Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kary za okłamywanie klientów

Kary za okłamywanie klientów

Money.pl / 2010-01-25 11:35
Komentarze do wiadomości: Kary za okłamywanie klientów .
Wyświetlaj:
kruha1 / 194.63.133.* / 2010-02-23 19:22
miałam wielka strata z tej cholernej komórki z ery. Proszę sprawdzic w archiwum rozmowy i wysłania od około roku2008-2009 z numerem 606500544.
Tomasz Kurnal / 83.5.217.* / 2010-02-08 21:26
To chyba wierzchołek góry lodowej tego wielkiego kłamstwa, jakim jest współczesny kapitalizm.
Edek z krainy kredek / 77.253.178.* / 2010-01-26 01:19
I tak trzymać!!!! W końcu w tym gupim kraju coś ruszyło. Trzymać chadziajów za gardła aż się zesrają!!!!!!! Zwłaszcza tą bękarcką firmę era!
kool / 87.205.251.* / 2010-01-26 11:06
Przekonałem się w latach 90 co wart jest operator Era. Nigdy więcej takich oszustów!! Ten operator dawno powinien zniknąć z mapy telefoni cyfrowej. Życze Erze wszystkiego najgorszego.
wodnik54 / 79.185.228.* / 2010-01-25 22:25
Odnośnie innych reklam to poprostu szlag mnie trafia z tego powodu co ostatnio wyprawia TVP. Jestem jednym z tych nielicznych, najwnych którzy ciągle jeszcze płacą ten pieprzony abonament choć mam wielkie obawy czy powinienem. W zamian mam co??? A no jedną wielką figę pod nos!! Bez żadnej przerwy muszę wysłuchiwać jakie to szczęście mnie spotka jak wyślę SMS i zgodnie z regulaminem nadzorowanym przez plejadę prawników mogę wygrać "merca" lub inne nie mniej ekskluzywne dobra. Już mi poprostu zal tych co najpolularniejszych dziennikarzy, którzy muszą robić z siebie "gadające glowy", które w sumie nie robią nic innego jak nabijaja kasę dla TVP. Wstyd. Na dodatek, ostatnio w tak popularnym programie jakim niewątpliwie jest "Jaka to melodia" w głupi sposób niejaki Pan Robert nie robiąc rzekomo przerwy na reklamę, własnie ja robi, nachalnie namawiając, maluczkich, naiwniutkich do płacenia abonamentu. Kolejny wstyd aby tak szacowna instytucja jak TVP uciekała się do tak niskich i tanich chwytów aby zamiast dobrego programu a nie ciągłych "powtórek" nabijać kasę ze soich abonentów. WSTYD, WSTYD, WST...
płatnik abonamentu / 81.210.19.* / 2010-01-26 09:04
Płacisz abonament? No, to apel p.Roberta NIE JEST skierowany do Ciebie, a do tych wydrwigroszy, którzy go nie płacą. OBYWATEL reguluje wszystkie powinności nałożone nań przez państwo. Pozostali, to drobne cwaniaczki wykorzystujący płacących..
acomitam / 83.25.138.* / 2010-01-26 10:28
Bez przesadyzmu. Ja tez należę do tych, co płacą abonament, ale polemizowałbym ze stwierdzeniem, że obywatel powinien regulować wszystkie powinności nałożone na niego przez państwo. Socjalistyczne demokracje partyjne, takie jak te w Europie i USA, powoli, systematycznie przeistaczają się w totalitaryzmy. Warunkiem sine qua non pomyślnego trwania każdego totalitaryzmu jest sprowadzenie obywatela do roli przedmiotu, który uzależniony jest całkowicie od widzimisię władzy. To zaś wymaga pozbawienia obywatele środków finansowych poprzez nakładanie coraz to nowych ograniczeń, barier i danin. Naszym zadaniem jest więc opierać się takim praktykom, głównie poprzez omijanie takich totalniackich wymysłów. Jeśli tego nie zrobimy, skończymy w barakach.
agnieszka__ / 83.5.110.* / 2010-01-25 22:23
Wielki szacunek dla Pani Prezes Małgorzaty Krasnodębskiej -Tomkiel, a następną oszukańczą reklamą jest reklama TVP - "Mercedes za 3,66zł", bo nie z 3,66 ale za trzy razy po 3,66zł.
matriss / 85.14.98.* / 2010-01-25 21:30
Brawo dla tej Pani. Takich jak Ona więcej nam trzeba :) Ciekawe jest to, że najskuteczniejsze są w naszym kraju kobiety...
jakub2 / 91.94.99.* / 2010-01-27 18:40
Ta pani nic nie może i nigdy nie mogła , nikt nigdy nie zapłacił grosza z tytułu kar nałożonych przez ten urząd , jest to jeden wielki kant dla naiwnych , gdyby tak naprawdę ukarać , to wszyscy operatorzy komórkowi , tpsa, tvp , i inne telewizje powinny zniknąć z mapy polski, ale to tylko polaka tak można rolować.
wodnik54 / 79.185.228.* / 2010-01-25 19:49
Przecież nie dalej jak rok temu gdzieś słyszałem, że będzie można dochodzić swoich praw jeżeli okaże sie, że treść reklamy nijak sie ma do rzeczywistości." Konia z rzędem" temu kto "wyczaIł" takA reklamę, która nie robi klienta w tego właśnie wymienionego wyżej "konia". Przecież to co się aktualnie dzieje na rynku reklam to "czysty cyrk".Gdzie, kto i kiedy spotkał się z reklamą która cokolwiek wspólnego ma z prawdą??!! Toż to absolutne, bezczelne i bezprawne robienie z ludzi bałwanów, którzy jako ciemnota, kupią wzystko co im cwana część PR zdoła beszczelnie do świadomosci "wepchnąć". Aż się prosi aby ktoś w końcu za to się konkretnie wziął. WIELKIE BRAWA Szanownej Pani Małgorzacie Krasnodębskiej-Tomkiel. Pozdrwiam i wytrwałości życzę.
ch / 77.255.30.* / 2010-01-25 16:22
dziwi mnie brak znajomości psychologi - przecież każda reklama to kłamstwo bez wyjatku. A TVP powinna odpowiedzieć mało że za reklamy ale za to że ściąga abonament twierdzac że nie nadaje reklam, za wygranie teraz mercedesa za SMS których trzeba wysłać nie tylko jeden itp, itd. o pilitykach obiecujących cuda nie wspomnę bo to już wszyscy wiedzą.
homer simpson / 83.31.200.* / 2010-01-25 14:58
To jeszcze zajmijcie się reklamami Playa, co to ma zasięg 99% kraju (ale połowa to Plus) i "wszystkie telefony" w ofercie. ale pewnie o najmłodszym pupilku się zapomni
dgen / 2010-01-25 13:47 / Tysiącznik na forum
czy to też dotyczy reklamówek wyborczych ?
synergia / 79.188.238.* / 2010-01-25 13:45
tego hajzera i jego proszek co to rzekomo plamy wypiera, od nich zacznijcie !
tłuka kasiorę za okłamywanie klientów, podobnie jak z tymi darmowymi sms-ami w konkursach, po wysłaniu których przez miesiace człowiek jest bezczelnie nagabywany na kolejne wydatki
panda23 / 83.31.200.* / 2010-01-25 11:50
Spokojnie, przecież wyrok nie jest prawomocny. Inna sprawa, że każdy logicznie myślący człowiek najpierw zapoznaję się z całą ofertą, potem kupuję. Przecież w reklamie nie da się wszystkiego powiedzieć
mickeymouse / 89.78.244.* / 2010-01-25 11:44
Brawo!!!
kaczordonald / 86.163.240.* / 2010-01-25 11:40
Zawsze zastanawiam sie czemu ludzie biora od operatora taki maly laptopik za darmo z przenosnym internetem i umowa na 24 miesiace.

Jak by nie liczyc kupujac taki maly laptop za gotowke a przenosny modem osobno w systemie tak-tak wychodzi prawie o polowe taniej w porownywalnym okresie czasu.
Rowniez dodawanie konsoli czy czegos tam do telefonu to dodatkowy zakup ratalny wliczony w comiesieczna splate(odpowiedni abonament do tego typu umowy)
mab / 81.190.76.* / 2010-01-25 20:23
Zgadza się, ale zazwyczaj jak sie na coś decydujesz to teraz a nie za 24 miesiące.
kaczordonald / 86.166.150.* / 2010-01-25 22:11
Nawet wplacajac 300-400zl na taki tani laptop i reszte w kredycie ratalnym na 12 rat wychodzi lepiej i taniej.
A modemik ladujesz jak i kiedy ci pasuje.

Te 24 miesieczne umowy to okropne przeplacanie.
Wiele mlodych osob, bo to oni czesto sa odbiorcami ma potem przez to problemy , dwa lata to dlugo.

To okropne przeplacanie.Operatorzy o tym wiedza dlatego robi sie mlodziezy wode z mozgu gadzetami.Mozna to miec taniej i bez glupiego wiazania sie na 2 lata splat.
Nie oszukujmy sie.No chyba ze pracujemy dla ERA etc.
Elendir / 2010-01-25 11:35 / Łowca czarownic
Bardzo dobrze. Reklama nie powinna wprowadzać konsumentów w błąd.
rembert2 / 2010-01-25 12:31 / Tysiącznik na forum
Witam,a co sadzic o konkursie TVP -mercedes za smsa,tymczasem po pierwszym smsie trzeba wyslac kolejne,o tym reklama nie informuje,pozdrawiam
Elendir / 2010-01-25 18:33 / Łowca czarownic
Myślę że można znaleźć wiele przykładów, ale myślę że nie jestem właściwym adresatem zażaleń.
Oszołom / 212.14.45.* / 2010-01-25 12:22
Chociaz czasami się zgodzimy .... Przypadek z życia:Sieć PLUSA reklamował swego czasu (dwa lata temu) iPlusa. Promocja - oczywiście modem za 1 zł, limit danych 1,5 GB/miesiąc (a powyżej spowolnienie szybkości), aktywacja tylko 50 zł i abonament miesięczny 60 zł. Minimalny termin umowy 24 miesiączki ( za zerwanie oczywiście surowa kara). Na wioskach gdzię Internetu po kablu nie uswiadczysz jest to jedyna mozliwośc uzyskania dostępu do sieci. Dziewczyna z takiej wioski stara sie skorzystać z promocji. W salonie pani pięknie opowiada o zasięgu szybkości i wymienia warunki. Według jej słów jest tylko jeden - zaświadczenie o zameldowaniu albo o posiadaniu stałej pracy. W związku z tym, ze pracuje na umowie zleceniu, postanawia postarać się o zaświadczenie o zameldowaniu i traci pół dnia na jego zdobycie (16 zł). Dzień następny to znów pół dnia zarwanego (dojazd do pracy w jedna strone tylko zajmuje 1,5 godziny), tworzenie umowy w salonie i juz podpisana umowa .... gdy ... nagle pieknej pani cos sie przypomniała, dzwoni do "centrali" i oznajmia dziewczynie, ze ta musi wpłacić ponad 700 zł kaucji za modem ponieważ nie jest klientką Plusa. (warunek nie do spełnienia dla niej w tamtej chwili). Byłem z tą dziewczyną, widziałem jej bladą twarz, łzy w kącikach oczu i patzrącą beznamiętnie w ścianę minę Pani z salonu (która nie raczyła nawet słowem wspomnieć wcześniej o takiej klauzli). Korzystając z tego, że miałem wtedy abonament w Plusie (i z tego tytułu brak dodatkowych opłat) wziąłem tego Iplusa na siebie. I juz nie chodzi mnie, że to gówno (za przeproszeniem) chodzi tak nędznie (niektórzy urodzili sie i zyja w złym miejscu dlateg sa po prostu zmuszeni z tego korzystać), że jest tak drogie za to co oferuje, ale chodzi o to, że ktos mógł napisać otwarcie (powiedzieć), ze dla "nie aktualnych klientów" Plusa obowiazuje kaucja kilkuset złotowa. Dla mnie to może nie jest oszustwo - ale to jest s************, bo ktoś stracił dzień pracy, najeżdził sie a na koniec potraktowano go jak debila. Takich przypadków znam 3 osobiście.
kaczordonald / 86.163.240.* / 2010-01-25 12:45
A co do predkosci to rzeczywiscie jest KUPA.
Operatorzy doskonale zdaja sobie z tego sprawe, ale umowa jest umowa i na tym polega glownie interes na przenosnym internecie(oby na razie).

Jak sie ma do wyboru 3G danych lub taniej za 1,5G to brac mniejszy.Chocbyscie tego "syfu" nie odlaczali przez miesiac
to i tak moze sie okazac ze nie wykorzystacie 3G.
Tak wolno chodzi ze przegladarka czesto nie jest w stanie otworzyc strony przez kilka minut i "wywali" z internetu.

W umowie jest oczywiscie okreslona tylko odgorna granica szybkosci.Jest duzo przypadkow gdzie to prawie nie dziala. To ewidentne zerowanie na tych co nie maja
wyjscia, jak w przypadku opisanym przez Oszolom powyzej.

Niech UOKiK z tym cos zrobi.
Kabuki / 89.171.104.* / 2010-01-25 14:52
Całkowita racja. Z tym 3G to jest tak, że na potrzeby transmisji rezerwowane są dostępne zasoby. W dużym uproszczeniu, w danym momencie można wykorzystać z nich np. 3 tzw. sloty, a w innym 8. Jeśli użytkownik nie korzysta z Internetu (np. czyta statyczną treść strony - wówczas transfer jest zawieszany, a zasoby zwalniane, ponieważ całość ładowana jest do pamięci cache na dysku; przykładem mogą być chociażby artykuły na tej stronie). Przy wznowieniu transmisji, jeśli system alokował zasoby komuś innemu, transfer może być zupełnie inny.
Czasami, tak "dla sportu" obserwuję, jak dziwnie zachowuje się transfer w 3G. Owszem, niekiedy mój modem w notebooku osiąga te deklarowane 7,2 Mbit/s, ale częściej 1,3 lub mniej.
Mieszkam w lokalizacji, w której mam zasięg 3G, ale nie ma żadnej sieci telewizji kablowej, a z "nerwostrady" nie mam ochoty korzystać... Używam routera, który zapewnia transmisję do 1,8 Mbit/s dla całej sieci. W praktyce, mimo iż mam stosunkowo mocny sygnał (stosuję antenę zewnętrzną), te 1,8 Mbit/s udaje się rzadko kiedy osiagnąć. Znacznie częściej transmisja jest na poziomie 1 Mbit/s w kierunku do komputera. Poza tym, jestem w zasięgu oddziaływania dwóch stacji bazowych i nie wiedzieć czemu, nawet podczas trwającej transmisji, router przełącza się pomiędzy nimi. Niekiedy powoduje to zawieszanie się transmisji na pewien czas. Jest to pewnie związane z tym, że system szuka wolnych zasobów w stacjach bazowych, w zasięgu których zainstalowany jest abonent. Nie wiem, nie znam aż na tyle jego funkcjonowania.
Póki co nie ma lepszego dostępu do sieci, niż po drucie. Moim zdaniem, operatorzy wydali mnóstwo kasy na koncesje i teraz mamią ludzi reklamami, które robią wodę z mózgu. Zawsze przed zakupem należy sprawdzić mapę zasięgu i jeśli to możliwe - umówić się na wypróbowanie działania. Bo 3G w różnych miejscach działa różnie, nawet w obrębie tej samej miejscowości. Czasami trzeba wydać mnóstwo pieniędzy na instalację antenową po to, aby można było korzystać z 3G.
kaczordonald / 86.166.150.* / 2010-01-25 18:26
A ma dzialac bez zadnych dodatkowych instalacji(anten zewnetrznych).A sproboj sciagnac 150 Mb filmik bez wzmacniaczy.Zawiesi sie na szybkosci modemu telefonicznego czyli 56kilo i tak zostanie.
maciej222222221` / 87.250.166.* / 2010-01-25 15:00
jeszcze sie niech wezma za pobieraczka pobieraczek.pl

Najnowsze wpisy