Forum Polityka, aktualnościKraj

Kary proporcjonalne do zarobków. Posłowie za rewolucją w mandatach

Kary proporcjonalne do zarobków. Posłowie za rewolucją w mandatach

Wyświetlaj:
wawa123 / 37.248.255.* / 2015-03-19 01:05
Jestem doświadczonym kierowcą, przykładowo zarabiam uczciwie 1 mln miesięcznie, przekroczenie od 11 do 20 km na godzinę ma kosztować 3%, to ja pytam czego ? mojego 1 miliona , tj. 30 tys. zł , czy średniej krajowej ? Bo jak mojego miliona to sorry, ale ktoś się z główką na głowy pozamieniał. Raz, że koszt mandatu i kara nieadekawtna do czynu, dwa gdzie jest sprawiedliwość konstytucyjna ??? Bzdura !
eddddddddddddddddddd / 94.154.100.* / 2015-03-19 01:02
Będąc bogatym, a jednocześnie wykazujacym bardzo niski dochód bardzo mi odpowiada ta zmiana!

PO wie jak się zatroszczyć o kombinatorów.
zniesmaczony / 31.61.129.* / 2015-03-19 00:58
Po pierwsze: te cymbały (nie jest to niestety obraza tych ludzi tylko stan faktyczny) z wiejskiej nie zrozumiały do tej pory co to znaczy wysokość mandatu proporcjonalna do zarobków. Do zarobków a nie do statystyk nie wiadomo skąd się biorących! Dla bogatych w dalszym ciągu nie będzie to kara, zgnoi biednego i oczywiście chodzi o wyciągnięcie pieniędzy.
Po drugie: w tym szaleństwie zmian ciągle brakuje mi wielokrotnie wspominanego ograniczenia immunitetu wszelakiej maści przestępcom na stanowiskach i z administracji oraz przepisów, które w prosty sposób pozwalałyby karać np. policję czy straż miejską z automatu po dostarczeniu dowodu, np. nagrania, nieprzestrzegania przez nich prawa. I wtedy skończyły by się głupie pomysły na wiejskiej, gdy większości odebrano by prowo jazdy, a w zamian popędzono by policję z za kamer na ulicę, tak jak to się dzieje w każdym normalnym kraju.
don5 / 99.58.20.* / 2015-03-19 01:47
Ale ty nie mieszkasz w narmalnym kraju.
piotr5777 / 95.172.68.* / 2015-03-19 00:56
Bardzo się z tego cieszę, że w końcu po tych zmianach będzie bezpieczniej na drogach. W Szwecji mają też mandaty liczone od zarobków i żaden kierowca nie głupieje na drogach tak jak to dzieje się u nas, gdzie potrafią wyprzedzać na trzeciego albo z prawej strony.
a fe / 89.11.81.* / 2015-03-19 01:04
Ty wtórny ana... nie pojął że to od średniej, a nie twoich własnych?! Wracaj do szkoły!
światły człowiek / 84.234.7.* / 2015-03-19 00:56
dlaczego kary coraz bardziej dotkliwe dla narodu wymyślają nietykalne bezczelne warchoły co kpią z tego prawa na co dzień a które to prawa w normalnych cywilizacjach ponoć są stworzone dla wszystkich obywateli czyli co CZYSTY ORWELL może tępe elity pójdą do biblioteki i coś poczytają no SORRY najbliższa biblioteka to chyba w KONGRESIE USA u nas tylko kaplica bo państwo świeckie tak ma, niedouczone elity ,rozpity ,rozbity naród napuszczony sam na siebie czyste eldorado tylko rządzić
qweq / 89.77.179.* / 2015-03-19 00:55
Debilne zmiany.
Raz już w życiu padłem ofiarą policjanta który chciał w łapę.
Jechałem 50km/h tam gdzie wolno 50, a ten mi pokazuje radar i mówi że jechałem 104.
Oczywiście sugeruje "dogadanie się" z 200zł, ale nie odpuściłem poszedłem do sądu, chociażby po to żeby gdzieś w statystyce ktoś to odnotował - gdyby taki policjant miał więcej takich spraw, to może ktoś by go wziął pod lupę.
Sąd oczywiście uwierzył policjantowi, dostałem 600zł kary którą niestety musiałem zapłacić.

Teraz zmiany o odebraniu prawa jazdy w takiej sytuacji, więc stawka za dogadanie się podskoczy spokojnie z 200zł do 1000zł no i teraz już nie będę miał wyboru (bo prawa jazdy potrzebuję do pracy), i 1000zł powędruje do łapy policjanta.
Widać tego chciał sejm i senat.
dum dum / 94.254.129.* / 2015-03-19 00:55
Ja proponuje kary od dlugosci penisa!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
1mieszko / 79.139.5.* / 2015-03-19 00:48
O jakiej proporcjonalności mówimy. 3% ze średniej krajowej to 117,- zł choć dla pracujących wg najniższej obligatoryjnej stawki 3% to 50,- zł. Natomiast dla zarabiającego 20 000,- zł 3% wyniesie 600,- zł - ale wszyscy zapłacą jednakowo 117,- zet. Gdzie ta proporcjonalność? A może by tak ograniczyć prędkość w terenie zabudowanym do 5 km/h w dzień i w nocy. Można wówczas zrezygnować z podziału na jezdnię i chodnik. Przyznać pieszym bezwzględne pierwszeństwo niezależnie jak się poruszają. I skoczymy w unijnych statystykach na koniec pod względem ilości wypadków. I jeszcze jedno, niech p-osły uchwalą, że w Polsce mogą być dopuszczone do ruchu samochody w wieku do trzech lat to ilość pojazdów spadnie do 4% i zaraz zrobi się bezpieczniej.
lululili / 66.249.81.* / 2015-03-19 00:47
Ja zarabiam 1400 zł, a nie 3900!!!!! Głupota totalna!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rafitty / 178.214.2.* / 2015-03-19 00:45
Dałny czytać uważnie. Kara nie adekwatna do twoich zarobków a średnich w kraju. Więc 1 polityk zarabia 20000 zł a innych szarakow 10 po 2000zl. I tu mamy średnia i każdy z nich zapłaci tyle samo. A z roku na rok wysokość będzie rosła bardzo szybko bo kilku bogatych ja podniesie a ty zarobisz więcej o grosze
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ziomuś / 77.88.136.* / 2015-03-19 00:45
Przecież te proponowane kary wcale nie są proporcjonalne do zarobków. Ktoś ograniczony pisał ten tytuł?
elka 540 / 89.69.206.* / 2015-03-19 00:44
Kary adekwatne do zarobków - zgoda, tak jest w wielu krajach. Ale do zarobków ukaranej osoby a nie średniej krajowej.
krzok / 164.127.41.* / 2015-03-19 00:44
Już nie mają za co się wziąść!
Felek666 / 46.171.199.* / 2015-03-19 00:39
Ale chodzi o zarobki kierowcy czy właściciela, bo to może być znaczna różnica.
ateista / 2.123.64.* / 2015-03-19 00:32
Nie jestem bogaty dlatego wyjechałem do UK ale nie można karać ludzi którzy mieli szczęście albo więcej pracują a tych co mieli pecha albo są leniami nagradzać, jest to chore. To jest ta sprawiedliwość której chcecie? Bezrobotny pijak łamie dajmy na to przepis i przechodzi na czerwonym świetle dostaje mandat powiedzmy 100 zł, to samo wykroczenie popełnia student który studiuje a w międzyczasie pracuje za głodową stawkę 2000 zł brutto (1450 netto) i taki student jest karany za to że walczy o siebie i utrzymuje sam siebie dodatkowo odprowadza gigantyczne podatki i on ma płacić 200 zł a pijak który nie odprowadza nic i bierze socjal z podatków studenta płaci 100 to jest ta k**** ta waszas prawiedliwość społeczna, bo na tym polegałoby uzależnienie mandatu od dochodów!!!! . Robią dokładnie takie samo wykroczenie a jeden płaci więcej takiej głupoty to nawet nie było w PRL ale widzę że komuna w umysłach nadal kwitnie. Student i pijak stwarzają dokładnie takie samo zagrożenie i powinni być tak samo karani. Może wy durni komuniści zróbcie tak samo z więzieniem np. za kradzież radia z samochodu bezrobotny pijak 1 miesąc więzienia i grzywna 200, a pracujący student 2 lata i grzywna 10 tyś zł, morderstwo - pijak 2 lata, student dożywocie. W UK jest podobnie islamska patologia dostaje ulgi i zapomogi a pracownicy płacą wysokie podatki aby patologii opłacić ich zapomogi (w porównaniu z Polską podatki są mimo wszystko niskie)
Misiu715 / 31.11.160.* / 2015-03-19 00:50
Właśnie tak jak piszesz Głąbie TAK powinno być !!! Masz malutki rozumek dlatego się oburzasz !!!! A przede wszystkim to CZYTAJ ze zrozumieniem !!!! Tam wyraźnie jest powiedziane ŚREDNIA PENSJA !!!!
ateista / 2.123.64.* / 2015-03-19 02:49
sam jesteś głąb, wiem że chodzi o średnią pensję nawiązuję do komentujących idiotów takich jak ty którzy chcą uzależnić mandat od zarobków co jest bzdurą. Oni chcą uzależnić mandaty od średniej krajowej co jest na pewno bardziej sprawiedliwe niż od pensji bo dlaczego spawacz ma płacić większy mandat tylko dlatego że zarabia więcej od kasjera na poczcie to jest niesprawiedliwe bo kasjer nie musiał być kasjerem ponieważ mógł zostać spawaczem. Ja wiem że przygłupy takie jak ty chcieliby żeby bezrobotny pijak płacił mandat 100zł a pracujący student za to samo 300zł ale tego mogą chcieć totalni imbecyle którzy nie rozumieją co to sprawiedliwość. Jak sąsiad na parkingu porysuje ci samochód to od tego co zarabia 1500 będziesz chciał 200 zł na naprawę a od tego co zarabia 2500 będziesz chciał 350 weź się zastanów. Ty chcesz karać nie za wykroczenia drogowe ale za to że ktoś ma dobrą pracę a ja chcę aby było sprawiedliwie jakbyś urodził się w 1920 w ZSRR to na 100% zajmowałbyś się rozkułaczaniem bo jak to tak może być że ja mam kozę a tamten burżuj krowę, 5 owiec i 10 kóz ukradnijmy mu wszystko i rozdajmy nierobom niech pozna co to sprawiedliwość społeczna.
Antyteista / 212.156.132.* / 2015-03-19 00:42
Czytaj ze zeozumieniem tekstu. Bedzie to stawka wg. Sredniej krakowej dla wszystkich. Pijak I student zabula tyle samo.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ateista / 2.123.64.* / 2015-03-19 03:00
Wiem o tym że zapłacą tyle samo ja nawiązuję do komentarzy w których ludzie oburzają się właśnie że bezrobotny pijak i pracujący student zapłacą tyle samo a według nich wysokość mandatu powinna być uzależniona od dochodów czyli bezrobotny pijak płaci mniej od pracującego studenta ludzie jak widać to popierają, mi taka niesprawiedliwość nie mieści się w głowie no bo dlaczego człowiek ciężko pracujący jest karany a nierób nagradzany?! Średnia krajowa nie jest najszczęśliwszym odniesieniem no ale kara się chyba za wykroczenia a nie za to kto ile zarabia, równie dobrze można wprowadzić dla pijaka bez pracy vat - 0% a dla pracującego studenta 50%. Chcą kupić to samo płacą inaczej, robią takie same wykroczenie płacą inaczej mi to się w łubie nie mieści no ale być może ja byłem za mały jak komuna się skończyła i moje myślenie nie zostało skrzywione.

Najnowsze wpisy