Forum Forum prawneCywilne

KARIEROWO.COM akceptacja=zawarcie umowy

KARIEROWO.COM akceptacja=zawarcie umowy

oleeeenka / 87.99.3.* / 2012-11-06 23:53
Witam,
mam pewien problem 22 padziernika zarejestrowalam sie na stronie karierowo.com szukajac pracy. Po wypelnieniu danych nalezalo zaakceptowac regulamin, co wiązalo sie z zawarciem z nimi umowy na rok za kwote 99 zl. A ze zalezalo mi na pracy zaakceptowalam regulamin, nie czytajac go. Od umowy mozna sie odwolac w ciagu 10 dni. Po 14 dniach dostalam meila ze nie wnioslam oplaty i mam 5 dni inaczej zostana naliczane odsetki.
Maja strone na facebook'u zalozona od poczatku pazdziernika, 35 osob lubiacych, w ktore nie mozna wejsc. Regulamin wszedl 18 pazdziernika.

Tutaj regulamin ich strony:http://www.karierowo.com/regulamin.php
Przoszę niech ktoś mi pomoże, czy to faktycznie jest prawda czy zwykli wyludzacze.
Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
Michał20000000 / 83.31.75.* / 2013-01-23 10:49
Po pierwsze to nie odpisujcie i nic nie wysyłajcie tej osobie ,żadnej odmowy bo żadna umowa nie została zawarta to oszustwo.Lekceważcie również listy pocztowe ,wczoraj ja taki dostałem i dziś umówiłem się na przesłuchanie na posterunku policji.Sprawa zostanie dziś rozpoczęta,radzę wam to samo zrobić. I przede wszystkim uspokójcie się bo tu nerwy nic nie pomogą ,te zero zostanie wkrótce namierzone i osądzone.
Mawet / 79.186.216.* / 2013-01-25 21:08
To co w końcu robić? Ja wysłałam przez maila odmowę. W odpowiedzi dostałam taką wiadomość: Witam Serdecznie,

Pani odstąpienie jest bezskuteczne ponieważ zostało złożone po terminie.

Dni a 12.01.2013 r. na podany przez Panią adres e-mail wysłaliśmy potwierdzenie zawarcia umowy, zgodne z brzmieniem ustawy z dnia 02 marca 2000 r o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny {Dz. U. Nr 22, poz. 271} Ponadto przesłane potwierdzenie zostało opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym z ważnym certyfikatem.

Przypominam, że w razie konieczności rozstrzygnięcia sprawy w sądzie, korespondencja e-mailowa będzie dowodem w sprawie. Wiadomość wysłana do Pani 12.01.2013 r. znajduje się w folderze "wysłane" w naszej skrzynce elektronicznej. Dowód ten jest przechowywany w naszym systemie informatycznym do czasu wygaśnięcia umowy.

W 2003 roku na mocy nowelizacji Kodeksu Cywilnego wprowadzono do art. 78 KC paragraf 2, w którym wprost ustawodawca zrównał skutki prawne podpisu elektronicznego potwierdzonego ważnym certyfikatem ze zwykłą formą pisemną. Owa ekwiwalentność objawia się tym, iż jeżeli dana czynność prawna – umowa, wymaga dla swojej skuteczności formy pisemnej, może ona być również zawierana za pośrednictwem Internetu przy użyciu bezpiecznego podpisu z certyfikatem.

Mając na uwadze powyższe, bezzasadne jest twierdzenie, że termin odstąpienia od umowy wynosi trzy miesiące. Z racji tego, iż podczas zawierania umowy oraz na etapie po-transakcyjnym, zostały spełnione wszystkie warunki nałożone przez Ustawodawcę na Usługodawcę, termin odstąpienia od umowy wynosi 10 dni.


Pozdrawiam,
Aleksander Zych
Work of World
Karierowo.com


Odpisywać,czy zlekceważyć?
monika_887@poczta.fm / 212.76.54.* / 2013-01-25 16:08
mam podobny problem tez mi przyszedł taki list!! czyli nic nie placimy tak??!! napisz;/ na mojego maila co na to policja,tez mnie denerwuje ta cala sytuacja;/
geryyyyyyy / 31.174.247.* / 2013-01-25 17:54
Policja odpowie ci, że nie doszło do żadnego przestępstwa i pouczy cię, że możesz wnieść pozew do sądu cywilnego, jeśli wpłaciłaś pieniądze i nie możesz ich odzyskać. Sam to przerabiałem na własnej skórze, więc uwierz mi, że tak to wygląda.
monia123 / 77.254.4.* / 2013-01-15 20:33
i jak, płacicie??
monia123 / 77.254.4.* / 2013-01-15 20:33
i jak? płacicie??
naiwna sylwia / 81.219.69.* / 2013-01-09 14:02
Witam,
mnie również dopadł Zych. Absolutnie nie mam zamiaru im płacić. Dostałam list miesiąc temu. Zignorowałam go i na razie mnie nie nękają. Podpisałam petycję. Mam nadzieję, że ten oszust na nas nie zarobi.
nicegirl / 89.73.72.* / 2013-01-16 18:25
Ja też dałam się na to nabrać ale po liście zapłaciłam im a teraz nawet nie mogę wejść na profil bo nie pamiętam hasła i nie mam pojęcia jak je odzyskać. Naciągacze i tyle.
arek34895374 / 31.175.97.* / 2013-01-22 16:02
661-487-478 - nr. tel. do Aleksandra Zycha, jakby ktoś chciał.
pusiaczek / 77.112.199.* / 2013-01-27 11:19
hej dzwoniłam po ten numer i pan oczywiscie mówi ze to nie on i walnął sluchawką a potem cały dzień próbowałam sie dodzwonic i juz nie odbierał
bbbb216 / 91.200.92.* / 2013-01-07 22:52
Wysłałam poczta mailowa odstąpienie od umowy oraz tradycyjna poleconym za potwierdzeniem odbioru, adres tego biura karierowo jest fikcyjny, w rzeczywistosci jest tam jakaś sala szkoleniowa, a Zych to też postać fikcyjna na potwierdzeniu po awizowaniu ostatecznie podpisal ktos kto prowadzi tam dzialalnosc szkoleniowa jakis Piecewicz. Mysle, ze wkrotce cala dzialalnosc tego Zycha zostanie ukrocona, tu jest petycja przeciw temu oszustowi, mozna sie podpisac pod nia http://innagazeta.pl/redakcja/petycja?view=petition&id=145
Asia1992 / 83.29.209.* / 2013-01-15 20:11
kurcze mam taki sam problem ;/ moglabym poprosic o wzór tego co napisałas do niego ? o odstapieniu od umowy ? byłabym wdzięczna
ada23 / 188.47.61.* / 2013-01-03 20:49
Dostałam dziś taką wiadomość od nich? czy to oznacza ze muszę zapłaci?

"Pani/Pana odstąpienie jest bezskuteczne ponieważ zostało złożone po terminie.

Dnia 04.12.2012 r. na podany przez Panią/Pana adres e-mail wysłaliśmy potwierdzenie zawarcia umowy, zgodne z brzmieniem ustawy z dnia 02 marca 2000 r o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny {Dz. U. Nr 22, poz. 271} Ponadto przesłane potwierdzenie zostało opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym z ważnym certyfikatem.

Przypominam, że w razie konieczności rozstrzygnięcia sprawy w sądzie, korespondencja e-mailowa będzie dowodem w sprawie. Wiadomość wysłana do Pani/Pana 04.12.2012 r. znajduje się w folderze "wysłane" w naszej skrzynce elektronicznej. Dowód ten jest przechowywany w naszym systemie informatycznym do czasu wygaśnięcia umowy.

W 2003 roku na mocy nowelizacji Kodeksu Cywilnego wprowadzono do art. 78 KC paragraf 2, w którym wprost ustawodawca zrównał skutki prawne podpisu elektronicznego potwierdzonego ważnym certyfikatem ze zwykłą formą pisemną. Owa ekwiwalentność objawia się tym, iż jeżeli dana czynność prawna – umowa, wymaga dla swojej skuteczności formy pisemnej, może ona być również zawierana za pośrednictwem Internetu przy użyciu bezpiecznego podpisu z certyfikatem.

Mając na uwadze powyższe, bezzasadne jest twierdzenie, że termin odstąpienia od umowy wynosi trzy miesiące. Z racji tego, iż podczas zawierania umowy oraz na etapie po-transakcyjnym, zostały spełnione wszystkie warunki nałożone przez Ustawodawcę na Usługodawcę, termin odstąpienia od umowy wynosi 10 dni.


Zgodnie z Pani/Pana prośbą wizytówka została usunięta z naszej strony jednak proszę pamiętać,
że do czasu nie uregulowania należności obowiązuje Panią/Pana płatność za zamówioną usługę.

Po dokonaniu płatności w każdej chwili może Pani/Pan zwrócić się do nas o ponowne
utworzenie wizytówki "My CV"

Pozdrawiam,
Aleksander Zych
Work of World
Karierowo.com
Milabrega / 89.69.37.* / 2013-03-04 15:26
dostałam identyczne maile, a dzis znalazlam w sktzynce wezwanie do zapłaty do tego krzywo wydrukowane. Nie ma mowy nawet że zapłacę oszustom, nie dajcie się nabrać.
Kumkuma / 83.168.123.* / 2013-01-07 22:19
Kochani, napisałam im maila, że nie została zawarta umowa imienna: to jest pomiędzy panią [imię nazwisko]... a panem [imię nazwisko]..., a także jeszcze parę innych argumentów. Odpisali, że usuwają moją wizytówkę, ale dalej wzywają do zapłaty. Nie ustosunkowali się jednak do tego, co napisałam: tak jak Wam odpisywali, powołując się na konkretne kodeksy. Zastanawia mnie jednak, na jakiej podstawie chcą to egzekwować? E-maila? Przecież e-mail na dane nazwisko może założyć każdy... Nie ma żadnego identyfikatora, nie posiadają numeru dowodu. Według mnie to zwykli naciągacze. Pozdrawiam, będę zerkać jak rozwija się sprawa ;)
Kumkuma / 83.168.123.* / 2013-01-07 22:25
niejasno się trochę wyraziłam: nieustosunkowani się, czyli nie bronili się żadnymi przepisami, tak jak miało to miejsce w Waszym przypadku. Na umowie nie ma także daty o ile się nie mylę? Burdel na kółkach...
matfgdga / 89.230.165.* / 2013-01-05 00:53
eej tez mi to wysłali napisałam im ze mam 3 miesiace ze nie było recznego potwierdzenia itp i napisali mi cos takiego:
Witam,


W przypadku umów zawieranych na odległość, bez obecności stron nie jest wymagany
podpis dla ważności umowy. Umowa została zawarta poprzez wypełnienie formularza z danymi
osobowymi oraz oświadczenie woli - akceptacja regulaminu oraz warunków umowy.

Rejestrując się na naszej stronie zaznaczyła Pani klauzulę: Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję w całości treść regulaminu oraz warunki świadczonej usługi.

Ponadto dnia 16.11.2012 r. otrzymała Pani potwierdzenie zawarcia umowy. które zawiera informacje wzmagane w punkcie 1, artykułu 9 poniżej cytowanej ustawy.

Ustawa z 02. marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o
odpowiedzialności za szkodę
wyrządzoną przez produkt niebezpieczny mówi, że
Rozdział 2
Art. 9
3. Przedsiębiorca jest obowiązany do potwierdzenia konsumentowi na piśmie
informacji,
o których mowa w ust. 1, najpóźniej w momencie rozpoczęcia spełniania
świadczenia.
4. Obowiązek określony w ust. 3 nie dotyczy jednorazowych świadczeń, które same
są spełniane przy użyciu środków porozumiewania się na odległość i za które
rachunek wystawia osoba fizyczna lub prawna, która w ramach swojego
przedsiębiorstwa
udostępnia co najmniej jeden środek porozumiewania się na odległość,
dostępny dla konsumenta i przedsiębiorcy (operator środków porozumiewania
się), z wyjątkiem jednak informacji, o których mowa w ust. 1 pkt 1.
Art. 10.
1. Termin dziesięciodniowy, w którym konsument może odstąpić od umowy, liczy
się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi – od dnia
jej zawarcia.

2. W razie braku potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust. 1, termin,
w którym konsument może odstąpić od umowy, wynosi trzy miesiące i liczy się
od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi - od dnia jej
zawarcia. Jeżeli jednak konsument po rozpoczęciu biegu tego terminu otrzyma
potwierdzenie, termin ulega skróceniu do dziesięciu dni od tej daty.


Pozdrawiam,
Aleksander Zych
Work of World
Karierowo.com
i co teraz zrobic?
annamaj937 / 109.243.168.* / 2013-01-29 18:44
Od chwili wypełnienia formularza rejestracyjnego, zgodnie z przepisem art. 661 § 1 k.c, oferent jest związany ofertą przedstawioną on-line, ale przez sam fakt dokonania rejestracji na portalu nie dochodzi jeszcze do zawarcia umowy między stronami.
Dla wywołania takiego skutku koniecznym jest bowiem nadto złożenie przez rejestrującego się oświadczenia woli o przyjęciu oferty. Oświadczenie takie może zostać złożone poprzez kliknięcie na stosowny link aktywacyjny.
Okoliczności, w których drogą elektroniczną złożone zostaje oświadczenie woli - takie jak e-maile, zapraszające do rejestracji na portalu - mogą mieć istotny wpływ na wynik jego tłumaczenia.
innagazeta / 79.185.72.* / 2013-01-03 14:28
tutaj http://innagazeta.pl/redakcja/petycja?view=petition&id=145 jest petycja przeciwko oszustwom internetowym takie jak karierowo.com
abudzabi / 188.33.107.* / 2012-12-29 20:39
LUDZIE ! spokojnie.
Napisałam do innagazeta, dziennikarz odpisał, że nie jest ty jedyne oszustwo Pana Zycha i powiedział, że jest to postać fikcyjna i będzie interweniował w mediach, sama napisałam do Uwagii i Interwencji. Prosząc Pana Zycha o screena umowy wysłał mi dwa pliki z rozszerzeniem .xades jak się okazało są to pliki z wygenerowanym podpisem elektronicznym. I Co się okazało NIE MA tak podpisu Aleksander Zych tylko Konrad Molewski. Jak poszukałam w necie i Wam też radzę jest to taki sam oszust jak Pan Zych, fikcyjna firma i ten sam sposób działania. Poczytajcie o tym. I nie dajcie się nabrać. Pan Zych wysyłając mi te dwa pliki myślał, że zwykły laik sobie z otwarciem ich nie poradzi a jednak. NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ ! piszcie do redaktora INNAGAZETA.PL niech ta sprawa zostanie nagłośniona.
abudzabi / 188.33.107.* / 2012-12-29 20:41
jeśli chcecie więcej informacji to piszcie meila amanda_94@gazeta.pl
aniap / 83.0.210.* / 2012-12-28 19:18
obiecałam, że napiszę jak dostanę w tej sprawie odpowiedz z instytucji do których się zwróciłam oto i ona: Akceptując regulamin konsumenci zawierają umowę. Dlatego na pewno nie można mówić, iż nie dochodzi do zawarcia umowy. Natomiast Pani oświadczenie o odstąpieniu jest skuteczne wbrew twierdzeniom właścicieli serwisu. Art. 78 par. 2 Kodeksu cywilnego, na który powołują się właściciele serwisu odnosi się do czynności prawnych czyli do zawierania umów. Po zawarciu umowy konieczne jest spełnienie jeszcze innego warunku, a mianowicie wysłania pisemnego potwierdzenia warunków umowy, by stwierdzić, że konsument ma tylko 10 dni na odstąpienie od umowy. Wysłanie pisemnego potwierdzenia nie jest czynnością prawną, w związku z czym nie stosuje się do niego art. 78 par. 2 Kodeksu cywilnego. Niewysłanie tego potwierdzenia nie oznacza, iż umowa jest nieważna; jednak niedopełnienie tego obowiązku skutkuje możliwością odstąpienia w ciągu 3 miesięcy. Dlatego sugerowałbym wszelkie wezwania do zapłaty konsekwentnie ignorować a gdyby s prawa została skierowana na drogę sądową, proszę powołać się na złożone oświadczenie o odstąpieniu od umowy.

pozdrawiam i nie przejmujcie się tym oszustem
lwica19 / 2012-12-28 17:32
ja uważam , że to tacy sami naciągacze jak pobieraczek ! właśnie przeczytałam o tym ze pobieraczek zakończył swoją działalność bo ludzie wystosowali pozew zbiorowy ! i tak samo powinno się zrobić z tym portalem bo to oszuści ! tutaj poczytajcie sobie jak skończył pobieraczek http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bezpieczenstwo/2012/51/pobieraczekpl-zakonczyl-dzialalnosc.aspx
cioty karierowo / 84.10.172.* / 2012-12-29 22:26
Iwica19 : mi też dzis wysłali to samo ale zaczełam wypiwyac im o tych 3 miesiacach i zobaczymy co odpiszą.
lwica19 / 2012-12-26 19:35
ja dostałam od nich kilka wiadomości. Ostatnia wygląda tak :

Witam Serdecznie,

W przypadku umów zawieranych na odległość, bez obecności stron nie jest wymagany
podpis dla ważności umowy. Umowa została zawarta poprzez wypełnienie formularza z danymi
osobowymi oraz oświadczenie woli - akceptacja regulaminu oraz warunków umowy.

Pani konto zostało aktywowane linkiem aktywacyjnym z Pani adresu e-mail.

Pozdrawiam,
Aleksander Zych
Work of World
Karierowo.com

wcześniej dostawałąm te same wiadomości co inni . Pewnie wszystkim wysyłali to sami automatycznie. Czy ktos juz dostał od nich taką wiadomość jak ta powyżej ?
beata89 / 212.106.17.* / 2012-12-28 15:14
super,mam ten sam problem...nawet nie doczytałam o opłacie...:/
ppp750 / 78.8.22.* / 2013-01-15 21:20
ja nie wiedzialam nawet o istnieniu tej strony i przyszlo mi wezwanie do zaplaty...
Michał87675 / 83.6.19.* / 2012-12-20 22:54
Kochani po pierwsze nie wysyłajcie żadnych pieniędzy i ignorujcie tą osobę. Przeczytał kodeks pracy i dodaje do niego swoje słowa.Nie piszcie z nim bo on ma świetną zabawę. Nic nie może wam zrobić gdyż rejestracja konta nie równoważy z zawarciem umowy.
byaki / 2012-12-20 19:55
Gość zrobił sobie z nas jaja więc jest idealnym tematem na innagazeta. Osoby które dały się wkręcić proszone są o kontakt marcin@innagazeta.pl oraz zapoznanie się z artykułem
http://innagazeta.pl/strona-glowna/rozrywka/prowokacje/314-jak-nacign-bezrobotnego-na-kas
aaa911 / 46.112.190.* / 2012-12-20 20:19
i bardzo dobrze.mam nadzieje,ze im sie oberwie i poniosa konsekwencje ....
sprinter1989 / 83.242.81.* / 2012-12-19 17:56
Do Karierowo.com

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość. Oświadczam, że zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22, poz. 271) odstępuję od umowy zawartej między karierowo.com a Pawłem Mirosław, zawartej dnia 23.11.2012r. z zachowanie dziesięciodniowego terminu od zawarcia umowy.

ODPOWIEDZ:

Witam Pana,

Pana odstąpienie zostało przyjęte. Wszelkie dane podane podczas rejestracji
zostały usunięte z naszej bazy danych.

Pozdrawiam,
Aleksander Zych
Work of World
Karierowo.com
aaa911 / 164.127.61.* / 2012-12-20 14:55
po dlugim meczeniu ich, wysylaniem poczta i mailami - kilka razy w ciagu dnia i prosby o potwierdzenie, wkoncu doczekalam sie tej samej odpowiedzi.....
wniosek, trzeba byc natretnym i domagac sie odpowiedzi.
marek932 / 37.30.89.* / 2012-12-19 16:18
Ja też miałem taką sytuację, że dostałem od nich maila z terminem 10 dni na zapłatę a po miesiącu przyszło mi pocztą na domowy adres wezwanie do zapłaty. Poszedłem z tym do Miejskiego Rzecznika Konsumentów i pani powiedziała, żeby nie płacić tylko wysłać odstąpienie od umowy, na co jest w tym przypadku 3 miesiące a nie jak twierdzi karierowo.com 10 dni. 10 by byłoby gdyby przysłali potwierdzenie zawarcia umowy na trwałym nośniku (kartka papieru, płyta cd itp) lub gdybym złożył pod umoiwą własny podpis elektroniczny.
Ola278 / 85.221.170.* / 2012-12-20 12:16
@marek932 : a czy masz może wzór odstąpienia od umowy? może rzecznik Ci powiedział jak to napisać? czy wystarczy mu jedynie odesłać te odstąpienie od umowy, które on sam przesłał w załączniku?
aaa911 / 164.127.61.* / 2012-12-20 14:56
w internecie sa takie wzory.Jak ci przyslam wzor, to szczesciarzem jestes, bo ja takiego nie dostalam..

Najnowsze wpisy