Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Karta Nauczyciela do zmiany. Projekt nowelizacji likwidującej "godziny karciane" trafił do konsultacji

Karta Nauczyciela do zmiany. Projekt nowelizacji likwidującej "godziny karciane" trafił do konsultacji

Wyświetlaj:
W SZKOLE,PRACY,W POLSCE / 176.10.104.* / 2016-01-10 10:49
DO TYCH ZŁYCH NAUCZYCIELI - CZY DALEJ STAWIACIE CELOWO,Z PREMEDYTACJĄ DWÓJE,O PRZEPRASZAM JEDYNKI I ZANIŻACIE POZIOM UCZNIA,PONIŻACIE,NĘKACIE,NIE DAJECIE DOJŚĆ DO GŁOSU,ITP,ITD - ŻĄDACIE BEZCZELNIE PIENIĘDZY,EKWIWALENTU,A NAWET SEKSU,O CZYM POWIEDZIAŁY MI MATKI UCZENNIC,UCZNIÓW,A NAWET UCZENNICE? - OWSZEM MOJA WYPOWIEDŹ DOTYCZY PRL I DO CZASÓW RZĄDÓW LEWICY - OD 2005 R CHYBA BALIŚCIE SIĘ PISU TO INFORMACJE URWAŁ SIĘ - ZA PO/PSL = TO JUŻ CAŁKOWITA DTRAGEDIA = JESTEŚ POLAKIEM ODBIORĄ TOBIE WSZYSTKO.
bez przywilejów / 82.160.119.* / 2016-01-10 10:48
To smutne, że jedna grupa zawodowa ma przywileje o jakich się innym nie śniło i jeszcze im niedobrze. A im się w głowach przewraca. Sama byłam świadkiem z jakim lekceważeniem o innych śmiertelnikach wypowiadała się dyrektor okolicznego zespołu szkół - vipolek! Pani wystapiła z apelem, żeby pomagać zwalnianym nauczycielom i traktować ich w szczególny sposób. Śmiech - a kto traktuje w szczególny sposób jakiegokolwiek innego zwalnianego pracownika, i to takie bez wyższego wykształcenia i bez przerostu własnego ego? Kazda władza wchodzi im w tyłek bo to armia ewentualnych popleczników a przeciętny obywatel aż się skręca widząc jawną nierówność w traktowaniu obywateli. Tak KODEKS PRACY dla wszystkich!
Labavi / 89.230.217.* / 2016-01-10 11:05
Nikt nie bronił Ci zostać nauczycielem i się uczyć. A będąc nim, trzeba uczyć się przez całe życie. Stare powiedzenie "obyś cudze dzieci uczył"... wiadomo co oznacza. A nauka dzieci wcale nie jest sprawą tak prostą jak się wydaje... (wiadomo jakimi rozwydrzonymi bachorami są teraz dzieciaki - oczywiście nie wszystkie ale w dużej mierze) Wystarczy poczytać czy poobserwować co się dzieje w niektórych szkołach, na osiedlach. Ja czasami bywam w szkole w sprawach urzędowych, czasami czekam na dyrektora szkoły i obserwuję zachowanie tych młodych ludzi.. czasami ludźmi nazwać ich nie można. Raz byłem świadkiem gdy jakiś wyrostek uderzył woźną bo ta nie chciała go wpuścić do szkoły, bo nie wpuszcza się ludzi ot tak z ulicy i trzeba się wpisać w kajet u dyżurnego, kto i do kogo wchodzi jak się jest spoza szkoły (jak się okazało był to były uczeń, który rok wcześniej skończył szkołę).. Załapałem gnojka i zadzwoniłem na policję. A potem jeszcze od rodziców tego "dobrego dziecka" usłyszałem niezłą wiązankę. Cóż, z takimi między innymi "aniołkami" pracują obecnie nauczyciele. Ja osobiście gdy swoją pracę kończę.. wychodzę i mam swoje prywatne życie.. nauczyciel poza pracą, którą wykonuje w murach szkoły, w domu też pracuje (sprawdza kartkówki, wypracowania, dyktanda) przygotowuje się na lekcje.. 2 miesiące wakacji mają? jakoś w sierpniu siedzą już w szkole, przygotowują plany lekcji, uczą się nowych programów nauczania.. bo MEN zmiany co roku wprowadza.. Ja nauczycielem nie chcialbym być i naprawdę uważam że ich praca nie jest taka prosta jak się niektórym wydaje.. że tyle wolnego mają i tyle przywilejów... Wcale ich tak dużo nie ma. Każdego krytykanta nauczycieli zapraszam więc do pracy w oświacie jako nauczyciel.. po roku, niech się wypowie, czy miał rację czy nie miał w swoich wcześniejszych wywodach dotyczących pracy nauczycieli.
Tomatos21 / 78.88.114.* / 2016-01-10 11:13
Człowieku obudź się w każdym zawodzie trzeba cały czas się uczyć i doszkalać. Technicy czy kasjerki w sklepie, lecz według ciebie tylko nauczyciele muszą podnosić kwalifikacje. Zmienia się technika metody produkcji itp. Jeśli chcesz pracować to cały czas się uczysz i często bywa to na własny koszt. nawet fryzjer się uczy nowych technik cięcia fryzur czy metod dbania o włosy. Zastanów się co piszesz.
obserwator rzeczy dziwnych i ulotnych / 77.92.44.* / 2016-01-10 10:57
Zgadzam się zero przywilejów dla wszystkich od rolnika po posła i górnika wszyscy traktowani jednakowo, każdy przed podjęciem pracy ma poddać się wszelkim badaniom zwłaszcza na głowę pan zero i antek
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Sad12 / 89.74.48.* / 2016-01-10 10:48
Wniosek ze zmian nasuwa się jeden. Nauczyciele mają być szczęśliwi i wypoczęci by mieć siłę głosować na PiS, a uczniowie pozbawieni zajęć wyrównawczych i kółek zainteresowań będą głupsze od tych z Europy więc w przyszłości też będą głosować na PiS.
Rodzic / 94.72.116.* / 2016-01-10 10:48
Nauczyciele to nieroby , pasożyty których przemysł musi utrzymywać . Tak uczą że Dzieciom trzeba wykupić dodatkowe korepetycje , zaangażowanie u nauczyciela jest nie w przekazywaniu wiedzy tylko aby mieć jak najwięcej wolnego i co chwila podwyżki . Dwa miesiące wakacji i jak zaczyna się wrzesień to zawsze plan lekcji u dzieci jest niedopracowany. zabrać nierobom sierpień i niech nad planem pracują .
Jesteście pasożytami których musimy utrzymywać
Barb. / 109.241.79.* / 2016-01-10 11:15
Bez tych leni i pasożytów nie napisalbys tych wypowiedzi bo zwyczajnie byś nie umiał ani czytać ani pisać. Najlepiej zabrać pensję kazać pracować nawet w święto niech kochający rodzice nie męczą się dziećmi
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
nauczyciel2063 / 37.47.35.* / 2016-01-10 10:57
I wyobraź sobie że te pasożyty uczą Twoje dzieci. Straszne.....ciekawe czy TY byś potrafił zająć sie czyimś dziedzkiem jak nawet nie umiesz swoim...bo dzieci siedzą od rana do wieczora w szkołach.
prawda599 / 83.29.45.* / 2016-01-10 10:46
No tak - Bodajżeś cudze dzieci uczył! Ci co wypisują brednie przeciwko nauczycielom, to największe głąby i gamonie, którym nie ułożyło się w życiu i nie radzą sobie sami ze sobą i swoimi dziećmi, bo oczekują,ze wszystko za nich zrobią nauczyciele. A gonić swoich głąbów do nauki, bo nauczyciel nie ,,włoży'' im wiadomości do pustego łba, a nie tylko komputery! Mają uważać na lekcjach i sumiennie pracować, a nie pyskować nauczycielom, a później rodzic przychodzi z pretensjami do nauczyciela. Naucz swoje dziecko kultury i szacunku do innych, bo wiele dzieci nie szanuje nawet swoich rodziców. Przyjdzie czas,że dostaniesz taką zapłatę od swojej ,,pociechy'' ,że będziesz siedzieć w kącie i płakać. A teraz wyżywaj się na nauczycielach DURNIU!
xyz997 / 46.112.228.* / 2016-01-10 11:23
Jestem mamą i nauczycielką dużo czasu poświęcam na moją pracę. Niejednokrotnie więcej wiem o moich uczniach niż jego rodzice. Na zebraniach mam garstkę rodziców a co reszta nie interesuje się swoimi dziećmi bo mają już 17 lat i więcej. Rodzice nie są zaintersowani edukacją własnego dziecka nie mają czasu zajrzeć do dziennika elektronicznego, jest to przykre. Nikt inny nie da dzieciom fundamentów jak rodzinny dom, szkoła może je wspomagać.
Ja osobiście jestem za rozwiązaniem pracy 8 godzin dziennie w szkole. Zamknięcia biurka o 16 i nie myśleniu o szkole w domu. Urlop w wakacje jest fajny, ale narzucony może wolałabym w maju lub w październiku niestety jest to niemożliwe. Ludzie każda praca ma swoje dobre i złe strony ale należy wykonywać ją z pełnym zaangażowaniem i tego wszystkim życzę i od wszystkich oczekuję.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ik / 77.89.101.* / 2016-01-10 10:43
Ludzie szanujmy się każda praca jest ważna,
gregre / 89.229.142.* / 2016-01-10 10:42
zlikwidowac w koncu ta smieszna karte nauczyciela ,niech kazdy tak samo pracuje a nie jakies przywileje
Karta Nauczyciela / 83.25.177.* / 2016-01-10 11:01
Oczywiście , zlikwidujmy KN.!? Wtedy np.Komisja maturalna w dniu matur będzie mogła wziąć urlop na żądanie , albo urlop wypoczynkowy z początkiem września - jak wszyscy obywatele.
nauczyciel 123234 / 95.40.31.* / 2016-01-10 10:55
masz racje! jestem nauczycielem i jestem za likwidacja karty nauczyciela,... chce byc uczciwie oceniana, dostawac nagrody gdy na to zasluguje, chce by slabi nauczyciele wylecieli z pracy i by na ich miejsce weszli nowi z energia i zaangazowaniem... chcę tez pracowac od8 do 15... chce miec przerwe na sniadanie, chce miec komputer w sali i drukarke bym mogla przygotowac uczniom materialy, chce miec wolne popoludnia, nie zostawac w szkole na rady pedagogiczne, szkolenia, spotkania z rodzicami.... ktorzy zreszta nie interesuja sie swoimi pociechami i na spotkania nie przychodza.... ciekawe jak wygladalaby sytuacja gdyby musieli przyjsc do godz.15.....
Tomatos21 / 78.88.114.* / 2016-01-10 11:11
Czy ty myślisz że każdy w pracy poza oświata dostaje nagrody?? Nawet jak ciężko pracuje to dostaje tylko pensję. A dlaczego od 8 do 15? Ja pracuję od 7:30 do 17:30 a jak trzeba to muszę w nadgodzinach pracować. Inni pracują od 13 do 21 bo zauważ że markety czy inne sklepy są otwarte do 21 o później. Może niech wszyscy pracują do 15? Ciekawe co byś wtedy zrobił czy coś byś kupiła itp.
Widzisz tylko swoje potrzeby i problemy. Co do przygotowania materiałów to rodzice płacą za komitet rodzicielski gdzie im się mówi że to idzie na te materiały. Po drugie w firmie jest jedna drukarka sieciowa, żaden pracownik nie ma własnej drukarki bo to marnotrawstwo. Jak tak Tobie szkoła przeszkadza to idź do biura i się przekonaj.
mider2 / 2016-01-10 11:03
też jestem za likwidacją karty nauczyciela :) chętnie przygarnę kasę za nadgodziny np na zebrania z rodzicami, wieczorne z nimi rozmowy telefoniczne, za codzienne przygotowywanie zadań dla uczniów, za wycieczki 3 dniowe, za tusz do prywatnej drukarki, żeby karty pracy dla uczniów wydrukować, za szkolenia sobotnio- niedzielne, za rady pedagogiczne ... a no i oczywiście chętnie zostawię wszystkie swoje pomoce, ćwiczenia i książki w szkole na w swojej szafce i usiądę przy swoim biurku, na swoim krześle w pokoju nauczycielskim, żeby się na następny dzień przygotować ... ups to nie szkodzi, że w szkole nie ma miejsca...
zyz1000 / 77.92.44.* / 2016-01-10 11:01
Zgadzam się ciekawe jak przyjdzie rodzić na wywiadówkę przed 15 jak pracuje np do 18. Wszystko co będzie robione po 15 to będą nadgodziny a urzędy miast i wsi zbankrutują
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jajaja / 89.66.37.* / 2016-01-10 11:11
Godziny pracy ustala pracodawca, więc równie dobrze nauczyciel w niektóre dni może pracować od 11-19.
Kasia GS / 89.228.114.* / 2016-01-10 10:51
Nie chciał byś aby twoje dziecko uczył znerwicowany nauczyciel. A ta praca po pewnym okresie do tego prowadzi. Szkoła średnia to jeszcze ok ale podstawówka i gimbaza to tragedia. Wiem o czym mówię
nauczycielka2016 / 79.191.120.* / 2016-01-10 10:50
jestem nauczycielem i jestem za zlikwidowaniem karty...pracuje w szkole 18 godz przychodzę do domu i dalej pracuję po 3-4 godz czasem dłużej (sprawdzanie prac, przygotowywanie kart pracy, zestawów ćwiczeń na kolejny dzień dla uczniów...), do tego szkolenia w weekendy, za które nikt mi nie płaci i nie mogę sobie odebrać na tygodniu, spotkania nauczycieli zespołów przedmiotowych, dni dla rodziców, wycieczki z dziećmi, dyskoteki...to dni pracy od 7 do 20....tak stanowczo chcę pracować tyle ile normalny człowiek...
dd268 / 78.88.114.* / 2016-01-10 11:22
No tak codziennie dyskoteka w szkole. Człowieku jak jadę na szkolenie to mi pracodawca nie oddaje teo muszę często dojechać w wolnych godzinach własnego czasu.
Pracujesz dziennie 18 godzin czy tygodniowo. Jeśli dziennie 18 + 4 w domu to już 22 godziny na dobę ile ty śpisz bo nie uwierzę że 2h Ci wystarcza. Jaki nauczyciel przygotowuje materiały itp? Chyba początkujący stare wygi maja z roku na rok rutynę. Po drugie sprawdziany sprawdzają na lekcji gdy innej klasie robią sprawdzian. Co nigdy tak nie robiłeś? Bo ja i moja córka nie jeden raz to widziała.
jajaja / 89.66.37.* / 2016-01-10 11:12
Zmień pracę! Ubędzie jednego sfrustrowanego nauczyciela!
Real / 83.4.247.* / 2016-01-10 10:38
Nauczyciele to nieroby i kombinatorzy a dobro uczniów to dla nich hasło nieznane. Państwo które toleruje takie zasady nigdy nie będzie szanowane przez mądrych i uczciwych ludzi.
bolek1481 / 78.9.128.* / 2016-01-10 10:37
CO ZA DZIDOSTWO W WYKONIANIU PISuarów! K..wa, jestem za tym, abym pracował 8 godz. w szkole i w tym czasie niech odbywają sie wszelkie szkolenia, zebrania i wycieczki i już. NIe wspomnę o doposażeniu stanowisk, abym nie musiał sam zaopatrywać się w laptoop, długopis i pozostałe rzeczy. Ale niech nie prprzą, że znoszą 2 karciane i społeczne godziny pracy, gdy w zamian dokładają 22! I niech Ci którzy tak szczekają na nas nauczycieli przyjda pracować do szkoy. NIe znacie wogóle problematyki tego zawodu a tylko z zazdrości pieprzycie swoje farmozony na temat przywilejów, tylko jakich? Dodam, że jako grupa zawodowa podpisem "ZACNEGO" (ciekawe dla kogo)? prezydenta Lecha Kaczyńskiego straciliśmy PRAWA NABYTE. Innym grupom uważanych za ludzi takowe prawa pozostawiono, jakiś koszmar.
Achim / 89.69.41.* / 2016-01-10 10:34
Totalne rozpasanie, wakacje ponad dwa miesiące /to bzdura że mają pracować miesiąc w tym czasie/, ferie szkolne, rozciągnięte przerwy świąteczne, no i te t.zw. "zielone szkoły" w czasie których nikt się nie uczy !!! Nic dziwnego że wymyślono najpierw ośmiolatki a teraz sześć plus trzy lata, bo jak tyle wolnego to kiedy realizować program ?! Do tego roczne urlopy na poratowanie zdrowia i inne przywileje.
Świetlik / 81.190.227.* / 2016-01-10 10:34
Sam jestem nauczycielem, ale jak widzę powyżej informację, że nauczyciele z ZNP rozważają lub planują strajk, to mi się śmiać chce. Gdy kilka miesięcy temu, przed wyborami parlamentarnymi, wchodziło się do pokoju nauczycielskiego, to słychać było tylko: "Odebrać PO władzę", "Wybrać PiS, bo tylko oni sprawia, że nauczycielom będzie lepiej". No i co... Nauczyciele gremialnie wybrali PiS i Dudę i mają: likwidację gimnazjów, majstrowanie przy tak kochanej i bronionej przez nauczycieli Karcie Nauczyciela, wycofanie 6- latków ze szkół, itp. Sami nauczyciele sobie to sprokurowali, więc teraz niech nie mają do nikogo pretensji!!!!
L ola / 213.238.119.* / 2016-01-10 10:32
A OD KIEDY NAUCZYCIEL PRACUJE 40 godz. TYGODNIOWO.????????????!!!!!!!!!
WIEM CO PISZĘ, NAPATRZYŁAM SIĘ PRZEZ 30 LAT JAK PRACUJĄ.!!!!!!!
KARTA NAUCZYCIELA PIWINNA BYĆ CAŁKOWICIE ZLIKWIDOWANA!!!!
KODEKS PRACY DLA WSZYSTKICH. !!!!!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Skaut / 83.27.146.* / 2016-01-10 10:42
I wtedy jadę na urlop w październiku
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jajaja / 89.66.37.* / 2016-01-10 10:55
POjedziesz, o ile będziesz miał zaplanowany w tym czasie urlop, o ile obowiązki służbowe ci na to pozwolą i o ile pracodawca wyrazi zgodę na ten urlop.... A i jeszcze pracodawca może Cię z urlopu odwołać w każdej chwili!
KODEKS PRACY DLA WSZYSTKICH!!!
belfer229 / 37.248.254.* / 2016-01-10 10:34
Poczytaj sobie KN, jeżeli wiesz o czym piszę. 30 lat na szczocie jednak nic cię nie nauczyło. ;)
Ilona. / 91.227.63.* / 2016-01-10 10:30
co za debilizm. W styczniu chwalą się ze pracują tydzień bo są ferie a kasę biorą jakby pracowali cały miesiąc....Ta kasta nauczycielska razem ze swoim wodzirejem od związków okradają ojczyznę jednym słowem.
ZORRO 1410 / 77.253.212.* / 2016-01-10 11:44
Przekwalifikuj się natychmiast na nauczyciela, będziesz spał i bąki puszczał przez cały rok. DO ROBOTY!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
belfer229 / 37.248.254.* / 2016-01-10 10:33
Ferie dla mojej szkoły są w lutym i jest to czas na fakultety z maturzystami.
belfer229 / 37.248.254.* / 2016-01-10 10:30
Wprowadzić płatne szkoły i zagonić nauczycieli do pracy, oto lekarstwo na bolączki. :)
belfer229 / 37.248.254.* / 2016-01-10 10:37
Jak za darmo, to się nie docenia, jak szkoły będą platne .......................... ;)
diabeł / 83.4.148.* / 2016-01-10 10:28
przywileje powinny odejść do lamusa w każdej branży ....?jeśli chodzi o nauczycieli powinno być inne kryteria nauczyciel powinien być sprawdzany od naucznia uczniów ..?teraz jest byle jakość ,większość uczniów korzysta z korków ,za to rodzice muszą słono płacić ,więc pytanie co tak naprawdę wpajał wiedzę w godz.pracy ...?mała liczba nauczycieli mają dar przekazywania wiedzy i tacy powinni uczyć reszta dla wygody itd..jeśli chodzi o godz.i przywileje mają bardzo dobrze niż inne zawody ,nikt ich nie rozlicza z nauczania ,powiązania są rodzinne ...czy nie powinno być jak w szkołach prywatnych nauczyciel ma placone do godz...?więc zmiany powinny być ,jeśli nauczyciel zarabia na korkach powinien pożegnać się zatrudnieniem ,sami robią spiralę dochodową na uczniach
onnnna234 / 95.40.31.* / 2016-01-10 10:33
Rodzice placa za korki bo... maja leniwych uczniów!!!! Dowód? Pytam ucznia dlaczego nie pisze na zajeciach a on mi odpowiada ze po poludniu ma korepetycje to wowczas sie tego nauczy a teraz woli pogadac z kolega....

Najnowsze wpisy