Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kaucja na plastikowe butelki? Ministerstwo się zastanawia

Kaucja na plastikowe butelki? Ministerstwo się zastanawia

Wyświetlaj:
Lndk82wi / 90.199.155.* / 2016-04-20 17:20
Widzialem jak to wyglada w niemczech , to jedna z najbardziej uciazliwych oplat wymyslonych przez zlodziejskie lewackie rzady. Nie mozna sobie na spacerze normalnie kupic butelki wody bez pózniejszej zabawy w kloszarda , a juz ci biedni ludzie z siatami pelnymi butelek walczacy przy maszynach o zwrot drobnicy to smiech na sali.
Jezeli takie glupie przepisy maja byc wyznacznikiem "bycia zachodnim i nowoczesnym" to ja juz wole "dziki wschód".
Malo to jest firm zajmujacych sie recyklingiem ? a jak za mało to poluzujcie głupie przepisy a prywaciarze sami wszystko zorgniazują.
kk@k / 89.69.39.* / 2016-04-20 17:18

Kaucja na plastikowe butelki? Ministerstwo się zastanawia

I bardzo dobrze !! .Już za komuny można było sprzedać w skupie każdy słoik butelkę itp. Obecnie pełno marek piwa sprzedawane są w butelkach bezzwrotnych .Później pełno poniewiera się tego na brzegach rzek osiedlowych trawnikach itp
45632 / 89.67.39.* / 2016-04-20 16:43
Nie tylko w wymienionych państwach ona obowiązuje bo już od dawna taka kaucja obowiązuje w Niemczech i po oddaniu butelki otrzymuje się ją w całości. To tylko u nas błazny wpadają na taki pomysł kiedy na świecie już ona działa od lat. Powinni też wprowadzić skup butelek szklanych i słoików bo ten asortyment był zawsze powtórnie używany w latach 1950-1989 i nie było z tym problemu. Sklepy przyjmowały wszystkie butelki i nic sie nie walało po posesjach. Teraz to zrobili wielki śmietnik z naszego kraju przez naszych błaznów rządowych. Powinni rozszerzyć swoje poglądy bo oni wszyscy mają klapki na oczach nie widzą u siebie igly ale za to u innych widzą widły!!!!!!!!!!!!!!!!!
mm263 / 178.235.37.* / 2016-04-20 16:31
W Norwegiii w każdym sklepie jest obowiązek przyjmowania butelek plastykowych i puszek.Stoją odpowiednie automaty i problemu nie ma.A u nas oczywiście sprawa jest nie do rozwiązania.
leming / 79.190.238.* / 2016-04-20 16:18
Kaucja za plastik jest również w Niemczech. Problem w tym że żeby to zadziałało to KAŻDY sklep MUSI przyjmować butelki recyklowalne BEZ PARAGONU albo muszą przy nich (lub niezależnie) powstać punkty skupu a nie tak że muszę z paragonem zasuwać tam gdzie kupiłem. Jak będzie łatwo to będzie skutecznie....
TomKs1 / 159.245.16.* / 2016-04-20 15:59
Z odbiorem butelek różnie bywa?!?!?! Wcale nie, po prostu sklepy nie przyjmują i ch...
Problem zwrotu butelek okazał się silniejszy niż socjalizm i kapitalizm.
A w Czechach jakoś można.
ewka1111 / 37.248.254.* / 2016-04-20 19:17
Nie chcę chwalić jednego sklepu na K..., ale tutaj nie ma problemu ze zwrotem butelek. Kupujemy transporter różnego rodzaju piw, później się oddaje i kupuje nową porcję. Kasjerka tylko sprawdza, czy te oddawane są zwrotne. Można też oddać nie dokupując nowych. Dla mnie może też obowiązywać to dla plastików, żaden problem, zwłaszcza jakbym miała mniej zapłacić za napoje.
8 9 10 11 12 13
na koniec starsze

Najnowsze wpisy