Forum Forum prawneCywilne

KARIEROWO.COM akceptacja=zawarcie umowy

KARIEROWO.COM akceptacja=zawarcie umowy

oleeeenka / 87.99.3.* / 2012-11-06 23:53
Witam,
mam pewien problem 22 padziernika zarejestrowalam sie na stronie karierowo.com szukajac pracy. Po wypelnieniu danych nalezalo zaakceptowac regulamin, co wiązalo sie z zawarciem z nimi umowy na rok za kwote 99 zl. A ze zalezalo mi na pracy zaakceptowalam regulamin, nie czytajac go. Od umowy mozna sie odwolac w ciagu 10 dni. Po 14 dniach dostalam meila ze nie wnioslam oplaty i mam 5 dni inaczej zostana naliczane odsetki.
Maja strone na facebook'u zalozona od poczatku pazdziernika, 35 osob lubiacych, w ktore nie mozna wejsc. Regulamin wszedl 18 pazdziernika.

Tutaj regulamin ich strony:http://www.karierowo.com/regulamin.php
Przoszę niech ktoś mi pomoże, czy to faktycznie jest prawda czy zwykli wyludzacze.
Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
Iwona / 5.173.12.* / 2013-02-23 21:44
Jennyyy tyle czasu juz o tym mowa w necie a ja nic nie wiedzialam, dziś dostałam to i oczywiscie przejęta że juz po terminie poleciałam na poczte i wpłaciłam... co teraz?
ola755 / 46.205.25.* / 2013-02-22 18:29
Dziś dostałam od nich pismo zwykłym listem, jest to wezwanie do zapłaty, straszą konsekwencjami sadowymi, wpisem do rejestru dłuzników, itd.
Co mam z tym zrobić? Ja juz mam wystarczająco stresujące życie, prosze o jakąś poradę. Jak dużo jest takich przypadków, czy to jest standardowy tryb działania tej firmy? zastraszyć, wyegzekwować zapłatę...co zrobić z taką firmą? Jak tą sprawę nagłosnić, przeciez to jest bandytyzm.
Asia1988 / 83.238.226.* / 2013-02-22 19:48
http://www.dkblog.pl/2013/02/03/karierowo-com-przeczytaj-uwaznie-regulamin-bo-dostaniesz-wezwanie-do-zaplaty-a-co-na-to-prawo/

poczytajcie
Asia1988 / 83.238.226.* / 2013-02-22 18:41
najlepiej sprawę do uwagi zgłosić. Z tego co mi wiadomo nikomu jeszcze sprawy nie wytoczyli. Już się kiedyś na pobieraczka nabrałam i zaplaciłam a to działało podobnie. Ja na razie nie płacę i czytam info tutaj od ludzi z forum.
rafi1991 / 77.114.66.* / 2013-02-21 15:20
Ja dzisiaj dostalem list od nich. jutro mam zamiar udac sie do darmowych porad prawnych i zorientowac sie jak sprawa wyglada. nie mam zamiaru placic bo jest to oszustwo. moge sie tez wyprzec ze zakladalem tam konto bo kazdy mogl to zrobic. takie dane jak imie nazwisko data urodzenia itp moge zdobyc kazdego na portalach spolecznosciowych a adres to tez nie problem bo moj adres zna mnostwo znajomych. kazdy mogl zalozyc takie konto na moje dane.
elap93 / 2013-03-05 20:15
Witam i co sie dowiedziałeś w tej sprawie,
co zrobić w tej sprawie, tez zarejstrowałam się na tej stronir nie czytajac regulaminu a teraz mam do zapłaty 99 zł. Co robić?
Asia1988 / 77.253.169.* / 2013-02-21 19:15
a ten list miałeś w skrzynce pocztowej ? czy musiałes cos podpisać że odbierasz ?
Tacha / 37.30.52.* / 2013-03-05 14:46
list dostaniesz za jakies dwa tygodnie jesli nie zaplacisz tylko bedziesz wymieniac korespondencje mailowa z tym panem ja wlasnie taki list dostalam i jutro ide do uokik a potem do prokuratury jak mu sie tak bardzo chce biegac po sadach.......
co do wpisu do rejestru dluznikow - zadna instytucja nie moze tego zrobic bez prawomocnego wyroku sadowego, komornik tez nie siadzie na wyplate bo przeciez nie pracujesz....
koszty jakiejs tam firmy windykacyjnej tez moze najpierw straszyc chyba ze zlozy pozew do sadu....
jaki z tego wniosek? ze zanim pan zych pozwie kilka tysiecy ludzi w polsce o sciagniecie zaplaty to troche czasu minie..... a na koniec sie okaze ze jest OSZUSTEM ;)))

pozdrawiam
Asia1988 / 77.253.169.* / 2013-02-21 19:11
rafi1991 to jak bedziesz cos wiedział to napisz nam bo najbardziej sie boje tego żeby mi procesu nie wytoczyli tak jak piszą i tych konsekwencji. Ja też tego nie płacę póki co bo nawet nie mam z czego
bbbaaa / 149.156.186.* / 2013-02-21 11:20
zacznijmy od tego, że podpis elektroniczny nie jest wcale na Pana Aleksandra Zycha, tylko na Konrada Molewskiego tegoż samego Pana który wyłudzał pieniądze na innych stronach typu pobieraczek. Tak zwaną umowę zawarłaś niby z Panem Aleksandrem a on nie posiada podpisu elektronicznego gdyż to postać fikcyjna. Nie dajcie się oszukać.
eśśś / 94.230.29.* / 2013-02-27 13:32
nie daję się oszukać chciałabym tylko wiedziec czy mozna wystosowac temu panu wiadomosc ze zadnej umowy z A zychem nie zawarlam bo jest ona potwierdzona podpisem zupelnie innej osoby? chcialabym zeby dal mi swiety spokój...
kolejna / 78.8.78.* / 2013-02-20 20:45
Witam mnie przytrafiło się to samo odpisałam że nie będę płacić ponieważ nie pracuje i nie stać mnie na zapłacenie tego rachunku . Myślę, że nie ma sensu za to płacić ponieważ nikt z nas nie posiada podpisanej umowy. a adres IP komputera to nie jest podpis na umowie. wypełnić taki formularz może każdy bez naszej zgody wystarczy,że ma hasło maila wiec umowa nie jest wiarygodna.
magdalena_jarzebowska@onet.pl / 2013-02-20 19:14
Witam otrzymałam od tej firmy taką wiadomość.
Witam Serdecznie,

Pani odstąpienie jest bezskuteczne ponieważ zostało złożone po terminie.

Dnia 05.02.2013 r. na podany przez Panią adres e-mail wysłaliśmy potwierdzenie zawarcia umowy, zgodne z brzmieniem ustawy z dnia 02 marca 2000 r o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny {Dz. U. Nr 22, poz. 271} Ponadto przesłane potwierdzenie zostało opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym z ważnym certyfikatem.

Przypominam, że w razie konieczności rozstrzygnięcia sprawy w sądzie, korespondencja e-mailowa będzie dowodem w sprawie. Wiadomość wysłana do Pani 05.02.2013 r. znajduje się w folderze "wysłane" w naszej skrzynce elektronicznej. Dowód ten jest przechowywany w naszym systemie informatycznym do czasu wygaśnięcia umowy.

W 2003 roku na mocy nowelizacji Kodeksu Cywilnego wprowadzono do art. 78 KC paragraf 2, w którym wprost ustawodawca zrównał skutki prawne podpisu elektronicznego potwierdzonego ważnym certyfikatem ze zwykłą formą pisemną. Owa ekwiwalentność objawia się tym, iż jeżeli dana czynność prawna – umowa, wymaga dla swojej skuteczności formy pisemnej, może ona być również zawierana za pośrednictwem Internetu przy użyciu bezpiecznego podpisu z certyfikatem.

Mając na uwadze powyższe, bezzasadne jest twierdzenie, że termin odstąpienia od umowy wynosi trzy miesiące. Z racji tego, iż podczas zawierania umowy oraz na etapie po-transakcyjnym, zostały spełnione wszystkie warunki nałożone przez Ustawodawcę na Usługodawcę, termin odstąpienia od umowy wynosi 10 dni.

Pozdrawiam,
Aleksander Zych
Work of World
Karierowo.com

To jest jakaś parodia gdyż żadnej umowy od nich nie otrzymałam. Ratujcie, pomocy nie wiem co zrobić, boje się gdyż nie mam jak zapłacić i martwię się co mogą oni zrobić
ONA32 / 109.241.51.* / 2013-02-20 17:20
Oszuści. Zapisalam sie bo szukam pracy a tam zadnej oferty nie ma,nawet nie mozna usunac swoich danych.Proponuje skontaktowac się z prawnikiem, radca prawny powiedzial ze to oszusci i nielegalne.Nie place bo nie mam nawet z czego jak nie mam zadnych dochodow.
monika703 / 83.6.207.* / 2013-02-20 16:38
mnie niestety też spotkała taka sytulacja...nie zaakceptowałam regulamin nie czytając go,tak jak osoba wyżej,dosłownie...;/ płacicie to?
ania13113 / 109.125.204.* / 2013-02-20 08:26
Kurcze mi też to przyszło że mam zapłacić 99 zł. Boję się że będą mi przychodziły listy do domu jeli nie zaplac i mama się wkurzy!!!
Co robic???
Mawet / 83.25.169.* / 2013-02-20 16:17
Nie dawno napisałam do Nich maila z odmową. Dostałam dziś jednak list. Co robić? Są tutaj informacje o tym, że jeśli nie nie zapłacę to zostanę wpisana do rejestru Dłużników ERIF oraz, że "brak zapłaty spowoduje dochodzenie należności przez obsługujące nas biuro prawno-windykacyjne" Co teraz? Nie odpowiadać? Nie mam pieniędzy, żeby zapłacić. Przez maila się ze mną nie kontaktują.
Asia1988 / 77.253.245.* / 2013-02-20 16:15
ja na razie czekam i nie place do domu póki co nic mi nie przyszlo a facet na maile tez nie odpisuje
Asia1988 / 77.253.243.* / 2013-02-18 22:52
dzisiaj też dostałam maila że mam zaplacić a rejestrowałam się 2 lutego ;/ będę śledzić wasze wątki co dalej ale pisemnie nic mi nie przyszlo jeszcze ;/
anett952 / 94.246.131.* / 2013-02-18 19:28
A ja teraz właśnie dostałam e-meila z opłatą 99 złotych. Muszę opłacać? Straszą mnie sądem, odsetkami... Proszę o odpowiedź.
Aldona301 / 89.228.119.* / 2013-02-16 16:58
Witajcie, chciałabym tylko poinformować,że zauważyłam kolejne oferty pracy z karierowo.com tak więc bądźcie ostrożni, żeby znów się nie nabrać. Postanowiłam napisać do grataka.pracuj.pl i poinformować ich, że przyczyniają się w dużym stopniu do oszukiwania ludzi. Jeżeli zauważycie na jakimś portalu oferty pracy z karierowo.com to napiszcie do nich. Niech oszuści skończą w końcu swoja działalność .
Kaaaa / 213.241.30.* / 2013-02-12 16:59
Dnia 24.01.2013 na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą
elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia umowy, wiążącej obie strony
umowy. W przypadku umów zawieranych na odległość, bez obecności stron nie jest wymagany
podpis dla ważności umowy. Umowa została zawarta poprzez wypełnienie formularza z danymi
osobowymi oraz oświadczenie woli - akceptacja regulaminu oraz warunków umowy.
Wszelkie informacje odnośnie zawierania umowy (usługodawca, specyfika usługi/produktu,
koszt, termin płatności oraz warunki odstąpienia od umowy zostały zawarte w zaakceptowanym
przez Panią regulaminie, który jest cały czas dostępny na naszej stronie. Brak zaznajomienia się
z treścią zawieranej umowy nie zwalnia strony ze skutków prawnych powstałych z faktu jej zawarcia.

Aktywacja konta nastąpiła poprzez kliknięcie w link aktywacyjny, który wysłaliśmy na Pani adres e-mail.

Przypominamy, że polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania
daty i godziny zawieranej umowy oraz adresu IP komputera, z którego umowa została zawarta.

W przypadku braku możliwości wyegzekwowania zapłaty za zamówioną usługę, obsługująca
nas kancelaria prawno-windykacyjna wystąpi na drogę sądową w celu wyegzekwowania
przysługujących nam należności. Sąd do identyfikacji osoby, która zawarła umowę może
posłużyć się wspomnianym adresem IP. Wprowadzanie w błąd drugiej strony umowy,
stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
W przypadku gdy sąd orzecze, że nie Pani była stroną zawartej umowy,może Pani wytoczyć
sprawę z powództwa cywilnego osobie, która do zawarcia umowy posłużyła się Pani danymi.

Jednocześnie informujemy, że konsumentowi ustawowo przysługuje10 dni na odstąpienie od
umowy. Ta sama informacja jest zawarta w naszym regulaminie świadczenia usług. Odstąpienie
od umowy po terminie 10 dni od dnia jej zawarcia nie jest możliwe. Na prośbę klienta możemy usunąć
wizytówkę "My CV" z portalu jednak nie zwalnia to strony ze skutków prawnych powstałych z faktu zawarcia umowy
w tym płatności za usługę.

Zgodnie z Pani prośbą wizytówka została usunięta z naszej strony jednak proszę pamiętać,
że do czasu nie uregulowania należności obowiązuje Panią płatność za zamówioną usługę.

Po dokonaniu płatności w każdej chwili może Pani zwrócić się do nas o ponowne
utworzenie wizytówki "My CV"


Tak wiec wyaje mi sie ze bedzie trzeba zaplacic te 99 zl bo niestety ale nie przeczytalam regulaminu.Fakt wglad w wizytówke to nie mam.Mam nauczke na przyszlosc;/
Alicjaaaaa / 83.145.160.* / 2013-02-12 20:37
A zdajesz sobie sprawę iż w tej umowie jest pkt. (bodajże ostatni) iż mogą w każdej chwili zmienić treść umowy bez informowania Ciebie. tzn. Jak zmieni się umowa i wyniknie z niej iż masz oddać nerkę albo dopłacić tysiaka bo utworzenie wizytówki zdrożało to to zrobisz..?? No to gratuluję :) Btw. Ja radzę się nie spinać gdyż już zastosowanie tego pkt. może świadczyć iż umowa jest nie ważna (to są klauzule niedozwolone w polskim prawie)
stop oszustom / 91.200.92.* / 2013-02-12 20:30
Nalezy sie zastanowic, czy to ze ktos napisze napisze Ci maila oficjalnym jezykiem i przytoczy paragrafy wyrwane kompletnie z kontekstu to juz oznacza ze masz cos placic?

1. Za co- nie masz zadnej wizytowki, nie masz tez dostepu do swojego konta, a tym samym do swoich danych osobowych ( uwazasz ze to zgodne z prawem?)

2. Odstetki- wszystkich ktorzy nie wiedza, informuje ze w tym wypadku odstetki w skali roku to jakies groszowe sprawy

3. W Polsce pobieranie oplat od osob rejestrujacych sie na portalach posredniczacych w poszukiwaniu pracy jest niezgodne z prawem !!!!!

4. Gdzie masz umowe? Skoro zawarta zostala umowa, to raczej nie bladzi w nibylandii, a skoro tam bladzi tzn ze nie bylo zadnej umowy i przede wszystkim: Podpisywales cos?

5. Jak mozesz zawierac umowe z Aleksandrem Zychem, skoro taka osoba w rzeczywistosci nie istnieje? Facet kryje sie pod falszywym nazwiskiem. Jezeli powiem, ze nazywam sie Piotrus Pan i zawieram z Toba umowe, to jak myslisz jaka ma moc prawna?

6. Bezpodstawne grozenie sadem, komornikiem itd, innymi slowy ZASTRASZANIE, uwazasz ze facet ma do tego prawo i na to nie ma paragrafow?
Slyszales kiedykolwiek o czyms takim jak proba wyludzenia pienieznego?

7. Wez telefon i zadzwon do faceta i sprawdz czy bedzie chcial z Toba rozmawiac- zadaj mu kilka z powyzszych pytan. Zapewniam Cie ze sie rozlaczy lub wylaczy telefon.

8. Wiesz na jakiej zasadzie dzialal pobieraczek i jak skonczyl? Jezeli nie to poszukaj w internecie informacji na ten temat, a przekonasz sie jak bardzo "musisz" zaplacic.

Na koniec- jezeli naprawde chcesz zasilic konto oszusta, bo masz za duzo pieniedzy, to zaplac ;]

- natomiast jezeli czujesz sie oszukany to podpisz sie pod petycja/ zglos to do uwagi itp./ zglos to do prokuratury, ale przede wszystkim nie plac i przestrzegaj innych przed tymi oszustami.
ASKA898 / 81.163.204.* / 2013-02-26 18:47
bardzo dobrze prawisz. Zgadzam się całkowicie z tym co piszesz i widzę,ze wielu ludzi jest tym nękanych,szukają tam pracy by dostac pieniadze, a nie placic za rzekomą umowe która jest równoznaczna z rejestracja na portalu. NIGDZIE NIE BYŁO NAPISANE że wypelnienie formularza wiaze sie z umową. Racja - mozemy pomyslec to nasza wina - nie przeczytalismy regulaminu/nie doczytalismy go. Owszem mogło się tak zdarzyc ,ale co to za regulamin który mozna w kazdej chwili zmienic. A moze ktos go przeczytal? czy w trakcie rejestracji czytaliscie go? bylo napisane cos o dodatkowych kosztach? prosze o info. Ja tez sie boje jak cholera tymbardziej ze czytam tu wypowiedzi typu "wyslali mi pismo" - to pismo doszlo na adres domowy? prosze mi pomoc. Ja sama nie wiem co robic. Z pewnoscia nie zaplace, nie ma mowy ale to jest zwykle zastraszanie...
empe001 / 89.68.92.* / 2013-03-17 15:43
No ja własnie przed rejestracją i przed kliknięciem tego ich ulubionego linku aktwacynego czytałem regulamin na stronie karierowo.com, bo od początku ta strona wydawała mi sie podejrzana (regulamin na w prawym dolnym rogu na głównej stronie). Nie widziałem, żeby była mowa o opłatach, więc pomyslałem - co mi szkodzi to się zarejetruje. I dzień po kliknięiu tego linka prztszedł e-mail z tymi załacznikami i dopiero tam była mowa o 99 zł, więc przepraszam bardzo, ale jak taki regulamin można uznac za potwierdzony, który przyszedł po potwierdzeniu innego. To tak jakby umówic się na jakoąś platnbośc za usługę, a potem po jej wykonaniu nage zażądać więcej.

Niedługo po rejestracji pisałem do nich e-maile, kiedy można by spodziewać sie kontaktu zpracowadawcą, itd i itp. i nie było żadnych odpowiedzi, a nr tel. też nie jest na stronie podany (ciekawe, no nie?). A ofert na stronie też żadnych nie ma, nawet po zarejettrowaniiu się, kiedy na innych portalach można oferty pracy przeglądać bez rejestrowania się.

I tu się zastanawiam czy w ogóle waro się bawić w jakies paragrafy itd., jak regulamin z 99 zł przyszedł po zarejestrowaniu się, pomijaąc fakt, że pan zych i cała ta firma to chyba jakś fikcja, nie ma siedziby, NIP też dobrze byłoby sprawdzić. Jeżlei nie podpisywało się żadnej umowy to powinna być możliwa rezygnacja i usunięcie swojego profilu na stronie samodzielnie po zalogowaniu się. Czy nie lepiej po prostu olać sprawę i tyle, nie pisać do nich e-maili, nie wysyłać listów (tym bardziej, że adres pewnie jest fałszywy, wiec list nie dojdzie.
nieobecna88 / 80.51.96.* / 2013-02-26 16:26
Racja. Też dałam sie na to nabrać piszą mi maile ale ja też udaje głupią napisałam im że nie wchodziłam w żadne strony sie logować i że nic im nie zapłace bo niby jakim prawem. potem mi sie przypomnial reportaż na jednym z programów w TV i było opowiadane o tej stronie..... kurde że też o tym zapomniałam. Ale jak człowiek szuka pracy to rejestruje sie na różnych portalach aby w końcu coś znaleść i poprostu sobie zapomniałam o tym co widziałam pare lat temu w TV o tej stronie. Niech mnie pozwą do sądu i tak juz nie mam nic do stracenia a wątpie ze to zrobią skoro jest tyle komantarzy o tej sprawie a oni nadal straszą zamiast kogoś pozwać. Mnie nie zastraszą
monii23 / 83.68.95.* / 2013-02-12 16:55
widzę ,że nie jestem jedyna . wysłałam do nich kilka maili i pozostały bez odpowiedzi. rowniez sie obawiam tych odsetek, ale nie mam zamiaru nic płacic .
bezpieczna / 77.89.122.* / 2013-02-23 22:03
Też dałam się wrobić nie czytając regulaminu. Od dziś będę czytać od deski do deski wszystko przed podaniem swoich danych... Na szczęście po otrzymaniu maila z potwierdzeniem zawarcia umowy wysłałam szybko odwołanie i dziś otrzymałam maila:

Witam Panią,

Pani odstąpienie zostało przyjęte. Wszelkie dane podane podczas rejestracji
zostały usunięte z naszej bazy danych.

Pozdrawiam,

Uważajcie na to śmieszne Karierowo... i czytajcie regulaminy :)
oszukana111 / 95.49.46.* / 2013-02-26 18:47
A jakie oświadczenie napisałaś? tzn. powołując się na jakie ustawy itp? pytam,bo mam ten sam problem a chciałabym jakoś szybko to załatwić i napisać oświadczenie. Tylko tak,żeby było skuteczne i bez żadnych błędów;)
MADI / 81.219.202.* / 2013-02-26 08:00
o O NIE !!! JA TEZ SIE NABRAŁAM ,COŚ TRZEBA Z TYMI OSZUSTAMI ZROBIĆ ,JA CHĘTNIE SIE PODPISZĘ POD PETYCJĄ ,WIDZĘ ZE NAS OSZUKANYCH JEST TU DUZO NIESTETY ! POZDRAWIAM WSZYSTKICH I PRZESTRZEGAM ,JA NIE ZAPŁACĘ ,CO ZA LUDZIE BEZ SUMIENIA ,ŻERUJĄ NA NAIWNOŚCI LUDZKIEJ ,PRZYKRE TO ALE SAMO ŻYCIE ,AJUŻ SOBIE OBIECAŁAM ZE NIE BEDE PODAWAC NIGDY DANYCH
Tacha / 46.205.11.* / 2013-02-11 23:08
WARTO PRZECZYTAc !!!!


http://innagazeta.pl/strona-glowna/rozrywka/prowokacje/314-jak-nacign-bezrobotnego-na-kas

Najnowsze wpisy