Forum Forum pracyDokumenty

Kariera w DSA Financial Group SA

Kariera w DSA Financial Group SA

zakkwylde / 2010-04-29 13:01
Witajcie! Dostałem propozycję pracy w firmie DSA Financial Group SA - ich strona to www.dsa.pl. Wygląda, że to poważna firma, póki co wiem że miałbym proponować klientom plany inwestycyjne i fundusz emerytalny AXA oraz ewentualnie pomagać w uzyskaniu odszkodowań, czym zajmuje się ich spółka VOTUM. Jestem młodym, ambitnym facetem i nie chciałbym tracić czasu, więc
moje pytanie brzmi czy realnie można tam zrobić karierę, tzn ile najlepsi agenci zarabiają miesięcznie (maruderzy mnie nie interesują), jakie są możliwości awansu. I tak przy okazji jeszcze jaka jest atmosfera w firmie, bo chciałbym pracować z otwartymi, inteligentnymi ludźmi. Proszę o opinię forumowiczów mających jakieś doświadczenia i pojęcie jak praca w tej firmie wygląda. Nie interesują mnie pyskówki między agentami różnych funduszy, jakieś przeszłe historie, tylko rzeczowe opinie...
Wyświetlaj:
bb_dsa / 62.87.184.* / 2011-06-20 08:06
Witam, pracuję w DSA 4 lata, nie zamienię tej firmy za nic w świecie! Nie potrzebujemy maruderów więc nie strzępcie sobie języków.
prawy / 80.101.48.* / 2011-05-25 22:26
Zanim podpiszecie umowę dobrze ją przeczytajcie a najlepiej idźcie do prawnika z tą umową on Wam powie o konsekwencjach w razie zerwania umowy, pytajcie o zakaz konkurencji co to jest.Odradzam tę pracę zwykłe oszustwo. nareszcie koniec niedługo akwizycji.
eme / 77.253.37.* / 2011-05-25 09:30
zakkwylde pomysl troche. Koniec akwizycji OFE, koniec rżnięcia klienta i nagminnych oszustw na potrzeby akwizycji. Odszkodowania? Pomoc?? Chcesz sie bawic w łapiducha??To tez akwizycja.Bedziesz latal po szpitalach i kostnicach zeby cokolwiek zarobic jezeli sprawe wygraja, a ta trwa czasem kilka lat.Zapomnij.
MARTA MORDALLLLLL / 83.2.47.* / 2011-03-23 20:29
WITAJ!
NIE ZAGLĄDAM NIGDY NA FORA BO TO SAME BREDNIE KTÓRE TU LUDZIE PISZĄ-BYNAJMNIEJ JA TAK UWAŻAM.
ALE CO DO DSA.PRACUJE W TEJ FIRMIE PONAD ROK I POWIEM KRÓTKO JEŚLI KTOŚ CHCE PRACOWAĆ TO ZADNA PRACA NIE BĘDZIE ZŁA-JEŚLI NIE CHCE PRACOWAC W KAŻDEJ PRACY ZNAJDZIE DZIURE.
TAKA JEST PRAWDA I TO PRZYZNASZ ZA RACJE.
CO DO SAMEJ FIRMY JEDEN BÓL WYPŁATA RAZ NA 3 MIESIĄCE
ALE ZA TO JAKA:_)
KRÓTKO MÓWIĄC W CIĄGU TRZECH MIESIĘCY PRACUJESZ OK 90 GODZIN MAX!
NIKT NIE NARZUCA TRYBU ANI NIE GONI KIEDY CHCESZ TO PRACUJESZ I MASZ CZYSTE RĘCE.
PODSUMOWUJĄC
PRACA OPŁACALNA I RZECZOWA GORĄCO POLECAM.MAM PROŚBĘ DO CIEBIE ABYŚ ODPISAŁ CZY PRACUJESZ:)
POZDRAWIAM
wodnica79 / 79.162.254.* / 2011-02-07 17:55
Dwa razy miałam kontakt z firmą i na tej podstawie przynajmniej jako niedoszłego pracodawce uważam firmę za niekompetentną
1. miała być praca biurowa, a było namawianie na zmianę II filara; jako osoba bezrobotna nie miałam czego zainwestować np. w przemieszczanie się między klientami
2. umówiłam się dziś w dużym mieście; spotkanie przekładaliśmy z poprzedniego poniedziałku; przedstawiciel zapomniał o spotkaniu - niepotrzebnie jechałam 40 km
nie przekonany / 178.56.144.* / 2011-01-24 22:56
biorę udział w szkoleniu w dsa.Na razie dużo wiem o dsa.To zwykła akwizycja na rzecz AXA.Obiecują duże pieniądze ale jeśli będą wyniki.Poniżej pewnej sumy podpisanych umów w3 miesiące(czytaj klientów przyciągniętych do AXA)dostaniesz nawet 50%obiecanej prowizj i.trzeba być nie złą papugą żeby przekonać ludzi do zmiany funduszu.Może Votum będzie bardziej atrakcyjne ale nie jest tajemnicą,że porządna firma nie szuka chętnych do pracy ogłaszając się w gazetach.To chętni szukają takich firm poprzez znajomości.Na razie z rezerwą podchodzędo pracy w tej firmie.Ale spróbuję,najwyżej stracę 160złych(koszty licencji)
bk1 / 46.112.39.* / 2011-02-03 16:33
jeśli chodzi o koszty licencji to nie 160 a 106 zł tyle kosztuje wpis KNF natomiast zapytanie o karalności kosztuje 50 zł i jest on wymagany już w każdej branży finansowej jak i handlowej
basia mas / 77.253.177.* / 2011-01-13 15:55
Kilka lat pracowałam jako przedstawiciel handlowy. Wyjeżdżałam z domu o 7 rano wracałam często po 20 a zdarzało się że po 21. codziennie rano odprawa i ochrzan od szefa za poprzedni dzień - nie tylko ja - każdy. Zarobek niecałe 1800 na rękę. Nigdy więcej!!! od października 2009 pracuję w DSA na działalność gospodarczą - umawiam się sama telefonicznie, w tygodniu mam 4-5 spotkań po ok 1,5 godziny czasem dłużej - czyli sami widzicie nie przepracowywuję się. Owszem zdarzy się tydzień że nie umówię żadnego spotkania głównie z przyczyn osobistych czasami z lenistwa. Nikt mnie nie ściga że nie przyniosłam umowy - sama wiem że jak nie zrobię 21 umów na 3 miesiące to trochę mam po kasie. Atmosfera jest bardzo fajna - mam problem zawsze mogę zadzwonić do kierowniczki czy dyrektora.Zarobki też są przyzwoite co 3 miesiące ok 8 tysięcy a co miesiąc prowizja z planów. Jeśli ktoś przyszedł na szkolenie i się dowiedział że na piękne oczy kasy nie dostanie tylko za konkretną pracę to psioczy - gratuluję wam idźcie do marketu za 1000 zł po 12 godzin świątek piątek i niedziela na pewno was to uszczęśliwi!!! Praca jest dla ludzi którzy chcą zarobić konkretne pieniądze i nie oglądają się na innych, dla tych którzy potrafią dobrze się zorganizować i tych którzy nie zrażają sie niepowodzeniami. Więc myślę że to praca jest idealna dla ciebie - spróbować zawsze możesz- czasu na pewno nie stracisz a jak się postarasz to w 2-3 transfery zrobisz kierownika i masz dodatkowe pieniądze. Pozdrawiam
stokrotka99 / 178.56.159.* / 2011-05-29 18:51
zgadzam się Basiu z Tobą,praca bardzo fajna,firma rzetelna,wypłata co do dnia,ja jestem tu prawie dwa lata i nie żałuje,jak ktoś chce to może zarobić,a najważniejsze,że nikt nad głową nie stoi i firma na prawdę dba o pracownika,każdy wyjazd jest na bardzo wysokim poziomie,wszyscy się cieszą,że koniec akwizycji w ofe,a ja się cieszę,że jest coraz większe zainteresowanie planami inwestycyjnymi i będziemy mieli coraz więcej roboty.pozdrawiam
xam / 78.88.101.* / 2010-11-13 22:26
Witam. Pracuję w firmie 1,5 roku i mogę smiało powiedzieć, że można zarobić i to naprawdę bardzo przyzwoite pieniądze. Wszystko zależy tylko i wyłacznie od chęci do pracy. Jeśli są to nie ma żadnych ograniczeń. Jeśli coś się komuś nie podoba to niech pisze obiektywnie co jest nie tak, a nie jedynie jakieś głupoty że firma jest taka i owaka. Skoro działa już z coraz większym sukcesem w Polsce od 10 lat a Votum S.A. wchodzi na giełdę to raczej jest rzetelna i wiarygodna bo inaczej nie dorobiłaby się takich sukcesów. A umowa o pracę z byle jaką podstawą na rękę w tych czasach dla młodych ludzi nie jest żadnym rarytasem. Lepiej mieć umowę zlecenie i wynagrodzenie prowizyjne bo i tak wszystkie świadczenia są od tego odprowadzane. Życzę powodzenia jeśli się Pan zdecyduje.
KTO TO TAKI 2 / 217.97.173.* / 2010-10-11 20:23
wiec tak praca jest całkiem całkiem.Obowiązkiem aby za robić są tylko CHĘCI!
Jeśli jesteś ambitny i masz werwe to polecam ja pracuje 9 miesięcy a jak skończy sie OFE to jest jeszcze votum i inne zajęcia.
GORĄCO POLECAM UCZCIWA FIRMA PILNUJĄCA KLIENTÓW I PRACOWNIKÓW
RZADKI OKAZ NA RYNKU
A I MA ZŁOTY LAUR KLIENTA 2010!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
POLECAM
eme / 87.205.180.* / 2010-11-10 22:05
kto to taki

GORĄCO POLECAM UCZCIWA FIRMA PILNUJĄCA KLIENTÓW I PRACOWNIKÓW
RZADKI OKAZ NA RYNKU
A I MA ZŁOTY LAUR KLIENTA 2010!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Takie laury zdobywaja setki firm w Polsce, zadne wyróżnienie. Wystarczy poczytac wpisy na forach o tej firmie.
M23 / 193.239.127.* / 2010-10-21 00:09
Ciekawe wypowiedzi na temat DSA. Byłam ostatnio na rozmowie kwalifikacyjnej i była ona obiecujaca... umowa zlecenie:( ale (po 3 miesiącach mozliwa umowa o pracę), do tego 2200 brutto + prowizja za podpisana umowe, tylko nie wiem czy jest to o konca realne? a co z dojazdami do klientów kto za to płaci?
Prosze o odpowiedz
Heh :) / 79.191.84.* / 2010-11-23 18:51
hej :) .... tyle ile umow [podpiszesz tyle zarobisz oczywiscie nie pelna kwote tylko czastke ;) a dojazdy ? no oczywiscie samemu trzeba sobie placic tak samo co poniedzialek trzeba sie meldowac w firmie ....... a co realiow ? wyjasniaja je dopiero na 5/6 szkoleniu :) a na poczatku wciskaja kity i bajki :)
zdecydowany / 87.178.189.* / 2011-02-19 19:15
To prawda co pisze poprzednik.po szóstym szkoleniu zre..zygnowałem.początki były zaj-ście obiecujące.potem akwizycja.straciłem 160czy jak pisze bk1 .dla mnie 106złotych.dla mnie to nie jest atrakcyjne ale różne są zboczenia ludzkie.niektórym taka praca odpowiada.każdy musi sam spróbować i zdecydować.nie oczekujcie od nikogo odpowiedzi.pchać się w to czy nie.powodzenia.
bk1 / 46.112.39.* / 2011-02-03 16:40
ty chyba sam bzdury opowiadasz jak masz lenia to nigdzie nie zarobisz a jak jesteś zatrudniony na etat w markecie to pracodawca cie dowozi do pracy albo za ciebie płaci ? kretyn
pkp / 83.19.30.* / 2010-11-30 10:34
Firma wypłaca należne pieniądze niezależnie od trybu rozwiązania umowy, jest to umowa cywilna więc tak po prostu jest.
Możesz zostać przedstawicielem handlowym i być może dostać własny samochód a później spędzić w nim pół życia. Twój wybór. Żadna z tego rodzaju firm nie oferuje samochodów i nie refunduje kosztów paliwa, o czym zresztą wszyscy doskonale wiedzą. A co za problem założyć działalność gospodarczą i wrzucać to w koszta.
eme / 83.22.23.* / 2010-10-21 07:43
Poszukaj na forach wypowiedzi tych ktorzy mieli od DSA takie obietnice.
Lukasz987 / 89.76.5.* / 2010-09-25 11:25
Odpuść sobie tą pracę. Rząd wziął się za to żeby ograniczyć akwizycje i wysokość premii wypłacanej akwizytorem. Popracujesz do końca roku, a potem będziesz musiał szukać sobie nowej pracy.
68jacek / 195.225.246.* / 2010-10-08 12:06
Stary jak nie wiesz czym sie zajmuje DSA nie zabieraj głosu i nie pisz głupot!!!
heh :) / 79.191.84.* / 2010-11-23 18:56
firma dsa zajmuje sie ubezpieczeniami ...itd... fałszywi ludzie tam pracuja obiecuja gruszki na wierzbie a fakty wyjasniaja sie na kolejnych szkoleniach a Ty jestes juz udupiony bo podpisana jest umowa ......sa mili z fałszywymi usmiechami na gebach !! wyuczone usmiechy :) i obiecanki to jest to co potrafua najlepiej !!
.,.. / 178.37.16.* / 2010-11-26 21:18
Co, nie poszło koledze i teraz się żali? Nie dali pieniędzy za darmo i jest problem? Cóż, powodzenia w budowlance albo może za granicą. Tam może przestaniesz narzekać i się weźmiesz do roboty...
Bożena Be / 85.219.176.* / 2010-12-15 21:39
Brawo Świetny komentarz. Oczywiście, że leniwym pracownikom nie można obiecać że zaczn ą pracowac .Tutaj pracuje się na swoje konto i można zarobic nie małe pieniądze ale trzeba tylko chcieć.... Nikomu kto rozpoczyna swoją działalność gospodarczą nie można już na wstępie obiecać sukcesu jeżeli ten ktoś zamiast pracować na swój sukces będzie narzekał nie robiąc nic. I tak samo jest w DSA.
MARTECZKA2222 / 217.97.173.* / 2010-09-25 10:14
JESTEM PRACOWNIKIEM OD STYCZNIA. JAK NA RAZIE NIE MOGŁAM POWIEDZIEC ANI JEDNEGO ZŁOEGO SŁOWA.
PRACUJESZ KIEDY CHCESZ I JAK CI WYGODNIE, UMAWIASZ SPOTKANIA SAM ALBO PRZEZ TELEFONISTKI. A ZAROBEK???
FAKT BÓL TAKI ŻE RAZ NA 3 MIESIACE ALE JAK ZA 3 MIESIACE W TYM PREPRACOWANE TYLKO PODKRESLAM 72GODZINY 9800 TO MAŁO CZY DUZO?? ODPOWIEDZ NALEŻY TYLKO DO CIEBIE
poldy / 78.8.186.* / 2014-04-13 15:32
9800 brutto czy netto ?
Benoski / 195.117.221.* / 2011-02-25 14:25
Nie krzycz! To, że jesteś pracownikiem DSA nie uprawnia cie do tego.
PS. Złoty Laur można sobie kupić. Też mi "wyróżnienie".
Aha i jeszcze jedno - pracując w DSA zarabiasz na niewiedzy i naiwności ludzkiej.
łucja022 / 83.29.30.* / 2011-02-25 08:22
Ja także zastanawiam się nad pracą w DSA. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć (oczywiście mam tu na myśli pracowników, którzy już tam pracują) czy warto z nimi rozpoczynać współprace??
eme / 213.241.96.* / 2011-03-04 07:20
Łucja 022 jezeli dla ciebie pieniadz stanowi wieksza wartość niż opinia o sobie to zostan akwizytorka DSA.
Ola 7 / 82.160.41.* / 2013-02-06 21:53
zaczynałam jako akwizytor w sprzedaży bezpośredniej i wiecie co ,kiedyś się tego wstydziłam bo zawsze w naszym kraju był to zawód podżędny.A dzisiaj jestem z siebie dumna bo nie pracowałam dla Niemca czy Anglika,nie roztałam się ze swoją rodziną i dla nich głównie zaczęłam wykonywać ten trudny zawód.Dzięki doświadczeniu jakie zdobyłam dzisiaj po 20 latach ludzie ,którzy kiedyś wyśmiewali się z tego co robiłam proszą o pożyczkę,pomoc w znależieniu pracy a przede wszystkim zazdroszczą mi pozycji.Bo w życiu trzeba być uczciwym bez znaczenia co się robi a wypowiedzi ludzi ,którzy piszą negatywnie wzbudzają we mnie litość.Wiem kim będziecie za 20 lat-NIKIM- DLA SIEBIE I SWOJEJ RODZINY.SZukajcie ciepłej posadki i wymyślajcie od kogo tu pożyczyć kasę,powodzenia
trembik / 2010-07-25 19:18
Przyjacielu... Taka jest prawda, że jak ktoś chce to i karierę zrobi w sklepie, skok ze sprzedawcy na kierownika, tylko trzeba się o to postarać...
Jeśli jest tak jak mówisz ..."jestem ambitnym facetem" ... To śmiało możesz się sprawdzić, kariera stoi przed tobą otworem
Co do atmosfery w firmie to musisz zwrócić uwagę, że w każdej firmie znajdują się zakały i jak będzie pracował w tej firmie to sam zobaczysz... Przyjdzie taki jeden z drugim naburmuszony z pretensjami do garbatych, że ich dzieci są proste... żałosne.
Miesiąc/dwa i już ich nie ma i później piszą na forum bzdury, że naciągacze, że nie zarobisz, że na paliwo wydasz majątek, a to, że na szkoleniach uczą tekstów typu im więcej rekomendacji tym premia w postaci paczki na dziecko to .... to się zastanów czy tak jest naprawdę czy to czasem konkurencja nie wymyśla takich bzdur... ja pracuję w tej firmie już jakiś czas byłem na wielu szkoleniach ale pierwsze słyszę o takich "AMBITNYCH" tekstach u klienta...
Co do kasy, jak się pracuje to się zarabia ja nigdy nie narzekałem, że nie mam na paliwo mimo iż moje auto nie pali 4 litrów...
15 000 tys. na kwartał to dużo czy mało ? Ja ostatnio tyle zarobiłem czym mam prawo narzekać ? (to już do twojej interpretacji)...
Co do atmosfery jeszcze to Ci co pracują się uczą tak ? Czyli są otwarci i inteligentni...
Komu się nie chce to o czym z nimi będziesz rozmawiał przecież to patałachy skoro się nie uczą to jak mogą być inteligentny i czego będziesz mógł się od nich nauczyć?
Co by nie było zawsze musisz włożyć żeby zebrać profity więc powodzenia i do zobaczenia na szkoleniach
68jacek / 195.225.246.* / 2010-07-31 13:59
Zgadzam się z Kolegą całkowicie, jeżeli ktoś chce to może osiągnąć wszystko. Pozdrawiam
x29sylwia29x / 79.162.153.* / 2010-07-24 21:22
cześć ja dopiero zaczynam to prawda nie jest łatwo ludzie nie chętnie zgadzają się na spotkanie ale trzeba próbować pieniądze z tego co słyszałam są dobre ale trzeba pisać duuużo umów pozdrawiam
68jacek / 195.225.246.* / 2010-07-20 20:04
Ja zacząłem moja przygodę w DSA FG od lutego 2010 roku i po pierwszym transferze zostałem Kierownikiem Regionalnym ( oczywiście biorąc tu pod uwagę fakt ze w branży finansowej mam 7 letnie doświadczenie) i moja wypłata za transfer majowy wyniosła 20 tys. brutto, ale naprawdę dałem z siebie wszystko i wiem że jeżeli się jest osobą kreatywną można osiągać tutaj niesamowite sukcesy. Może na początek dla nowych osób to nie będą takie pieniądze jakie ja dostałem, ponieważ w sprzedaży mam już wcześniejsze doświadczenia i to zaowocowało podwójnie, ale warto się związać z firmą DSA FG długofalowo, bo ma solidne fundamenty i jest to nasza Polska firma , która rozwija się cały czas. Ja bardzo polecam współpracę-WARTO:) Jacek ze Śląska
ooania19 / 31.63.62.* / 2011-05-26 09:30
Ja pracuję w DSA niecałe dwa lata i mam zamiar tam pozostać,mimo,iż nie jestem ani kierownikiem ani dyrektorem.może kiedyś.Nikt mnie nie goni,przed nikim nie muszę sie tłumaczyć,ale zawsze mogę liczyć na swojego szefa.A zaczęło się od tego,że miałam wypadek i szukałam przez znajomych kontaktu z firmą,bo właśnie słyszałam o Votum.Poprowadzili moją sprawę szybko i konkretnie i nic mnie to nie kosztowało ani przed ani po sprawie.Firma jest solidna,a etyka jest czymś najważniejszym,klient jest zawsze na pierwszym miejscu.A możliwości rozwoju są ogromne,trzeba tylko chcieć.Moi klienci dzwonią do mnie z życzeniami na imieniny,myślę,że nie byłoby tak,gdyby to co robię,było naciągane.pozdrawiam.Ania z Lubelskiego
eme / 87.205.209.* / 2011-05-26 13:49
ooania przstan sciemniać i przestan na money.pl budować PR tej firmy.Myślisz ze ktoś trzeźwo myślący tobie uwierzy że firma występowala w twoim imieniu jako wolontariusz??A jeżeli tak to ty popelnilas przestepstwo skarbowe gdyz nie odprowadzilas od takiej usługi podatku.Zresztą to nie pierwszy i ostatni negatywny wpis o tej firmie na forum.
00ania19 / 178.56.154.* / 2011-05-27 12:37
a od kiedy to za należne odszkodowanie płaci się podatek,a firma po zakończonej sprawie wzięła prowizję,nauczyciel w szkole też ma pobory za wykonaną pracę.proste i logiczne.A jeżeli nie podoba Ci się ta firma,to po prostu nie miej z nią kontaktu,na szczęście każdy ma prawo wyboru,prawda?
eme / 77.253.35.* / 2011-05-27 13:41
00ania sama napisalas :
Poprowadzili
moją sprawę szybko i konkretnie i nic mnie to nie kosztowało ani przed ani po
sprawie.
A wiec usluga zostala wykonana nieodplatnie a teraz piszesz ze wziela prowizje .Błądzisz dziewczyno z ta reklamą Votum, po prostu ci to nie wychodzi.Po drugie nic nie napisalem ze zaplacilas podatek od odszkodowania z polisy.Zdradz jezeli mozesz jaki to byl % z sumy odszkodowania.
00ania19 / 178.56.177.* / 2011-05-27 20:31
eme nie zrozumieliśmy się,chodziło mi o to,że z własnej kieszeni nie wykładałam pieniążków,tylko na koniec został odbity procent,w moim przypadku 18 i jakoś mi to nie przeszkadzało,za wszystkie usługi się płaci.Jak kupujesz buty,to też się wściekasz,że ten,co wyprodukował sznurówki zarobi? A od razu uprzedzam pytanie-nie,nie zajmuje się Votum,ja sprzedaję plany inwestycyjne,troszkę się obawiałam tej pracy ale zauważyłam,że ludzi to naprawdę interesuje i nikt mnie jeszcze z domu nie wyrzucił.pozdrawiam
Maryon / 87.96.82.* / 2010-04-29 13:44
ja jestem w DSA od 2004 roku, sama awansowałam na kierowniczkę, a obecnie zrobiłam sobie szczegółowy plan , żeby za dwa transfery zostać dyrektorką struktury... Widziałam też przez te lata niektórych ludzi jak przychodzili do firmy to pierwsze wrażenie : nie postawiłabym na nich złamanego grosza, a obecnie obserwuję jak się rozwinęli jako ludzie i jako zawodowcy; tak jak pisze marcinzaw
więc myślę że spróbowanie swoich sił w DSA to coś dla ciebie

Najnowsze wpisy