Forum Forum prawneCywilne

KARIEROWO.COM akceptacja=zawarcie umowy

KARIEROWO.COM akceptacja=zawarcie umowy

oleeeenka / 87.99.3.* / 2012-11-06 23:53
Witam,
mam pewien problem 22 padziernika zarejestrowalam sie na stronie karierowo.com szukajac pracy. Po wypelnieniu danych nalezalo zaakceptowac regulamin, co wiązalo sie z zawarciem z nimi umowy na rok za kwote 99 zl. A ze zalezalo mi na pracy zaakceptowalam regulamin, nie czytajac go. Od umowy mozna sie odwolac w ciagu 10 dni. Po 14 dniach dostalam meila ze nie wnioslam oplaty i mam 5 dni inaczej zostana naliczane odsetki.
Maja strone na facebook'u zalozona od poczatku pazdziernika, 35 osob lubiacych, w ktore nie mozna wejsc. Regulamin wszedl 18 pazdziernika.

Tutaj regulamin ich strony:http://www.karierowo.com/regulamin.php
Przoszę niech ktoś mi pomoże, czy to faktycznie jest prawda czy zwykli wyludzacze.
Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
michalert / 83.6.19.* / 2013-02-03 15:37
W przyszłym tygodniu idę na policję.
Czy ktoś może dostał wezwanie do sądu?
Alicjaaaaa / 83.145.160.* / 2013-02-04 14:12
Do sądu chyba jeszcze nikt..:P Ja dostałam list wezwanie do zapłaty, ale wysłane przez firme
alicjaalice / 87.205.52.* / 2013-02-02 19:17
Witam! Też się na to dałam... Jednak ja zawarłam umowę 17 stycznia a dopiero 31 dostałam maila że muszę zapłacić. Czy wysyłaniu im odmowy podawaliście swój adres zamieszkania?
Marta45678 / 109.231.51.* / 2013-02-02 19:24
ja zawarłam umowe niby 18 stycznia a maila o zaplacie 1 lutego dostałam;/ kurde co robic? niby to w regulaminie jest ze trzeba zaplacic wrrrr....ajjj
d. / 89.67.176.* / 2013-02-01 12:44
ja niestety tak jak wy dałam sie nabrać. Dzis napisze odstąpienie od umowy, jutro je wysle i ide do rzecznika praw konsumenta. napewno nie płace
Magda368 / 79.185.91.* / 2013-02-02 16:59
hej, w moim przypadku minęło już 10 dni i wysłałam odstąpienie od umowy, ale czuje stresa, że jak nie zapłace to będą mi naliczać jakieś chore odsetki ... póki co płacić nie zamierzam, ale "pan Zych" odpisal mi że:

Pani odstąpienie jest bezskuteczne ponieważ zostało złożone po terminie.
Jednocześnie informujemy, że konsumentowi ustawowo przysługuje 10 dni na odstąpienie od
umowy. Ta sama informacja jest zawarta w naszym regulaminie świadczenia usług. Odstąpienie
od umowy po terminie 10 dni od dnia jej zawarcia nie jest możliwe. Na prośbę klienta możemy usunąć
wizytówkę "My CV" z portalu jednak nie zwalnia to strony ze skutków prawnych powstałych z faktu zawarcia umowy
w tym płatności za usługę. Czy mamy usunąć Pani wizytówkę ?

ktoś z Was się w ogóle jakoś wykręcił z tej całej sprawy? i był w takiej sytuacji jak ja że termin 10 dni juz minął? Odpiszcie bo zaczynam sie stresować ... :)
nnnnnnnnnnnnnnnnn / 91.200.92.* / 2013-01-31 16:28
Ludzie, nie dajcie się ogłupić, nic nie musicie płacić !!! Regulamin i działalność tej str jest niezgodna z prawem, to oszustwo ma krótkie nóżki i wkrótce zostanie ukrócone. Nikt was do sądu nie poda, bo to tak jakby sami strzelili sobie w stopę. Ponadto informuję, że Zych to postać fikcyjna, a pod podanym adresem, nie funkcjonuje karierowo.
Mika / 83.9.74.* / 2013-01-31 09:28
witam, też niestety niedawno się tam zarejestrowałam i także nie czytając regulaminu. przysłano mi info o płatności, ja odesłałam im rezygnację której nie przyjeli, ponieważ została przysłana po czasie. zapytali czy chcę usunąć wizytówkę z ich portalu, co i tak nie wqpłynie na umożenie zapłaty.
kiedyś miałam podobną sytuację, przyszła reklamówka jakichś gazet podatkowych po czym po jakimś czasie trzeba było je odesłać co wskazuje na rezygnację, ja nie czytając info rzuciłam je w kąt. po czasie przychodzi polecenie zapłaty po czym telefony, ostrzeżenia i tak ciągle. w końcu powiedziałam że to pomyłka i na tym się skończyło. więc nic nie płaciłam... :D

może trzeba zrobić podobnie:)
Agnieszka289 / 77.253.183.* / 2013-01-31 08:44
co najlepsze ta firma nie istnieje: wyszukiwalam przez regon i nip: taki podmiot nie istnieje
ewe448 / 31.183.17.* / 2013-01-31 21:15
Nie znajdziesz tej firmy w KRSie, bo to nie jest np.spółka jawna, z o.o., czy komandytowa, więc tam się nie rejestruje. Ja szukałam w bazie przedsiębiorstw CEIDG i rzeczywiście znalazłam.Niestety ISTNIEJE.
eweeee / 31.183.17.* / 2013-01-31 21:01
Nie znajdziesz tej firmy w KRSie, bo to nie jest np.spółka jawna, z o.o., czy komandytowa, więc tam się nie rejestruje. Ja szukałam w bazie przedsiębiorstw CEIDG i rzeczywiście znalazłam.Niestety ISTNIEJE.
Agnieszka289 / 77.253.183.* / 2013-01-31 08:50
i prędzej mi kaktus wyrośnie niż dostaną ode mnie jakiekolwiek pieniądze
jagodaaaaaa / 83.9.192.* / 2013-01-30 15:25
Natknelam sie na ta sama sytuacje. Dostalam e-mail ze mam zaplacic im 99 zl za to ze sie zarejestrowalam tam u nich. No i sie wkurzylam. Napisalam zeby mi wyjasnili ta sytuacje. Nic. Wchodze na ich strone internetowa, a tam ze nie moge wejsc na ich strone z mojego serwera. Wycwanili sie. Znowu sie wkurzylam. Napisalam do Ochrony Praw Konsumenta i oto co otrzymalam w mailu od nich
"Jeżeli nie minęło 3 miesiące od rejestracji a nie miała Pani wiedzy o
prawie odstąpienia należy wystosować oświadczenie o odstapieniu od
umowy. Jeżeli nawet po złożeniu oświadczenia będzie Pani otrzymywała
dalsze wezwania do zapłaty to sugeruję ignorowanie ich. . Dla
zabezpieczenia swoich interesów należy takie oswiadczenie chocby
droga elektroniczną wystosować
W załączeniu wzór oświadczenia"
i dostalam od Pani zalacznic wlasnie, ktorego jednak nie moge otworzyc bo moj laptop juz ledwo zipie. No ale dzis napisalam odstapienie od umowy, ktora tam niby byla zawarta 13 stycznia.
Pozdrawiam
KRZYSIEKPOCZTA / 83.144.81.* / 2013-01-30 14:14
NIC NIE PLACIC!!!

NIECH TEN OSZUST PODA WAS DO SADU, WYGRACIE
Alicjaaaaa / 83.145.160.* / 2013-01-28 23:16
Witam,

A czy wogóle ktokolwiek miał sprawę w sądzie, albo list tzn. "przed sądowne wezwanie do zapłaty"?? Gdyż a i owszem pomimo wysłania odstąpienia (fakt minęło więcej niż 10dni) dostałam takie pisemko ale bez potwierdzenia odbioru itp. Fakt trochę zamarłam jak je zobaczyłam ale btw. Kto mi udowodni że woogóle je odebrałam. Udry na udry sami sobie zaczynają nakręcać bata. Ponad to w regulaminie jest wzmianka iż może on w każdej chwili ulec zmianie. Wybaczcie ale taka klauzula jest na pewno nie dozwolona w Polskim prawie.. Ja tam czekam na wezwanie sądowe.
annamaj937 / 109.243.168.* / 2013-01-29 18:45
Od chwili wypełnienia formularza rejestracyjnego, zgodnie z przepisem art. 661 § 1 k.c, oferent jest związany ofertą przedstawioną on-line, ale przez sam fakt dokonania rejestracji na portalu nie dochodzi jeszcze do zawarcia umowy między stronami.
Dla wywołania takiego skutku koniecznym jest bowiem nadto złożenie przez rejestrującego się oświadczenia woli o przyjęciu oferty. Oświadczenie takie może zostać złożone poprzez kliknięcie na stosowny link aktywacyjny.
Okoliczności, w których drogą elektroniczną złożone zostaje oświadczenie woli - takie jak e-maile, zapraszające do rejestracji na portalu - mogą mieć istotny wpływ na wynik jego tłumaczenia.
tomaszlis1 / 89.69.173.* / 2013-01-29 19:38
Niestety też w to wdepnęłam.
Na razie uskuteczniam korespondencję mailową z tym czymś. Dostaję tylko szablonowe maile.
Nie mam zamiaru płacić. W tym tygodniu chcę się wybrać do Urzędu Ochrony Konsumentów i złożyć zawiadomienie do Prokuratury. Tyle.
Olsztynianka / 81.190.136.* / 2013-01-29 10:36
witam, mam ten sam problem, dzwoniłam UOK i uzyskałam informację że trzeba by było się przejść do Urzędu ochrony Konkurencji i Konsumentów Delegatura w Poznaniu, ul. Zielona 8, kod 61-851 Poznań i tam zgłosić sprawę bo to nie jest działka Policji. Pani z którą rozmawiałam powiedziała że tylko oni mogą nam pomóc, czy może ktoś jest z Poznania? jak nie to wysyłajmy listy z wydrukowanymi ich odpowiedziami najlepiej
" zawiadomienie o stosowaniu nieuczciwych praktyk"
martaaa774 / 85.221.176.* / 2013-02-02 11:20
Ja jestem z Poznania. Może jakoś razem to ogarniemy? Bo grupą zawsze raźniej.
pusiaczek / 95.40.1.* / 2013-01-29 10:52
witam olsztynianko ja jestem w czwartek umówiona z ochrona praw konsumenta ja tez zostałam oszukana UWAGA PAN Z DZIAŁA TERAZ NA PORTALU INFOPRAC szuka statystów ZGŁOSIŁAM JUZ DO INFOPRACY o tym panu maja go zablokować wlaśnie moze ktos z poznania sie odezwie
zachodniopomorzanka / 5.57.161.* / 2013-02-06 10:32
Kurcze,ja właśnie na infopraca dałam się złapać. Ale nie poddam się razem z Wami. Naszym obowiązkiem jest nie ulegać presji oszustów! Ludzie ruszcie głowami. Nie płaćcie złodziejowi, bo następny podpatrzy i to samo zrobi! Ja jestem z zachodniopomorskiego, jak ktoś jest z moich okolic proszę o kontakt: kirala@o2.pl
Ktoś tam / 83.145.160.* / 2013-01-29 13:34
Słuchajcie gdzie są jeszcze jego ogłoszenia o prace..?? dajcie link a najlepiej zróbcie Print Screen (chetnie sama zrobię ale tych zas** ofert nie widzę:P) To jest dowód na wprowadzanie w błąd, no może nie tyle że w błąd ale INFORMUJĄ o POŚREDNICZENIU W ZNALEZIENIU PRACY. A jak wiadomo w Polsce za takie usługi nie pobiera się opłaty, a że w regulaminie jest inaczej, raczej nie wiele ma do rzeczy gdyż w ogłoszeniu jest (o ile pamiętam) Oferty proszę kierować poprzez portal
nnn / 193.151.79.* / 2013-02-04 00:57
pojawiło się także na gratce tu link http://praca.gratka.pl/pracownik/szukaj/tresc/statysta_epizodysta-1794494.html?ap=1359599&utm_source=ap_praca&utm_campaign=powiadamiacze&utm_medium=email
pusiaczek / 77.115.94.* / 2013-01-29 13:56
pojawiłao sie na infopraca
patrycjaaaa / 85.28.128.* / 2013-01-28 14:35
Witam,spotkała mnie ta sama sytacja,jednak ja dostałam tlyko emial z potwierdzeniem reejstacji w serwisie karierowo.com i nastepnie za 12 dni o płatnościach, nic o załacznikach jak tautaj panśtwo piszą z odstpaieniem od umowy, moglby ktos tutaj wstawic taki wzor jak ono ma wygladac? tzreba je wyslac emialem,czy poczta polska rowniez? tzreba tam podawac swoje dane czy wystaczy emial?
anulka88888 / 46.205.49.* / 2013-01-27 21:06
LENIE CZYTAĆ REGULAMINY !!!!!!! A TERAZ PŁACZ.....UMIESZ PISAC TO I NAUCZ SIĘ CZYTAĆ !!! A PRZEDE WSZYSTKIM REGULAMINY !!!!
umowy są ważne i zapłacicie te wszystkie rachunki.
ada738 / 178.42.135.* / 2013-02-17 19:19
a to pewnie z karierowa wysłane ha ha i tak wam nikt niezapłaci wy OSZUSCI
trata / 89.68.92.* / 2013-03-17 17:02
dokładnie, bo niby za co. niecch udowodnią, że współpracują z jakimiś pracodawcami.
nieplace! / 89.74.206.* / 2013-02-02 12:40
Człowieku! Regulamin to ja moge przeczytac w banku albo przy podpisywaniu umowy o pracę! Nie jakies pseudo swistki w internecie ktorych jest pelno na kazdej stronie! Informacje o kosztach powinny byc widoczne na pierwszy rzut oka a nie gdzies w srodku regulaminu malym druczkiem... To zwykly naciagacz i tylko czekam az zalozy mi sprawe zeby moc osobiscie powiedziec mu co o tym mysle ...
pusiaczek / 95.40.1.* / 2013-01-29 10:28
anulka88888 wydaje mi sie ze jestes znajomą pana z lub kims z jego biura nikt nic nie zapłaci wstretny kometarz
trutu559 / 89.68.92.* / 2013-03-17 17:04
to pewnie sam zych pod pseudonimem, jeżeli zych to prawdziwe nazwisko tego pana
Sylwia. / 193.0.192.* / 2013-01-28 10:44
W regulaminie nie ma jednak wzmianki o tym, że założony profil nie będzie działał. To raz. Dwa, to nie jest kwestia lenistwa, tylko wiele osób nie spodziewa się, że ktoś będzie takim chamem, że by żerować w tak bezczelny sposób na ich nieszczęściu w postaci braku pracy. To, że nie mam dostępu do swoich danych, a ni nawet możliwości ich zmienienia nie wynika z zapisów regulaminu. @anulka88888 a czy Ty zawsze czytasz tak wnikliwie regulaminy, czy nigdy w życiu nikt Cię nie oszukał? W końcu, my sami dobrze wiemy, że popełniliśmy błąd nie czytając regulaminu. Sama się z resztą przyznaję do tego, że głupio zrobiłam, o czym wspomniałam w swoim wpisie poniżej (to tak apropos umiejętności czytania).
Karola284 / 83.23.144.* / 2013-01-29 17:37
Dzień dobry, również mam problem z tym portalem. Wyslałam pieniądze, zarejestrowałam się, jednakże gdy chcę się zalogować i wpisuję podany podczas rejestracji login i wyslane przez obsługe portalu hasło pojawia się problem. Owszem pokazują się oferty, jednakże nie można na nie aplikować ? Nie mam pojęcia dlaczego, dodatkowo powinna pojawić się wizytówka a tym samym konto poprzez które można kontaktować się z pracodawcą. Jednkaże nic takiego nie pojawia się po zalogowaniu. Czy ktoś z Państwa ma podobny problem? Czy ktoś z Państwa próbował kontaktować się z właścicielem portalu bezpośrednio w biurze, w Poznaiu? Pozdrawiam serdeczenie
Karola284 / 83.23.144.* / 2013-01-29 17:37
Dzień dobry, również mam problem z tym portalem. Wyslałam pieniądze, zarejestrowałam się, jednakże gdy chcę się zalogować i wpisuję podany podczas rejestracji login i wyslane przez obsługe portalu hasło pojawia się problem. Owszem pokazują się oferty, jednakże nie można na nie aplikować ? Nie mam pojęcia dlaczego, dodatkowo powinna pojawić się wizytówka a tym samym konto poprzez które można kontaktować się z pracodawcą. Jednkaże nic takiego nie pojawia się po zalogowaniu. Czy ktoś z Państwa ma podobny problem? Czy ktoś z Państwa próbował kontaktować się z właścicielem portalu bezpośrednio w biurze, w Poznaiu? Pozdrawiam serdeczenie
Sylwia. / 193.0.192.* / 2013-01-27 13:15
Witam!

Też dałam się na to cholerstwo nabrać i niestety w pierwszym odruchu przesłałam im pieniądze. jestem na siebie za to zła, gdyż pierwszy raz nie przeczytałam dokładnie regulaminu.

Wkurza mnie, że ludzie w tak chamski i perfidny sposób żerują na osobach poszukujących pracy. :/
wqewq / 83.6.178.* / 2013-01-27 10:27
Piszcie jak rozwiązaliście sprawe z karierowo bo ja też jestem w trudnej sytuacjii.Wysłałam odstąpienie od umowy mailem bo przecież mam na to 3 miesiące i jak na razie brak odpowiedzi z ich strony. Jeżeli komuś udało się wyjść z tej patowej sytucji to napiszcie jak to zrobiliście.
OLA701 / 46.204.40.* / 2013-01-26 20:44
oni cały czas rekrutują w tej chwili na statystów ...dlaczego taki proceder jest legalny, prawo powinno dziłac natychmistowo wobec takich oszustów.
czy istnieje rzeczywiscie taki przepis umowzliwiający zawiranie umow elektronicznie bez skladania podpisu? kto dopuszcza takie prawo, przeciez to "furtka"dla takich oszustów jak aleksander z.
Jak ktoś może w regulaminie zawierać umowę???
I jak podpisanie regulaminu i jego akceptacja może równać się z podpisaniem umowy???to przecież jakieś totalne kuriozum, dlaczego dla takich firm jak ta jest miejsce w Polsce.Ludzie szukają pracy uczciwie i uczciwej a tu taki oszust jeszcze żąda od ciebie zapłaty ...za co pytam, i jakim prawem?? tO SIĘ NADAJE DO SĄDU, TYLKO DO SĄDU SPRAWIEDLIWEGO!
pusiaczek / 77.115.203.* / 2013-01-26 12:21
ja tez zostałam naciagnieta i nie wiem co mam rozbic jak odstąpic od tej umowy z nimi pomocy

Najnowsze wpisy