Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Każdy Francuz ma prawo do mieszkania

Każdy Francuz ma prawo do mieszkania

Money.pl / 2007-02-23 12:01
Komentarze do wiadomości: Każdy Francuz ma prawo do mieszkania.
Wyświetlaj:
tatuś / 83.15.89.* / 2007-02-23 13:53
Demoralizacja obywateli. Schronisko, zupka TAK, ale mieszkanie i jeszcze wysoki zasiłek to ruina dla charakterów. Przypomina mi to trochę żadania dorosłych dzieci do rodziców, że nie płaca im kasy na bumelowanie.
. / 2007-02-23 12:23 / ................
pomijam glupie komentarze.
Jesli juz mamy "Panstwo",ktore od nas wymaga roznych rzeczy to MUSI ono zapewnic nam elememtarne sprawy.Jakie??? czego potrzebuje czlowiek do zycia???
1.Odziezy
2.Mieszkania
3.Jedzenia.
Lub minimalnego wynagrodzenia,pozwalajacego na zaspokojenie tych 3-ch pozycji.
Dopiero potem panstwo moze od nas zadac pracy,podatkow,sluzby wojskowej,ochrony srodowiska itd.
I wreszcie,po tysiacach lat,ktos to zrozumial.
imperator / 2007-02-23 14:29
Bardzo trafny pogląd z punktu widzenia niewolnika. Wykonuje on polecenia właściciela, ale w zamian dostaje to, o czym Pan pisze. Kolejność jest obojętna - najpierw praca, potem zupka czy też na odwrót.

Może Pan zrozumie, że domagając się tego wszystkiego, akceptuje pan swoją niewolniczą pozycję. Ba, domagając się od właściciela więcej, zniewala Pan bardziej siebie i innych współniewolników. Może Pan to w końcu zrozumie?
imperator / 2007-02-23 15:08
A tak w ogóle, to Pan na miejscu Spartakusa założyłby w Rzymie Związek Zawodowy Niewolników
wilczek / 2007-02-23 13:07
Szkoda tylko że:
1. Po drodze następuje marnotrawstwo środków wynikające z biurokracji.
2. Państwo zabiera mi pieniądze, które mógłbym wydać na to co JA uważam za najważniejsze dla siebie a w zamian dostaję świadczenia narzucane przez PAŃSTWO. W efekcie muszę korzystać z kiepskiej służby zdrowia, zdebilających szkół, państwowego pieniądza, do niedawna nawet dostawcy internetu nie można było wybrać. Teraz można i proszę spojrzeć jak skorzystali internauci.

Ale tak to już jest, że jeśli traktuje się ludzi jak bydło, to ludzie zaczynają się zachowywać jakby tym bydłem byli.

Zamiast samodzielnie podejmować decyzje o tym czego chcą od życia, pozwalają by urzędnicy robili to za nich. Francja coraz bardziej postępowa:)
ggggg / 217.74.68.* / 2007-02-23 12:40
A dlaczego potem ? A moze przedtem... i dlaczego w ogole ?

Z takim podejsciem, to ty sie nadajesz do ZSRR... panstwo ci wszystko da a ty bedziesz laskawie w przerwach pomiedzy piciem samogonu troche pracowal... to by ci gralo, nie ? Wez czlowieku sie do roboty, zarob, to bedziesz mial, a nie ogladaj sie, ze dostaniesz, bo nawet gdyby, to bedzie to kosztem innych, ktory takiego trutnia jak ty beda musieli utrzymywac...
. / 2007-02-23 13:43 / ................
dalej niczego nie rozumiesz.Mowimy o MINIMUM do egzystencji.czy ty prosiles,zeby wlaczano Cie w jakies struktury??? A jednak sila Cie wlaczono.Wiec najpierw powinni Ci zapewnic minimum egzystencji.
nawet w obozach koncentracyjnych czlowiek dostawal pasiak,miche i miejsce pod dachem.
Czy juz tak dales sie oglupic????
imperator / 2007-02-23 14:34
Tak się składa, że bezdomni są pod wieloma względami bardziej wyzwoleni niż Pan i ja. Nie płacą podatków, mandatów za picie piwka, itd. A mają całą masę frykasów - za darmo.

Jak pisałem Pana argumentacja jest słuszna z punktu widzenia niewolnika. Zostajemy nimi w pewnym sensie wszyscy, przymusowo. Jednak domaganie się - zamiast wolności - dachu nad głową uwłacza godności człowieka, który z natury jest wolny. I, co ważniejsze, jak pisałem - prowadzi do dalszego zniewolenia.

Czy dał się Pan już tak bardzo ogłupić?
dsfsfsdfdsfds / 217.74.68.* / 2007-02-23 12:01
.... mozna nic nie robic... zapuscic syf wkolo siebie i dostanie sie nowe mieszkanie... super... i jeszcze pewnie panstwo zaplaci za prad, wode i gaz, wywoz smieci i kanalizacje, do tego da darmowe ubranie, zarcie i kase na piwo... i wszystko... a glupki niech pracuja i placa podatki...

Najnowsze wpisy