Forum Forum prawneCywilne

KARIEROWO.COM akceptacja=zawarcie umowy

KARIEROWO.COM akceptacja=zawarcie umowy

oleeeenka / 87.99.3.* / 2012-11-06 23:53
Witam,
mam pewien problem 22 padziernika zarejestrowalam sie na stronie karierowo.com szukajac pracy. Po wypelnieniu danych nalezalo zaakceptowac regulamin, co wiązalo sie z zawarciem z nimi umowy na rok za kwote 99 zl. A ze zalezalo mi na pracy zaakceptowalam regulamin, nie czytajac go. Od umowy mozna sie odwolac w ciagu 10 dni. Po 14 dniach dostalam meila ze nie wnioslam oplaty i mam 5 dni inaczej zostana naliczane odsetki.
Maja strone na facebook'u zalozona od poczatku pazdziernika, 35 osob lubiacych, w ktore nie mozna wejsc. Regulamin wszedl 18 pazdziernika.

Tutaj regulamin ich strony:http://www.karierowo.com/regulamin.php
Przoszę niech ktoś mi pomoże, czy to faktycznie jest prawda czy zwykli wyludzacze.
Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
nnn / 91.200.92.* / 2012-12-11 20:28
Mam pytanie do osób, które złożyły już odwołanie o odstąpieniu od umowy i postraszyli ich troche. Wysyłają wam coś jeszcze?
Greeneyes / 83.10.54.* / 2012-12-11 18:49
witajcie,
Jestem kolejną frajerką która dołączyła do tego grona. Teraz czekam jak moje losy sie potoczą.
Niewątpliwie karierę i kasę robi właściciciel.
Jacek Sparrow / 159.245.16.* / 2012-12-11 10:52
mojej dziewczynie przysłano pisemne ponaglenie na adres pocztowy, jak wrócę do domu zeskanuje i prześlę lin by zaczerpnąć Państwa opinii. Sam jestem niezmiernie ciekaw w jakiej formie i jakich argumentów użyją tym razem.

pozdrawiam,
Łukasz
Wiewiulka / 31.63.199.* / 2012-12-10 14:51
Od czasu kiedy dostałam maila z wezwaniem do zapłaty w terminie 5 dni, nie miałam żadnego kontaktu z szanownym panem Aleksandrem... wysłałam mailem odstąpienie, pocztą również a adres biuro@karierowo.com oznaczyłam jako spam, żeby więcej nie psuć sobie nastroju :D
Zenon359 / 83.145.160.* / 2013-01-16 12:39
Nie głupie też wrzuce to do Spamu, wszak u mnie automatycznie skrzynka spam się oczyszcza :D
Ankaw1990 / 2012-12-07 16:33
Jak można odstąpić meilowo od umowy? Jeśli nie posiadam podpisu elektronicznego to wystarczy ze si podpisze np Anna Nowak? Dziękuję za pomoc
gocha8 / 185.4.214.* / 2012-12-05 23:10
ja NIE PLACE!!! nie mam zamiaru, nawet nie zamierzam odpowiadać na ich emaile mam to gdzieś, nic i tak mi nie zrobią, szukają frajerów żeby na nich zarobić
a.sek. / 77.112.60.* / 2012-12-05 21:45
...czy są jakies postępy w tym temacie? Ja przegapiłam termin zapłaty, dzisiaj (ponad miesiąc od daty mojej rejestracji wysyłam odstąpienie od umowy). Oczywiście nie zapłaciłam. Czy mogę spodziewać się jakichkolwiek konsekwencji?
edzio784 / 31.175.224.* / 2012-12-07 09:35
Tak. Poszczują cię psem jak cię zobaczą na ulicy.
giee0204 / 213.241.53.* / 2012-12-03 18:58
Szanowna Pani

Jeśli nie potwierdzono pisemnie warunków umowy, można odstąpić od umowy w ciągu 3 miesięcy i Pani odstąpienie od umowy jest skuteczne. Podpis elektroniczny rzeczywiście jest równoważny formie pisemnej ale po pierwsze, umowy i tak nie zawarto w formie pisemnej, gdyż Pani nie użyła takiego podpisu a po drugie i ważniejsze, podpis elektroniczny dotyczy składania oświadczeń woli. Potwierdzenie warunków umowy nie jest oświadczeniem woli lecz czynnością faktyczną, od której spełnienia zależy ile konsument będzie mieć na odstąpienie. Dlatego argumenty firmy są nietrafne. Wezwania do zapłaty należy ignorować. Gdyby sprawa została skierowana na drogę sądową (co wydaje się wątpliwe; nic nam nie wiadomo o jakimkolwiek procesie wytoczonym przez właścicieli serwisu), proszę powołać się na złożone oświadczenie o odstąpieniu od umowy.

Z poważaniem

Karol Fiedoruk
Prawnik - konsultant
Konsumenckie Centrum E-porad
Stowarzyszenie Konsumentów Polskich.

Ja nie płaciłam i nie mam zamiaru tego robić zwykli naciągacze i tyle.
Paulina237 / 89.73.206.* / 2012-12-13 10:24
Witam, czy coś się wyjaśniło w tej sytuacji...? Bo niestety też jestem ich ofiarą i nie wiem co robić...
mea28poli / 90.156.108.* / 2012-12-11 10:47
A czy ktoś z was dosrał list ze wezwaniem do zapłaty ?
aaaaaadaaaaaa / 87.204.206.* / 2012-12-03 14:00
A jak ktoś się zarejestrował i na drugi dzień po rejestracji wysłał pocztą i na maila odstąpienie ?
Dorota4569690 / 79.191.249.* / 2012-12-03 20:21
Ja tak zrobiłam, dodatkowo postraszyłam policją i sądem. Minęły trzy tygodnie i nikt nawet nie pisnął o kasie.
Ankaw1990 / 2012-12-07 16:28
Mam pytanie: jak odstąpić od umowy meilowo? tzn czy muszę mieć podpis elektorniczny czy wystarczy, że podpiszę się np anna nowak? dziękuję za odpowiedź
mertyu / 83.6.19.* / 2012-12-20 22:49
Mi też nie napisał już nic
MiSiA21960 / 79.189.31.* / 2013-03-01 10:55
Witam Was wszystkich, ja tez jakis czas temu zarejestrowałam sie na stronie karierowo com. A że nie miałam dostępu do neta, dopiero dzisiaj odczytałam wiadomość, że mam im załacić 99 zł., ogromnie się wystraszyłam i odrazu wysłałam oświadczenie o rezygnacji, chociaż już troche dni minęło. Nawet myślałam już żeby zapłacić. Ale zajrzałam na forum i widzę że nie jestem tu sama, że wy też zostaliście oszukani. Wiec też nie będę im płacić, chociaż trochę się boję, bo rodzice by mnie zabili;/

Kurcze... banda oszustów;//

Trzymajcie się tam, pozdrawiam:)
Jak coś to piszcie o dalszych informacjach:)
Też nie mam zamiaru im płacić...
sabinasabina / 193.239.224.* / 2013-03-02 22:23
masz może ten plik z odstąpieniem od umowy?
wrog_naciagaczy / 31.174.178.* / 2012-12-03 11:30
Na odstąpienie od umowy są 3 miesiące. W tym czasie należy wysłać na adres e-mail firmy wiadomość następującej treści.


Na podstawie art. 10 ust. 2 w zw. z art. 9 ust. 1 pkt 1 oraz art. 9 ust. 3
Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności
za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000
roku, niniejszym odstępuję od umowy o świadczenie usług, zawartej
z Work of World Aleksander Zych w dniu ..... roku.
Pragnę przypomnieć, iż w związku z brakiem pisemnego potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust.1 w zw. z art. 9 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, a także ze względu na brak
informacji o organie, który zarejestrował działalność gospodarczą
przedsiębiorcy oraz o numerze, pod którym przedsiębiorca został
zarejestrowany - termin, w którym przysługuje mi prawo do odstąpienia od
umowy wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy.
Odstępując od umowy, zwracam się z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych (w tym również na potrzeby
marketingowe) oraz całkowite ich usunięcie.
W przypadku dalszego wysyłania "wezwań" lub innych monitów, zostanie skierowane zawiadomienie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z wnioskiem o podejrzenie stosowania praktyki naruszającej zbiorowe interesy konsumentów. Dodatkowo zostanie również poinformowany Generalny Inspektor Danych Osobowych, w związku z dalszym przetwarzaniem moich danych osobowych bez mojej zgody oraz uzasadnionej przyczyny.
Wnoszę ponadto o zwrot wpłaconej kwoty w wysokości 99 zł (słownie:dziewięćdziesiąt dziewięć zł). Zwrotu pieniędzy należy dokonać w terminie 14 dni na mój rachunek bankowy o numerze ....... Jednocześnie informuję, że w przypadku odmowy naliczane będą odsetki w wysokości ustawowej zgodnie z art. 2 ust. 3 cyt. Ustawy.
Liczę na szybkie załatwienie sprawy w celu uniknięcia zbędnej drogi
sądowej.
wrog_naciagaczy / 31.174.178.* / 2012-12-03 11:25
Na odstąpienie od umowy są 3 miesiące. W tym czasie na adres mailowy firmy należy przesłać wiadomość o następującej treści.

Na podstawie art. 10 ust. 2 w zw. z art. 9 ust. 1 pkt 1 oraz art. 9 ust. 3
Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności
za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000
roku, niniejszym odstępuję od umowy o świadczenie usług, zawartej
z Work of World Aleksander Zych w dniu ..... roku.
Pragnę przypomnieć, iż w związku z brakiem pisemnego potwierdzenia
informacji, o których mowa w art. 9 ust.1 w zw. z art. 9 ust. 3 ustawy
o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę
wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, a także ze względu na brak
informacji o organie, który zarejestrował działalność gospodarczą
przedsiębiorcy oraz o numerze, pod którym przedsiębiorca został
zarejestrowany - termin, w którym przysługuje mi prawo do odstąpienia od
umowy wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy.
Odstępując od umowy, zwracam się z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych (w tym również na potrzeby
marketingowe) oraz całkowite ich usunięcie.
W przypadku dalszego wysyłania "wezwań" lub innych monitów, zostanie skierowane zawiadomienie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z wnioskiem o podejrzenie stosowania praktyki naruszającej zbiorowe interesy konsumentów. Dodatkowo zostanie również poinformowany Generalny Inspektor Danych Osobowych, w związku z dalszym przetwarzaniem moich danych osobowych bez mojej zgody oraz uzasadnionej przyczyny.
Wnoszę ponadto o zwrot wpłaconej kwoty w wysokości 99 zł (słownie:
dziewięćdziesiąt dziewięć zł). Zwrotu pieniędzy należy dokonać w terminie 14 dni na mój rachunek bankowy o numerze
.......... Jednocześnie informuję, że w przypadku odmowy naliczane będą odsetki w wysokości ustawowej zgodnie z art. 2
ust. 3 cyt. Ustawy.
Liczę na szybkie załatwienie sprawy w celu uniknięcia zbędnej drogi
sądowej.
beasmo / 89.228.68.* / 2012-12-10 21:24
mimo iz wyslalam na adres mailowy firmy wiadomosc o odstapieniu od umowy, dostalam juz druga wiadomosc ze to bezskuteczne, dzisiejsza to Witam Serdecznie,

Pani odstąpienie jest bezskuteczne ponieważ zostało złożone po terminie.

Dnia 13.11.2012 r. na podany przez Panią adres e-mail wysłaliśmy potwierdzenie zawarcia umowy, zgodne z brzmieniem ustawy z dnia 02 marca 2000 r o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny {Dz. U. Nr 22, poz. 271} Ponadto przesłane potwierdzenie zostało opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym z ważnym certyfikatem.

Przypominam, że w razie konieczności rozstrzygnięcia sprawy w sądzie, korespondencja e-mailowa będzie dowodem w sprawie. Wiadomość wysłana do Pani 13.11.2012 r. znajduje się w folderze "wysłane" w naszej skrzynce elektronicznej. Dowód ten jest przechowywany w naszym systemie informatycznym do czasu wygaśnięcia umowy.

W 2003 roku na mocy nowelizacji Kodeksu Cywilnego wprowadzono do art. 78 KC paragraf 2, w którym wprost ustawodawca zrównał skutki prawne podpisu elektronicznego potwierdzonego ważnym certyfikatem ze zwykłą formą pisemną. Owa ekwiwalentność objawia się tym, iż jeżeli dana czynność prawna – umowa, wymaga dla swojej skuteczności formy pisemnej, może ona być również zawierana za pośrednictwem Internetu przy użyciu bezpiecznego podpisu z certyfikatem.

Mając na uwadze powyższe, bezzasadne jest twierdzenie, że termin odstąpienia od umowy wynosi trzy miesiące. Z racji tego, iż podczas zawierania umowy oraz na etapie po-transakcyjnym, zostały spełnione wszystkie warunki nałożone przez Ustawodawcę na Usługodawcę, termin odstąpienia od umowy wynosi 10 dni.

Zgodnie z Pani prośbą wizytówka została usunięta z naszej strony jednak proszę pamiętać,
że do czasu nie uregulowania należności obowiązuje Panią płatność za zamówioną usługę.

Po dokonaniu płatności w każdej chwili może Pani zwrócić się do nas o ponowne utworzenie wizytówki "My CV"

Pozdrawiam,
Aleksander Zych
Work of World
Karierowo.com
juz nie wiem co robic, czy zaplacic czy po prostu nie zwracac na to uwagi.
Kreska19 / 79.185.39.* / 2013-02-12 14:55
Mi wysłali to samo:) nie ma co sie przejmowac oni biora kopiuj wklej i nawet nie czytaja tego co piszesz. NJa nie zaplace a do sadu mnie nie pozwa. Pozdrawiam:)
pat123 / 81.190.127.* / 2012-11-29 20:45
Ja dziś otrzymałam takie pismo, patrząc na kopertę z nazwą WORK of WORLD nie miałam zielonego pojęcia co to może być, gdy otworzyłam koperte i zobaczyłam napis "wezwanie do zapłaty" nieco się przstraszyłam, bo nie wiedziałam o co chodzi. Ja dostałam potwierdzenie ale dopiero dzis je przeczytalam gdyz wczesniej nie zwrócilam na tę wiadomośc uwagi. Jutro mam zamiar przedzwonić do Rzecznika Praw Konsumenckich w Gdyni i prosić o pomoc z jego strony. Przecież tak nie może być ludzie szukaja pracy po to by mieć pieniądze a tu ktos z nich jeszcze ciagnie kase. Nie wiem jak Wam ale mi ta strona sie na nic nie przydała byłam na niej chyba raz w dniu kiedy zalożyłam konto maksymalnie moze 2 razy bo na pewno nie wiecej. Liczę na to że uda Nam się z tym coś zrobić. Pozdrawiam.
abudzabi / 79.175.221.* / 2012-11-29 18:14
Hej :) Dziś postałam od Pana Aleksandra takiego meila:

"Pani odstąpienie jest bezskuteczne ponieważ zostało złożone po terminie.

Dnia 12.11.2012 r. na podany przez Panią adres e-mail wysłaliśmy potwierdzenie zawarcia umowy, zgodne z brzmieniem ustawy z dnia 02 marca 2000 r o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny {Dz. U. Nr 22, poz. 271} Ponadto przesłane potwierdzenie zostało opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym z ważnym certyfikatem.

Przypominam, że w razie konieczności rozstrzygnięcia sprawy w sądzie, korespondencja e-mailowa będzie dowodem w sprawie. Wiadomość wysłana do Pani 12.11.2012 r. znajduje się w folderze "wysłane" w naszej skrzynce elektronicznej. Dowód ten jest przechowywany w naszym systemie informatycznym do czasu wygaśnięcia umowy.

W 2003 roku na mocy nowelizacji Kodeksu Cywilnego wprowadzono do art. 78 KC paragraf 2, w którym wprost ustawodawca zrównał skutki prawne podpisu elektronicznego potwierdzonego ważnym certyfikatem ze zwykłą formą pisemną. Owa ekwiwalentność objawia się tym, iż jeżeli dana czynność prawna – umowa, wymaga dla swojej skuteczności formy pisemnej, może ona być również zawierana za pośrednictwem Internetu przy użyciu bezpiecznego podpisu z certyfikatem.

Mając na uwadze powyższe, bezzasadne jest twierdzenie, że termin odstąpienia od umowy wynosi trzy miesiące. Z racji tego, iż podczas zawierania umowy oraz na etapie po-transakcyjnym, zostały spełnione wszystkie warunki nałożone przez Ustawodawcę na Usługodawcę, termin odstąpienia od umowy wynosił 10 dni."
OCZYWIŚCIE ! Meil jest taki sam jak wiele innych osób zamieszcza tutaj na forum, różni się tylko data. Ja napisałam do OUKiK oraz Federacji Konsumenta w swoim mieście i czekam na jakiś odzew od nich. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
poziooooo / 89.73.206.* / 2012-12-06 21:57
Mam pytanie, czy coś się wyjaśniło w tej sprawie? Bo niestety znalazłam się w takiej samej sytuacji...
bleeee / 213.192.83.* / 2012-12-05 20:46
To jest automatyczny mail i chyba wszysyc go dostalismy :p
esence / 87.207.243.* / 2012-11-29 22:31
A gdzie my się podpisywaliśmy elektronicznym podpisem? Co oni p********* farmazony?! Nie dajmy się zastraszyć! Niech im nikt nic nie płaci! Trzeba ich zniszczyć!
Tomasz619 / 188.33.13.* / 2012-11-29 14:25
witam byłem własnie u Rzecznika Konsumenta i przyjął ode mnie sprawę. Polecił też nie płacić, wysła odstąpienie od umowy, a wszystkie meile i dowody wysłać do właściwych wam rejonowo UOKIK lub do Inspkcji Handlowej a ona przekaże dlaej. Im więcej osób to zgłosi tym szybciej Prezes UOKIK sie tym zajmie. Napiszcie z jakich miast jesteście i czy ktoś już zgłosił?
czarnaMAMBA3 / 2012-12-05 15:01
to sa jakies kpiny co oni wyprawiaja, dzisiaj tez dostalam pismo i wlasnie liczylam ze w necie znajde cos na temat tych naciagaczy i nie mylilam sie, nie zaplacilam i nawet nie zamierzam. Wszystkie maile od nich wyslac do Inspekcji Handlowej??
xxx3456 / 192.162.60.* / 2012-12-04 09:05
hej ja rozmawiałam też z prokuratorem nie ma szan,najlepiej zgłosić sprawę na Policję .- bo to nie ma sensu się męczyc ? zgłosił ktoś ?
wrog_naciagaczy / 31.174.116.* / 2012-12-04 09:59
Policja nie przyjmie zawiadomienia, bo to nie jest ani oszustwo, ani zadne inne przestępstwo. Dla tych, którzy wpłacili pieniądze i chcieliby je odzyskać, pozostaje pozew cywilny w sądzie. Koszt złożenia pozwu 30 zł.
Kasia800000 / 95.108.79.* / 2012-11-29 11:41
dzwoniłam dziś do Rzecznika Praw Konsumenta i kazał mi zgłosić sprawę na policję, bo jest to typowe naciąganie i sprawa trafi na prokuraturę. Dała mi do zrozumienia, żeby nie płacić.

Najnowsze wpisy