Forum Forum prawneCywilne

KARIEROWO.COM akceptacja=zawarcie umowy

KARIEROWO.COM akceptacja=zawarcie umowy

oleeeenka / 87.99.3.* / 2012-11-06 23:53
Witam,
mam pewien problem 22 padziernika zarejestrowalam sie na stronie karierowo.com szukajac pracy. Po wypelnieniu danych nalezalo zaakceptowac regulamin, co wiązalo sie z zawarciem z nimi umowy na rok za kwote 99 zl. A ze zalezalo mi na pracy zaakceptowalam regulamin, nie czytajac go. Od umowy mozna sie odwolac w ciagu 10 dni. Po 14 dniach dostalam meila ze nie wnioslam oplaty i mam 5 dni inaczej zostana naliczane odsetki.
Maja strone na facebook'u zalozona od poczatku pazdziernika, 35 osob lubiacych, w ktore nie mozna wejsc. Regulamin wszedl 18 pazdziernika.

Tutaj regulamin ich strony:http://www.karierowo.com/regulamin.php
Przoszę niech ktoś mi pomoże, czy to faktycznie jest prawda czy zwykli wyludzacze.
Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
O>D / 213.192.83.* / 2012-11-13 11:39
Mysle, że wszyscy powinnismy wysłac maile do przeza UOKiK ja już to zrobiłam trzeba sprawę nagłosnić by ten "biznesmen" nie nabił nikogo więcej w butelkę. W ogóle zastanawiam się czy oferty, które się niby znajdują na tej stronie są prawdziwe? Dostaliscie jakąs propozycję pracy w ramach "udostępnienie" waszego CV?
oleeeenka / 150.254.163.* / 2012-11-13 12:43
no wlasnie... bo jak jest ogloszenie to pisza zeby sie zglaszac przez ich strone, a jak juz sie zaloguje to nic nie ma wyboru...
Quenil / 81.190.133.* / 2012-11-12 21:36
Pisałam im o przedłużeniu okresu wypowiedzenia 'umowy' to przerzucili mi paragrafami, z resztą kilka postów niżej jest co dokładnie "napisali" - gdyż są to chyba zwykłe formułki, które nam wszystkim wciskają. Mam wrażenie, że nie odpisuje mi człowiek tylko maszyna nastawiona na pieniążki i nic więcej. Nie mam zamiaru płacić. Poprosiłam także o usunięcie wizytówki, czekam na odpowiedź. W otrzymanym przez nich 2. mailu zawarli informacje iż złożyłam podpis i mają to wszystko w swoich wiadomościach z folderu wysłane. Jest to kompletną głupotą, gdyż po przejrzeniu swojej skrzynki odbiorczej nie znalazłam żadnego maila z owego dnia :)PS. Wszystkich nas nie pozwą
Piotr1976 / 193.238.40.* / 2012-11-23 14:40
Mało brakło a dałbym się złapać, na szczęście przeczytałem regulamin. Od osób poszukujących pracy i rejestrujących się nie wolno pobierać opłat! Na portalach rekrutacyjnych/pośredniczących w szukaniu pracy płacą pracodawcy zamieszczający ogłoszenie o pracę, ale nie szukający pracy.
Ogłoszenie znalazłem na portalu Gratka.pl i na forum gratki napisałem ostrzeżenie. Wszedłem też na fanpejdża Karierowo.com na FB i wpisałem ostrzegający komentarz, ale pewnie go usuną.
Pozdrawiam wszystkich walczących z tego typu naciągaczami!
xxx3456 / 192.162.60.* / 2012-11-27 23:32
hej mi przyszło dzisiaj do zaplaty mam się czymś martwić mogą mnie straszyć sądem ?? czy olać ?
xxx3456 / 192.162.60.* / 2012-11-27 23:32
hej mi przyszło dzisiaj do zaplaty mam się czymś martwić mogą mnie straszyć sądem ?? czy olać ?
paulina_a / 91.235.160.* / 2012-11-12 20:47
czy ktoś powie mi co zrobił? bo jestem w tej samej sytuacji, mam 5 dni na zapłacenie tych cholernych 99zł, ale oczywiście wiem, że to naciągacze, boję się jednak kosekwencji, jakie mogą być, jeśli nie zapłacę. co mam zrobić??
Madlen_22 / 2012-11-12 21:28
Po pierwsze, Tomasz ma rację, i to samo powiedział mi prawnik, żeby mogli od nas ściągać pieniądze musi być wystawiona faktura vat. Nie mamy żadnej takiej faktury- nie ma sprawy, z czego oni niby chcą pobrać te pieniądze?! za jaką usługę?!
TYLKO JEST JEDNA KWESTIA- NIE ODPISUJCIE TYM LUDZIOM CZASEM ŻE NIE WYSTAWILI TAKIEJ FAKTURY, BO W TEJ SWOJEJ NIEWIEDZY CI LUDZIE JESZCZE NA TYM SKORZYSTAJĄ.

Druga rzecz, zastanawiam się nad tym, czy w ogóle pisać takie pismo odnośnie odwołania od umowy na 3 miesiące...bo jakby na to nie patrzeć, żeby odwołać się od umowy, trzeba taką umowę podpisać, a jaką my umowę podpisywaliśmy?! żadnej umowy!!! dlatego myślę, że pisząc takie odwołanie, to mija się to troszeczkę z prawdą. Ja już do nich nie piszę, zostawiam tą sprawę tak jak jest. Sprawy w sądzie raczej mi nie założą o 99 zł , bo koszty sądowe są znacznie większe. A gdyby nawet już ktoś się bardzo obawiał, to niech sprawdzi sobie jakie mogą być za to odsetki. Są do tego specjalne przeliczniki na necie można znaleźć. Są to sprawy GROSZOWE!
także nie ma się co obawiać;)

i ten elektroniczny podpis to też z ich strony pic na wodę, owszem jest coś takiego, ale wszyscy z nas musieliby złożyć ten podpis osobiście w odpowiednim urzędzie!

TAKŻE BEZ SPINY!!!! :)))))))))
xxx3456 / 192.162.60.* / 2012-11-27 23:44
hej ja w sprawie własnie dostałam maila ze muszę zapłacić 99ł , i się boje bo nie mam pieniędzy zeby im apłacić mój dochód to 150 zł mogą mnie pować do sądu ?
sadrus / 87.205.19.* / 2012-11-13 08:31
A ja dostałam takie coś

Witam Serdecznie,

W przypadku umów zawieranych na odległość, bez obecności stron nie jest wymagany
podpis dla ważności umowy. Umowa została zawarta poprzez wypełnienie formularza z danymi
osobowymi oraz oświadczenie woli - akceptacja regulaminu oraz warunków umowy.

Pozdrawiam,
Aleksander Zych
Work of World
Karierowo.com

W UOKIK też mi tak powiedzieli, podpisane musi być potwierdzenie zawarcia umowy, odręcznie lub elektronicznie.
tm / 87.205.244.* / 2012-11-19 21:44
Panie Aleksandrze, takie zagrywki ze strony Work of World są ewidentnym naciąganiem młodych ludzi i jako takie są ścigane przez prawo.
oleeeenka / 83.20.28.* / 2012-11-12 22:24
w regulaminie jest napisane ze naliczaja odsetki ustawowe, czyli takie standardowe, nawet jakby nie bylo napisane w regulaminie jakie to to zawsze sa ustawowe i wynosza 13% od calej kwoty na rok
O>D / 213.192.83.* / 2012-11-13 11:42
no to w najgorszym wypadku zamiast 99zł będzie 111,87zł więc szału nie ma
Quenil / 81.190.133.* / 2012-11-12 20:00
Również znalazłam się w gronie "szczęśliwych" posiadaczy wizytówki.. Napisałam rezygnację z umowy jak było tu w poradach. Dostałam taki mail zwrotny: Artykuły 3 i 4 Ustawy z dnia 02.03.2000 r. nie mają zastosowania w przypadku umów zawieranych na odległość. Dotyczą one rozdziału 1 Ustawy, gdzie mowa jest o umowach zawieranych po za lokalem przedsiębiorstwa.

Dnia 25.10.2012 r. na podany przez Panią/Pana adres e-mail wysłaliśmy potwierdzenie zawarcia umowy, zgodne z brzmieniem ustawy z dnia 02 marca 2000 r o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny {Dz. U. Nr 22, poz. 271} Ponadto przesłane potwierdzenie zostało opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym z ważnym certyfikatem.

Przypominam, że w razie konieczności rozstrzygnięcia sprawy w sądzie, korespondencja e-mailowa będzie dowodem w sprawie. Wiadomość wysłana do Pani 25.10.2012 r. znajduje się w folderze "wysłane" w naszej skrzynce elektronicznej. Dowód ten jest przechowywany w naszym systemie informatycznym do czasu wygaśnięcia umowy.

W 2003 roku na mocy nowelizacji Kodeksu Cywilnego wprowadzono do art. 78 KC paragraf 2, w którym wprost ustawodawca zrównał skutki prawne podpisu elektronicznego potwierdzonego ważnym certyfikatem ze zwykłą formą pisemną. Owa ekwiwalentność objawia się tym, iż jeżeli dana czynność prawna umowa, wymaga dla swojej skuteczności formy pisemnej, może ona być również zawierana za pośrednictwem Internetu przy użyciu bezpiecznego podpisu z certyfikatem.

Mając na uwadze powyższe, bezzasadne jest twierdzenie, że termin odstąpienia od umowy wynosi trzy miesiące. Z racji tego, iż podczas zawierania umowy oraz na etapie po-transakcyjnym, zostały spełnione wszystkie warunki nałożone przez Ustawodawcę na Usługodawcę, termin odstąpienia od umowy wynosi 10 dni.
I teraz pytam: co dalej? przejąć się tym, czy olać?
9876 / 89.79.24.* / 2012-11-12 21:23
tez napisałam rezygnację i wysłałam pocztą oraz na maila. Mi na razie nie odp
dam znać jak odpisze.

Jak coś to ide po poradę do prawnika i dam znać na forum
ola1233333 / 46.112.76.* / 2012-11-12 20:41
dostałam wlasnie tą samą wiadomosc.
jasne,ze olac, przestancie tak sie przejmowac, bedziesz placic oszustom?
Agnieszka858 / 89.67.168.* / 2012-11-12 13:44
Tomasz619 -> dzięki bardzo za info
Agnieszka858 / 89.67.168.* / 2012-11-12 13:44
ja również jak się czegos dowiem albo mi odp to dam znać
karolkaa / 2012-11-12 13:32
to w takim razie ja olewam sprawe całkowicie. Nie będe nic im wysyłac skoro zawsze wysyłaja każdemu to samo. Już przeczytałam co mi wyślą na tym forum także najwyżej spotkamy sie wszyscy na rozprawie ;))
Tomasz619 / 109.243.82.* / 2012-11-12 12:50
zobaczcie co ktos napisał na jakims forum

- Oczywiście że znależli się tacy co zapłacili i jest ich wielu ale jeszcze więcej nie zapłaciło i mają rację . Nie chcę tu używać mocnych słów - ale TO JEST PRZERAŻAJĄCE !!! Przerażające jest to że ludzie " dorośli " płacą albo chcą płacić oszustom tylko dlatego że ktoś użyje słów : sąd , komornik , rejestr dłużników. Kolejny wykład - ale trudno , jednych może zmierzić ale może choć jedna osoba zastanowi się nad tym a to już będzie sukces. Dlaczego ludzie widząc te słowa - sąd ,komornik itp . kompletnie głupieją ?? Ja wiem ze wszyscy nie chcą mieć kłopotów więc wolą zapłacić tym bardziej że dostają maile mające wywołać w nich poczucie winy - i wywołują . Wybaczcie - ale prawie sikałem po nogach jak czytałem wpisy : " moja wina bo NIE PRZECZYTAŁEM REGULAMINU " !!! I takie herezje wygłaszali pracownicy UOKiK !!! Herezje - bo ja sie pytam - ilu z Was ZROZUMIAŁO by ten regulamin ?? Ilu - jedna na tysiąc - na pewno nie więcej . Bo oszust tak napisał regulamin by NIKT GO NIE PRZECZYTAŁ A TYM BARDZIEJ NIE ZROZUMIAŁ . Dlaczego to wywołuje wśród ludzi poczucie winy - nie wiem . Ludzie winią siebie za to ze na swojej drodze w internecie spotkali oszusta i TO WŁAŚNIE JEST PRZERAŻAJĄCE . A gdzie nasze prawa ?? My mamy prawa - usługodawca obowiązek !!!! Obowiązek - jak zawiera umowy - dochowania staranności by zawrzeć umowę z osobą pełnoletnią , obowiązek poinformowania nas o naszych prawach !!!!! Jak jest - wszyscy widzą . Napisano już prawie tomy na temat pobieraczka - więc i ja już nie przynudzam ale mam pytanie do tych co tak boją sie tych sądów. JAK TO SOBIE WYOBRAŻACIE ??? Jak wyobrażacie sobie oskarżenie kogokolwiek skoro Sąd Konsumencki wydał wyrok - WPROWADZAJĄ W BŁĄD czyli OSZUKUJĄ ??? Jak sobie wyobrażacie skoro tak naprawdę nie wiadomo kto zawarł te niby umowy - adres mail to żadne dane a tym bardziej adres IP ?? Wreszcie - jak wyobrażacie sobie oskarżenie dziesiątek tysięcy ludzi - KAŻDEGO Z OSOBNA - i UDOWODNIENIE IM czegokolwiek ?? I jak wyobrażacie sobie oskarżenie kogokolwiek gdy nikt nic nie otrzymuje - a sorry , otrzymuje kłamliwe maile , otrzymuje maile straszące sądem a nawet więzieniem - czy wiecie ze to jest BEZPRAWNE ??? Nie mają prawa straszyć Was sądami a tym bardziej więzieniem - podziekujcie urzędasom za to ze jeszcze tego nie ukrócili. Cała działalność pobieraczka to POZORY DZIAŁANIA ZGODNEGO Z PRAWEM !!! P O Z O R Y - te maile to zwykły spam , te listy " wezwania " to zwykłe śmiecie nie mające z wezwaniami do zapłaty nic wspólnego - no chyba że nazwę . Ktoś powie - skąd mamy to wiedzieć ?? No moi drodzy - w dobie internetu takie stwierdzenie ?? A fora internetowe ?? A dokumenty zamieszczone w necie : ustawy dla nas a nie dla urzędników czy prawników . Ktoś powie - ustawy to nie dla mnie bo ja nie jestem prawnikiem . Ta - bardzo mądre , bardzo . To skąd masz wiedzieć że masz 3 miechy odstąpienie od umowy jak nie z ustaw ?? Przecież powołujesz sie na ten zapis - to co , czy jest niezrozumiały ?? Sorry ale napiszę to - albo ludzie boją sie myśleć albo są tak leniwi że nie chce się im poczytać . Na koniec mała refleksja - jeżeli dostajesz maila ze masz 3 dni do zapłaty a jak nie zapłacisz to ów komornik i sąd i koniec świata , nie płacisz i nic się nie dzieje a PO ROKU dostajesz list i znowu parę dni na zapłatę bo jak nie to sąd , komornik i koniec świata - to dlaczego nie przyszło Ci do głowy że TO JEST TYLKO STRASZENIE bo już dawno gdyby mogli - już dawno by Cię o coś oskarżyli ??? Każdy dostaje wezwania mailowo , OD TRZECH LAT - I NIKOGO O NIC NIE OSKARŻYLI mimo tych terminów kilku dni . I nie dlatego ze na coś czekają - jakieś odsetki to ok 20 zł rocznie - ale dlatego ze nie mają żadnych podstaw by kogokolwiek oskarżyć - dlatego jak żebracy piszą - zapłać DOBROWOLNIE . Równie dobrze mogli by napisać - daj się dobrowolnie okraść - dlaczego ludzie dają się dobrowolnie okradać - to jest PRZERAŻAJĄCE .

i jeszcze znalazłem gdzies ze podstawą do zapłaty jest faktura vat

a my zadnej faktury nie dostalismy
O>D / 213.192.83.* / 2012-11-12 12:21
Mam ten sam problem :/
aaa911 / 109.243.0.* / 2012-11-19 23:01
Hej, zmienilo sie cos u Was?????
wkopoalam sie dizsiaj w to samo....
Nie wiem co roic
Tomasz619 / 109.243.82.* / 2012-11-12 10:11
poza tym widzę że nikt nie dostał pisemnego - nawet meilem - potwierdzenia zawarcia umowy ani mozliwości odstapienia od umowy. dopiero po rejstracji przychodzi meil z linkiem i po 2 tygodniach przychodzi meile z wezwaniem do płatności a o umowie nic.
inka143 / 89.67.168.* / 2012-11-12 10:07
Mam ten sam problem, to na pewno naciągacze.
nigdzie jawnie nie piszą ze klikając na link aktywacyjny trzeba będzie cokolwiek płacić.
Możliwe, że uda mi się dowiedzieć od prawnika co z tym zrobić. Ja też nie chcę tego płacić bo czuję się wprowadzona w błąd
Karmina 250 / 46.186.8.* / 2012-11-11 11:10
Tak na dobrą sprawę to każdy może wejść na tą stronę, wpisać dane kogokolwiek, założyć fikcyjne konto e-mail tylko na potrzeby potwierdzenia i już umowa zawarta? Jeżeli nie lubię swojej znajomej, znam jej adres (bo datę urodzenia może mieć każdy - jest na fb i nk)i mam jej zdjęcie (też z nk lub fb) to mogę w jej imieniu podpisać jakąś umowę? Przecież to nierealne. A gdyby to nam ktoś zrobił taki numer? To dowiedzielibyśmy się o nim dopiero od windykatora lub z wezwania do sądu? Nonsens. Mój mąż zna moje dane, korzysta z mojego kompa i zna moje hasło do poczty. Jak się z nim rozwiodę za tydzień to też może w moim imieniu zawierac umowy cywilnoprawne za które ja mam odpowiadać i płacić, tylko dlatego że powiedziałam mu moje hasło? To pół Polski można w ten sposób wkręcić. Jakim cudem wtedy chcą to wyegzekować? (przykład z mężem to tak tylko dla pokazania jakie sytuacje mogą wystąpić, w końcu różnie bywa, i że to nie takie proste).
Dorota4569690 / 79.191.236.* / 2012-11-10 17:47
Czy możesz podać maila tych oszustów? Chce natychmiast wyslac odstapienie od umowy,a nigdzie go nie podają.
ol / 83.20.28.* / 2012-11-10 19:30
biuro@karierowo.com
Tomasz619 / 109.243.82.* / 2012-11-12 09:35
martyna ja też nie mam podpisu cyfrowego i nie dostałem potwierdzenia zawarcia umowy - idę dziś do federacji konsumenta i na policje.

straszy mnie sądem i napisał tak:
Witam Serdecznie,

Po rejestracji system automatycznie wysyła link aktywacyjny na adres e-mail Użytkownika. Dopiero po kliknięciu w ten link dochodzi do zawarcia umowy.

Dnia 25.10.2012 r. na podany przez Panią/Pana adres e-mail wysłaliśmy potwierdzenie zawarcia umowy, zgodne z brzmieniem ustawy z dnia 02 marca 2000 r o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny {Dz. U. Nr 22, poz. 271} Ponadto przesłane potwierdzenie zostało opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym z ważnym certyfikatem.

Przypominam, że w razie konieczności rozstrzygnięcia sprawy w sądzie, korespondencja e-mailowa będzie dowodem w sprawie. Wiadomość wysłana do Pani 25.10.2012 r. znajduje się w folderze "wysłane" w naszej skrzynce elektronicznej. Dowód ten jest przechowywany w naszym systemie informatycznym do czasu wygaśnięcia umowy.

W 2003 roku na mocy nowelizacji Kodeksu Cywilnego wprowadzono do art. 78 KC paragraf 2, w którym wprost ustawodawca zrównał skutki prawne podpisu elektronicznego potwierdzonego ważnym certyfikatem ze zwykłą formą pisemną. Owa ekwiwalentność objawia się tym, iż jeżeli dana czynność prawna – umowa, wymaga dla swojej skuteczności formy pisemnej, może ona być również zawierana za pośrednictwem Internetu przy użyciu bezpiecznego podpisu z certyfikatem. Proszę nie mylić pojęcia "na piśmie" z kartką papieru.

Mając na uwadze powyższe, bezzasadne jest twierdzenie, że termin odstąpienia od umowy wynosi trzy miesiące. Z racji tego, iż podczas zawierania umowy oraz na etapie po-transakcyjnym, zostały spełnione wszystkie warunki nałożone przez Ustawodawcę na Usługodawcę, termin odstąpienia od umowy wynosi 10 dni.
Martyna012 / 156.17.155.* / 2012-11-12 11:42
Widzę że nawet treści maila nie zmienili. Mają taki sam szablon do wszystkich
Tomasz619 / 109.243.82.* / 2012-11-12 11:57
martyna napisz do mnie na gg 6265613
oleeeenka / 83.20.28.* / 2012-11-10 19:31
radze wyslac odmowe mailem i poleconym zeby miec pewnosc ze ktos to odbierze
Dorota4569690 / 79.191.236.* / 2012-11-10 20:15
Dziękuję. Wyslalam juz rezygnacje. Nabralam sie wczoraj, wiec muszą ją uznac.
oleeeenka / 83.20.28.* / 2012-11-10 20:42
napisz czy uzali
Dorota4569690 / 83.9.18.* / 2012-11-24 09:57
Minęło ponad dwa tygodnie i cisza. Wysłałam im odstąpienie od umowy następnego dnia od "podpisania" umowy, zagroziłam policją i sądem, więc pewnie się przestraszyli. Także wysyłajcie odstąpienie w ciągu 10 dni, to dadzą wam spokój.
Dorota4569690 / 79.191.236.* / 2012-11-10 20:55
Nawet jeśli nie uznają, nie mają absolutnie żadnych podstaw prawnych do żądania moich pieniędzy. W sądzie będą musieli przedstawić dowody na "podpisanie umowy", która odbyła się wczoraj, a rezygnacja dzisiaj. W razie rozprawy leżą, więc już się nie przejmuje.
oleeeenka / 83.20.28.* / 2012-11-10 12:03
Szanowna Pani

Akceptując regulamin zawarła Pani umowę na określonych warunkach. Jeśli podczas rejestracji nie wysłano pisemnej informacji o prawie do odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni od zawarcia umowy, czas do odstąpienia przedłuża się do 3 miesięcy. Wówczas należy wysłać oświadczenie o odstąpieniu od umowy powołując się na art. 10 ust. 2 w związku z art. 9 ust. 3 ustawy z 2 marca 2000 o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z poważaniem

Karol Fiedoruk
Prawnik - konsultant
Konsumenckie Centrum E-porad
Stowarzyszenie Konsumentów Polskich

tak mi odpisano
asienka / 87.205.19.* / 2012-11-13 07:55
No i było by ok tylko ktoś pominął ważny szczegół bo pisemna informacja to nie znaczy że musi być na kartce papieru, ktoś już chyba o tym pisał, chodzi oto że na piśmie tzn że można stwierdzić kto to napisał czyli może to być mail z podpisem elektronicznym a jak poszperałam w necie to te ich załączniki to są podpisy elektroniczne, co teraz ???
karola05 / 89.74.241.* / 2012-11-09 18:29
mam ten sam problem ;/ ale nie mam zamiaru płacić , nie oni pierwsi i ostatni próbują ludzi naciągnąć .

Najnowsze wpisy