Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kardynał Dziwisz: wysłuchałem pragnienia, wyrażonego przez rodzinę

Kardynał Dziwisz: wysłuchałem pragnienia, wyrażonego przez rodzinę

Wyświetlaj:
H Szatkowski / 2010-04-16 10:28

Pozytywnie odpowiadając na prośbę rodziny Kaczyńskich inspirowałem się tym, co powiedział najwyższy reprezentant władz instytucjonalnych Polski, czyli tymczasowy prezydenta (Bronisław Komorowski), który natychmiast po tragedii wezwał Polaków do jedności i zgody narodowej, ponad różnicami politycznymi i ideologicznymi. I tak było" - powiedział kardynał Dziwisz.

I tak było księże kardynale dopóki brało się pod uwagę Powązki lub panteon w ŚOB. Pomysł z Wawelem był dokładnie wbrew temu apelowi.

I z całym szacunkiem dla L. kaczyńskiego, ale i prawdy- nie umarł jak bohater. Zginął w katastrofie lotniczej w czasie pełnienia obowiązków.
Phantomasa1 / 83.29.206.* / 2010-04-18 11:15
Śmierć bohaterska to taka,gdy człowiek traci życie ratując drugiego człowieka i zdaje sobie sprawę z tego, że może zginąć.Bohaterami np.są dla mnie ci,którzy walczyli pod Grunwaldem, itd.Cóż jeśli ktoś był tylko odźwiernym JPII, może o tym nie wiedzieć.Ja istota myśląca miałbym jechać na Wawel po to by oddać hołd Prezydentowi wiedząc ,że ktoś na tym zarabia?!Po moim trupie!!!

Najnowsze wpisy