słów po - ruchu warg, mimice i
gestykulacji.

A wtedy okaże się, że:
-"Kapitanie! Skąd tu ku.wa te osy?! Schowajcie tę czekoladę!"
-"Tak jest panie generale!"

Możemy sobie gdybać ile wlezie.
To zdrajcy100%POslow / 78.31.155.* / 2011-02-25 19:12
To nie ma znazenia ani dowodów
ździcho / 212.106.17.* / 2011-02-25 16:16

Widać na nim emocjonalną rozmowę dowódcy sił powietrznych generała Andrzeja Błasika z dowódcą załogi TU 154M kapitanem Arkadiuszem Protasiukiem


Nagranie zawiera tylko obraz.

A może dzień wczeŚniej Protasiuk położył swą dłoń na kolanie pani Błasikowej albo klepnął ja w pośladek i stąd ta "sprzeczka"...
koczis / 2011-03-02 10:08
Bez jaj.... Musialby byc strasznym desperatem :)
Poza tym po to sa goscie ktorzy umieja czytac z ruchu warg. Jesli obraz jest do tego jakosciowo dobry to sporo moze powiedziec.
Spora czesc ludzi gluchoniemych to potrafi wiec chyba nie powinno byc problemu. Pytanie czy wszyscy chca zeby istota sprzeczki ujrzala swiatlo dzienne. chyba nie..
ździcho / 62.244.149.* / 2011-03-02 10:44

Musialby byc strasznym desperatem

Niekoniecznie. Jak wina nie brak, to nie ma na świecie brzydkich kobiet :)
Pytanie czy wszyscy chca zeby istota sprzeczki ujrzala swiatlo dzienne. chyba nie..

Ja tak. Ale zastanawiam się nad takim straszliwym rabanem w mediach o tym "niemym kinie" już teraz zanim ktokolwiek przystąpi do działań "deszyfrujących" obraz.
sceptyczna / 83.13.147.* / 2011-02-25 19:07
To ty chyba p. Błasik nie widziałeś...
jack8944 / 178.42.169.* / 2011-02-25 17:15
I miał to zrobić kapitan oczekujący awansu na majora?
ździcho / 212.106.17.* / 2011-02-25 17:35
No to może bardziej wprost napiszę, co miałem na myśli: Skoro nie dysponujemy fonią, to skąd założenie, że sprzeczka dotyczyła wylotu i TYLKO wylotu? Mogło pójść o jakieś prywatne gówno bez znaczenia dla opinii publicznej. A takich gówien mogło być infty...
jack8944 / 178.42.169.* / 2011-02-25 18:38
A podsłuchujący? Podobno p. B. darł się.
ździcho / 212.106.17.* / 2011-02-25 18:52
A jak darł się to o wylot i TYLKO wylot do Smoleńska? Przestań.
Niepisiak / 77.255.139.* / 2011-02-25 15:40
Ciekawe czy generał był już po, czy przed "komunią" ?
świadek / 188.33.221.* / 2011-02-25 14:05
JESTEM JEDNYM ZE ŚWIADKÓW TEGO ZDARZENIA.
DOSTAŁEM PROPOZYCJĘ NIE DO ODRZUCENIA: ŚWIADCZYSZ ALBO BEZROBOCIE. CO BYŚ TY ZROBIŁ ?
Niepisiak / 77.255.139.* / 2011-02-25 15:36
Zachował bym się godnie i powiedział prawdę,a nie chwalił się ułomnym mózgiem.
kaczorek ma motorek / 2011-02-25 14:01 / Tysiącznik na forum
Wkrótce mają opublikować Rządowo Milerowski raport
więc piszą i używają zwrotów których pragną by używali Polacy a są nieprawdziwe
"piloci lądowali" ( faktycznie lądowali zeszli jedynie na wysokość decyzyjną ) " "piloci byli żle wyszkoleni" (przedtem byli tak dobrzy że mogli nawet w razie potrzeby lecieć na drzwiach od stodoły stwierdzenie Komorowskiego )
" na pilotów wywierano presje" kompletny brak dowodów na okoliczność tej tezy
jack8944 / 178.42.169.* / 2011-02-25 17:04
A film z gestykulacją generalską to nie dowód na presję? Jaki może być lepszy?
Z tym "zejściem" to też horror: powinni zostać 120 m nad lotniskiem, myśleli że są na 100 m, a byli na 40 m. To tak, jak ze skokiem do wody: myślał, że jest ze 3 m głębokości, a był 1 m i kończy się wtedy na wózku lub "zejściem".
Drań / 93.159.53.* / 2011-02-25 12:47
Ciekawy osąd.

Nie ma nagrania głosu ale wiadomo o co się kłócili.

Gen. Błasik jest już pijakiem bo Sowieci znaleźli w jego organizmie 0,6 promila alkoholu we krwi. Ciekawe bo w większości Państw UE z taką ilością można prowadzić samochód. W Luxemburgu nawet z 0,8 promila jazda za kółkiem jest dozwolona. Czy był więc pijany?

Następna sprawa, że badania zwłok (lub części) po pewnym czasie wykazują wyższy poziom alkoholu we krwi denata. To znany efekt dla lekarzy.

Jak znając te informacje Polski Rząd broni pamięci oficera RP? Nie broni wcale.

Co więcej sami Polacy dają argumenty Sowietom na to że wina znajduje się wyłącznie po polskiej stronie. Ten spektakl jest już żałosny.

Wylot z lotniska bez danych, które można podać przez radio o niczym nie świadczy.

Pytanie czy są w tej sprawie jakieś procedury?

Organizatorem lotu był minister Klich gości zapraszał Prezydent Lech Kaczyński. Kto leci wiedzieli zarówno min. B Klich jak i min. R. Sikorski. Nie zrobili nic, aby zapobiec temu co się stało. Bierni ale wierni. Tylko komu są wierni PO czy Polsce. Panowie wykazali się skrajnym brakiem wyobraźni, a przeciwnik polityczny wraz ze współpracownikami nie żyje. Fakt. Ocenę pozostawiam czytającym.
Stella6 / 83.10.227.* / 2011-02-25 16:02
Kto leciał, wiedział też prezydent Kaczyński. Klich i Sikorski, to skrajny brak wyobraźni, a Kaczyński to co? Zginęli przeciwnicy polityczni - czy tylko?
Cóż za skrajny brak bezstronności przebija w tej wypowiedzi...
Drań / 93.159.53.* / 2011-03-02 15:52
Oczywiście, że Prezydent wiedział kto leci. Chodzi jednak o to, że po katastrofach innych samolotów w tym CASY nie powstały procedury dla lotów organizowanych przez Prezydenta. Każdy wie że w większych korporacjach zabronione jest aby Prezes leciał z np. Dyrektorem finansowym. W Polsce nie było takich procedur. Kto odpowiada za ich wprowadzenie. Prezydent? Bardzo wątpię.

Z punktu widzenia procedur gości zapraszał Prezydent lot organizowali ministrowie, podkreślam jeszcze raz. W tej chwili nie wiadomo nawet, co robiły na lotnisku nasze służby przed przylotem.

Brak działania ze strony ministrów. Kto najwięcej w sensie politycznym skorzystał na śmierci Kaczyńskiego? Oczywiste jest, że jego przeciwnicy polityczni.

Ja nie sile się na bezstronność. W tej sprawie faktem jest, że Polski Prezydent zginął z powodu braku procedur, które powinny być.
ździcho / 62.244.153.* / 2011-03-02 16:43

Chodzi jednak o to, że po katastrofach
innych samolotów w tym CASY nie powstały procedury dla lotów organizowanych przez
Prezydenta

Czyżby prezydent nie wiedział, że takie procedury nie powstały? Pewnie gdyby wiedział, zażądałby innego środka transportu...
Oczywiste jest, że jego przeciwnicy polityczni.

Bardzo niecierpliwi ci przeciwnicy polityczni. Do końca kadencji Kaczyńskiego pozostało parę tygodni...
bnbnbnb / 194.204.133.* / 2011-02-25 12:59
Tylko idiota może uwierzyć, że Klich mógł cokolwiek zakazać Kaczyńskiemu (np zakazać zabranie na pokład tylu ważnych osób). Zakaz wylotu z uwagi na pogodę na pewno też nie wchodził w rachubę. Z rozmów pilotów wynika, że czekali na decyzję na odejście na lotnisko zapasowe ale się nie doczekali. Dla olbrzymiej większości sprawa jest prosta.
Drań / 93.159.53.* / 2011-03-02 15:57
Ja pytam dlaczego nie było procedur. Nie chodzi o zakazanie, ale o procedury dla tego typu lotów.

Ja nie wypowiadam się w imieniu większości, bo mam na tyle rozumu żeby wiedzieć, że nie mam takiego prawa. Nie wspominając o tym, że nie znam zdania większości.

A na marginesie to moja kindersztuba nie pozwala mi nazwać adwersarza idiotą. A łatwo jest to robić w internecie, a nie twarzą w twarz.
kaczorek ma motorek / 2011-02-25 14:15 / Tysiącznik na forum
Coś chyba Pan bnbnbnb nie czytał stenogramu albo nie ten
"Z rozmów
pilotów wynika, że czekali na decyzję na odejście na lotnisko zapasowe"
Niech Pan to przeczyta jeszcze raz powoli i spokojnie, bo przekręca Pan fakty .Tam jest mowa że nic z tego nie wyjdzie że trzeba będzie polecieć na lotnisko zapasowe że można jeszcze powisieć z pół godziny w powietrzu. że Prezydent będzie musiał wybrać jedno z dwóch lotnisk zapasowych że Rosjanie tak do końca nie wyznaczyli tych lotnisk
ździcho / 212.106.17.* / 2011-02-25 16:13

Prezydent będzie musiał
wybrać jedno z dwóch lotnisk zapasowych

Czy prezydent był na w tym samolocie osobą najbardziej kompetentną jeżeli chodzi o weryfikację porównawczą warunków pogodowych w Mińsku i Witebsku? Nie wydaje mi się.
Botycki / 83.7.44.* / 2011-02-25 13:09

Z rozmów pilotów wynika, że czekali na decyzję na odejście na
lotnisko zapasowe

A z których rozmów? A to niby o czym mógł decydować ktoś kto jest pasażerem lub zaproszonym gościem? Prezydent nie mał tam nic do gadania, a dyrektywy co do lądowania piloci otrzymali jeszcze przed wylotem. Po prostu WSADZONO 96 osób na pokład tego samolotu i wywieziono ich do Rosji ku zagładzie, podobnie jak w 1940 wywieziono bydlęcymi wagonami do Katynia polskich oficerów. Nikt tu nikogo o zdanie nie pytał, ani nikt tu nie miał nic do decydowania.
asasaasas / 194.204.133.* / 2011-02-25 13:15
Rozumiem, że to ironia
Drań / 93.159.53.* / 2011-03-02 16:19
asasaasas - twoje IP jest również gdy podpisałeś się bnbnbnb.

Zdecyduj się na coś człowieku?
ździcho / 212.106.17.* / 2011-02-25 16:10

Rozumiem, że to ironia

Oj nie. Nie ma drugiego tak śmiertelnie poważnego człowieka jak Botycki (wiem co to za jeden). Ludziom tego pokroju honor nie pozwala na ironię.
JAG1 / 83.8.173.* / 2011-02-25 11:53
Podsumowując całość zagadnienia pn. "katastrofa smoleńska" zastanawiam się:

KIEDY EKSMISJA Z WAWELU.
man13 / 2011-02-25 12:18 / Tysiącznik na forum
Po nacjonalizacji tego przybytku kościoła katolickiego.
zadymiarz 987 / 212.14.47.* / 2011-02-25 11:49
Zaraz PiSiory zbiorą się pod Pałacem Prezydenckim i podpalą opony . Prawda jest taka że
to Antoni M. zestrzelił TU-154 ze swojej procy. Teraz robi wszystko aby
jak najdłuzej zaistnieć w mediach.
grzenio000 / 2011-02-25 11:37 / portfel
Dlaczego My Polacy nie potrafimy krytycznie spojrzeć i uczciwie na tą sytuację? Przeciez widać, że presja była ktokolwiek Ją inicjował. Błąd był pilota bo ostatecznie mógł powiedzieć "NIE" i zawinąc. Może i by stracił prace ale by żył. To, że Rosjanie popełnili błędy...już widzę Polaków reakcję, że do Smoleńska prezydeta nie chcą wpuścić. Może i wolność mamy od 20 lat...ale głupoty conajmniej 1990. ps-tylko bez dyskusji, że jestem za tymi czy tamtymi. Po prostu szkoda mi,że mogło by byc tu dobrze...no ale nie będzie
kaczorek ma motorek / 2011-02-25 14:05 / Tysiącznik na forum
A jakie Pan grzenio000 ma na to dowody co wypisuje
Może napisze jeszcze tu Pan że ten samolot podjął próbę lądowania?
koczis / 2011-03-02 10:20
Chlopczyku cofnij sie 3 lata wstecz co do ladowania w Gruzji samolotu z prezydentem decyzji pilota i pozniejszych skutkow. A Pan byly Prezydent (brat tez) nie toleruja nieposluszenstwa
Dowodow twardych nie ma ale sa znaczace poszlaki
Drań / 93.159.53.* / 2011-02-25 12:55
Ciekawe jeżeli na rajdzie samochodowym pilot powie kierowcy, że będzie zakręt w lewo a droga idzie w prawo i wylecą z drogi to czyja to będzie wina. Według Pana logiki. Kierowcy. Wieża w Smoleńsku naprowadzała samolot na śmierć. Nie miała odpowiedniego sprzętu do naprowadzania, który po wizycie Premiera Tuska został zdemontowany. Ciekawa jakie wnioski powyższe fakty pozwalają wyciągnąć. Co więcej polskie służby specjalnie nie sprawdziły lotniska. Kto z kim współpracował w tej sprawie. Dlaczego do Rosji leciały dwie delegacje. Dlaczego Polacy dali się podzielić Rosjanom a jaki z tego wynik. Śmierć 96 osób.
jack8944 / 178.42.169.* / 2011-02-25 18:50
Wieża nie wiedziała dokładnie o wysokości, bo nie miała skąd, katastrofa wynikła z zejścia dalece poniżej minimum wysokości i pod zbyt ostrym kątem. Pilot widzi lotnisko, to ląduje, nie widzi - nie ląduje. Proste? A przede wszystkim patrzy na właściwy wysokościomierz, nie pikuje jak sztukas z bombą. No i umie latać. Protasiuk leciał i z Tuskiem i z Kaczyńskim, nie zorientowałby się że jest inne wyposażenie. System ILS montuje się tygodniami, jest stacjonarny, i nigdy go na Siewiernym nie było!
Nie rozumiem, dlaczego u rozstrzelanych z Kozielska musiały być aż dwie delegacje na tydzień, a do tych ze Starobielska nikt nie poleciał?
wojens / 188.33.81.* / 2011-02-25 13:39
Nie opowiadaj bajek. Nie ta pora.
niesamowite / 74.120.15.* / 2011-02-25 11:15
był który w wojsku? zna który zasady porozumiewania się przełożonych z podwładnymi? Nie? no to może przypomni sobie który, już tylko jako podwładny, jak wygląda wezwanie na dywanik do szefa. A może ów szef nie ma prawa wzywać?
Hołota, niczym POsocznica, która się rozlała po społeczeństwie. nie dziwi się, że profesor bawarski na jednym tchu jest w stanie wyrzucić z siebie flegmę w postaci najbardziej obraźliwych formuł stylistycznych, że jeszcze paru mu podobnych czyni to ustawicznie, natomiast generał nie ma prawa reprymendować oficera. Żeby jeszcze dało się udowodnić, z jakiego powodu. Tak jak ze wszystkim pozostaje w pamięci jeno obrazek, niczym w komiksie.
Botycki / 83.7.44.* / 2011-02-25 11:21
A co jescze ciekawe, to ten Rzepa to niby woskowy, a nie rozumie takiej prostej rzeczy, ze jak przełozony mówi, to podwładny stoi na baczność a potem odpowiada; "Tak jest!" W wojsku nie ma czegoś takiego jak sprzeczka przełożonego z podwładnym. Ale pan Rzepa tego nie wie...
jack8944 / 178.42.169.* / 2011-02-25 18:06
Ciekawe, że paru facetów powieszono wyłącznie za wykonywanie rozkazów!
A i w Katyniu wykonywano tylko rozkazy!
tade / 83.2.33.* / 2011-02-25 11:14
Wo bist du?
Euro Student Euro Student
Euro Student Euro Student
Euro Student Euro Student
tade / 83.2.33.* / 2011-02-25 11:12
A cóżże to się stało z EuroStudentem
mrozy li go w tym Wrocławiu wykończyli?
Niepodobna każdego tylko nie jego!
Może awansował i ma w czterech literach forum.
wojens / 188.33.81.* / 2011-02-25 11:27
Przygotowuje oswiadczenie dla nas, komentatorów piszacych na portalu Money. Wyobrazam sobie, że będzie chcial się wytlumaczyć z tych bredni które pisal. Ja mu wybaczę ale pod warunkiem, że nie byl na uslugach pisowskiej propagandy a robil to z glupoty lub naiwności. Mlody wiek może być okolicznością lagodzącą.
wzruszony / 46.19.138.* / 2011-02-25 11:37
dojrzały wiek czyni, jak widać, przeciętnego esbeka wyrozumiałym. No cóż, żeby jeszcze ktoś brał esbeka na poważnie. Ucieszyłby się za pewne bardzo.
wojens / 188.33.81.* / 2011-02-25 11:42
No i co Ci można odpisać? Jestem bezradny. Ja Ci nie mogę pomóc.
trutututu / 192.251.226.* / 2011-02-25 11:48
nie używasz już szturmowej pały?, nie sadzasz na odwróconym zydlu?, nie walisz w twarz kolbą tetetki?. Rzeczywiście nie jesteś w stanie pomóc.
wojens / 188.33.81.* / 2011-02-25 13:07
A nawet gdybym to robil to nie są skuteczne metody na edukowanie ciemnego. A tym bardziej jak sam zainteresowany nie chce się edukować. Tylko raczej nie powinien taki ciemniak wychodzić ze swoimi myślami na zewnątrz.
tade / 83.2.33.* / 2011-02-25 13:10

A nawet gdybym to robil to nie są skuteczne metody na
edukowanie ciemnego.

ale rozgrzewał to forum do czerwoności
a uparty był jak mało kto
wojens / 188.33.81.* / 2011-02-25 13:42
Mam nadzieję, że nie zniknąl zupelnie. I Ty nie trac nadziei.
ździcho / 212.106.17.* / 2011-02-25 17:37

Mam nadzieję, że nie zniknąl zupelnie

A ja właśnie mam nadzieję, że zniknął. Podjudzał, siał nienawiść.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy