Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Karta Nauczyciela do zmiany. Projekt nowelizacji likwidującej "godziny karciane" trafił do konsultacji

Karta Nauczyciela do zmiany. Projekt nowelizacji likwidującej "godziny karciane" trafił do konsultacji

Wyświetlaj:
ania685 / 176.103.41.* / 2016-01-10 23:36
Nie rozumiem logiki PANI MINISTER. Zamiast stanąć po stronie dzieci i młodzieży staje po stronie nauczycieli. Trzeba tą kwestię konsultować z Radą Rodziców a nie Związkami Nauczycieli.
Każdy chce krócej pracować. A godziny dodatkowe były przeznaczane na dodatkowe zajęcia typu lekcje wyrównawcze, kółka zainteresowań, pomoc w świetlicach szkolnych ,przygotowania do egzaminów , matury. W skali roku to jest mnóstwo godzin. Argument za nie to bałagan organizacyjny. To co Dyrekcja nie potrafi zorganizować pracy a jak ją zorganizuje jak sugeruje ministerstwo że godziny dodatkowe mogą realizować nauczyciele w ramach 40 godzinnego tygodnia pracy jaki obowiązuje zgodnie z Kodeksem Pracy a zgodnie z Kartą 18 godzin. To jak je dyrekcja będzie przydzielać jeśli nie będą obowiązkowe bo się usunie z KN według uznania to wprowadzi jeszcze więcej chaosu i doprowadzi do tego że wcale tych godzin nie będzie co w skali roku to ogromna ilość godzin.
Dodam że nauczyciele w Polsce naprawdę krótko pracują i mają tyle wolnego.
PROSZĘ SIĘ NAD TYM ZASTANOWIĆ!!!!!!!!!!!!!!!
nn_nn / 212.191.197.* / 2016-01-11 12:35
@ania685, zapoznaj się z kartą nauczyciela przed kolejnym komentarzem, tak abyś potrafiła rozróżniać etat od pensum
likwidacja karcianych jest dobrym pomysłem, bo zwalnia z niepotrzebnej biurokracji, a pozwala pracować faktycznie zgodnie z potrzebami, bo co z tego, że nauczyciel zaplanuje na początku września konkretną tematykę zajec dodatkowych (bo musi w tym momencie) gdy w ciągu roku szkolnego okazuje się, że potrzeby sa inne? W tym momencie może wyciągnąć wnioski i zrobić inny plan w przyszłym roku, a w obecnym ma zlożyć sprawozdanie z REALIZACJI planu.
Carat / 83.12.71.* / 2016-01-11 11:22
18 godzin tzw. "przy tablicy". Jakbyś poczytał Kartę, to byś doczytał, że obowiązuje nauczycieli 40 godz. tydzień pracy.
tim321 / 89.229.136.* / 2016-01-11 02:50
zostań nauczycielem ,to zrozumiesz, bo to co piszesz, jest oderwane od rzeczywistości.... Ale pewnie nie chcesz nawet tego wiedzieć...

ole@geo.pl
lilak283 / 31.6.166.* / 2016-01-11 06:19
dobrze pisze obsadzeni znajomki, ja jestem nauczycielem nie pracuje w zawodzie 2 razy na moje miejsce zatrudnili swoich bo mialem tylko kontaktowego mlody nie ma szans same stare pryki i ci maja uczyc mlodziez... ja moge uczyc i 40 godzin za taka pensje to zaden wysilek, a oni wiecznie narzekaja...
bezpartyjny / 188.146.73.* / 2016-01-10 22:56
CIEKAWE KIEDY ŚWIĘTE KROWY PO(OSŁOWIE) ZRZEKNŻ SIĘ SWOICH PRZYWILEJÓW
byłynnnnnn / 31.183.63.* / 2016-01-10 22:52
Byłem nauczycielem języka angielskiego przez 7 lat. Dobrze, że nie miałem własnej rodziny i byłem na utrzymaniu rodziców a w czasie wakacji wyjeżdżałem do Anglii, żeby dorobić . Teraz jest trochę lepiej ale parę lat wstecz to płace nauczycieli po prostu dno. Wymagania duże- konkursy, wywiadówki, spotkania z rodzicami, organizowanie zielonej szkoły i wyjazdy na te szkoły, wycieczki, wyjścia do teatru, dyżury na dyskotekach szkolnych i inne tam bzdety. 50% klasy do gamonie, polskiego nie mogły się nauczyć nie mówiąc o jęz angielskim. Rodzice myślą, że mają orłów i nauczyciel naleje im oleju do głów. Program nauczania trzeba zrobić a nie ma z kim. Teraz pracuję pełnych 8 godzin za 7000,- na rękę i w życiu nie wróciłbym do szkoły a przecież tam takie kokosy. Siostra jest nauczycielką, ma wakacje, ferie i wcale jej nie zazdroszczę, bo mogę sobie wyjechać kiedy chcę (w ramach urlopu) a ona może tylko w wakacje, kiedy wszystko jest najdroższe. Dlatego uważam, że nauczyciele powinni pracować 8 godz. nic poza tym, urlopy brać wtedy kiedy im pasuje, wywiadówki w godzinach pracy a nie po 18-tej i wtedy była by sprawiedliwość.
dr housee / 89.77.104.* / 2016-01-10 23:37
Rozplakalem sie, 3-4 godz dziennie pracy, 3miesiace wolnego, rok platnego urlopu na poratowanie zdrowia. Tylko tyle? To za malo, pewnje za te pare godzin trzeba zaplacic 7000 i wedy bedzie ok?
doradca persolany 81 / 31.183.63.* / 2016-01-11 11:12
A ja się rozpłakałam ze śmiechu nad Tobą. Co Ty jeszcze robisz w innej robocie (a może jesteś na bezrobociu) maszeruj uczyć w szkole zawsze można się przekwalifikować nawet zalecają, żeby w życiu zmieniać zawody.Po roku dostaniesz urlop na podratowanie zdrowia i kupę kasy za 3-4 godz roboty. Nie wiem na co czekasz????
Heniek259 / 81.190.172.* / 2016-01-10 22:33
Nauczycielek jest znacznie więcej nauczycieli. Dlaczego kuratorami i wicekuraturami oświaty są głównie
mężczyźni? Bo sprawdzają fizyczną sprawność chętnych nauczycielek. A później są dziwne awanse.
Nie Heniek! / 83.22.250.* / 2016-01-10 23:31
Heniu lecz się na nogi bo na głowę za późno! A najlepij jakbyś przeleciał swój traktor, może by ci pomogło na mózg debilu!
Leo54 / 5.60.123.* / 2016-01-10 22:25
Zlikwidować kartę nauczyciela jako relikt poprzedniej epoki . Wszystkich pracujących powinny obowiązywać podobne zasady bez żadnych przywilejów dla poszczególnych grup zawodowych . Każda praca jest w jakimś sensie wyjątkowa .
22_lata_w_zawodzie / 77.255.58.* / 2016-01-10 23:16
Święte słowa. Wywiadówki, spotkania z rodzicami, wycieczki, dyskoteki, andrzejki - robić w godzinach pracy - od 8.00 do 15.00. Zapewnić nauczycielom dostęp do komputera, papieru, ksero, telefonu, dać długopisy, ołowki, gumki , klej, nożyce, korektory i inne wycinanaki - stale "pożyczamy" uczniom bo "zapominają". Proszę jeszce o to byśmy mogli korzystać z toalety wedle potrzeby a nie kiedy mogę. Na dyżury między lekcjami zaprośmy rodziców, niech pooglądają DZIECI... co one potrafią. Chcę jeszcze móc urwać się czasmi z pracy żeby zrobić zakupy, skoczyć do lekarza, podrzucić mamę do przychodni. A i urlop - 26 dni uropu by się przydało, wtedy kiedy JA chcę. Chcę jeszcze by dzieci wykonywały swoje obowiązki, a nie miały same prawa. Nie raz dziecko mnie uderzyło, walnęło drzwiami, stanęło na nogę czy nakrzyczało na mnie (pobudzone, ADHD, Turett lub inne schorzenie) - gdzie mam ochronę? Zawsze MUSZĘ ZROZUMIEĆ. Jak to dostanę - oddam Kartę Nauczyciela :)
Akurat / 46.186.13.* / 2016-01-11 09:01
22 lata w zawodzie, to zapewne nie za bardzo wiesz jak wygląda rynek pracy....Pracuję w obsłudze klienta na dziale reklamacji, gdy załatwiam z nimi sprawy też nie mogę korzystać z toalety, czasem ginie mi jakiś długopis z biurka. Ludzie są różni, jedni nie czytają umów i maja później pretensje, inni chcą się po prostu na kimś wyżyć. W pracy zawsze jest walka o urlopy w wakacje, bo trzeba dzieciom zapewnić opiekę. I jakoś tak dziwnie się składa, że dwie pracujące na pełen etat osoby mają zbyt mało wolnych dni by zapełnić wszelkie dni wolne w szkole......Urywanie się z pracy na zakupy? Praca do 15:00? Tak było chyba wtedy gdy zaczynałaś pracę. Każda praca ma swoje cienie i blaski. Nie każda jest uprzywilejowana tak jak Twoja.....
dr housee / 89.77.104.* / 2016-01-10 23:43
Kazdy, doslownie kazdy pracownik woli 3miesiace wolnego w lecie niz 1 miesiac kiedy chce, co to za kara? Poza tym wolne miedzy swietami a sylwestrem, ferie, dlugie weekendy i jeszcze swieto nauczyciela itp, gumki i olowki to chyba zart z braku argumentow. A co z wolnym na poratowanie zdrowia platnym caly rok? Kazdy by chcial, doloze nawet olowek i gumke.
jaki_dm / 5.172.234.* / 2016-01-11 08:44
Wg jakiego logarytmu wyliczyłeś 3 miesiące wolnego w lecie?
Zeke / 5.60.86.* / 2016-01-10 22:20
Czas zlikwidować wszystkie przywileje...
jgjfhhbh / 83.10.7.* / 2016-01-10 21:28
Jakie nagrody za Profesora Oświaty moja dyrektorka sobie przyzna, bo teraz też wystawia do nagrody po dwie osoby , a potem dowiadujemy się ,że sama dostała, bo jej wice opinie napisała przypisując cudze osiągnięcia i tak jest od jakiegoś czasu . Niedobrze się robi. Pozdrawiam z Zagłebiowskiego pięknego miasta na B.
123759 / 178.37.25.* / 2016-01-10 21:42
Po co te bzdury piszesz? Profesora Oświaty sama sobie nie może przyznać! Sprawdź procedury, a zrozumiesz.
E.S. / 84.40.210.* / 2016-01-10 21:26
Czyli likwidując "godziny karciane"nauczycielom rozszerza się przywileje, a nie je ogranicza. Teraz będą mieli jeszcze więcej czasu na dorabianie sobie w innych szkołach. Nie wiedzieć czemu rząd robi sobie kpiny z innych grup zawodowych.
m79m / 164.127.114.* / 2016-01-10 23:25
Naprawdę wydaje ci się, że przepis o likwidacji tych 2 nieszczęsnych godzin coś zmieni? Ja jestem nauczycielką od ponad 10 lat w zawodzie. Czy myślisz, że jak nie było przepisu to nauczyciele nie pracowali dodatkowo, nie prowadzili fakultetów czy zajęć wyrównawczych? Pewnie, że to robili bo dyrektor - z przepisem czy bez - tego oczekiwał. Nie robiłeś nic poza "18godzin" dostawałeś gołą pensję. Robiłeś więcej dostawałeś dodatek motywacyjny. Mądry dyrektor będzie nadal motywował nauczycieli do dodatkowej pracy w ten sposób, taki któremu nie będzie zależało na dobrej opinii o szkole - odpuści. Ja mogę zapewnić, że nadal będę prowadzić zajęcia dodatkowe. W tym roku np prowadzę 3 godziny dodatkowo bo plan jest tak ułożony, że klasy mi się "nie zgrywają", a chcę być dla wszystkich dostępna. Dodam, że w mojej szkole nie jestem wyjątkiem
hnyu / 37.47.37.* / 2016-01-10 22:10
I cale szczescie ze moga dorabiac w innych szkolach, za 2 tys nie da sie zyc...
Jack Black / 31.179.10.* / 2016-01-10 22:09
Znasz prawo pracy ?? Chyba nie. Podstawową zasadą jest to, że umowa stosunku pracy jest zawsze odpłatna. A te durne "karciane" wprowadzały coś co było niczym innym jak dobrowolnym przymusem bez wynagrodzenia.
gość56 / 83.26.252.* / 2016-01-10 20:56
Tak w Złotoryii w szkole zawodowej tylko wybrani zarabiają ,reszta to śmieciowe pieniądze czy to jest sprawiedliwość na pewno nie!!!Tak zarządza p.dyrektor tej szkoły.
klaudia23 / 62.133.144.* / 2016-01-10 20:52
nauczyciele sa tak wypaleni ze naprawde potzrbuja tych wakacji czy ferii ,nie jest latwo byc nauczycielem zauwazylam ze bardzo wymagaja i przejmuja sie praca .W szkolnictwie powinno sie cos zmienic od namlodszych lat powinni robic profile dla dzieci zwiazne z ich zainteresowaniami nie kazde dziecko chce isc na studia ,powinni przestac gnembic te dzieci sflustrowane egzaminami ....
dzejson123 / 83.15.79.* / 2016-01-11 09:54
Pięknie to wygląda: 'gnembić', 'sflustrowane', wielkich liter nie ma, przecinki wcięło, kropki żyją swoim własnym życiem. Faktycznie, nie każdy powinien iść na studia.
Aha, masz poniżej kilka przecinków do skopiowania- mogą Ci się przydać.
, , , , , , , , , ,
Tancerz / 83.22.189.* / 2016-01-10 20:29
Niech zabiorą przywileje, starsi nauczyciele zostaną, bo nie mają wyjścia .Młodzi chcą zarabiać, a nie liczyć na dodatki,które zapewnia karta i dyrektor.Niech nie będzie ukrytych zarobków,tylko realne pieniądze za 40 godzinny tydzień pracy. Należy dodać różnorodność zarządzania przez dyrektorów różnych placówek, którzy swoją pracę traktują, jak prywatny folwark,a pracowników jak wyrobników na polu pańszczyzny. Kto tego nie zna niech spróbuje, fajna praca, też mi się wydawało 25 lat temu! Pozdrawiam, tych identycznie myślących.
wszędzie dobrze....... / 31.183.63.* / 2016-01-10 20:19
Najwięcej do powiedzenia mają Ci co to do szkoły mieli "pod górkę"Nauczyciel duuuuuuuużo zarabia, mało pracuje w zasadzie prawie cały czas ma wolne bo wakacje, ferie do tego 18 godz w tygodniu. Jaki rozum takie pisanie. Moja córka pracuje w szkole specjalnej po 8 latach pracy ma na "rękę" niecałe 2000,- z dodatkiem (szkoła specjalna) Dzieci bardzo trudne ale rodzice jeszcze gorsi. Najlepiej rodzice by chcieli, żeby dzieci były w szkole non stop. Szkoła funkcjonuje od 8.00 do 16.30. Rodzic często przychodzi po dziecko o 17,18 nawet pożniej i niestety nie wolno dziecka zostawić pod niczyją opieką tylko wychowawcy. Córka zamiast wyjść z pracy o 16.30 musi czekać na rodzica i nikogo to nie obchodzi, że ma małe dziecko i też musi zapewnić swojemu dziecku opiekę. Szkoła jest tz nieferyjna więc w ferie też pracuje - (dzieci nie mają lekcji dydaktycznych). Papierzysków do wypełnienia cała masa, ciągle musi się dokształcać, robi 3-cią podyplomówkę(za własne pieniądze) róznych kursów. W weekendy siedzi przy komputerze i ciągle coś pisze, albo wykleja, bo potrzebna kronika szkolna, gazetka,cos na konkursy i inne bzdety. Pewnie ktoś powie - Jak nie pasuje to do 'biedronki na kasę" można i tak tylko ten z Biedronki do tej szkoły nie przyjdzie. Jak słyszy, że pracuje 18 godz tyg to szlag ją trafia. Bardzo by chciała pracować od 8.00-16.00 i ani minuty dłużej.
ron13 / 84.40.210.* / 2016-01-10 21:39
To jak to jest, że moja bratowa jako nauczycielka w Gimnazjum zarabia bez nadgodzin 3250 zł netto miesięcznie? Sama śmieje się z tego co wypisują na forach (tak jak ty) inni nauczyciele. I oczywiście jak 90% nauczycieli bratowa dorabia poza podstawowym miejscem pracy. Teraz nikogo nie oszukasz więc nawet się nie wysilaj.
krm / 31.183.18.* / 2016-01-10 23:31
@ron13
??????
zmyślasz ty albo bratowej wstyd się przyznać przed rodziną ile zarabia....

podejrzewam, że te 3250zł bratowa ma razem z dodatkowymi zarobkami, bo niestety ale tyle to mają nauczyciele dyplomowani ale BRUTTO. Gdyby zarabiała tyle to pewnie ani ona ani te 90% nauczycieli by nie dorabiało.
nooo na pewno / 31.183.63.* / 2016-01-10 21:58
A gdzież to gimnazjum, że nauczyciel ma ponad 3000,- netto. Może jest dyrektorem lub zastępcą. Po drugie już widzę jak bratowa akurat Tobie pokazuje pasek z dokładnością do złotówki ile zarabia. Chyba się chwali, żeby Tobie żyła z wściekłości odpalała.
toza / 176.221.124.* / 2016-01-10 21:06
W każdym zawodzie któś wykonuje dodatkową pracę. Uczyć się trzeba w każdej branży. Mitem jest to że tylko nauczyciel pracuje w domu a zwykły robol pije piwo lub ogląda telewizję . Ja kończę pracę o 17 a o 20 zastanawiam się co będę robił następnego dnia . Dodatkowo szkolenia i egzaminy. Problemem nauczycieli jest to że oni uważają że są najbardziej zapracowaną grupą zawodową, co jest oczywiście bzdurą. Inni też ciężko pracują
teacher64 / 80.53.9.* / 2016-01-10 21:40
Nie uważają, tylko zabierają głos i sprzeciwiają się takim, co piszą, że nauczyciel ma lekką pracę, pracuje mało i jest uprzywilejowany. Bo to żadne przywileje są. Popilnujcie mundurówek także z pracownikami niemundurowymi, sędziów, lekarzy olewających obowiązki NFZ-owe, dentystów nie płacących podatków.
nieklam / 89.77.104.* / 2016-01-10 23:52
To zadne przywileje nie sa? A co obowiazki? Podaj 1 przywilej lekarza skoro o nich piszesz, moze to ze nawiecej pracuja?
jankanty / 178.36.13.* / 2016-01-10 20:48
podyplomówki robi się z funduszu w szkole, jak hojny dyrektor to jeszcze da delegację; po 8l jest mianowana i ma ponad 2.5 tyś-to z karty. 2 tysiące to ma jak odliczą jej pożyczki ze szkoły-nie czaruj, tabelki są jawne i każdy może je obejrzeć; w szkole specjalnej zarabiają więcej bo maja specjalny dodatek za trudną pracę.
asdasdasdas / 31.183.18.* / 2016-01-10 23:34
@jankaty,
podyplomówki może i się robi z funduszu, ale szkoła dopłaca tylko 50% kwoty
anna_wiśniewska@wp.pl / 89.77.224.* / 2016-01-10 21:15
Widać, że coś czytałeś, lecz bez zrozumienia. Nie ma nigdzie przepisu, że dyrektor płaci za studia podyplomowe pracowników, zrobiłam 4 i wszystkie za własne pieniądze! W szkole owszem jest pula na dokształcanie, lecz mała a chętnych sporo, więc jeśli dopłacą Ci za semestr 200 zł to już dużo. Chyba, że ktoś mieszka w małym mieście, lub na wsi wtedy wygląda to trochę inaczej. A teraz panie wszystko wiedzący- tabelkowy pracuję w szkole 30 rok i zarabiam na rękę 2600 zł. Rzeczywiście tak wiele, że tylko zazdrościć!!!
rodzic / 85.222.38.* / 2016-01-10 21:46
Dobrze ci piszą niewiele robicie jako nauczyciele niedlugo bedzie trzeba dawac korepetycje z muzyki bo nauczyciel wymaga gry na flecie spiewania za chwile kaze zespol zalozyc i dawac koncert. Macie stale wolne jak sa ferie to powinen byc dyzur w szkole i dzieci powinny miec jakies zajecia zeby nie siedzialy w domu a 2600 to jest bardzo dobra wyplata za wypelnianie edziennika i przerzucanie wszystkiego na rodzicow.
JACQ839 / 5.172.238.* / 2016-01-11 00:18
KTO wychowuje dzieci RODZICE CZY SZKOŁA ?? JUŻ WIEM DZIECI NIE MOGĄ SIEDZIEĆ W DOMU, przeszkadzają
Wojtek 400 / 77.254.179.* / 2016-01-10 22:10
To zapraszamy do pracy w szkole powypełniać e dziennik i poprzerzucać wszystko na rodziców.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jaki_dm / 5.172.234.* / 2016-01-11 08:51
Stary, nie ściemniaj, że wypełnianie e dziennika jest takie skomplikowane i czasochłonne. Też z niego korzystam i uważam, że praca jest co najmniej kilka razy sprawniejsza niż z papierowym. Ludzie tu bajki wypisują o naszej pracy, ale niektórzy nauczyciele sami dają im do tego pożywkę.
Agusia 29 / 78.11.46.* / 2016-01-10 20:39
W pełni się zgadzam. U nas jest tak samo. Nikt nie liczy dodatkowej pracy. w szkole specjalnej przygotowanie dziecka do występu to dodatkowe godziny pracy bo w czasie lekcji nie wolno. Papierów zatrzęsienie. Robię to w domu i drukuję za własne pieniądze na własnym sprzęcie. pomoce naukowe też sobie sama kupuję lub robię. A zarabiam 2 tys. Z tego 500 zł co miesiąc oddaję na moją pracę.
mer3 / 178.36.13.* / 2016-01-10 19:27
zamiast 20 godzin pracy będzie 18 a kasa ta sama :-)
mer / 81.190.251.* / 2016-01-10 19:24
tytuł honorowy profesor miał być honorowy, bez załlaty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mer / 81.190.251.* / 2016-01-10 19:19
znam profesora oświaty, która jest ciotką naszego miejskiego prezydenta, a sama jest tępa jak paczka gwoździ!! po zaocznych studiach, rwie kasę dla siebie i znajomych, przynosi wstyd nauczycielom, a teraz senatorem została:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) dajcie jej jeszcze kasę, też nie odmówi, wstyd, ludzie się z niej śmieją

Najnowsze wpisy