Forum Money.pl - wspieramy lot każdej Waszej złotówki!

Karta czy abonament, czyli płacić przed czy po?

Karta czy abonament, czyli płacić przed czy po?

Wyświetlaj:
rakol84 / 89.78.67.* / 2006-09-21 17:56
Cena 1 minuty w POP-ie w ramach sieci po wykupieniu pakietu 40 min na miesiąc wynosi 0.30 PLN. Uwzględniając nawet to, że autor artykułu przyjął, że będziemy rozmawiać 30 min w ramach sieci to za połączenie 1 minutowe wychodzi wtedy 0.40 PLN, czyli o połowe mniej niż jest to podane w tabelce. To taka moja mała uwaga.
durom / 2006-09-21 17:48
Proszę również nie zapominać że aby utrzymać numer w pre-paidzie należy zawsze doładować konto: nie mniejszą kwotą niż ... i nie rzadziej niż ...
Abonamentowiec / 83.22.52.* / 2006-09-23 20:35
Nie rzadziej, niż raz na rok w kwocie 50 zł (Orange)
Medyk / 83.14.127.* / 2006-09-21 21:37
ale tu sie mylisz nie we wszystkich sieciach tak jest np:w heyah numer masz caly czas nawet po ywgasnieciu polaczen przychodzacyyh i wychodzacych wystarczy doladowac konto wiem bo zgubilem kiedys karte a jak ja znalazlem to spokojnie doladowalem i dzialala
dzeku / 213.216.65.* / 2006-09-21 17:47
Jeżeli ktoś tylko rzadko dzwoni i ewentualnie czasami wysyła SMSy. Nie zleży mu na aparcie z bajerami. Śledzi na bieżąco promocje ( przydaje się Internet ), to pre-paid wyjdzie taniej niż telefon stacjonarny. Jeżeli dzwoni się częściej i do różnych sieci, to przyda się dual adapter. Generalnie za więcej wygody i za bajery trzeba więcej zapłacić i odwrotnie. Ja wolę płacić mniej, bo wtedy mogę mniej zarabiać. Kydryński ponoć powiedział, że jeżeli trzeba dwa razy więcej pracować, aby dwa razy więcej zarabiać, to on nie widzi tu żadnego zysku.
zm55 / 82.160.255.* / 2006-09-21 16:34
Zapomniała Pani do minusów "karty" dopisać bardzo ważnej pozycji: Koszt aparatu telefonicznego jest od kilkudziesięciu do kilkuset razy wyższy od kosztu w abonamencie. I teraz proszę dopiero porównywać.
Opowiec / 62.69.200.* / 2006-09-22 00:32
No prosze Cie nie gadaj takich bzdur. Jezeli dzwonisz kilka godzin w miesiacu to aparat w pre-paidzie zwraca Ci sie po 3,5 miesiacu, a w abonamencie masz na to az 2 lata. Polaczenia w abonamencie sa o 300-400% drozsze. Sam korzystam z pre-paidu i wraz ze wszystkimi znizkami operatora, promocjami i lojalnoscia place 10gr do sieci, 30 gr poza siec i za smsy odpowiednio niecale 3gr i 10gr. Wiele razy operator proponowal mi przejscie na abonament, ale tam okazalo sie, ze rzeczywista cena minuty to 72gr. Uwzgledniam ceny po 3,5 miesiacu uzytkowania, bo wtedy zwrocil mi sie aparat.
sylwia z kwidzyna / 82.177.183.* / 2006-09-21 18:06
nie prawda ja w popie zapłaciłam za nokię 6020 tylko149 złotych
One Of The Twins / 83.17.153.* / 2006-09-21 19:06
a ja 1 zł w abo czyli kilkaset razy tanie...
nieistotne / 155.158.61.* / 2013-03-30 17:02
Jak czytam teksty o 1zł za telefon, to szlag mnie trafia.

Pierwszy abonament za 60/miech/2 lata.
Sony ericcson k750i (świetny telefon, ale po dopłacie 300zł!).
Jak wtedy chciałbym np. HTC Touch Pro (Raphael), to musiałbym DOPŁACIĆ! 2500,00zł - kuriozum sprawy jest takie, że w sklepie kosztował 2200,00zł(to nie żart)!
2 letnie raty wyszły taniej z odsetkami niż dopłata do abonamentu za telefon (SIC!)

Jak brałem przedłużenie abonamentu.
100zł /miesięcznie (co prawda 600min wszędzie (ERA, jeszcze wtedy)), ale jedyny rozsądny telefon, który mogłem wybrać to HTC Wildfire (warty może na allegro 500zl), co przy koszcie abonamentu po 2 latach -> 2400zł jest totalnym szajsem.

p.s. najbardziej wkurzające w abonamencie są ukryte opłaty za jakieś płatne smsy, których nigdy nie wysyłałem, lub reklamy, które przychodzą nawet przy wyłączonych reklamach.
Myśle, żeby po latach zrezygnować z abonamentu, bo mam już dość naciągactwa - karta jest bardziej rzetelna w rozliczeniu i kontroli.
Najgorsze jest tylko to, że sporo korzystam z internetu (maile), więc musze dobrze poszukać karty z jakimś pakietem internetowym.

/Pozdrawiam
Desstin / 2006-09-21 15:39 / Bywalec forum
abonament będą mieli Ci którzy prowadzą działalność gosp ew pracują w firmach i mają tel od szefa a reszta społeczeństwa będzie posiadać pre-paidy które są sporo tańsze jeśli chodzi o rzadkie użytkowanie.Chociaż ostatnio abonamenty są już dość konkurencyjne w stosunku do kart - szczególnie jeśli porównamy kwoty powyżej 50 pln.Abonament opłaca się obecnie mieć jesli jest się stałym abonentem i zgarnia profity za przedłuzenie umów.
kalew / 83.15.82.* / 2006-09-22 10:28
Tak. Popieram! Abonament miałem za 20,50 na pół roku bez telefonu (Plus "wiosna") 40 minut w pakiecie do wszystkich. Teraz mam za 12,50 na rok w przedłużeniu i 25 minut (do wszystkich)!!! Na własne potrzeby wystarczy. A... ostatnio dostałem 60 min za ... 5 gr ... do sieci (czyli w Plusie). A jak chcę dzwonić na komórkę za 85gr/min to odpalam Haloneta i dzwonię. Na razie też tylko w Plusie nie potrzebuję specjalnego logowania na bramce, tylko z komputera wysyłam sms-y za darmo!!!! Może i artykół sponsorowany, ale na razie Plus jest najwydajniejszy w sieci, nie mówiąc o stałym dostępie do internetu! Pozdrawiam FORUM
kalew
stały klient / 94.254.224.* / 2010-02-04 14:26
plus jest dobry ale nie dba o stałych starych ,długoletnich klientów. Tylko robi wszystko ażeby nagonić nowych świerzych klientów. ZAPOMINA o tym że dużo zależy od opini i od tego jak dbają i jak traktóją swoich stałych i długoletnich klientów. Nie doceniają tego jak działa opinia i ocena gdy starego stałego klienta operator sam wprowadza w nowe najkożystniejsze taryfy i sam operator powinien pamiętać kiedy komu ile dać kawałków TORTA . STAŁY DŁUGOLETNI KLIENT nie powinien prosić i zabiegać o promocje , o dodatkowe korzyści profity doprowadzające do obniżenia rachunku jak i do radości z tego że nie czuje się zapomnianym i oszukanym.Operator powinien zabiegać o nowych ale i pamiętać o STARYCH I STAŁYCH klientach.
nieistotny / 155.158.61.* / 2013-03-30 17:09
Fakt.
Sieci komórkowe w Polsce kompletnie mają w d...ie stałych klientów.
Możliwości dla przedłużających umowy powinny być zawsze w jakimś sensie lepsze, z tego faktu, że nie pędzimy do konkurencji bo jest taniej, albo z nudów.

Zwłaszcza, że nikt nie robi łachy.
Ani my jako klienci, ani sieć że daje możliwość przecież odpłatnego dzwonienia.

p.s. dopiero kiedy chcemy zrezygnować i dzwoni do nas "ostatnia deska ratunku sieci przed odejściem "kochanego"przecież abonamentowca" to wtedy okazuje się, że da się coś w umowie zmienić lub dać odrobinę lepszy telefon. (nigdy nie jest tak, że po latach wiernych opłat coś dodadzą do abonamentu, w postaci minut, lub ciut lepszy telefon, by promować stałych klientów - bez narzekania i marudzenia operatorowi można w tym kraju za free dostać tylko zawał - a nawet przy tym trzeba się narobić, żeby żyły zatkać!)

/Szkoda słów.
magda malicka / 213.158.196.* / 2009-01-14 12:02
mix plus jest dobry. Liczy się liczba doładowan i jest 58gr do wszystkich, a w pakietach w sieci i na stacjonarne 5groszy.Dodatkowo co miesiąc 50 sms do wszystkich lub 150 w sieci. I telefony w promocji.Nie jestem z plusa.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy