Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaszubi też czują się dotknięci raportem PiS

Kaszubi też czują się dotknięci raportem PiS

Wyświetlaj:
Uk biznesman / 86.144.138.* / 2011-04-05 21:25
a ja mam wrazenie ze pan JK miesza tak mocno ze kiedys na dobre moze zamieszac w Polsce, mysle ze to nawet czesc jego planu strategicznego... ludzie zobaczcie jak wy sie przez tego czlowieczka jako narod dzielicie, gotowi wojne rozpetac czy to na tle religijnym czy etnicznym. Polska jest malo zroznicowana i wcale nie tak bogata etnicznie czy kulturowo jak inne kraje, nie dajsie sie podrzegac tak maluczkim ludziom jak JK, ktory probuje czyniac polske podzielic i poprzez podzeganie i zwasnianie czesci Polski, przez co ludzie bardziej sie nienawidzic beda, glupcy tego nie widza, ale jak zobacza to Polak bedzie znowu madry po szkodzie. Patrzac na to z boku moge powiedziec,ze zle sie dziej w kraju,glupota i wladza neiktorych ludzi zaszly za daleko i za bardzo dziela,judza i podzegaja do nienawisci.Niczym dobrym to skonczyc sie nie moze....
kaczorek ma motorek / 2011-04-05 23:06 / Tysiącznik na forum
Tylko dureń może oskarżać J.Kaczyńskiego o coś takiego . Trzeba umieć czytać i słuchać co ma do powiedzenia J. Kaczyński a nie TVN . To TVN Wyborcza i Polsat manipulują zdaniami wyciętymi z podtekstu a głupcy słuchają jak kazania fałszywego proroka
Jak już to od zawsze Platforma wraz z tymi mediami dzielą Polaków robią ferment
Przez okres całej władzy PO wraz z tymi mediami głownie skupiły się na walce z PiS ,sprawy zaś ważne zostały dosłownie olane
Jesteście agentami Po czy co? czy macie oczy pi..zdą zarośnięte czy aż tak jesteście upośledzeni
UK biznesman / 86.144.138.* / 2011-04-05 21:26
a dodam jeszcze ze Smolensk przy tym czym moze sie to skonczyc to pestka
TAm_TAM-(y) / 78.8.145.* / 2011-04-05 09:59
"czuje się dotkniętych raportem". A ja czuję ... robotę tzw. "wolnych mediów" wg szkoły goebelsowskiej! A soją drogą to sami Polacy na Śląsku ocenią, czy ten cały RAŚ jest dobry dla Polski, czyli dla nich, czy też dla kogoś kto dzisiaj nie koniecznie mieszka na Śląsku!
Te 99% ... podobnie jak jakub wojewódzki w TVN lub Polsacie był oburzony tym co mówią w Radiu Matyja - ico? on słuchał RM czy może wystarczyło mu podsunąć GW (optuję w 100% za tym drugim)!
JanuszPOlikot / 2011-04-04 20:51 / Tysiącznik na forum
POniżej opis jak wyglądała kampania w wyborach samorządowych w
wykonaniu pana Sekuły.....gdzie ubiegał się (bez POwodzenia) o
stanowisko prezydenta miasta Zabrze lub według niektórych
Hindenburg......
JanuszPOlikot / 2011-04-04 20:04 / Tysiącznik na forum
Co najmniej kilkanaście tysięcy pocztówek reklamujących posła Mirosława
Sekułę (PO), byłego przewodniczącego komisji hazardowej, trafiło w tym
tygodniu do skrzynek pocztowych mieszkańców Zabrza.

Sekuła jesienią będzie się ubiegał o fotel prezydenta tego miasta i chciał
w ten sposób przypomnieć mieszkańcom, że pochodzi z tego regionu –
informuje „Rzeczpospolita”.

Wysłanie pocztówek można jednak potraktować jako rozpoczęcie kampanii
wyborczej. Na ich rewersie zamieszczono apel: „dziurawy i krzywy
chodnik pod blokiem czy brak miejsc w przedszkolu? Tworzymy listę
problemów, które należy załatwić w naszym mieście”.

Tymczasem zgodnie z ordynacją wyborczą kampanię można prowadzić dopiero po
ogłoszeniu przez premiera daty wyborów samorządowych i zarejestrowaniu
komitetu wyborczego.

Sekuła tłumaczy, że nie jest to akcja wyborcze tylko poselska. Jednak na
pocztówce, która trafiła do zabrzan, nie ma nawet słowa o działalności
poselskiej prominentnego polityka Platformy.

Kontrowersji związanych z pocztówkami Sekuły jest więcej. Niektórych
mieszkańców Zabrza zbulwersował awers poselskiej pocztówki. Widnieje na
nim rycina przedstawiająca przedwojenne miasto. Na niej zamiast polskiej
nazwy Zabrza jest niemiecka: Hindenburg, Oberschlesien.

Zdaniem Sekuły to może bulwersować tylko kogoś, kto nie ma świadomości
historycznej i nie zna historii Zabrza i Śląska, która jest, jaka jest.
Tłumaczy, że użycie niemieckiej nazwy Hindenburg ma swoje uzasadnienie
historyczne, bo to był okres bardzo przyspieszonego rozwoju miasta i do
tego chce nawiązać.

Tymczasem historycy uważają, że używanie niemieckiej nazwy nie ma żadnego
historycznego uzasadnienia, bo Zabrze stało się Hindenburgiem dopiero w
1915 r. w momencie prowadzonej przez Niemców bardzo silnej kampanii
zacierania polskich korzeni na Śląsku.

Nazwa pochodzi od marszałka Hindenburga, który ułatwił Hitlerowi dojście
do władzy – podaje „Rzeczpospolita”.
JanuszPOlikot / 2011-04-04 20:07 / Tysiącznik na forum
Sekuła to nie jest nawet "zakamuflowana" Niemieckość.....I ten człowiek ma jeszcze czelność "POdawać" Kaczyńskiego do sądu!!!!!
kaczorek ma motorek / 2011-04-04 19:47 / Tysiącznik na forum
Ale POpaprańcy z TVN Polsatem i Wyborczą znalazły sobie sposób na poróżnienie Polaków by sami mogli liczyć na drapane
J.Kaczyński w żaden sposób nie wyraził się o Kaszubach bądź o Ślązakach by można było mu zarzucić jakoby by twierdził że oni w jakimś stopniu nie są Polakami wręcz odwrotnie
To sprawdzony przez media sposób na obracanie kota ogonem tworzenie fałszywego złego wizerunku dla PiS . Skąd my to znamy !!!!
kaszeba / 81.190.54.* / 2011-04-04 19:12
Co ma piernik do wiatraka p. Kleina ???
- Następny obrażony ...gadaj za siebie , a nie za Kaszubów.
b-b / 77.253.60.* / 2011-04-04 17:20
Prezes PIS reprezentuje myślenie z czasów głębokiego komunizmu w Polsce.W tym okresie moje przyznawanie się do tego że jestem Kaszubką było nie tylko wyśmiewane ale co niektórzy aktywniej działający członkowie PZPR a także moi koledzy szkolni należący do ZMS zarzucali mi brak patriotyzmu.
A myślałam że w wolnej Polsce żyjemy.
Mojej rodzinie za walkę ze Szwedami król Polski nadał szlachectwo,tak więc już wówczas Kaszub znaczyło także Polak.
dgen / 2011-04-04 17:16 / Tysiącznik na forum
a co mają dopiero powiedzieć kaszubi robiący zakupy w biedronce ?
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-04-04 16:43
Wyjęte z raportu:
Miażdżące zwycięstwa PO w punktach wyborczych na terenie zakladów karnych nie mogą być uznawane za nieistotny incydent. Środowiska, kryminalne, kryminogenne i patologiczne z pewnością mają się lepiej pod rządami PO niż PiS.
treszynskiU / 24.114.255.* / 2011-04-04 16:23
Za to POlacy nie czuja sie dotknieci faktem, ze Tusk dzieli Polske na kawalki - Tuskowi chodzi o POgrzebanie poskosci - a co on ma wspolnego z Polska ??? albo jego dziadek ???
b-b / 77.253.60.* / 2011-04-04 17:23
Tusk dzieli Polske na kawalki - Tuskowi chodzi o
POgrzebanie poskosci - a co on ma wspolnego z Polska ??? albo jego dziadek ?

A Ty co masz wspólnego?
kaczorek ma motorek / 2011-04-04 19:52 / Tysiącznik na forum
A ty b-b z czym tu wyskakujesz Tuska każdy zna i w co on gra a "treszynskiU" nikt nie zna więc po co na forum ta złośliwa aluzja dla kolegi z forum ?
JanuszPOlikot / 2011-04-04 16:22 / Tysiącznik na forum
Rozumiem że w ramach autonomii Śląska RAŚ .......zaproponował na
stadionie
narodowym w Chorzowie zmianę koloru ławek z biało-czerwonych na
żółto-niebieskie.......I za takie fanaberie tych panów my musimy
płacić...

Panowie rządzący do roboty bo w tym kraju trzeba gospodarzy .....a nie
piłkarzy......z pod znaku PO/RAŚ

Trzeba wybrać ludzi którzy w tym kraju wreszcie zrobią porządek.....


Fachowiec od afery hazardowej z PO...........takie oto wykręca numery w
trakcie kampanii
samorządowej.....
"Rzeczpospolita": Mieszkańcy Zabrza dostali w tych dniach tysiące
pocztówek z rycinami
przedstawiającymi Hindenburg - taką nazwę nosiło to miasto przed wojną.
Pocztówki wysłał...
Mirosław
Sekuła - przyszły kandydat na prezydenta Zabrza ...............Dobrze że
go wyborcy POgonili i
przegrał z kretesem....


A co kolejny Ślązak pan Kutz sądzi o Polsce..........Kazimierz Kutz":
Mamy w historii
takiego
naszego polskiego haka, na którym można wszystko zawiesić: utratę
państwowości. Mówiąc nieco
dosadnie, problem Polski to problem wiejskiej wywłoki. Wywłoka to
dziewczyna, która ma jakiś
feler.
Sierota albo kaleka; źle wychowana albo używana przez różnych; niemająca
własnego domu albo
oparcia
w rodzinie."

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Jerzy Buzek, nie obawia się już
koalicji PO-PSL-Ruch
Autonomii Śląska w Sejmiku Wojewódzkim. Jak powiedział w Polskim Radiu
Katowice dążenia
decentralistyczne nie mogą być jednak realizowane przeciwko
Polsce...............

Jorg Bussek......Jak mogą dążenia decentralistyczne być realizowane
zgodnie z interesem
scentralizowanego państwa.......

A co pan Donek myśli o Polsce.............Co pozostanie z polskości, gdy
odejmiemy od niej cały
ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i
nieuzasadnionych urojeń? Polskość to
nienormalność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością,
kiedy tylko dotykam
tego
niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia,
geografia, pech dziejowy i
Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam
specjalnie ochoty dźwigać...
Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski - tej ziemi konkretnej,
przegranej, brudnej i
biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę
mitu. Sama jest mitem.


A co pan Sikorski POwiedział o Śląsku........W tekście autorstwa obecnego
szefa MSZ dla
kwartalnika "Foreign Affairs" z 1996 toku znalazły się następujące
słowa: "Polskę
byłoby łatwiej reformować, gdyby można było zrezygnować z jej
wyeksploatowanych regionów
przemysłowych, takich jak Śląsk"........
b-b / 77.253.60.* / 2011-04-04 17:25
A tobie bóg rozumek zabrał?większego bełkotu nie czytałam.
JanuszPOlikot / 2011-04-04 19:08 / Tysiącznik na forum
Ja też...... ale to są wyPOwiedzi POpapranców....
JanuszPOlikot / 2011-04-04 19:06 / Tysiącznik na forum
A ty POtrafisz czytać?.....
Narodowy Socjalizm PiS / 79.185.184.* / 2011-04-04 15:36
Wczoraj Ślązacy, dziś Kaszubi, jutro pewnie zaatakuje Prawosławnych. Zostaną tylko Polacy i Żydzi.
JanuszPOlikot / 2011-04-04 15:21 / Tysiącznik na forum
Typowe socjotechniczne zdjęcie dla polskojęzycznych mediów......
Polska dla Polaków!!!!!!
jt / 78.8.231.* / 2011-04-04 14:58

Przewodniczący Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego ma nadzieję, że prezes PiS wycofa się ze słów o tej grupie etnicznej.
A co to takiego obraźliwego napisał Kaczyński o Kaszubach,że ma to wycofać?.
Nagonka na Kaczyńskiego trwa nadal.Ten facet już nic nie może powiedzieć bo zaraz się znajdują "obrażeni",i o co?,ano o to że:

PO zbyt mocno podkreśla swój regionalizm, czego przykładem jest ostentacyjne demonstrowanie przez Donalda Tuska swojej kaszubskości.
no faktycznie takie niesamowicie obraźliwe.Ciekawe jak to POdsumuje bardzo tolerancyjny i wyrozumiały POseł Niesiołowski.
ździcho / 77.254.255.* / 2011-04-04 16:42

Ten facet już nic nie może powiedzieć bo zaraz się
znajdują "obrażeni",i o co?

Ci "obrażeni" to są ludzie, którzy wzięli coś do siebie po przeczytaniu tego raportu i uznali, że to uraziło ich uczucia, m. in. niektórzy Ślązacy i Kaszubowie. Niby nic, ale na dłuższą metą moze to spowodować konflikt między tymi, którzy uważają się za Ślązaków i tymi, którzy uważają się za śląskich Polaków i facet, który ma juz sześciesiatkę jest tego w pełni świadom, a pewnie będzie udawał, jak małe dziecko, ze nie wie o co chodzi w razie czego. No pewnie ze nikogo nie obraził. To dyplomata i nikogo nie nazwał wprost wichrzycielem, rebeliantem czy zadymiarzem. Przejrzyj jednak forum. Od co najmniej soboty są tu juz tacy, co by pozbawiali mniejszości narodowe i etniczne obywatelstwa polskiego lub wypędzali ich za Odrę. Czyżby Kaczyński nie był swiadomy, ze tym raportem najzwyczajniej judzi?
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-04 17:14

ze tym raportem najzwyczajniej judzi?

a w ktorym momencie napisanie o istniejacym zjawisku przestaje byc judzeniem?
Jak Slask stanie sie autonomia?
a moze dopiero jak Slask sie od Polski odlaczy?
ździcho / 77.254.255.* / 2011-04-04 17:25
Zwróć uwagę na to, że PRZED tym raportem nikt się śląskiem, czy Niemcami nie przejmował. Mało kto wiedział, co to w ogóle jest RAŚ. A teraz od niedzieli larum! Wejdź na pierwsze lepsze forum - Ślązacy i Niemcy to nagle wichrzyciele i rebelianci! Strach się bać, penie nas zabiją. Czyżby te "klymaty" nie były niczyją zasługą i wzięły się tak ot znikąd sobie same?
jt / 78.8.47.* / 2011-04-04 21:52

A teraz od niedzieli
larum! Wejdź na pierwsze lepsze forum - Ślązacy i Niemcy to nagle wichrzyciele i
rebelianci!
A kto napędza ten młyn?,pomyśl.Ze 116 stronicowego raportu PeOwiacy wzięli 2(słownie dwa)zdania.Media rozdmuchują to jakby Polskę nawiedziło co najmniej tsunami.Cały raport poszedł na bocznicę,jest tylko to.Myślisz że to przypadek?.Moim zdaniem to wyrafinowana gra PR-owców z PO.Oni tylko śledzą każdą wypowiedz Kaczyńskiego,aby się do czegoś przyczepić,rozdmuchać jak balon.Niech Polacy o tym dyskutują(jak wielu tutaj),a nie o raporcie.Tak jest ze wszystkim.Teraz łapiesz o co chodzi?.A swoją drogą Kaczyński powinien wiedzieć że taka jest strategia PO,i nie powinien dawać pretekstu do takiej nagonki.
ździcho / 77.255.228.* / 2011-04-04 22:22

Oni tylko
śledzą każdą wypowiedz Kaczyńskiego,aby się do czegoś przyczepić,rozdmuchać
jak balon

Wiem.
PeOwiacy wzięli
2(słownie dwa)zdania.

Zgadza się. Chodzi zapewne o to:
Sąd Najwyższy słusznie bowiem wywiódł, że historycznie
rzecz biorąc, niczego takiego jak naród śląski nie ma. Można
dodać, że śląskość jest po prostu pewnym sposobem odcięcia
się od polskości i przypuszczalnie przyjęciem po prostu
zakamufl owanej opcji niemieckiej.

Jak myslisz, czy taka wypowiedź moze urazić czyjeś uczucia narodowe, cz też nie? Dla Ciebie to zapewne błahostka, bo nie jesteś Ślązakiem.
Teraz łapiesz o co chodzi?

Nie muszę łapać. Jest tak jak piszesz. Ktoś chce kogoś wygryźć, a ten wygryzany z kolei dyskredytuje wygryziciela. Tak jest od 1990 roku po dziś dzień.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-04 17:56

Mało kto wiedział, co to w ogóle jest RAŚ

To Ty najwyrazniej spales od ostatnich wyborow samorzadowych bo rabanu bylo coniemiara kiedy PO weszlo w kolalicje z RAS.
Natomiast MN narozrabiala kilka lat temu jak zdejmowali flagi i godla panstwa polskiego z budynkow miejskich w gminach w ktorych zdobyli wladze na Slasku Opolskim.
ździcho / 77.254.255.* / 2011-04-04 18:08

To Ty najwyrazniej spales od ostatnich wyborow samorzadowych

Bingo! Ja je wszystkie przesypiam. Leję na nie ciepłym moczem. A ten raban kto robił, gdy PO weszło w koalicja z RAŚ (a raczej RAŚ weszło w koalicję z PO, bo wbrew pozorom, to nie jest to samo)? PO czy może RAŚ?

MN narozrabiala kilka lat temu jak zdejmowali flagi i godla
panstwa polskiego z budynkow miejskich

I to już mamy zaklasyfikować jako rozbijanie panstwa?! Dla mnie jest to zwykła huliganeria i wandalizm i myślę, ze prowodyrzy ponieśli za to jakieś konsekwencje.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-04 18:15

ze prowodyrzy ponieśli za to jakieś konsekwencje.

Tak, powinni siedziec w wiezieniu za zdrade stanu.
tesa1959 / 2011-04-04 14:51 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Czy wymienione inne narodowości, jak: białoruska, litewska, ukraińska, tatarska itp. też są na czarnej liście prezesa? W raporcie o tym nie wspomina, ale jaka jest różnica między narodowością białoruską a śląską?
jt / 78.8.231.* / 2011-04-04 15:01
Jaka "czarna lista"?.

aka jest różnica między narodowością
białoruską a śląską?

Taka że jedna(białoruska) jest narodowością,a druga(śląska) nie jest narodowością.
tesa1959 / 2011-04-04 15:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To nie jest wyjaśnienie. Pytałam poważnie. Zresztą, przy poprzednim spisie też wyróżniano narodowość śląską i jakoś nikt się nie burzył... bo nie było wyborów?
jt / 78.8.231.* / 2011-04-04 15:11
2. Za mniejszości narodowe uznaje się następujące mniejszości:
1) białoruską;
2) czeską;
3) litewską;
4) niemiecką;
5) ormiańską;
6) rosyjską;
7) słowacką;
8) ukraińską;
9) żydowską.

4. Za mniejszości etniczne uznaje się następujące mniejszości:
1) karaimską;
2) łemkowską;
3) romską;
4) tatarską.
Dz.U.05.17.141
2005-05-03 zm. Dz.U.05.62.550 art.4
USTAWA
z dnia 6 stycznia 2005 r.
o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym
(Dz. U. z dnia 31 stycznia 2005 r.)
tesa1959 / 2011-04-04 15:54 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Czy to jest dogmat, że nie można go ruszyć?
jt / 78.8.231.* / 2011-04-04 16:31
Można ruszyć.Tylko najpierw trzeba zmienić ustawę,no chyba że ma się gdzieś prawo.
ździcho / 77.254.255.* / 2011-04-04 16:50
@tesa1959 i jt
Nie przypominam sobie, by Ślązacy sami zabiegali kiedykolwiek o to, by uznać ich prawnie za mniejszość narodową bądź etniczną.
tesa1959 / 2011-04-04 16:49 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A dlaczego przy poprzednim spisie nikomu nie przeszkadzały deklaracji o narodowości śląskiej? Bo nie był to rok wyborów i nie trzeba było dzielić Polaków na lepszych i gorszych? Czy obywatel niemieckiego pochodzenia jest gorszej kategorii obywatelem? Doświadczyłam 30 lat temu dyskryminacji z powodu pochodzenia z Podlasia po przeniesieniu się do Wielkopolski z tego powodu, że był (jest nadal) gorzej rozwinięty region. Nie spowodowało to jednak tego, że przestałam przyznawać się do tego. Zapracowałam na szacunek i teraz w moim środowisku nikt nie wypowiada się z ironią o Polsce D. Dlatego uważam, że bardzo krzywdzące jest szufladkowanie i odbieranie prawa do inności. Przecież jedność jest w różnorodności. Bardzo smutny byłby świat, gdyby wszyscy byli tacy sami. Co komu przeszkadza, że ktoś sobie wpisze narodowość śląską?
A niby jesteśmy tolerancyjni. Jesteśmy tolerancyjni dla chamstwa, pijaństwa, wulgaryzmów, a to chyba powinno być napiętnowane, a nie narodowość i to jeszcze w sposób, w jaki to zrobił PiS w swoim, jak to nazywa, raporcie (to nie jest raport, tylko jakieś przydługie przemówienie na wiec).
ździcho / 77.254.255.* / 2011-04-04 16:56
Ciekawe jest to, ze dotąd RAŚ postrzegano jako ugrupowanie, które sobie śląską rzepkę skrobie, az tu nagle okazuje się od paru dni, ze RAŚ to tacy polscy Talibowie! Ciekawe czy ten feralny raport ma cos z tym wspólnego...Pewnie nie...:)
@jt
tez to przeczytaj
jt / 78.8.47.* / 2011-04-04 21:39
A Ty przeczytaj co o RAŚ mówi Kalisz,chyba nie zwolennik Kaczyńskiego?:
"2011-04-04 19:07
Kalisz: Statut RAŚ niezgodny z polskim prawem
Szef sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Ryszard Kalisz wezwał Ruch Autonomii Śląska do zmiany projektu Statutu Organicznego Autonomii Śląska tak, by był on zgodny z polskim prawem. Zdaniem szefa RAŚ Kalisz myli projekt statutu autonomii ze statutem stowarzyszenia.

- W tym statucie są przepisy, które są po prostu niedopuszczalne - stwierdził poseł SLD. Przywołał przy tym artykuł 42 projektu statutu, który mówi m.in., że Górnośląski Sąd Administracyjny ma prawo orzekania o zgodności z ustawodawstwem górnośląskim aktów normatywnych RP w zakresie ich obowiązywania na terenie Górnego Śląska, uchwał organów samorządu lokalnego i aktów normatywnych terenowych organów administracji rządowej."
ździcho / 77.255.228.* / 2011-04-04 22:28
Przecież ja nie mówię, że RAŚ jest święty. Mówię, ze nie stwarza zagrożenia dla Polaków. Pohukuje, że się oderwie i takie tam duperszwance w ten deseń. Mówienie, ze dąży do rozbicia Polski czy też rozmontowywania państwa polskiego, to chyba lekka przesada, nie uważasz? Czy na przykład Czeczenia rozbija Rosję, rozmontowywuje państwo rosyjskie?
tesa1959 / 2011-04-04 17:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
W tym niby raporcie PiS mówi o wszystkich, którzy przyznają się do narodowości śląskiej jako zakamuflowanych Niemcach (swoją drogą, a co mu winni Niemcy czy też mniejszość niemiecka mieszkająca w Polsce - też płacą podatki). O RAŚ już kiedyś mówiono, że ma zapędy bycia państwem w państwie, ale nie jest to chyba znaczący ruch, aby się tym zbytnio zajmować. ( nie skumałam - co mam przeczytać?)
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-04 17:26

W tym niby raporcie PiS mówi o wszystkich, którzy przyznają się
do narodowości śląskiej jako zakamuflowanych Niemcach


A Pani czytala ten raport czy tylko slyszala w mediach o tym co tam jest napisane?
Charakerystyczne dla Pani komentarzy jest nazwanie go "niby raportem".

"Sąd Najwyższy słusznie bowiem wywiódł, że historycznie rzecz biorąc, niczego takiego jak naród śląski nie ma. Można dodać, że śląskość jest po prostu pewnym sposobem odcięcia się od polskości i przypuszczalnie przyjęciem po prostu zakamufl owanej opcji niemieckiej.
W PO nie budzą protestu postawy jawnie antypolskie, wręcz obrażające Polaków. Przykładem jest choćby długotrwała obecność w tej partii Kazimierza Kutza, którego publicystyka w wielu wypadkach jest jadowicie antypolska. Ważny jest też stosunek do Ruchu Autonomii Śląska, którego członkowie kandydowali z list PO, mimo że ta formacja jawnie odcina się od polskości. Jej szef Jerzy Gorzelik mówi wprost: jestem Ślązakiem, nie Polakiem, Polska nie jest dla mnie najważniejsza. ...

(swoją drogą, a co mu winni Niemcy czy też mniejszość niemiecka
mieszkająca w Polsce - też płacą podatki).


Moze to:

"Niezwykle charakterystyczna jest też bardzo agresywna reakcja czołowego polityka PO, szefa klubu Tomasza Tomczykiewicza, na formułowaną w Sejmie krytykę decyzji zawarcia koalicji z RAŚ w samorządzie wojewódzkim, a także stała opcja tej partii na współpracę z Mniejszością Niemiecką na Śląsku Opolskim. I to mimo powtarzających się incydentów wskazujących na to, że przynajmniej niektórzy działacze tej mniejszości ostentacyjnie demonstrują nielojalność wobec państwa polskiego (zdejmowanie polskich flag i godła w gminach rządzonych przez MN)."

Dazenie do rozbicia panstwa spotyka sie w kazdym kraju z oskarzeniem i skazaniem za zdrade stanu.
ździcho / 77.254.255.* / 2011-04-04 17:40

Można
dodać, że śląskość jest po prostu pewnym sposobem odcięcia
się od polskości i przypuszczalnie przyjęciem po prostu
zakamufl owanej opcji niemieckiej.

Można dodać. Pewnym sposobem. Zatem jest to czyjeś subiektywne odczucie.
długotrwała
obecność w tej partii Kazimierza Kutza, którego publicystyka
w wielu wypadkach jest jadowicie antypolska.

Czy on pod swą publicystyką podpisywał sie jako członek PO, czy raczej prywatnie? Jestem przekonany, ze to drugie. Nie możemy wrzucać do jednego worka pracy i czyjegoś prywatnego światopoglądu.

Dazenie do rozbicia panstwa

Co konkretnie masz na mysli? Kto dązy do rozbicia panstwa i w jaki sposób?
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-04 18:01

Zatem jest to czyjeś subiektywne odczucie.

Czyzbys uwazal ze posiadanie takich odczuc jest niedozwolone?

Czy on pod swą publicystyką podpisywał sie jako członek PO, czy raczej prywatnie?

POogladaj sobie jego wypowiedzi w TVP, TVN, Polsacie gdzie wystepowal jako czlonek PO i marszalek sejmu.
Jest tego duzo na YouTubie.

Kto dązy do rozbicia panstwa i w jaki sposób?

Czy odlaczenie czesci Slaska Opolskiego albo autonomia Slaska to nie jest rozbicie Panstwa Polskiego?
ździcho / 77.254.255.* / 2011-04-04 18:20

Czyzbys uwazal ze posiadanie takich odczuc jest
niedozwolone?

W żadnym wypadku. Tyle, że takimi odczuciami to mozna się z kimś podzielić prywatnie. Jeżeli takie sformułowanie trafia do oficjalnego raportu, to chyba nie powinno nikogo dziwić, ze ktos taki raport nazwie "niby raportem".

Czy odlaczenie czesci Slaska Opolskiego albo autonomia
Slaska to nie jest rozbicie Panstwa Polskiego?

Teoretycznie tak. Czy nie zauważasz jednak, że to dązenie do odłączenia Sląska Opolskiego czy w ogóle działania RAŚ to takie zwykłe bicie piany? Przecież oni musieliby zacząć od zbierania własnego skarbca państwowego i stworzenia własnej armii, gdyby faktycznie mieli takie zamiary. Na początek.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-04 18:41

Przecież oni
musieliby zacząć od zbierania własnego skarbca
państwowego i stworzenia własnej armii, gdyby faktycznie
mieli takie zamiary. Na początek.

Nie musieli.
W rammach Unii Europejskiej kazdy region moze zdecydowac w jakim kraju chce placic podatki.
MN w Polsce wymyslila sobie ze wyrzuci panstwo polskie ze slaska opolskiego i wprowadzi tam panstwo niemieckie i do panstwa niemieckiego bedzie placic podatki i korzystac z opieki panstwa niemieckiego.
Faktycznie odzielajac Slask Opolski od Polski i przylaczajac go do Niemiec.
ździcho / 212.106.28.* / 2011-04-04 20:12

MN w Polsce wymyslila sobie

To chyba nie jest organizacja, która miałaby moc ustawową, za pomocą której mogłaby kogokolwiek, gdziekolwiek wyrzucić. A gdyby nawet tak było, to ma w ręku argument - granice sprzed 1939 roku.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-05 07:19
Ty chyba nie rozumiesz.
Takie odrywanie kawalkow Polski odbywaloby sie stopniowo. Powiat po powiecie.
MN wystarczy ze zorganizuje referendum w powiecie w ktorym wlasnie zdobyl wladze w wyniku wyborow samorzadowych. Jesli referendum wygra to ten powiat przestaje byc terytorium Polski i staje sie regionem niemieckim.
Takie jest prawo UE.
Granice sprzed 1939 nie maja tu zadnego znaczenia.
ździcho / 77.254.255.* / 2011-04-04 17:18

( nie
skumałam - co mam przeczytać?)

To było go jt. Żeby on przeczytał, bo strasznie sierdzi się nad tym, ze Kaczyńskiemu się coś zarzuca, ze niby kogoś obraził. A pewni że nie obraził - on to zostawił do zrobienia innym.

(swoją
drogą, a co mu winni Niemcy czy też mniejszość niemiecka
mieszkająca w Polsce - też płacą podatki).

Po tym raporcie ci co chcą, przeoczają ten fakt (płacenie podatków) mówiąc, że mniejszość niemiecka żre polski wikt.

ale nie jest
to chyba znaczący ruch

Nie jest? Raczej nie był. Mało kto o nim wiedział do wczoraj. Kaczyński "uświadomił" całej Polsce, co to za "dranie". Ręce opadają.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-04 17:36

Nie jest? Raczej nie był. Mało kto o nim wiedział do wczoraj. Kaczyński "uświadomił" całej Polsce, co to za "dranie". Ręce opadają.

Rece to opadaja jak czytam takie teksty w temacie ktorego autor zupelnie nie zna.
Poczytaj sabie co sie dzialo na Slasku Opolskim w gminach w ktorych wladze zdobyla MN.
ździcho / 77.254.255.* / 2011-04-04 17:56

Poczytaj sabie co sie dzialo na Slasku Opolskim w
gminach w ktorych wladze zdobyla MN.

Czy miało to jakiś związek z ROZBIJANIEM państwa?
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-04 18:06

Czy miało to jakiś związek z ROZBIJANIEM państwa?

Jesli ktos zdejmuje insygnia panstwowe (i zaklada insygnia innego panstwa) (flaga i godlo) z budynkow urzedow panstwowych to inaczej tego nazwac nie mozna jak probe odlaczenia tej czesci ziem polskich od panstwa polskiego.

Poczytaj sobie co oznacza zdjecie flagi panstwa podbitego i wyniesienie flagi panstwa zwycieskiego w tradycji wojennej.
ździcho / 77.254.255.* / 2011-04-04 18:11

to inaczej tego nazwac nie mozna jak
probe odlaczenia tej czesci ziem polskich od panstwa
polskiego.

A nie przesadzasz trochę?

Poczytaj sobie co oznacza zdjecie flagi panstwa
podbitego i wyniesienie flagi panstwa zwycieskiego w
tradycji wojennej.

PODBITEGO. To Twoim zdaniem huliganeria z MN podbiła jakieś państwo? Przestań.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-04 18:18

PODBITEGO. To Twoim zdaniem huliganeria z MN podbiła jakieś państwo? Przestań.

Bardzo ci wspolczuje ze nie widzisz tego co jest oczywiste.
Jezeli ktos zdejmuje godlo polskie i zaklada niemieckie to nie jest huliganeria tylko zdrada stanu.

Huliganeria to kiedy budke z piwem przewroca dla zabawy.
ździcho / 77.254.255.* / 2011-04-04 18:21

Jezeli ktos zdejmuje godlo polskie i zaklada niemieckie
to nie jest huliganeria tylko zdrada stanu.

To chyba jeszcze zależy od tego, KTO to robi, żeby uznać to za zdradę stanu, nie uważasz?
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-04 18:45

To chyba jeszcze zależy od tego, KTO to robi, żeby uznać
to za zdradę stanu, nie uważasz?

Nie uwazam.
Kazdy obywatel polski ktory dziala na szkode Polski podlega oskarzeniu o zdrade stanu.
ździcho / 212.106.28.* / 2011-04-04 20:20

Kazdy obywatel polski ktory dziala na szkode Polski
podlega oskarzeniu o zdrade stanu.

Działanie na szkodę Polski to zamachy stanu, nawoływanie do rewolucji, demonstracje mające na celu usunięcie prezydenta, premiera, grożenie im itp. to są działania na szkodę kraju. Kto sciągał nasze godła i zastępował je niemieckimi? Burmistrzowie i prezydenci miast, wójtowie gmin? Chyba musieliby mieć jakieś upoważnienie rządu, zeby OFICJALNIE robić takie rzeczy. Napisz mi cos więcej lub wrzuć jakis link, zebym wiedział, jak mam sie do tego odnieść.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-05 07:26

Kto sciągał nasze godła i zastępował je niemieckimi?

Wladze powiatu.
W tych przypadku byli to czlonkowie MN ktorzy zdobyli wladze w danym powiecie w wyniku wyborow samorzadowych.

Na szybo znalazlem to:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,12217,12454244,12454244,Znikajace_godlo_Polski_w_Strzelcach_Opolskich.html?v=2
tesa1959 / 2011-04-04 17:26 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

To było go jt.

No tak, za szybko czytałam, a za wolno myślałam - zwykle jest odwrotnie:)
Raczej nie był. Mało kto o nim wiedział do
wczoraj. Kaczyński "uświadomił" całej Polsce, co to
za "dranie". Ręce opadają.

Swego czasu było głośno o tym ruchu, a nie sądzę, aby na złość Kaczyńskiemu Ślązacy zaczęli masowo zapisywać się do tej organizacji. Natomiast Polacy z innych regionów (poza zawziętymi zwolennikami jedynie słusznej partii) nie wezmą sobie do serca jego podburzania. Mnie nie jest w stanie podburzyć, gdyż zawsze używam własnego rozumu, co nie znaczy, że nie daję się nigdy nikomu przekonać o słuszności jego sądu (ale bardzo rzadko:)).

Najnowsze wpisy