Forum Forum pracyDokumenty

Kariera w DSA Financial Group SA

Kariera w DSA Financial Group SA

zakkwylde / 2010-04-29 13:01
Witajcie! Dostałem propozycję pracy w firmie DSA Financial Group SA - ich strona to www.dsa.pl. Wygląda, że to poważna firma, póki co wiem że miałbym proponować klientom plany inwestycyjne i fundusz emerytalny AXA oraz ewentualnie pomagać w uzyskaniu odszkodowań, czym zajmuje się ich spółka VOTUM. Jestem młodym, ambitnym facetem i nie chciałbym tracić czasu, więc
moje pytanie brzmi czy realnie można tam zrobić karierę, tzn ile najlepsi agenci zarabiają miesięcznie (maruderzy mnie nie interesują), jakie są możliwości awansu. I tak przy okazji jeszcze jaka jest atmosfera w firmie, bo chciałbym pracować z otwartymi, inteligentnymi ludźmi. Proszę o opinię forumowiczów mających jakieś doświadczenia i pojęcie jak praca w tej firmie wygląda. Nie interesują mnie pyskówki między agentami różnych funduszy, jakieś przeszłe historie, tylko rzeczowe opinie...
Wyświetlaj:
vit186 / 199.87.154.* / 2016-03-11 12:34
Ja tam polecam. Pracuję niedługo - niecały rok. Niemniej już coś mogę powiedzieć. Generalnie jestem zadowolony. Czasem jest trochę ciężko zrobić plan albo mi się momentami nie chce. Warto się mobilizować bo pieniądze są dobre wtedy. Przeczytałem trochę komentarzy poniższych i myślę, że duża część tych negatywów to konkurencja niestety. No cóż DSA trochę rynku trzyma w garści a każdy chce się przebić.
mirek0099 / 194.150.168.* / 2016-02-03 15:05
To poważna firma. Pracuję 1,5 roku. To spora polska grupa kapitałowa. Jeżeli, ktoś się sprawdza w DSA ma szansę również na pracę w innych spółkach np. w Votum - największej firmie odszkodowawczej w centralnej europie. Są również nowe projekty w innych spółkach i cały czas słychać, że coś nowego się dzieje. Żeby tylko konkurencja była mniejsza bo niestety doradców jest już na rynku mnóstwo i chyba nawet za dużo. Na szczęście w DSA organiuzują regularne szkolenia, dzięki czemu możemy się trochę pozytywnie wyróżnić na tle konkurencji.
slavoy28 / 77.91.49.* / 2016-01-04 15:08
Ja pracuję w DSA FG 3 lata. Generalnie jestem zadowolony chociaż rynek jest coraz trudniejszy a konkurencja jest coraz większa. Jednak nie jest to wina DSA. W firmie wychodzą wręcz na przeciw temu zjawisku i bardzo inwestują w nasze szkolenia i wiedzę, tak abyśmy byli wyróżniającymi się doradcami na rynku. Jeżeli, ktoś lubi pracę z ludźmi i ma chociaż trochę doświadczenia w sprzedaży to w DSA poradzi sobie i będzie zadowolony z panujących w firmie warunków oraz atmosfery.
javik_88 / 31.61.140.* / 2015-05-20 15:01
Praca stała plus zarobki na zadowalającym poziomie. Jeśli kogoś to nie przekonuje to mogę dodać jeszcze profesjonalne szkolenia dla pracowników i prowizje. To główne powody, dla których poszedłem na rekrutację.
keraj430 / 176.221.120.* / 2015-02-01 19:06
Dostałem się na staż, otrzymuję teraz wynagrodzenie zgodnie z tym, co widnieje w umowie. Atmosfera jest OK. Jeśli potrzebuję pomocy, zawsze mogę liczyć na wsparcie z innych osób z biura.

PS. Co do tych wszystkich wpisów ala "hejter" poniżej - powiem krótko BREDNIE
bogiii / 109.196.48.* / 2016-08-15 15:39
witam czy wynagrodzenie na stażu jest jednoznaczne z najniższa krajową???
andzia89 / 89.230.208.* / 2015-01-27 23:35
Przeczytałam komentarze i nie mogę się zgodzić z negatywnymi opiniami. Jestem w firmie pół roku i już awansowałam. Ważna jest organizacja pracy a przede wszystkim chęci. Oferowany produkt jest najlepszy na rynku a firma szanuje klienta. Nie jest to praca dla osób które za nic chcą mieć pieniądze, a dla takich którzy wiedzą czego chcą- rozwijać się, zarabiać i realizować swoje marzenia :) Bo właśnie takie możliwości daje DSA. Jak najbardziej polecam!
piotrek_s80 / 5.172.247.* / 2015-03-24 15:20
Zgadzam się. Zaczynałem zaraz po studiach, przekonany, że to tylko praca tymczasowa, dopóki nie znajdę czegoś innego. Zaraz "poleci" mi 4 rok w tej firmie. Praca w DSA nauczyła mnie samodzielności oraz tego, że to co robię ma wartość. Szkolę się cały czas, żeby wiedzieć więcej. Potrafię też tak zorganizować swój czas, nie jestem przywiązany na cały roboczy tydzień do biurka.
zadowolony [...] / 212.96.228.* / 2014-11-25 12:23
co to za kariera zlodzieje czasu i pieniedzy w czestochowie to juz typowe cwaniactwi szkolenie ktore nie maja konca potem dzwonisz z wlasnego telefonu nie pytaja czy masz na abonament noi jezisz swojm prywatnym samochodeem bez zwrotu kosztow wmawieja ci ze zawsze mozesz pracowac w biedronce na kasie to zwykla akwizycjia zastanawia mnie to ze jesze zadna istytucja typu zuz czy banki na ktore tak najerzdzaja sie tym nie zainteresowala.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
teo_nny / 37.221.162.* / 2014-12-03 12:43
Wystarczy poczytać trochę wypowiedzi pracowników zanim zacznie się starać o pracę i nie ma potem zdziwienia, że firma nie pokrywa kosztów paliwa. Jasne, mogliby to robić, ale wtedy wynagrodzenie byłoby mniejsze. Tak lepiej? A jeśli dobrze wykonujesz swoją pracę to stać Cię na abonament.Pewnie chciałby Pan zarabiać krocie i jeszcze mieć zwrócone wszystkie koszty? Albo jeszcze lepiej - dostawać wynagrodzenie za samo pojawienie się w pracy? Jeśli Pan znajdzie takie miejsce to proszę dać znać, na pewno będzie wielu chętnych.
zdzichu ze spychowa / 212.96.228.* / 2015-02-21 07:28
Jakich pracowników co ty gościu gadasz faktycznie to jest niewolnicza praca wdówkek rozwudek ludzi ktory robicie siano z muzgu no muszą mieć czas na szkolenia wkladacie im bzdury do głowy ,,czary mary ,,jak zostać rekinem biznesu a one za telefony i dzwonią jak mają darmowe połączenia bo DSA nie stać na firmowe telefony no może inaczej typowe cfaniaczki po co to ON szuka pracy niech płaci Se abonament sam a jak masz Samochud to jeszcze wlej paliwo jedz do klienta no jak nie podpiszesz to przecierz to twoje paliwo no tak jest umowa ale co to jest za umowa zlecenie to ma byc umowa jak praca siedzisz i dzwonisz po znajomych i fciskasz kit żeby góra miała prowizje no tak musisz robic wyniki ale warunek winilu zależy od liczby znajomych
sylvica / 81.89.96.* / 2015-03-12 09:37
p. Zdzichu i p. Zenek rozumiem, że rodzina lub sąsiedzi? Chociaż może to raczej problem z zapamiętaniem własnego nicku.
Radzę się nie wypowiadać na tematy, o których nie ma się zielonego pojęcia. Niewolnicza praca? Nikt nikogo do zarabiania pieniędzy nie zmusza. Jak się komuś nie podoba, że trzeba pracować to może niech lepiej dalej stoi w kolejce w UP i nie zajmuje miejsca na forach swoimi dywagacjami.
Mirka300 / 188.138.1.* / 2014-11-25 15:25
Nie wiem co to za instytucja "zuz", która miałaby się niby nami zająć ani co do pracy doradcy mają w ogóle banki, ale po tonie tej wypowiedzi domyślam się, że nie sprawdziłeś się na tym stanowisku i teraz po prostu wylewasz żale. Gdybyś miał dobre wyniki i potrafił odpowiednio zorganizować sobie pracę to na pewno nie narzekałbyś na rachunki za paliwo.
Zenek ze spychowa / 212.96.228.* / 2015-02-21 07:52
Może ZUS ale nie ważne chłopczyku w rureczkach pod krawacikiem nie niepracowal bym na takich warunkach i nigdy ale to nigdy nie dał bym sie nabrać ze to jest praca jak to nazywacie masz za wysoko podniesiona głowę żeby dostrzec ze krzywdzisz tych ludzi okradając ich z abonamentu za ktory muszą zapłacić sami i to już na samym początku a co do innych kosztów szkoda gadać nie nazwał bym to praca ale albo cieszcie dzieciństwo lub chorba p..... Spowodowała ze nazwacie to praca ?
bohdan_rey / 37.220.35.* / 2015-02-23 08:44
Po pierwsze: Wyżej wypowiadała się koleżanka, chyba widać po nicku, że nie jest to chłopaczek w rureczkach tylko kobieta.
Po drugie: Ja, jako doradca, opłacam wydatki związane z rozmowami telefonicznymi i naprawdę nie czuję się pokrzywdzony. Owszem, przed pierwszą wypłatą nie było różowo, ale tym bardziej byłem zmotywowany do pracy, bo chciałem wyjść na swoje i nie być stratny.
kobietapracujaca / 176.10.100.* / 2014-09-22 10:18
To praca dla pewnych siebie, samodzielnych ludzi, których nie trzeba prowadzić za rękę. Firma daje swoim pracownikom potrzebną wiedzę, ale przede wszystkim dużo swobody i tylko od nich samych zależy jak to wykorzystają.
doris87 / 173.242.121.* / 2014-08-07 15:24
Firma oferuje stałe wynagrodzenie i rozwój zawodowy poprzez profesjonalny system szkoleń dla pracowników. Pracuję trochę ponad rok i naprawdę nie mogę narzekać.
arigato897 / 94.242.205.* / 2014-09-05 08:31
Może nie jestem zbyt wymagający, ale póki pracodawca mi płaci za wykonaną robotę i nie jest to ciężka praca fizyczna po 12 godzin dziennie, jestem zadowolony. Praca w DSA spełnia oba te warunki i dlatego nadal dla nich pracuję.
pouro / 81.89.96.* / 2014-09-22 12:51
Można zarobić niezłą kasę pracując czasem tylko kilka godzin w tygodniu.
Stephen34 / 95.211.140.* / 2014-11-13 10:30
Pracuję w DSA od trzech lat. Raczej trochę więcej niż "kilka" godzin w tygodniu, ale nie mogę narzekać na siedzenie po godzinach w pracy za marne grosze. Penjsa jest naprawdę dobra jak na nasze krajowe warunki.
Adrian M. / 31.61.140.* / 2014-04-30 09:18
Pracuję w DSA Financial Group S.A. od 3 lat. Mogę polecić z ręką na sercu. Jak w każdej pracy trzeba pracować a nie siedzieć na czterech literach. Bardzo dobra możliwość rozwoju! Polecam!
uczestnik, Wrocławia 25-26.01.2013 / 5.173.124.* / 2014-01-27 14:55
AKWIZYCA, na seminaria szkoda pieniędzy bo forma, którą prezentuje firma przybliżona do pokazów dla 60-cio latek (np. pokazy garnków) i cięzko doszukać się jakiegokolwiek pozytywu,JAKIEGOKOLWIEK! strata czasu, pieniędzy i zero totalne zero wiedzy na poziomie... żałuję, zmarnowane 2 dni a do tego 150 zł za próbę zmanipulowania mnie. Jeżeli ktoś lubi kabaret to inna kwestia bo jak na 2 dni (z wyżywieniem i noclegiem w Novotelu)+ przedstawienie z wieloma dowcipami o różnicach między kobietami a mężczyznami oraz komiczne uśmiechy i zachowania prowadzącego - to cena przyzwoita :D hahaha... rozrywka -tak, profesjonalizm -nie!!
zadrzycky / 176.10.100.* / 2014-09-12 11:16
Doradca to nie akwizytor. Pracuję na tym stanowisku już jakiś czas i nigdy nie zdarzyło mi się chodzić od drzwi do drzwi i wciskać komuś na siłę produkt, którego on wcale nie chce. Wielu moich obecnych klientów zgłosiło się samych ponieważ szukali dobrego sposobu na zaoszczędzenie pieniędzy na przyszłość.
seminarium / 31.61.138.* / 2014-03-25 14:06
Też byłem ostatnio na seminarium i mnie się podobało, chociaż nie jestem "60-cio latkiem", ani nawet 50-cio. Widzę, że ty masz chyba taki problem, że spodziewałeś się, że ktoś ci da na seminarium wygrany kupon totolotka i wyjdziesz stamtąd prawie jako milioner. Tymczasem wiedza była tego typu i tak podana, aby zachęcić do pracy nad sobą i wskazać jakie są najlepsze i naturalne sposoby dojścia do samodzielności finansowej, sposoby "przetestowane". Dziwne, jeśli twierdzisz że tam nie było "wiedzy na poziomie" Z tego co wiem, to wśród publiczności nie było ludzi, którzy choć w małym stopniu mogliby się równać z prowadzącymi pod wzgl. sukcesów biznesowych, o noblistach-teoretykach też nie słyszałem ;-) Acha i tak w ogóle to zdecyduj się, czy forma seminarium była dla 60-cio latków czy jednak fajna i rozrywkowa ;-). Coś mi się zdaje, że szkolenie było profesjonalne, ale twoje podejście i nastawienie już nie...
tom123456789 / 109.200.82.* / 2013-07-16 12:12
Pracuję od 2 lat w DSA Investment, spółce-córce DSA FG S.A. Masa szkoleń, duża pomoc ze strony managerów. I najważniejsze-zarabiam tyle, ile moi znajomi będą zarabiać za 10 lat. Wypłaty co miesiąc, przynajmniej 2 szkolenia w miesiącu, odprawy, meetingi, integracje. Bardzo rzetelna i etyczna korporacja. Polecam.
sznajder2283 / 83.18.169.* / 2013-07-16 11:57
Praca w DSA FG to czysta przyjemność i nieograniczone możliwości....satysfakcja z tego ze nagle zaczynasz zarabiać dyzo wiecej niz dotychczas, zmieniasz standard zycia, stac Cie na dom, kredyt i dobre auto...
Atomosfera jes rewelacyjna, super szkolenia i niejednokrotnie wyjazdy we wspolnym gronie.
Nie zamienie ja za nic w siwecie na inną, bo wiem co moglbym stracic.
Zarząd to ludzie uczciwi, przyjaznie podchodzacy do swiata i ludzi. Wiele mnie nauczyla ta firma. Dla ludzi ktorzy chca zarabiac ponadprzecietnie, rozwijac sie i piac do przodu jes to strzal w 10:)
A satysfakcja z tego ze pomagasz ludziom jest nieoceniona...gdy nagle po roku dwoch, trzech latach dzwonia i dziekuja ze gdzies kiedys mnie poznali i podjeli ze mna wspolprace, bo teraz Ci wlasnie ludzi dzieki posrednio mnie i firmie maja wiecej pieniedzy.
Polecam bardzo
gość 1111 / 194.110.77.* / 2013-07-25 10:50
widze że wszystkie komentarze pochlebne pisane w jednym terminie przez pracownika, chyba firma chce sobie zrobić dobry PR. praca tylko dla osób chących wciskać programy inwestycyjne dawny 3filar gdzie NIE MA gwarancji zysku, więc ciężko to sprzedać komukolwiek. praca na prowizji jakis wszedzie wiele. aegon i axa - bo te produkty oferują tego typu firmy to już desperacja:)
takiconiewciska / 31.61.138.* / 2014-03-25 13:46
Po pierwsze to widać, że nic wspólnego z pracą w DSA nie miałeś (a może nawet z jakąkolwiek pracą, bo wypowiadasz się niedojrzale i bez szacunku dla cudzej pracy), to po co wypowiadasz się w tym wątku? Ja pracując w DSA Investment nikomu nic nie "wciskam", to są produkty na długie lata dla klienta, więc tu nie ma żartów, że coś wciskasz i tyle cię widzieli. Ciężko sprzedać? Pewnie, jeśli ktoś nie ma wiedzy i nie pali się do pracy i jeszcze ma takie podejście że to jest "wciskanie", to ciężko.Piszesz nie ma gwarancji zysku? A gdzie jest gwarancja zysku lepsza? Może w banku na jakichś groszowych odsetkach? Może wyedukuj się najpierw w zakresie jaki zysk przynoszą inwestycje długoterminowe na rynku kapitałowym, 10 lat i więcej, a ile możesz "zyskać" w tym czasie w banku i dopiero pisz, a nie powtarzaj slogany rodem z rządowej propagandy - jak to państwo gwarantuje, jak to ZUS Ci zapewni... Mniej telewizji, więcej samodzielnego myślenia, powodzenia
PS. Jesteś pewien, że znasz się na zegarku i kalendarzu? Bo ja tu nie widzę, żeby jedna osoba pisała w tym samym czasie.
BRU / 109.231.6.* / 2014-10-02 11:50
JAK PISZESZ ŻE 10 LAT ALBO WIĘCEJ CZEKA NA ZYSK KLIENT TO POWIEDŹ MI SKĄD TWOJA PROWIZJA? WYGLĄDA JAK BAŃKA SPEKULACYJNA A LUDZIE TZW KLIENCI JAK COŚ DOSTANĄ JAK DOSTANĄ TO NIE WIELE BO TY SPIJASZ CAŁĄ ŚMIETANKĘ. O ETYCE KTOŚ TU PISAŁ? TO ŻART? PRZYNAJMNIEJ NAPISZCIE SZCZERZE, ŻE TRZEBA RYPAĆ KLIENTÓW ŻEBY SIĘ ZWYCZAJNIE NACHAPAĆ. MOŻE SIĘ MYLĘ ALE TAKI MÓJ WNIOSEK Z WIĘKSZOŚCI TYCH PRZYCHYLNYCH OPINII KTÓRE PONIEKĄD WYJAŚNIŁY PO TROCHU FUNKCJONOWANIE PRACOWNIKA. SAM NIE ZAROBISZ, SAM NIE ODŁOŻYSZ, SAM NIE ZAINWESTUJESZ TO NIE ZAROBISZ. POZDRAWIAM
mestr0 / 89.207.132.* / 2014-10-16 15:16
Mimo iż ten wniosek napisany wielgachnymi literami to za nic nie mogę znaleźć w nim jakiegokolwiek sensu, ale mniejsza o to, bo pewnie i tak jest mylny.
Kwestię prowizji mogę spróbować wyjaśnić, ale obawiam się, że również zostanie to źle zrozumiane. Nadmienię tylko, że jako doradca nie mam tylko jendego klienta, a mój kontakt z klientami nie ogranicza się do pierwszego spotkania przy podpisaniu umowy i następnego za 10 lat. A to, że niby ja dostanę po latach zaoszczędzone przez klientów środki to jakieś bzdury.
katarzyna777 / 82.160.41.* / 2013-05-13 17:36
Rewelacyjna firma.Przeszłam kilka firm gdzie poznałam co to mobing ,wyścig szczurów.Tutaj doświadczam partnerstwa i maksymalną ze strony firmy pomoc w mój rozwój.
Szczerze polecam
redsonia / 77.114.33.* / 2011-07-01 12:29
Witam pracuję w tej firmie od 3lat i jestem bardzo zadowolona naprawde bardzo ją polecam tym bardziej że nie wciska ludzią kitu zarobki zależą tylko i wyłącznie od ciebie i jak pracujesz
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy