Forum Polityka, aktualnościKraj

Kasjerzy Biedronki wygrali proces

Kasjerzy Biedronki wygrali proces

Money.pl / 2010-12-13 16:34
Komentarze do wiadomości: Kasjerzy Biedronki wygrali proces.
Wyświetlaj:
moro / 83.5.250.* / 2012-10-15 12:32
Nie chcę żeby kasjer szczerzył do mnie zęby,
Mnie nie jest do śmiechu kiedy forsa idzie,
U mnie coraz mniej zostaje pieniędzy,
Uśmiechnąć się mogę kiedy forsa przyjdzie!
jaja25 / 91.213.255.* / 2010-12-13 16:34
Czyli co, państwowa inspekcja pracy w tak prostej sprawie nie mogła nic zdziałać przez 5 lat!? Na cholerę więc oni są?
4242 / 83.13.107.* / 2010-12-16 15:00
Sprawa nie kibluje 5 lat w PIP tylko w sądach ...
esu / 78.8.139.* / 2010-12-15 15:17
Żeby miał kto brać pieniądze i w zamian za to chwalić rząd w TV. Taki jest zawsze cel redystrybuowania pieniędzy w socjalizmie.
UPR reakcjonista / 89.73.214.* / 2010-12-15 14:19
na taką cholęrę żeby z naszych podatków ktoś miał tam pracę :) a w wyzysku nie ma nic złego! bo jeśli pracownik jest wyzyskiwany przez np. 8 h dziennie to przez resztę doby jest przecież konsumentem i dzięki wyzyskowi pracowników (w tym jego) może nabywać towary i usługi taniej. Gorzej jest jak wyzyskującym jest państwo (70% podatków jesli ZUS uwzględnimy!!!) bo wyzysk ze strony panstwa nie ma przełożenia oczywiście na tansze usługi i towary - tak jest obecnie niestety!
esu / 78.8.139.* / 2010-12-15 15:29
Chyba się zagalopowałeś. Co innego płacić mało, ale uczciwie za zgodą pracownika, a co innego kazać robić nadgodziny za które zgodnie z umową należy się zapłata a potem mówić sorry, ale nie dostaniesz tych pieniędzy i idź sobie do sądu jak chcesz. Po 5 latach może (może!) Ci coś zwrócą. Stracisz tyle godzin na dojazdy do sądu, że pewnie opłacałoby się bardziej nie pozywać biedronki, tylko w tym samym czasie pójść do pracy na czarno i lepiej byś na tym wyszedł.

Zresztą mało kto wie, ale biedronka ma specjalnie opracowane mechanizmy wyzysku. Przykładowo zatrudnianie kierowców dla biedronki specjalnie zrzucone na pośredników to ciągłe łapanie frajerów, którzy w większości nie dostaną nigdy zapłaty, bo np. ze względu na opady śniegu spóźnili się gdzieś i muszą zapłacić karę pracodawcy za niedojechanie na czas. Albo karę za to że lusterko odpadło w samochodzie, albo że opony zrobiły się łyse bo rzekomo pracownik za mocno przyciskał pedał hamulca. Żeby było śmieszniej tymi samochodami jeździ wiele osób, ale kary są zrzucane na pierwszego łosia z brzegu. Wiem co mówię miałem tam znajomego.
UPR reakcjonista / 89.73.214.* / 2010-12-17 13:31
chyba jednak nie zagalopowałem się! ja piszę o "wyzysku" a ty o normalnym naruszaniu postanowień umownych! jak ktoś złą umowe podpisał to jego sprawa... w takim XIX w. bez tego całego socjalizmu każdego przedsiębiorcę było stać na poradę prawnika.
Natomiast co to jest *wzyzysk* to najstarsi górlale nie wiedzą (5zł za h, a może 10 ? a 15 to już ok???) - jest NAUKOWO UDOWODNIONE że płaca minimalna powoduje bezrobocie.... a te wszystkie socjalne przywileje pracownicze! jak kytoś to sobie wywalczył, to ok... ale jak państwo ZMUSZA pracodawcę do takich świadczeń to jest zbrodnia! bo przecież pracodawca ryzyko "wrzuca" w koszty, czyli w efekcie takich przepisów płaci mniej niż mógłby wszystkim pracownikom żeby kilku cwaniaczków przed sądem coś sobie wywalczyło
4242 / 83.13.107.* / 2010-12-16 14:58
Nie żyjemy w PRLu. Nie ma przymusu pracy. Nie podoba Ci się w Biedronce, to się zwolnij i szukaj uczciwego pracodawcy.

I odnoszę wrażenie, że przyczyn szukacie nie tam gdzie trzeba.
To że w biznesie się oszukuje (zresztą nie tylko pracowników, bo głównie małych przedsiębiorców) to sprawa opieszałości sądów, komorników i podobnych instytucji.

SĄDY!! Pier...olone sądy!! Kto to widział żeby w cywilizowanym kraju, ktoś czekał na wymierzenie sprawiedliwości 5 LAAAT!!! I nie chodzi tu wcale o kwotę 50 milionów złotych. Chłopcy sądzili się o 30 tysięcy - dostali 15 (po 5 na głowę).
Taka sprawa powinna być załatwiona co najwyżej w 3 miesiące!!
Jak ktoś ma chodzić po sądach przez pięć lat to czy to się w ogóle opłaca zakładać sprawę.

SPRAWNE SĄDY to FUNDAMENT PAŃSTWA.(!)
Reformy w państwie - takim jak Polska - powinny zaczynać się od sądów i tej grupy nierobów, co tym kierują. Nie mam na myśli sędziów, ale osoby i przepisy, które im organizują pracę.

Głupia sprawa o należność ciągnie mi się już 2 lata. Ta sprawa akurat jest oczywista i dlatego tylko dwa!!! - na wszystko mam papiery potwierdzające moje racje. I co z tego, że racja jest po mojej stronie, jak muszę czekać 6 lat na odzyskanie kasy? DO tego czasu może nie być juz mnie i mojego biznesu.

TEN KRAJ JEST DO DUPY PRZEZ DZIADOWSKIE SĄDY.
UPR reakcjonista prawicowy / 89.73.214.* / 2010-12-17 13:34
jako prawnik się z Tobą zgadzam w 100% ..., a przecież wymiar sprawiedliwości TO PODSTAWOWE ZADANIE KAŻDEGO PAŃSTWA, jakim prawem wydają pieniądze na jakieś zasiłki, inspekcje pracy, jak ludzie sa w praktyce czesto pozbawieni prawa do sądu!
najpierw sądy, policja, wojsko, a potem p*******,....
ozukany solidaruch / 79.185.233.* / 2010-12-19 23:25
W 1989r troche ponad polowe Polakow zaglosowalo za KAPITALIZMEM no to mamy c0 mamy , a mialo byc upodmiotowienie clowieka awyszlo co???????

Najnowsze wpisy