Forum Forum finansoweKarty

Kara 45PLN za opóźnienie

Kara 45PLN za opóźnienie

Anastazy73 / 2009-09-23 01:14
Pisałem to dla wielu osób w różnych postach ale widzę, że potrzebny jest osobny temat by wszyscy zapamiętali. Powtórzę więc:

"ZAPAMIĘTAJCIE WSZYSCY RAZ NA ZAWSZE !!! KARA 45ZŁOTYCH JEST**** NIEZGODNA Z
PRAWEM******!!! PISZECIE DO BANKU REKLAMACJĘ POWOŁUJĄC SIĘ NA REJESTR KLAUZUL
ZABRONIONYCH UOKiK,**** NR KLAUZULI 623 ***** I PO KŁOPOCIE, EWENTUALNIE ZA 5 ZETA
PISZECIE DO RZECZNIKA PRAW KONSUMENTA, ON ZAJMUJE SIĘ SPRAWĄ I *** BANK GE i WSZYSTKIE INNE
PRZEPRASZAJĄ WAS GRZECZNIE!!!!!
Wyświetlaj:
ziom69 / 94.78.136.* / 2009-09-25 18:16
buhahahah... co za koleś... a słyszałeś o tym, że banki mogą obciążać cie za różne dodatkowe czynności - np. wystawienie zaświadczenia itp.? to tutaj jest tak samo człowieku... bo masz pokryć koszty tego, że bank cię ściga za to że nie spłacasz długów i nie dotrzymujesz umowy... dostałeś pismo z banku, że nie płacisz? dostałeś. i za to jest ta opłata a nie za samo spóźnienie. poczytaj sobie - 623 dotyczy własnie opłaty za samo spóźnienie a nie za windykację...

który rzecznik naciągnął cię na 5 zeta ? ściemniasz bo normalnie udziela bezpłatnych porad (w przeciwieństwie do postępowania u Arbitra Bankowego, bo za to się płaci)

napisz do banku, napisz... a bank ci figę pokaże... spóźniłeś się to płać grzecznie, bo się na to zgodziłeś... spłać wszystko to nie będziesz miał kłopotów. albo spłacaj terminowo i dotrzymuj umów jak zdecydowana uczciwa większość... niektórym powinno się neta odciąć, bo ludzi okłamują...
Anastazy73 / 2009-09-26 01:06
Widzę, że trafił się tu kolejny tępak(ziom69)!!!Odsetki odsetkami, windykacja windykacją ale ludzie tu piszą o opłacie za opóźnienie w spłacie i ona jest niezgodna z prawem!!! Wystarczy napisać reklamację powołując się na tę klauzulę i każdy bank anuluje tę karę!!! Poczytaj sobie trochę co ludzie tu piszą, a nie wyskakujesz jak Filip z konopi!!!RPK bierze opłatę za wysłane pismo do banku w sprawie klienta, tak samo arbiter bankowy(więcej kosztują same rozprawy) więc nie ośmieszaj się, poczytaj trochę i wtedy pisz , bo tak to się tylko ośmieszasz!!!
ziom 69 / 94.78.136.* / 2009-09-27 20:48
Zrozum człowieku, że banki nie naliczają opłaty za samo opóźnienie - właśnie dlatego, że jest ona zabroniona. Naliczają za CZYNNOŚCI WINDYKACYJNE (OBSŁUGĘ nieterminowej spłaty), a nie za samo opóźnienie. Jeśli jakiś RPK zażądał 5 zł a ty zapłaciłeś, to gratulacje dla RPK, że sobie tak dorabia i współczucie dla głupoty tych którzy płacą - bo zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów mają obowiązek bezpłatnie zajmować się sprawami konsumentów. Arbiter Bankowy nie organizuje żadnych rozpraw i nie pobiera opłat za wysyłki pism, tylko za całość postępowania (płacisz 50 zł przy złożeniu wniosku - niezależnie od tego ile pism wymaga potem postępowanie). Regulamin arbitrażu na www.zbp.pl. Jeszcze nikogo tu nie obraziłem - w przeciwieństwie do Analstazego. Ale mogę zacząć...
Anastazy73 / 2009-09-27 21:06
"Obsługa nieterminowej spłaty"- czyli "zaszyta"w systemie bankowym opłata nawet za jeden dzień spóźnienia, nie ma w tym żadnej nawet najmniejszej czynności windykacyjnej. List, telefon od windykacji to są już inne opłaty, które są faktycznie opłatami za windykację. Zerknij w umowy GE i Cetelem(choć ten już się wycofał z tej opłaty).Zobacz gdzie umieszczona jest opłata za obsługę nieterminowej spłaty, zapewniam cię, że nie przy opłatach windykacyjnych.
ziom 69 / 94.78.136.* / 2009-09-27 21:19
Dziękuję - tak rozmawiajmy. W Taryfach opłat i prowizji dla kart kredytowych 'opłata za obsługę nieterminowej spłaty' to jedyna opłata typu windykacyjnego - nie ma żadnych innych opłat za monity, telefony itp. - łatwo sprawdzić - www.gemb.pl. Ta opłata wcale nie nalicza się w pierwszym dniu opóźnienia ale z dniem wysłania pisma - np. w czwartym dniu opóźnienia. Jeśli spłacisz zaległość np. w trzecim dniu po terminie - to jest szansa że opłata się nie naliczy. Dodatkowo, bank nie nalicza odsetek karnych i wprost wynika to z umowy o kartę.
Anastazy73 / 2009-09-27 21:22
Co więc powiesz na to, że gdy napisałem do was reklamację, powołując się na tę klauzulę, kara została mi anulowana jedynie naliczone odsetki ustawowe w wysokości... 6gr.!!!Walić to my, nie nas ;)
ziom 69 / 94.78.136.* / 2009-09-27 21:40
Żeby umieć czytać i poruszac sie po internecie (żeby znaleźć taryfę opłat jakiegoś banku) wbrew twojemu przekonaniu nie trzeba pracować w banku. Nie wiem dlaczego dostałeś anulowanie - może w ramach bezradności banku jeśli chodzi o tragiczny stan świadomości i wiedzy klientów. "Zagapiłem się i nie zapłaciłem ale awanturuję się jeśli mam ponieść tego konsekwencje' - ojej, ale biedny klient, chlip chlip - zagapił się... Ciesz się, że anulowali, bo pewnie wcale nie musieli... Naliczają - źle ci, anulują - źle ci... Dostałeś 6 gr - to oczywiste - odsetki umowne naliczają się każdego dnia w zależności od zadłużenia na rachunku - ale to są odsetki ustawowe od zadłużenia, a nie karne za spóźnienie... Czytanie i myślenie ma przyszłość...
Anastazy73 / 2009-09-27 21:46
Chętnie przesłałabym ci to pismo, które od was otrzymałem ale żal mi już na was czasu. JESZCZE RAZ DLA WSZYSTKICH!!! KARA 45PLN ZA OPÓŹNIENIE JEST NIEZGODNA Z PRAWEM, PISZCIE OD RAZU REKLAMACJĘ!!! A konsekwencje swojego gapiostwa zawsze chętnie ponoszę ale uczciwe konsekwencje, a nie wyniesione typowo z ulicy i to do niby banku!!! A odsetki, które mi naliczyli to są ustawowe odsetki "karne" za nieterminową spłatę zadłużenia, a nie typowe odsetki od zadłużenia. Pozdrawiam i to byłoby na tyle, a ty(ziom69) chyba już skończyłeś pracę... w GE w niedzielę pracujecie do 21 tylko;)
ziom 69 / 94.78.136.* / 2009-09-27 21:56
Uczciwe konsekwencje? Podpisałeś umowę i zgodziłeś się na te warunki, czy nie podpisałeś, bo były nieuczciwe? Ma w umowie wpisane, że nikt nie nalicza mu karnych, ale on je widzi... z tym to już faktycznie trudno dyskutować. napisz no jeszcze o tych opłatach za monity i telefony które nalicza GE Money Bank - i jeszcze o tym że zapłaciłeś w pierwszym dniu opóźnienia (jeśli pozostali nieterminowi płacą później) - i koniecznie o tym ile płacisz rzecznikowi i arbitrowi, że wysyłają za ciebie pisma... buhahahahaha powinieneś mieć ksywę Neo-Wybraniec albo Hiob - bo łapiesz wszystko najgorsze... tyle, że tak naprawdę, to masz żal do banku za jego słuszne działania i dlatego wypisujesz bzdury...
tomek208 / 2009-09-27 22:11
Muszę w tym wypadku poprzeć anastazego, opłata 45złotych, faktycznie jest opłatą niezgodną z prawem i żaden bank nie powinien jej naliczać. GE z tego co kojarzę i kilka innych banków zostało już przez UOKiK już ukarane ale zmienili nieco nazwę opłaty i dalej ją naliczają i to faktycznie nawet za jeden dzień zwłoki(ratę masz do 24ego, 25 generuje się wyciąg, tego dnia wpływają pieniądze, już po wygenerowaniu wyciągu)i już masz 45złotych kary, o ile tak jak anastazy nie napiszesz reklamacji. Ale na tym zakończcie ten temat, bo robicie tu chlew, a nie forum, popiszcie sobie prywatnie inwektywy, a nie popisujecie się przed wszystkimi brakiem kultury i oboje w różnym zakresie niewiedzą. Choć jedna myśl przewodnia jest faktem, kara 45złotych jest niezgodna z prawem i nalezy się od niej od razu odwoływać(ale nie każdy o tym wie... np.emeryt idący do Saturna po kuchenkę, bo mu się popsuła, wtedy podpisze wszystko z myślą, że będzie w terminie płacił, a jakie jest życie to każdy wie!! NA TYM KONIEC TEMATU!!!
tomek208 / 2009-09-27 21:51
Wasza(Anastazy73 i ziom69) kultura wypowiedzi jest porażająca!!! Dajcie sobie spokój, obydwaj macie rację. Ziom jako pracownik banku, Anastazy jako klient. Ziom jako bank zawsze każdego próbuje przerobić na swoje ale anastazy widzę troszeczkę wyedukowany i się nie dał. Cieszy, że niektórzy nie boją sie walczyć z bankiem. Pozdrawiam i dajcie już spokój z tą żenującą kłótnią!!!
tomek208 / 2009-09-26 17:51
Cóż, Anastazy dostosował się do poziomu wypowiedzi zioma ale pomińmy ten przykry fakt;) Anastazy ma rację, co innego opłata za spóźnienie,a co innego opłaty windykacyjne. One też są wzięte z kosmosu (tel. 5 złotych, list 10złotych itp.)ale kara za opóźnienie faktycznie jest zabronioną klauzulą i trzeba na to powoływać się w reklamacji. Banki naliczają tą karę, nie licząc odsetek karnych, już przy jednodniowym opóźnieniu i to jest niezgodne z prawem, nie można podwójnie karać itp. a patrząc na to, że UOKiK zakazał tych praktyk, to jest to nic innego jak zwykłe robienie sobie jaj z polskiego prawa i wyzyskiwanie niezbyt bogatych Polaków dlatego trzeba to napiętnować i nie zgadzać się z takim postępowaniem banków. Swoją drogą to jeśli chodzi o dziwnej wysokości kary windykacyjne to w tej sprawie podobno też już coś się dzieje. Pożyjemy zobaczymy. Na razie pamiętajmy, że opłata za opóźnienie w spłacie jest oszustwem banków( no chyba, że sami próbujemy kombinować i nie płacimy rat parę miesięcy;))
ziom 69 / 94.78.136.* / 2009-09-27 21:01
GE Money Bank nie nalicza opłaty za opóźnienie, ale za czynności wykonywane przy windykacji zadłużenia - nie płacisz więc w pierwszym dniu opóźnienia, ale w chwili wykonania tych czynności, np. wysłania pisma - do sprawdzenia - daty naliczenia opłaty za obsługę nieterminowej spłaty na wyciągach... Nie nalicza też odsetek karnych. Nazwa banku nie ma znaczenia - ale albo rozmawiamy o faktach i piszemy prawdę albo obrażamy innych i wypisujemy fantazje. Jeśli to drugie to lepiej na forum fantastów...

Ciekawe, że banki są takie złe, dopiero gdy wyciągają konsekwencje za łamanie postanowień umów (a wszystkie opłaty są w dokumentacji dostępnej przed jej podpisaniem). Wcześniej, jak dają pieniądze i karty to są ok. A nie pomyśli jeden z drugim, że jak bierze pieniądze (obojętnie od kogo - z banku czy od mamusi), to powinien je grzecznie zwrócić - na ustalonych wcześniej warunkach, na które się ZGODZIŁ!

Oszustem jest ten kto nie spłaca długów w terminie - nie chcesz opłat i kłopotów, zwracaj długi. A nie smęć i nie namawiaj innych do płaczów i skarg...
Anastazy73 / 2009-09-27 21:09
I w tym poście, właśnie napisałeś głupotę i to znaczącą. Właśnie z ge miałem problem, faktycznie zagapiłem się i pieniądze wpłynęły do nich po terminie 1 dzień. Za to naliczyli mi 45 złotych i się przeliczyli. A tak w ogóle ziom69, podobno tam u was w GE kiepsko płacą ;)
ziom 69 / 94.78.136.* / 2009-09-27 21:22
A tak nie rozmawiajmy. Napisz no lepiej jeszcze, jak to płacisz Rzecznikowi Konsumentów i Arbitrowi Bankowemu za każdy list - niech wszyscy się pośmieją...
Anastazy73 / 2009-09-27 21:31
Napisz najpierw jakim cudem anulowaliście mi opłatę i naliczyliście jedynie odsetki ustawowe? Widzę,że chwytasz się jednego wątku, bo w temacie głównym zostałeś pogrzebany i dorwany na kłamstwie!!! W pisemku od was czarno na białym opłata anulowana, wysokość odsetek 5,ileś tam% w stosunku rocznym :) DLATEGO NIE DAJCIE SIĘ NABIERAĆ NA HARACZ 45PLN.!!!
Anastazy73 / 2009-09-27 21:35
Tym bardziej, że powinno być chyba coś ponad 10%(chyba 13 ale nie mam pewności) dlatego grzecznie wam podziękowałem ;)
ziom 69 / 94.78.136.* / 2009-09-27 21:46
To ile zapłaciłeś Rzecznikowi, a ile Arbitrowi? przyznaj się Państwu. Spóźnij się ('buuu, zagapiłem się...') jeszcze kilka razy i zobaczymy jak długo bank będzie litościwy dla głupoty...
Nie dziękuj mi już, nie dziękuj - edukację masz u mnie gratis...
pinkux3 / 89.228.38.* / 2009-09-26 06:53
Tzn, jeśli ja mam kare w regulaiminie, że za spóźnioną wpłatę mam 15 zł wpłacić, to mogą mnie cmoknąć w tyłek....?
laszczyny / 77.253.131.* / 2009-09-26 11:58
tak dokładnie !

Jakby co to do Anastazego tępego...

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: