Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kasa z ZUS na Świątynię Opatrzności Bożej

Kasa z ZUS na Świątynię Opatrzności Bożej

Money.pl / 2007-01-25 12:56
Wyświetlaj:
Tooth / 83.238.1.* / 2007-01-25 12:59
Zatem Świątynia Opatrzności Bożej stała się nie tylko dziedzictwem kultury ale również zabytkiem. I to jeszcze zanim ją zbudowano! Ale co tam, ZUS na to stać. Stać nas wszystkich. Alleluja.
Wiesiek L. / 83.20.230.* / 2007-01-25 13:17
Nie jestem przeciw kościołowi, ale niech sobie Warszawa sama nazbiera pieniądze na budowę ww. Świątyni, tak jak my zbieraliśmy na budowę lokalnych kościołów (u nas w 40-tysięcznym mieście wybudowaliśmy 2 kościoły i Warszawa nam nie pomagała).
My emeryci jesteśmy za biedni, by z naszych składek dawać takie dotacje.
Popieram działania PIS-u, ale ta decyzja jest karygodna.
Krzysia / 83.30.8.* / 2007-02-03 20:42
Popieram wypowiedź Wieśka L. Jeśli senat i sejm tak bardzo chciał wspomóc tą budowę to najpierw popierający powinni dać przykład i zrobić "zrzutkę" a potem uchwalić ulgę podatkową na cel budowy w.w. Świątyni. Obciążenie kosztem tej budowy samych tylko emerytów i rencistów jest niemoralne i niesprawiedliwe. W ten to sposób PiS straci wielu zwolenników w następnych wyborach.
rozwado / 2007-01-25 13:40 / Tysiącznik na forum
Po co Warszawie jeszcze jeden kosciol, i to daleko od centrum?

Historycznie rzecz biorac to miala byc swiatynia masonska,
dla ludzi wszelkich wyznan.
Tooth / 83.238.1.* / 2007-01-25 13:47
Racja. Ale jak widać, Świątynię Najwyższej Opatrzności - bez określenia wyznania, podkreślającą wielość wyznań w Rzeczypospolitej, zamieniono na Swiątynię Opatrzności Bożej.
Zmiana niewielka a ile kasy może przynieść.
Wiesiek L. / 83.20.230.* / 2007-01-25 13:17
Nie jestem przeciw kościołowi, ale niech sobie Warszawa sama nazbiera pieniądze na budowę ww. Świątyni, tak jak my zbieraliśmy na budowę lokalnych kościołów (u nas w 40-tysięcznym mieście wybudowaliśmy 2 kościoły i Warszawa nam nie pomagała).
My emeryci jesteśmy za biedni, by z naszych składek dawać takie dotacje.
Popieram działania PIS-u, ale ta decyzja jest karygodna.
1-szy obserwator / 212.244.73.* / 2007-01-25 15:01
Dla uściślenia - większość posłów jest spoza W-wy... A przy okazji jaki PiS takie decyzje, w końcu to większość sejmowa i w senacie.
emerytka / 83.5.61.* / 2007-01-25 14:20
Już mam odpowiedż na szereg postawionych wcześniej pytań, moje 38 letnie składki na świadczenie emerytalne pójdą na budowę świątyni, waloryzacja renty po mężu pójdzie na budowę świątyni a ja niedługo zmuszona będę pójść do KARITASU na darmową zupkę. Nie życzę sobie tego ala kogo to obchodzi.
Largs / 62.233.168.* / 2007-01-29 09:46
Ojjj na twoim miejscu nie liczyłbym za bardzo na caritas.. im potrzeba więcej pieniędzy na super drogie pensjonaty wybudowane za pieniądze niezorientowanych ofiarodawców.
Józek Stary / 83.30.159.* / 2007-01-29 22:18
Co za różnica, czy pieniądze na "świątynie" da ZUS zamiast dać je emerytom, czy emeryci (czytaj "mocherowa koalicja") zaniesie je jako wdowi grosz na tace "czarnym tłuścioszkom" ? Chociaż może to lepiej i prościej, bo po drodze nie będą służyły do opłacenia dziwek i nie zostaną przegrane w pokera. Zbulwersowanych moją dywagacją polecam artykuły prasowe (jakoś szybko z woli ??? wyciszone) na temat Świątyni Bożej Opatrzności w Licheniu i jej "budowniczych". Byłem w Licheniu, widziałem i przeraziłem się ciemnotą moich współplemieńców a po powrocie zadałem sobie trud policzenia ile to w naszym prawie stutysięcznym mieście jest kościołów wyznawców chrześcijaństwa? Jest ich 23! Czy jest tu bezpieczniej, spokojniej, mniej przemocy, chuligaństwa, alkoholizmu, narkotyków niż u naszych nie wiernych sąsiadów z za południowej granicy (Czechów, Słowaków, Węgrów)? Absolutnie nie, to tam jestem bezpieczniejszy, nie widzę tyle chamstwa i niegodziwości. A jeszcze zapytam. Ile jest kościołów na przykład w bardzo katolickim Palermo na Sycilii? Zwiedziłem kawałe tej wyspy i na palcach jednej ręki policzyłby nowe kościoły. Może "światli" moi rodacy liczą na cód że to wierni ze Wspólnoty Europejskiej będą na wycieczki przyjeżdżać do Polski żeby się pomodlić???
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy