Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Karykatury Mahometa we francuskim tygodniku. Będzie burza?

Karykatury Mahometa we francuskim tygodniku. Będzie burza?

Wyświetlaj:
ajhbergen / 2013-01-02 16:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niech sobie muzulmanie ulza publikujac karykatury Chrystusa i wtedy bedzie sprawiedliwosc.
edek0-0 / 88.135.175.* / 2013-01-02 16:54
a skąd ty jesteś pewien że to katolicy opublikowali te karytaktury? Masz jakies zdolnosci paranormalne które podsuneły ci tą myśl czy slepo nienawidzisz katolików?
xjasiux / 95.49.43.* / 2013-01-02 17:05
A Jezus to tylko "własność" katolików? Bo ja myślałem, że Chrześcijan...
xjasiux / 95.49.43.* / 2013-01-02 13:14

Rzeczniczka francuskiego rządu Najat Vallaud-Belkacem, pytana w radiu France 2 o najnowszą publikację Charlie Hebdo, zaakcentowała swobodę wyrażania opinii


No brawo! nareszcie ktoś trzeźwo myślący...niech muzułmanie (katolicy zresztą też) pamiętają, że wszelkie zakazy religijne obowiązują TYLKO ludzi wyznających daną religię a nie WSZYSTKICH...
chichot dona / 164.127.226.* / 2013-01-02 13:41
Przecież tu nie chodzi o zakazy czy nakazy jakieś religii czy jakiegoś wyznania.
To oczywiste , że zasad religijnych przestrzegać zobowiązani są wyznawcy.
W tym przypadku nie chodzi o zakaz religijny sensu stricto, ale o obrażenie uczuć wręcz ich splugawienie.
Można się nie zgadzać z jakąś ideologią np socjalistyczną , komunistyczną, lewicową czy lewacką (nie bez kozery wymieniam te nurty ponieważ to te nurty są najbardziej ksenofobiczne wobec wyznawców) , można nie zgadzać się i ideologią wyznaniową każdy ma do tego prawo.
Ale zawsze należy liczyć się z konsekwencjami.
Na nietolerancje z jednej strony zawsze reagować będzie nietolerancja z drugiej strony. A Nietolerancja to takie ulubione słowo klucz wszelkich lewicowych i lewicowo strojonych mniejszości w tym seksualnych. A tu słowo tolerancja jakby celowo było deptane przez część tych środowisk w stosunku do innego światopoglądu.
Kto sieje wiatr może zebrać burzę i nie liczył bym na oparcie o laickie państwo "neutralne światopoglądowo" jakim mienić się chce zetatyzowana Francja. Francja jest słaba, wszyscy to wiedzą.
Możliwe, że ten konflikt jest celowo prowokowany przez określone środowiska właśnie po to aby Francja zapłonęła?
Najprawdopodobniej z rachubą wygranej nad islamem co w efekcie spowoduje exodus islamu z Francji.
Moim zdaniem złudne to nadzieje, prędzej już Francja cała zostanie poddana prawu koranicznemu.
Ale pożyjemy zobaczymy.
xjasiux / 95.49.43.* / 2013-01-02 15:44
Skoro uczucia są obrażone to niech uczucia zgłoszą to na policję...w Europie tylko Polska ma zapis o "obrazie uczuć religijnych". Chcemy równouprawnienia uczuć! Dlaczego kodeks nie zabrania obrazy uczuć estetycznych, moralnych i intelektualnych? Dlaczego religijne są bardziej ważne od intelektualnych?
chichot dona / 164.127.226.* / 2013-01-02 16:41
Czy xjasiux ma problem z uczuciami/odczuciami a konkretnie z obrażaniem?
Mi to obojętne, ale muzułmanie to nie łagodni katolicy.

Jest jeszcze inna ciekawostka, najbardziej lubią obrażać innych ci którzy najgłośniej domagają się tolerancji dla siebie i swoich poglądów.
Taki swoisty paradoks ... a może paranoja?
xjasiux / 95.49.43.* / 2013-01-02 16:51
Nie mam problemu z odczuciami i uczuciami, jednak faworyzowanie "uczuć religijnych" (WTF? w ogóle) jest niepotrzebne. Jeżeli nie chcesz "obrażać" uczuć religijnych islamistów bo są radykalni dajesz w ten sposób się po prostu zastraszyć...To tak samo jak z TV Trwam, nie mają kasy na multiplex ale katolicy głośno krzyczą i próbują zakrzyczeć KRRiT, że to ich "obraża", że to "zamach"...To jest zwykły szantaż...

I nie chodzi mi o wolność do obrażania, ale o wolność do wyrażania swoich poglądów. A to że fanatycy potrafią się obrazić o wszystko to nie problem krajów świeckich tylko radykalnych...
chichot dona / 164.127.226.* / 2013-01-02 18:06
Być może wyraziłem się niejasno.
Obawiam się islamistów, choć nie obawiam się aby ich prowokować czy obrażać, nie znaczy to jednak, że czynię to tylko dlatego że się nie obawiam tego czynić.
Pamiętam też, że obrażać kogokolwiek można ze zwykłej głupoty (najczęściej) ale też i z wyrachowania.
Przypadek francuski zaliczam do tej wyrachowanej dobrze skalkulowanej kategorii z tym, że powielanej potem przez głupoli.
Nie istotne dla mnie są dywagacje czy to uczucia religijne, etniczne, kłamstwo oświęcimskie czy jakiekolwiek inne uczucia i prawdy objawione i nieobjawione, zalegalizowane czy niezalegalizowane.
Intencje oczywiste, skryte za dymną zasłoną wolności do wyrażania poglądów.
Stare , bardzo stare, człowiek nie zmienił się na jotę ale zmieniły się jego (człowieka) zabawki.
A to stwarza zupełnie realne zagrożenie.
xjasiux / 95.49.43.* / 2013-01-02 18:13
Ktoś wydał komiks o Mahomecie bo miał pomysł. Dlaczego od razu trzeba zakładać, że chciał prowokować? Bo wiedział na co się pisze? LEcz gdyby nie wprowadził swojego pomysłu w życie to dałby właśnie przykład poddawania się terrorowi. O-|-
xjasiux / 95.49.43.* / 2013-01-02 18:17
Ucina mi wpisy jak "rysuje Mahometa" ;) Narysuje go leżącego w drugą stronę >-|O. Czy artysta który ma ochotę namalować Mahometa, bo ma wspaniałą wizję proroka, prowokuje powołując swoje dzieło do życia tylko dlatego, że wie, że ktoś się z tego powodu oburzy?
Eugenia46 / 2013-01-02 13:38
Póki rządy Europy Zachodniej nie przestaną z przymrużeniem oka patrzeć na to co wyprawiają muzułmanie... dopóty nadal będzie nie ciekawie w Europie!!
grubybenek / 83.23.177.* / 2013-01-02 12:28
A że we Francji jest ich najwięcej to jeszcze wywołają wojnę...

Najnowsze wpisy