Forum Money.pl - wspieramy lot każdej Waszej złotówki!

Karta czy abonament, czyli płacić przed czy po?

Karta czy abonament, czyli płacić przed czy po?

Wyświetlaj:
Patrycja ! :D / 83.21.80.* / 2007-01-30 12:43
Mam pytanie. Czy jak chcę przejść z abonamentu na kartę to muszę zmieniać numer ?.Czy da sie go zachować ?Sieć zostaje ta sama. Syszałam że przeniesienie nr kosztuje.Jeśli tak to ile około? Proszę o odpowiedz.
PetrusAlferdus / 85.14.102.* / 2009-07-09 12:02
Jak tak miałem kiedyś w Erze. Wysłałem im miesiąc przed końcem wypowiedzenie umowy abonamentowej (uważaj, pewno ma zapis, że przedłuża się automatycznie, ale już bez bonusów, które dostałaś przy podpisywaniu). Po jakimś czasie zadzwonili do mnie, czy na pewno chcę rezygnować, bo mają dla mnie super ofertę. Dalej konsekwentnie podtrzymywałem swoje wypowiedzenie i w końcu pani zaproponowała mi, że po zakończeniu umowy mój nr przejdzie do TakTaka i będzie aktywny jeszcze 1 miesiąc 0 - jeśli go w tym czasie doładuję, to pozostanie aktywny w sieci, jeśli nie to po miesiącu go odłączą. I tak się też stało, bo nie chciałem już korzystać z Ery. Nie wiem jak wygląda to w innych sieciach, ale pewno podobnie.
lukmar2 / 83.7.83.* / 2007-01-12 23:36
karta to najlepsze rozwiazanie, nigdy więcej abonametu, nigdy wiecej ery, bleeeeeee mówię po swoim przykładzie
ewunia / 83.16.187.* / 2006-11-19 19:52
Kupiłam telefon na kartę w POPIE ,jak teraz patrzę to jest najdroższa sieć .Co zrobić , żeby przejść do Oręcz.Proszę o radę
lukmar2 / 83.7.83.* / 2007-01-12 23:21
jesli chodzi o popa i oredz to jest jedna i ta sami firma tylko dysponuje innymmi pakietami i ma inne nazwy, to tylko reklama i kombinacja aby ściągnąć jak najwięcej klientów, a jeśli chodzi o twoje pytanie to odpowiedz jest prosta, wystarczy ze kupisz startówkę orange(jeśli chodzi ci o oferte na karte czyli orange go)i tyle po problemie, ale odradzałbym i rezygnacje z popa, jest ok wiec zostaw tak jak jest, (ale to tylko moja subiektywna podpowiedz)
SŁAWEK 2 / 213.199.235.* / 2006-09-26 16:20
WBREW POZOROM TELEFONU NA KARTĘ NIKOMU NIE POLECAM, ZDECYDOWANIE WOLĘ MIX LUB ABONAMENT. W TELEFONACH NA KARTĘ CO CHWILA OTRZYMUJESZ INFORMACJĘ ŻE ZA KILKA DNI TRACISZ MOŻLIWOŚĆ WYKONYWANIA POŁĄCZEŃ POMIMO TEGO ŻE MASZ JESZCZE NA KONCIE SPORĄ ILOŚĆ ŚRODKÓW. MUSISZ WRĘCZ NA SIŁE "WYKORZYSTYWAĆ" TE ŚRODKI ABY CI NIE PRZEPADAŁY...
TOTALNA BZDURA.
A SWOJĄ DROGĄ BYŁEM JUŻ W PLUSIE, ERZE A TERAZ JESTEM W ORANGE. NIGDZIE TAK NAPRAWDĘ KLIENT NIE MA NIC DO GADANIA, SZCZEGÓLNIE JEŚLI W GRĘ WCHODZĄ JAKIEŚ REKLAMACJE...
A TRZEBA PAMIĘTAĆ ŻE NA KARTĘ GDZIEBYŚCIE NIE ZADZWONILI WSZĘDZIE POŁĄCZENIA PŁATNE - NAWET DO BOK-u
kala12 / 212.106.27.* / 2006-10-01 12:32
wcale nie niech mi ktos pomorze wybrać czy abonament bo nie wiem po ile jest najtańszy abonamrnt
j. / 83.18.19.* / 2006-09-27 11:43
po pierwsze - krzyczysz.
po drugie, delikatnie mówiac, mijasz się z prawdą:
> W TELEFONACH NA KARTĘ CO CHWILA
OTRZYMUJESZ INFORMACJĘ ŻE ZA KILKA DNI TRACISZ MOŻLIWOŚĆ WYKONYWANIA POŁĄCZEŃ POMIMO TEGO ŻE MASZ JESZCZE NA KONCIE SPORĄ ILOŚĆ ŚRODKÓW
w życiu nie otrzymałem takiej informacji. sieć: simplus, wcześniej tak tak, okres posiadania tel. na kartę - w sumie ze 3 lata
> MUSISZ WRĘCZ NA SIŁE "WYKORZYSTYWAĆ" TE ŚRODKI ABY CI NIE PRZEPADAŁY...
??? z jakim Ty akwizytorem rozmawiałeś?
> A TRZEBA PAMIĘTAĆ ŻE NA KARTĘ GDZIEBYŚCIE NIE ZADZWONILI WSZĘDZIE POŁĄCZENIA PŁATNE - NAWET DO BOK-u
to dane zdaje się sprzed kilku lat. a wtedy za dużo rzeczy się płaciło i w prepaidzie i w abonamencie.
qwerty1703 / 83.21.159.* / 2006-09-24 09:12
Muszę to powiedzieć. Jestem abonentem Ery od dwóch lat. Często i gęsto używam telefonu, co wiąże się z moją pracą. Mój miesięczny abonament to około 150 pln i chyba trzysta darmowych minut. Niestety, to mi nie wsytarcza i boli mnie niezmiernie, gdy widzę, że za minutę połączenia bez względu na sieć płacę 70 gr, podczas gdy użytkownicy pre-paid kilkadziesiąt groszy mniej. wysokość mojego abonamentu jest niewspółmiernie wyższa, niż kwota 25 czy 30 pln, którymi to użytkownicy kart co miesiąc zasilają swoje konta. Czyż nie ma prawa boleć?
Próbując naprawić to, szukałem innych rozwiązań w Erze, ale okazuje się, że niewiele można zrobić. Podnosząc kwotę abonamentu o kilkadziesiąt złotych uzyskać można większy kapitał minut, ale w przeliczeniu na te same minuty, bez zwiększania abonamentu( czyli wydzwaniam więcej na starym abonamencie), oszczędzam może 10 zł.
Czy ktoś w końcu zrobi z tym porządek? Dzwonię dużo, moje miesięczne rachunki to około 400 zł, ale klienci, którzy przynoszą Erze dochód 30 złotych miesięcznie, mają o niebo lepiej. Śmiać się, czy płakać?
staszeku / 195.3.200.* / 2009-07-11 07:15
Noo, teraz przywaliłeś! Jak dzwonisz dużo, to te 30 zł na karcie wystarczy ci na kilka godzin. Ja mam od wielu lat abonament w Erze. Płacę 65 zł za 170 minut do wykorzystania we wszystkich sieciach Unii europejskiej czyli również do siostry w Niemczech na komórkę, czy bratanicy w Anglii. W telefonie na kartę za takie rozmowy zapłaciłbym majątek. A za telefon który mam musiałbym zapłacić wtedy na Allegro ok. 1000 zł, a dostałem go za złotówkę! TYLKO ABONAMENT!
kkhf / 88.156.65.* / 2006-09-24 12:41
wybrac nizszy!!! nie odpowiada po co płacić? nie rozumiem. confort kosztuje
ppp / 212.182.120.* / 2006-09-24 07:56
Nie podano jeszcze jednej wady karty pre-paid. Płaci się z góry kwotę, którą potem trzeba wydzwonić przez określony okres czasu. Jeżeli jej się nie wydzwoni to i tak trzeba doładować telefon. W związku z tym mam "oszczędność" ulokowaną w komórce na kilkadziesiąt złotych a i tak muszę dopłacić żeby zadzwonić. Mam telefon w Simplusie.
ddd / 193.243.147.* / 2006-09-25 13:05
w abonamencie jest to samo minuty przechodza jednak i tak abonament musisz zapłacić więc nie widze wady/zalety
neutralny / 193.151.64.* / 2006-09-22 09:53
rzeczywiscie podpisując abonament dostaje się telefon bardzo niskiej klasy (w komisie 200-300zl nowy). i rzeczywiście usługi pre-paid stają sie coraz tańsze, żeby nie powiedziec tańsze niż abonamentowe. Ja jednak przedłużając na 1 rok umowę w Plusie nie brałem syfiastego aparatu, tylko dodatkowe minuty i pakiet minut w sieci, co w bardzo zgrabnym połączeniu wynosi mi teraz 28gr/min. Mam w tym 90minut do Plusa i 140 minut do wszystkich sieci (z czego dzwoniąc do Plusa najpierw wykorzystywany jest pakiet 90minut do Plusa). Jak nietrudno wyliczyć płacę 65zł za 230minut. W Plusie jestem 9 rok (pamiętam czasy jak płaciłem 3zl za minute bez sekundowego naliczania i 72gr za sms-a) i przez 8 lat byłem niezadowolony, ale siedziałem ze względu na numer. Teraz w końcu jest w miarę OK.
Desstin / 2006-09-23 11:50 / Bywalec forum
Dokładnie.Ja obecnie mam telefon firmowy ale żona od 8 lat w Erze - obecnie ma za 70 pln 180 minut do wszystkich sieci, pakiety tańszych połaczeń w obrębie sieci oraz darmowe połaczenia w weekendy do sieci oraz na nr stacjonarne.
ewakas / 83.11.167.* / 2006-09-22 08:46
Najbardziej spodobał mi się fragment, w którym chwalone są zalety abonamentu: akurat 2 tygodnie temu zawarłam umowę na 2 lata, no i niestety muszę Państwa rozczarować ale nie zaoferowano mi telefonu najnowszej generacji, ale telefon średniej klasy, z których firma prawdopodobnie oczyszcza magazyny. Jest tak najczęściej, jeśli chcemy nowszy telefon musimy za niego sporo zapłacić, nie ma mowy o prezentach. Tak jest w bardziej cywilizowanych krajach jak np. Wlk.Brytania, tam owszem operatorzy właśnie tak działąją, a u nas trzeba brać co dają.
BuLitl / 83.27.133.* / 2006-09-22 01:40
Autorka nie wziela pod uwage jeszcze zasiegu sieci. A powinna. Najlepszy zasieg ma jakby nie patrzec Plus GSM. Nawet pod ziemia mi lapal gdzie znajomym w innych sieciach brakowalo sieci.
Jesli chodzi o blokowanie ksiazki w Plusie. Mialej juz nie raz dluzej zablokowane polaczenia wychodzace i jeszcze sie nie spotkalem z blokowaniem ksiazki !!
Wiec zanim Nasti cos napiszesz sprawdz !!! Taka mala rada na przyszlosc.
Nasti / 80.54.27.* / 2006-09-22 23:02
Bulitl gdybym nie wiedział to bym nie pisał o blokowaniu książki, ale tak się składa że znajomi co mają w Plusie mają blokowane ksiązki, dlaczego oni mają a ty nie to już się spytaj Plusa.Powiem ci o jeszcze jednej sytuacji którą sam sprawdzałem bo nie wierzyłem jak usłyszałem.Jeśli masz w plusie ( na abonament) telefon a umowę podpisywał ktoś inny a nie ty, to plus nie zgadzi się uruchomić polecenia zapłaty na twoje konto w banku.Konsultant powie ci że tylko ta osoba co podpisała umowę może uruchomić polecenie zapłaty tylko na swoje konto w banku, jako powód dlaczego nie można powie że banki się na to nie zgadadzają,sprawdziłem to w bankach z ciekawości i żaden nie odmówił mi takiej opcji,odpowiedź banku była taka: to pana pieniądze i konto i to pan decyduje, my tylko przyjmujemy dyspzycje i ja wykonujemy.To co Pek pisze też spotkałem i jeszcze kilka innych dziwnych sytuacji.
Pek / 83.5.154.* / 2006-09-22 09:45
Jeśli chodzi o zasięg to owszem największy ma Plus, ale pytanie powinno brzmieć, który operator ma największy "działający" zasięg....? Koleżanka miala Plusa. Na Mazurach miała kłopoty z zasięgiem. Ja mam Orange. Zasięg miałem bez żadnego problemu. A teraz w windzie... zgadnijcie jakiego operatora zasięg działa w windach??? Orange oczywiście! Plus nie działał - sprawdziłem.
Taki_spoko_gość / 83.30.57.* / 2006-09-21 22:56
Ludzie, najdrożej jest u nas i w Japonii. A różnice w tym zestawieniu groszowe i o czym tu mowa? Całe szczęście że sperdzielam z tego syfu, bo tutaj już się normalnie nie da żyć!!! Z dnia na dzień ceny rosną i to nie tylko rozmów, za to mamy całą gamę konkursów, loterii w których można coś wygrać. Jest tylko mały problem, że te konkursy i loterie są już obstawione i z góry jest wiadome dla oragnizatora, kto ma wygrać i się z nim podzielić w najlepszym wypadku, a naiwni płacą za free.
staszeku / 195.3.200.* / 2009-07-11 07:19
No to s*********** i nie zawracaj d..y!
onkel / 83.16.16.* / 2006-09-21 21:10
zapomnieliście w tabelce ująć ERĘ (czy to nie największy operator?
Swoją drogą trscicie na wiarygodności nie zaznaczając wyraźnie, że artykuł jest sponsorowany!
ddd / 193.243.147.* / 2006-09-25 13:21
czytaj uważnie w tabelce sa pre paidy a nie abonamenty :)
Nasti / 80.54.27.* / 2006-09-21 19:06
Zapomniała Pani napisać ile pani Plus za ten tendencyjny i oszukańczy artykuł zapłacił, napisała Pani poradnik i niby wmawia że przedstawia tylko argumenty za i przeciw a z góry tendencyjnie neguje oferte abonamentową (cytuje: "Obecnie w całej Europie obserwujemy tendencję do przechodzenia z abonamentu na karty, np. we Włoszech w systemie pre-paidowym działa aż 90 proc. komórek, w Polsce - jak na razie – 60 proc."). Przedstawia też fałszywe dane w zamieszczonej rubryce skąd 39 gr za minutę w sieci w Simplusie, 39 gr to swojaki a to tylko 7 wybranych numerów a nie wszystkie połaczenia wewnątrz sieci, następnie podaje kłamliwie ze w POPie sms kosztuje do 1,22 zł. Za 1,22 zł sms w POPie jest na numery stacjonarne, skoro podaje na numery stacjonarne w POPie to także nalezy podać ile kosztuje w innych sieciach sms na numery stacjonarne a nie tylko podaje Pani koszt sms-a na numery do sieci komórkowych. Na podstawie tych nieprawdziwych danych okłamuje czytelników że w Simplusie jest najtaniej co jest nie prawdą bo miesięczny koszt wynosi 49 zł w Simplusie według Pani założeń.Co do abonametu to plusem jest też możliwość dzwonienia cały czas, nie trzeba sie martwić w nagłej potrzebie musimy kupić kartę i uzupełnić konto ( a co jak zabraknie nam na zdrapkę pieniędzy albo w pobliżu akurat nie bedzie gdzie kupić lub też te 2 rzeczy wystąpia naraz?), nikt nie blokuje nam dostępu do numerów zapisanych na karcie sim jak robi to Plus w Simplusie,dostaje sie zniżki na abonament i telefony w niższej cenie czego nie dostaniemy mając kartę.Napisała tez Pani jako minus abonamentu ze za przeniesienie numeru do innej sieci trzeba zapłacić, przecież za przenoszenie numerów na kartę też się płaci i to tyle samo co za przeniesienie abonamentowego.Nie porównała Pani oferty abonamentowej nie dlatego że jest trudniejsze a dlatego bo by sie nie potwierdziły kłamstwa że abonament jest droższy niż karta.
lukmar2 / 83.7.83.* / 2007-01-12 23:42
brawo dla nasti, napisała fajne info o zgredach od abonamentów!!!!!
jaro44 / 80.53.206.* / 2006-09-21 22:59
Nasti, dlaczego się tak zacietrzewiłaś? A może jesteś pracownikiem firmy sprzedającej komórki z abonamentem - bo na tych chyba dużo więcej się zarabia przywiązując umową klienta na dłużej - i denerwuje cię, ze autorka napisała prawdę, że pre-paidy są na Zachodzie bardziej popularne i że taka tendencja powoli wchodzi też do POlski.
Zarzucasz autorce, że w tabelce są nieprawdziwe dane co do SimPlusa, a gdybyś przeczytała to, co jest pod tabelką to byś pewnie zauwazyła, że tam jest napisane, że te 39 gr jest za Swojaki.
Ludzie! Jak ja nie cierpię, jak ktoś tak krytykuje a nie umie czytać ze zrozumieniem. Nie bronię autorki, bo mi za to nie płacą, ale dane w tabelce są OK - sprawdźcie sobie na stronach operatorów, jak nie wierzycie i się nie czepiajcie bez sensu.
Jak ktoś nie ma kłopotów z czytaniem ze zrozumieniem, to pewnie zauważył, że w tekście jest zaznaczone, że dane w tabeli to oferta standard w dodatku przy pewnych załozeniach. A Swojaki to wybrane numery, więc ktoś może tylko na nie dzwonić i mieć taniej (np. dziecko do rodziców i koleżanki).
A tak nawiasem mówiąc, to czytanie ze zrozumieniem jest ujęte w programie szkoły podstawowej, ale dane statystyczne pokazują, ze nawet dorośli ludzie mają problemy ze zrozumieniem instrukcji obsługi maszynki do golenia. Cóż, taki świat.
Nasti / 80.54.27.* / 2006-09-22 23:52
Sam masz problem ze zrozumieniem i niestety nie pracuje w firmie sprzedającej komórki.Jest napisane: Najtaniej jest w SimPlusie w usłudze „Swojaki”, najdrożej - w POP-ie.A to nie to samo,nie każdy musi znać cennik simplusa i że istnieje coś takiego jak swojaki, nie ma tam jak twierdzisz stwierdzenia że 39 gr to usługa swojaki.Nie czepiam się bez sensu np.tak tak tez ma sms za 1,22 czemu nie zostały uwzględnione? to też standard a nie promocja, a dane ze strony operatorów akurat znam.Wiem że to standard i pewne założenia czytać ze zrozumieniem umiem i tego się trzymałem. Gdybyś sam czytał uważnie to bys zwrócił uwagę że na górze tabelki pogrubionym drukiem jest napisane : 1minuta w sieci (2 kolumna) i 1 minuta poza sieć(3 kolumna). A w sieci to np. w plusie wszystkie połaczenia na numery plusa a poza sieć to numery stacjonarne i inne sieci komórkowe. Ale skoro dla ciebie swojaki to już cała sieć to już twój problem. A czytanie i sporządzanie tabel wykresów i różnych tekstów to umnie codzienność,bez umiejętności analizowania i czytania ze zrozumieniem było by to nie możliwe i nie mógł bym się tym zajmować.
Arturo / 84.205.17.* / 2006-09-21 18:39
W Tak-tak kupując erajednostki oraz jeśli ktoś niegdyś zrobił więsze podwójne doładowanie i jest w sieci ponad 8 m-cy to może płacić jak niżej
Era, Heya, stacjonarne - 0,10 PLN/min
Pozostałe sieci 0,30 PLN/min
SMS - era/heya - 0,03 PLN/sms
SMS - pozostałe sieci - 0,08 PLN/min
Do tego dochodzi możliwość otrzymywania darmowych minut za rozmowy przychodzące oraz za większe doładowania. Ponadto można kupić pakiety SMS-ów np 600 SMS-ów za 6 PLN czyli 1grosz za SMS.
Faktyczną wadą tego systemu są drogie telefony!!!!!
KRUHA1 / 194.63.133.* / 2006-09-22 16:23
TO PRAWDA ZA TELEFONY ZA DROGO ZAPŁACIŁAM ,A KAZE MI ZAMIENIC KARTA NA ABONAMENTA -TO ZAUWAZYŁAM NIE JEST KORZYSTNA DLA MNIE ,BO ZA TO DROGO!!!!!!!ZAPŁACIŁAM!!!!WOLAŁAM Z TEGO DOZYWOTNIE TRZYMAM Z KARTĄ I KOMÓRKĄ .

Najnowsze wpisy