Forum Polityka, aktualnościKraj

Kara za obrazę uczuć religijnych zgodna z konstytucją? TK zbada przepis

Kara za obrazę uczuć religijnych zgodna z konstytucją? TK zbada przepis

Wyświetlaj:
Aloiz / 89.79.64.* / 2015-10-04 11:39
Religja to absolutna pogarda wobec rozumu, rozsadku, tolerancji, humanizmu, kobiet, prawdy, historii, innych religii, wiedzy, nauki i naszego budżetu państwa. Te wartosci należy chronić przed religią.
Gość 1 / 77.46.58.* / 2015-10-04 10:41
Kto chce niech wierzy a państwo ma być świeckie. A co do wypowiedzi to tylko świadczy o kulturze.
chichot dona / 93.105.130.* / 2015-10-04 11:04
No właśnie .. państwo świeckie musi być neutralne światopoglądowo.
Chyba Gość 1 myli państwo świeckie z państwem ateistycznym?
Ochrona wartości, w tym uczuć religijnych , uczuć innych w tym ateistycznych (choć sądząc po zachowaniu wielu ateistów to mniemam , że ateizm dla nich jest taką swoistą religią) jest wartością państwa świeckiego.
Ateiści tyle wołają o tolerancję dla siebie i swoich poglądów i wartości, za to niewiele robią sobie z wartości innych, tam często nie stosują zasady tolerancji.
Uzmysłowiłem sobie właśnie, że taka postawa jest wspólna dla większości .. obojętnie czy "religijnej" czy "ateistycznej" .. smutne.
Polka 55 / 109.241.144.* / 2015-10-04 10:40
Nie interesuje mnie czy Rabczewska wierzy w Boga, czy chodzi do kościoła czy czyta Biblię, to jej prywatna sprawa. Ale nie ma prawa wypowiadać sie w ten sposób obraża moje uczucia religijne Wypowiada sie na tematy o których nie ma pojęcia. juz kilka krotnie obraziła mnie swoim karygodnym zachowaniem ponizajac inne osoby, ale teraz obraziła cos wiecej To, że chodzi pół naga, to ze udaje ze śpiewa to nie znaczy że wolno jej obrażać innych i ich uczucia religijne
Aquarius 43 / 79.186.244.* / 2015-10-04 12:14
A czy w ogóle widziałeś niejakiego "boga",który pozwala na mordy,gwałty nawet chrześcijan przez islamistów oraz jak wasi ludzie nawracali na waszą religię metodą ogniem i żelazem!?Odpowiedz ,ale logicznie.
felek130 / 89.67.104.* / 2015-10-04 11:16
Nie znoszę Rabczewskiej, ale co mnie powinny obchodzić Twoje uczucia religinje, albo inne?! Jeżeli ponosisz szkodę - idziesz do sądu, ale angażowanie prokuratury do uczuć?? Szkoda, że tak późno wzięto się za tę sprawę.
Karusin / 89.228.137.* / 2015-10-04 10:51
Nie zgadzam się .Ten jeden raz Doda miała rację . Polska w konstytucji ma zapisane rozdział kościoła od państwa . Kościół to instytucja zrzeszająca ludzi słabych ,naiwnych ludzi którzy potrzebują by ktoś ich poprowadził jak Barany na rzeź .A jesteśmy na czasie by ocenić obecna sytuację kościoła .Kapłani żyją w związkach z kobietami ,rozmnażają się , żyją w związkach gejowskich ,molestuja dzieci . Pytam czy Doda Pomyliła się . Czy Ci księża nie okrążająca bardziej uczuć religijnych .A może źle zadalam pytanie...Czy ci księża wierzą w boga ? Bo uczuć religijnych to oni nie maja . Durny narodzie utrzymuje są tych gwałcicieli ,pedałów ,zlodzieji kościelnej kasy ....
racjonalista 66 / 109.95.204.* / 2015-10-04 10:31
Doda została skazana za wyrażenie poglądu. W takim przypadku każdy, kto z pogardą wyraża się o poglądach ateistów, agnostyków i innych "niewiernych:, również powinien odpowiadać karnie.
Andrzej947 / 46.253.208.* / 2015-10-04 14:58
Prawdę mówiąc to obraza uczuć religijnych to obraza ciemnoty więc nie zgodna z Konstytucją jest chęć karania , ciemnotę należy zwalczać w sposób ucywilizowany . Obrażając Boga jednego czy drugiego obrażamy fikcje .
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy