Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kasy fiskalne dla lekarzy, dentystów i fryzjerów. W sobotę kończy się okres przejściowy

Kasy fiskalne dla lekarzy, dentystów i fryzjerów. W sobotę kończy się okres przejściowy

Wyświetlaj:
ujvc / 46.205.58.* / 2015-02-26 21:31
Dlaczego ksieza nie maja kas fiskalnych? Z prostego powodu. Bo oni dostaja jalomuzne czyli darowizne od swoich parafian. Wy tez powinniscie odprowadzac podatki jak dostqjecie od babci 100 zl? Skonczcie pluc na kosciol bo to nie kosciol nas okrada i to nie przez niego miliony wyjechaly za chlebem za granice.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bosman48 / 5.60.1.* / 2015-02-26 22:20
A Ty jak dostaniesz darowiznę to musisz zapłacić podatek.
marjolla1 / 80.52.210.* / 2015-02-26 21:27
Skąd ta nienawiść do prawników i lekarzy? Dlatego , że maja prestiżowe zawody? Dlatego , że należą do elity ? Dlatego , że na te studia najtrudniej sie dostać- należą po prostu dla mądrzejszych i zdolniejszych? Dlaczego nie czepiacie się cwaniaków , którzy wyłudzaja na każdym kroki VAT, którzy za kasę załatwiaja milionowe dotacje unijne, którzy za łapówki wygrywają wielomilionowe przetargi? lekarze czy prawnicy nie mają 1000-metrowych pałaców, ani rezydencji, nie jeżdżą porsche, hamerami, bentleyami, superlexusami, czy wypasionymi na full mercami. Zapytajcie się dilerów, kto kupuje takie auta- przedsiębiorcy.A że lekarz , czy prawnik pracuje z masami, mozna do niego podejść w każdej chwili, to można na niego pluć.Oni nie mogą się ukryć, za szklanymi drzwiami, za sekretarką, ochroniarzem. Każdy, kto cokolwiek zarzuca tej branzy, zwykle po prostu jej zazdrości!!! Zwykła ludzka zawiść. Jak potrzebuje, to się kłania, całuje po rękach, wsadza łapówki i skamle o zdrowie, czy poradę, a po wyjsciu rzuca mięsem. Hipokryci i zakłamańcy. I tak to jest w naszym narodzie. A najwiecej plują ci, co się zwą katolikami- żenada
lolo552 / 188.95.27.* / 2015-02-27 07:24
I lekarze i prawnicy pracują w gruncie rzeczy w usługach. Dział dl lekarzy to bezcenne ludzkie zdrowie, a dla prawników niejednokrotnie całe majątki. Niestety usługi świadczone w tych zawodach kosztują zazwyczaj słono, a jak wszyscy wiemy często jakość tych usług. Zawody te należą do dobrze opłacanych, jednak dodatkowo bardzo często przedstawiciele tych zawodów "z prestiżem", wyciągają ręce do swoich usługobiorców po jeszcze.
elkaaaaaaa / 78.28.22.* / 2015-02-27 02:12
A przepraszam kto wykształcił Pana /ą Prawnika Lekarza ----- Chyba Państwo . Wiec równouprawnienie powinno dotyczyć każdej sfery / elity jak Ty twierdzisz . Ja sie wykształciłam sama Ty za pieniądze państwa wiec chociaż płaćmy razem podatki !!!!! Szmaciarstwo Ja zarabiam nie stekam tylko płacę a Ty zarabiasz pewnie od mnie z 5 razy wiecej i jest Ci źle bo przecież leczysz ludzi ( czasem pewnie nieudolnie bo płaca ci korporacje i na tym polega bycie doktorem) Masakra ,żal i tęskonota kiedy Polak Polakowi służył sercem . Ja mimo wszystko zyczę każdemu pogody i więcej na swoich ludzi spontanicznych i bezinteresownych :)
tralala / 79.184.0.* / 2015-02-27 01:41
taaaa... W budynku, gdzie pracuję, są kancelarie, a przed budynkiem 5 szt nowiuteńkich wypasionych najnowszych modeli audi. W zeszłym tygodniu miałam spotkanie z klientami prawnikami. Ojciec przyjechał nowym volvo XC 90, jego żona mini, a syn lexusem, więc nie pitol tu jak to prawnicy klepią biedę. A mój ginekolog jeździ czasem jaguarem, a czasem lexusem, w zależności od humoru. Klientka, która jest pediatrą jeździ czerwonym audi. Limuzyny i terenówki z górnej półki to są te auta, którymi jeżdżą. I pewnie nie słyszałeś, że volvo s80 to tzw. auto notariuszy?
no;mo / 178.43.70.* / 2015-02-26 22:51
prestiż to banał. dla 80-90 procent z nich to tylko many, many , many...........
malpka 25 / 78.151.109.* / 2015-02-26 22:26
pani mariolu my nie skamlamy o zdrowie bo lekaz sklada przysiege ze bedzie leczyl uczciwie a co robi wiekszosc,podam przyklad;bylam u specjalisty prywatnie ktory leczy schorzenia jelitowe powazne choroby,wchodze a pan doktor z wypchana buzia od princessy i redbula ledwo mowi slucham pania i gapi sie w komputer,pierwsza wizyta bez badan bez wynikow,zero zaintertesowania moim problemem po chwili powiedzial;to leczenie zajmie bardzo dlugi czas i niech pani nie biega po innych lekarzach,zapisal tone lekowtj.9pozycji na recepcie i za 2tygodnie mialam wrocic i znow zaplacic 150 za ogladanie nadymanej geby,podobni bylo z ortopeda konowalem,dzieki bogu ze poszlam do innego,bo dziki niemu moge chodzic i co tu mowic o waszej inteligenci i wyksztalceniu,sa jednostki ktore sa dobrymi lekazami i tym warto placic a nie konowalom pozdrawiam
tralala / 79.184.0.* / 2015-02-27 01:50
Lekarze w większości już dawno przestali być lekarzami. To są czytniki wyników badań. W dodatku nawet z interpretacją mają problemy. Nie potrafią poskładać paru informacji w całość. Są oczywiście dobrzy lekarze, ale to najczęściej chirurdzy, a przede wszystkim ci, którzy poszli na medycynę z powołania, a takich jak na lekarstwo. Zamiast pędu do wiedzy - pęd do kasy, no i przymus dziedziczenia, bo tatuś lekarz, mama lekarz, to i dziecko. A jak już kompletna "noga", to niech chociaż dermatologiem zostanie. Odpowiedzialność żadna i można się ciągle mylić.
lekarz / 78.30.75.* / 2015-02-26 23:40
jedz babo na ukraine to cie z wszystkiego wylecza za darmo.. takze i z glupoty
inz / 79.184.192.* / 2015-02-26 21:43
do czego naleza?do elity?sloma z butow wystaje i to ma byc elita? jedyne ksiazki jakie czytaja to medyczne i to ma byc elita?...czlowieku,przedwojenny lekarz to byla elita a nie teraz...to sa twoje pobozne zyczenia niedorobku lekarski
dusza czlowiek / 78.30.75.* / 2015-02-26 23:46
wiec zrob cos wreszcie ze swoim zyciem bo jad ci zatruwa wnetrza nieudaczniku…
czepiasz sie lekarzy bo jestes matolem czy poprostu zazdroscisz ?
a moze twoja nieprzecietna inteligencja przeszkadza ci samemu sie leczyc?
dirk / 2.241.120.* / 2015-02-26 21:07
A dlaczego kler nie ma kas fiskalnych.Kiedy kościół będzie lupiony podatkami jak inni.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ado 999 / 87.102.227.* / 2015-02-26 21:01
Wg mnie kolejność za których powinni się wziąść to :
prawnicy, lekarze, dentyści, księża, geodeci, fryzjerzy, ...... , po prawdziwej kontroli u tych grup społecznych budżet państwa może stanąć na nogi, (bez komentarza odnośnie polityków), pozdrawiam ze Szwajcarii
Asia203 / 94.254.198.* / 2015-02-26 21:54
Co do fryzjerów to się nie zgodzę. Mają takie koszty że muszą na nie zarobić a kasa im nie jest potrzebna. Każdy mówi fajnie bo ma swoją działalność tylko Noe zastanowi się ze trzeba opłacić rachunki kupić towar i ten pieprz..y ZUS fryzjer który jest pracownikiem ma urlop może iść na zwolnienie a pracodawca już niekoniecznie bo gdy salon zamknięty to nie ma kasy a rachunki czekają. Zastanów się nad tym co piszesz o każdym zawodzie.. Pozdrawiam fryzjerka która ma swoją działalność.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mimio1306 / 83.27.72.* / 2015-02-27 11:19
Dzięki Ci fryzjerko za ten post . Mój mąż też ma jednoosobową działalność [ serwis ] i wiem jak to sie z nim ' wyjeżdża ' na wakacje i to też w takich terminach gdzie na bank ludzie będą mieli mniej kasy ... a to trzeba dzieci do szkoły wyposażyć , a to święta .... . No raz na 5 lat , bo trzeba dbać o serwisy z którymi się współpracuje i o klientów [ żeby nie poszedł gdzie indziej ] . Ja jestem kosmetyczką i póki co pracuję na umowę - zlecenie lub umowę o dzieło . Do 200 zł za zabieg , dla osób które nie są moimi pracownikami . Z tego się spowiadam US .
eeeeeeee / 78.28.22.* / 2015-02-27 02:27
Maskara Pani fryzjerko ze swojego salonu brak wiedzy powalił mnie na kolana , a od kiedy własciciel nie moze iśc na zwolnienie ?????? Ja nie jestem ani prawnikiem ani lekarzem jestem zwykłym handlowcem i rownież pracownikiem ale swoje prawa znam i je szanuje z jednej u drugiej strony . Jak ktos nie umie kraść niech nie skarży sie na kraj !!!
uprzejmie / 91.240.30.* / 2015-02-26 21:00
o rany boskie a myślałam ,ze będą rozdawać lizaki albo marihuanę - kasy fiskalne widuje od lat jeśli by g.... chcieli się lepiej przyjrzeć i przygotować temat :( ale najwyraźniej jest to problemem
JacekŚliwa / 149.156.124.* / 2015-02-26 20:47
Chodzi się do kościoła ze względu na wiarę, a nie ze względu na księdza. To jest Twoja dobra wola czy dajesz na "tacę" czy nie, po drugie ksiądz ogłasza, że zbiórka z tacy będzie przekazana na jakiś cel (dajesz na tace z myślą tego czy innego celu), a co ksiądz z tym zrobi to jego sprawa i sumienie.
Bardzo dobrze, że lekarze, dentyści zostali taki prawem objęci, ponieważ nie jeden lekarz wykonywał badania na państwowym sprzęcie a pieniążki brał do przysłowiowej kieszeni. Wracając do księży, moim zdaniem także powinni mieć kasy fiskalne jak już wykonują takie "czynności" jak udzielenie sakramentu i odprowadzać podatek (niestety w dzisiejszych czasach kościół można nazwać instytucją, ale sami księża do tego doprowadzili). Żyjemy w XXI wieku, gdzie mamy dostęp do wszelkiego rodzaju przekazu informacji (telewizja, internet, radio) ludzie przejrzeli trochę na oczy i widzą co księża robią z pieniędzmi, poza tym sami się tym chwalą na portalach społecznościowych.
opo384 / 82.139.52.* / 2015-02-26 20:29
a kiedy w kościołach??????? jak wszyscy to wszyscy,a nie..........
mk1707 / 94.254.129.* / 2015-02-26 20:24
Tylko w reżimowym,chorym kraju kara może wynosić od 175 zł do 35 tys.zł.Dalej głosujcie na tę PO-wską bandę!
katolik a nie żyd / 83.17.176.* / 2015-02-26 20:08
Do lekarza prawnika wulkanizacji mechanika musisz się wybrać w razie potrzeby , ale do kościoła ludzie chodzą z własnej nie przymuszonej woli na tacę dają bez przymusu. A więc wara od kościoła.
ded / 37.152.19.* / 2015-02-26 20:02
Słabo Pan redaktor poinformowany fryzjerzy,kosmetyczki kasy mają już co najmniej od 2 lat
Elllllleeeeewiiiinnnnkkkkaaaaa / 83.8.227.* / 2015-02-26 20:00
Właśnie a kiedy kasy fiskalne na plebaniach kiedy sie wreszcie dobiora Księżą do tyłka :) Jak wszyscy to wszyscy bez wyjątku , sprawiedliwie
!!!!!!! Czekam na ten dzień z utęsknieniem !!!!!
OBIEKT.III / 31.178.98.* / 2015-02-26 19:57
A co z kasami dla najbardziej żenujących łapówkarzy po księżach . Dla prawników?
Studentka z Krakowa / 176.115.27.* / 2015-02-26 19:55
Kiedyś bycie lekarzem było powołaniem. Młodzi ludzie szli na medycynę, aby pomagać innym, ratować życie. Dziś lekarz staje się przedsiębiorcą. To zmiana sposobu myślenia, przesunięcie pewnych fundamentalnych wartości. Takie ustawy zmieniają w dłuższej perspektywie sposób myślenia całego społeczeństwa.
dawna studentka z Krakowa / 89.161.2.* / 2015-02-26 21:28
Masz rację. Za kilka lat zmieni Ci się punkt widzenia. Gdy człowiek schodzi z garnuszka rodziców, zakłada rodzinę i próbuje ją utrzymać wtedy zaczyna swoją pracę traktować nie tylko jako misję (bo nie jest w końcu zakonnikiem) ale jako źródło utrzymania :) Życzę Ci dobrze z całego serca
DJo / 178.23.108.* / 2015-02-26 19:45
A dla panów i paniczów księży, biskupów to od kiedy????!!!!
lampart / 85.14.102.* / 2015-02-26 19:43
Na plebaniach kasy fiskalne i cennik obowiązkowo.
PRAWDZIWY POLAK / 78.8.167.* / 2015-02-26 20:07
DO TEGO PUSTEGO ,LAMPARTA, CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM WSZYSCY ŚWIADCZĄCY USŁUGI ORAZ PRZEDSIĘBIORSTWA WSZYSTKIE KTÓRE MAJĄ DOCHÓD.
lolo552 / 188.95.27.* / 2015-02-27 07:33
Ci którzy żyją z darowizn też powinni płacić od nich podatki, tak jak płacą obdarowani z pomocy społecznej. Ksiądz to też człowiek i poza swoją posługą kapłańską korzysta z wszelkich udogodnień stworzonych przez państwo.
kizia653 / 89.70.64.* / 2015-02-26 20:50
No tak Prawdziwy Polaku, Kościół nie ma dochodu.... Banda złodziei...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy