Forum Polityka, aktualnościPolityka

Karski: Kogo Bóg chce pokarać, temu rozum odbiera

Karski: Kogo Bóg chce pokarać, temu rozum odbiera

Wyświetlaj:
Elendir / 2007-09-25 21:21 / Łowca czarownic
PiS pierwszy wykonał atak w spocie bezpośrednio na PO. Należało się więc spodziewać riposty. Tyle że PiS tak daleko zabrnął w mentalność Kalego (Kali kraść to dobrze, Kalemu kraść to źle) i zadufanie w sobie, że zapomniał, iż każdej akcji towarzyszy reakcja.
marek 19.53 / 83.24.48.* / 2007-09-25 22:21
1. Jak można zabrnąć w mentalność ?
2. Czy "mentalność Kalego" objaśnia Pan swoim kolegom ?
Przeciętnie rozgarnięty moher czytuje to i owo.
3. W kampanii wyborczej naturalnym jest atakowanie konkurencyjnej partii - aczkolwiek w spotach PiS nie było ani słowa o PO. Jeżeli PO uważa, że to o nich - to tylko się zastanowić skąd to się im wzięło.
Elendir / 2007-09-26 07:50 / Łowca czarownic
Ad 1. Słownik języka Polskiego:
zabrnąć
1. «brnąc lub błądząc, zajść gdzieś»
2. «doprowadzić do sytuacji, z której trudno znaleźć wyjście»

Też nie wiem jak PiS mógł tak daleko się posunąć, że już nie widzi innego wyjścia.

Ad 2. Wyjaśnienie napisałem żeby ułatwić któremuś z twardogłowych odpowiedź (w końcu to z tego źródła mógłbym się jej spodziewać). Po krótkim zastanowieniu wykasowałem dopisek: "dla moherowych" uznając go za niepotrzebną złośliwość.

A tak przy okazji, przeczytaj jeszcze raz swój punkt nr 3 i zastanów się nad istotą mentalności Kalego.

Ad 3. Jak to nie było? Przecież przez cały spot lecą odwołania do haseł wyborczych PO pokazane w krzywym zwierciadle. Czy nie sugeruje to, że ludzie na przyjęciu to ludzie wypowiadający te hasła, czyli PO?

Możliwe, że ta sugestia była odrobinę za subtelna dla niektórych moherowych skoro twierdzą że "nie było ani słowa o PO". Ale na tej zasadzie można twierdzić że również spot PO nic nie mówił o PiS. No bo przecież funkcja prezydenta występuje w wielu różnych organizacjach, a Leszek to powszechne imię.

Dla mnie jest oczywiste, że PO nie wypuściłoby tego spotu gdyby nie spoty PiS. Ale najwyraźniej obrażanie weszło PiS za bardzo w krew (pod tym względem żadna partia w Polsce po okrągłym stole nie może się z PiS równać).
El Presidente / 212.244.73.* / 2007-09-25 18:14
Jak w temacie: Karolu współczuję...

Najnowsze wpisy