Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Każdy Polak dopłaci 150 zł do pomocy frankowiczom

Każdy Polak dopłaci 150 zł do pomocy frankowiczom

Wyświetlaj:
kt823 / 78.88.104.* / 2015-08-25 17:02
Chyba ktos nie umie liczyc ile to jest 150zl x38mln (kazdy polak) Czyzby cicha dotacja bankow w budzetu Panstwa czy napuszcanie Polakow na siebie? Panstwo umozliwia grabiez swoich obywateli w imie prawa ( frankowicze, Amber Gold ...) a potem napuszcza polakow na siebie i nic nie robi. Grabiez Polaków przez obce banki. Ciagle jestesmy zakompleksieni. Szczurek, ktory tak broni bankow..ciekawe dlaczego?
Bogdan346 / 176.114.236.* / 2015-09-08 20:55
Umie. Z tego Twojego mnożenia wychodzi 5.7 mld zł. W dodatku w artykule użyto sformułowania "około" a to oznacza "niedokładnie 150 zł".
k*********** / 91.231.250.* / 2015-08-25 15:22
kto im kazał brać kredyt we frankach?? NIE NIE NIE!!!!!!!!!!!!!
aa01 / 46.113.129.* / 2015-08-25 11:30
też spłącam kredyt za mieszkanie i jakoś nikt nie chce mi w tym pomóc. najpierw płaciłam w euro a teraz zamieniłam na złotówk i jakoś musze dawać sobie radę.i biedni frankowicze jak było tanio to zachwyceni byli a teraz co liczą na pomoc innych? może i mi pomogą? paranoja podpisując kredyt musieli liczyć się z tym ze kursy franka będą się zmieniać a teraz płaczą i do państwa o pomoc przecież sami podpisali umowy nikt ich nie zmuszał.
Kornik700 / 159.205.232.* / 2015-08-25 11:07
Albo wiedza Pana Kuczyńskiego jako analityka jest tak przeogromna jak wcześniejsze jego przewidywania w sprawach wszelkich instrumentów ekonomicznych, kursów walut , giełdy , nieruchomości , kredytów etc. i współczuję wówczas wszystkim klientom Xelion albo jest prikaz z góry wciskać ciemnotę ciemnocie czyli narodowi
FilipSt / 2015-08-25 10:02
Ktoś bierze kredyt a całe społeczeństwo spłaca. Taki cyrk tylko w Polsce. Trzeba wziąć za siebie i swoje decyzje odpowiedzialność. Nie rozumiem, kto tak napiera, żeby pomóc tym ludziom z kredytem. Cwaniakowali i tak mają lepsze warunki niż Ci, którzy wzięli kredyt w złotówkach, a tu z budżety państwa będą jeszcze coś dostawać. Paranoja taka chyba tylko w Polsce.
Andy007827 / 217.96.7.* / 2015-08-25 10:47
Nie będą nic dostawać, dajesz sie nabierać na tendencyjnie napisany artykuł. Straty na CIT uzupełnia zyski na VAT z innych źródeł, gdy ludzie wyzyskiwani przez banki będą mogli wydać pieniądze na co innego , być może na to co ty sprzedajesz lub produkujesz. Nie obawiaj się, nikt ci do portfela nie zajrzy. Pomyśl o swojej zawiści.
Przemko1 / 212.160.172.* / 2015-08-25 10:23
Kolejny troll bankowy się odezwał. Gdzie jest powiedziane, że frankowicze będą dostawali coś z budżetu? Naucz się najpierw czytać a potem się wypowiadaj. To że budżet do tej pory czerpał korzyści z wyzysku frankowiczów a teraz to się ukróci to jest powrót do normalności a nie dopłacanie do frankowiczów.
Przemko1 / 212.160.172.* / 2015-08-25 10:00
Co za idiotyczny tytuł artykułu. Jak frankowicze byli wyzyskiwani przez banki a państwo na boku czerpało korzyści w postaci podatków od zysku banków to było niby w porządku? Dlaczego autor artykułu próbuje wmówić społeczeństwu, że wszyscy ucierpią kosztem dobrobytu frankowiczów? To tak jakby powiedzieć, że znosimy niewolnictwo ale niestety teraz wszyscy muszą pracować na tych darmozjadów niewolników i w ogóle ci niewolnicy to całe zło bo do tej pory pracowali za darmo i było OK a teraz nie chcą być dalej wyzyskiwani i panowie też muszą pracować.
Paweł718 / 95.51.197.* / 2015-08-25 08:55
Co za obłuda! Kolejny wpis sponsorowany przez banki które zaczęły robić w pory! Dlaczego ciągle się obraca kota ogonem? Jakie straty? Przecież zabierze sie bankom to co mogłyby zarobić a nie to co już zarobiły (czytaj zagrabiły). Pisanie że każdy Polak dopłaci 150zł to jest kolejny dowód na to że Państwo uczestniczy w tym całym procederze oszustwa pt. "kredyt we frankach" i nie pomoże obywatelom tylko kartelom bankowym...
Njnjk / 88.156.136.* / 2015-08-25 07:45
Panie Kuczyński, niech już PAN da spokój że swoimi teoriami. Niech PAN lepiej wytłumaczyć jaką była Pana rola w aferze WGI gdzie ludzie stracili oszczędności całego życia. Nie widział PAN, że to piramida?...
!?!? / 31.61.136.* / 2015-08-25 06:17
Idąc tym tokiem myślenia to wszyscy obywatele żeby nie stracić powinni płacić jeszcze wyższe prowizje opłaty i oprocentowanie. Im więcej zarobi na nas bank tym mniej stracimy? Dziwna logika...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
monnz / 77.65.86.* / 2015-08-25 00:36
Mam dość wypowiedzi "ekspertów" sponsorowanych przez banki!
Ich wyliczenia są tak skrajnie przeszacowane, że trudno im zachować powagę, kiedy je cytują...
Polacy na tym nie stracą, a udziałowców banków jest wśród nas zaledwie garstka.
Przestańcie robić ludziom wodę z mózgów!!!
Janusz1975 / 77.252.56.* / 2015-08-24 23:40
Ja chcę przewalutować swój kredyt po kursie jaki był gdy go zaciągałem. Chcę dopłacić różnicę, którą zaoszczędziłem w stosunku do kredytu złotówkowego, a bank odda mi spred, czyli sytuacja byłabt taka jakbym brał kredyt w zł.
Niestety w moim banku powiedziano, że na razie taka operacja jest niemożliwa.
xyaa / 164.126.54.* / 2015-08-25 00:01
Taaa….. W kasynie postawię milion i jak wygram to zyski będą tylko moje……. Jak przegram to zażądam pomocy państwa, bo mnie nikt nie poinformował że przegram….Taka ANALOGIA…..
Gkozm / 82.160.170.* / 2015-08-24 23:46
Było myśleć wcześniej
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Gkozm / 82.160.170.* / 2015-08-24 23:45
Było myśleć wcześniej.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gimcio / 178.235.240.* / 2015-08-24 22:55
W dniu 02.07.2015 r. ukraiński parlament podjął uchwałę iż obywatele Ukrainy, którzy zawarli umowy kredytowe w oparciu o waluty obce, mają prawo do zmiany tych umów. Wysokość udzielonego kredytu (najczęściej w dolarach) – na życzenie kredytobiorcy – ma być przeliczona na hrywny według kursu walutowego z dnia przyznania kredytu. Bankom wyznaczono dwumiesięczny termin na wykonanie tych zaleceń.

Żadne obietnice ani porozumienia wstępne pomiędzy frankowcami a obecną władzą w Polsce nie idą tak daleko. Strach przed lobby bankowym najwyraźniej paraliżuje decydentów.

Sądzę, że dalsze komentarze do tej sytuacji są zbędne.
gregs / 31.179.13.* / 2015-08-24 22:49
Frankowicze nie stracili ponieważ dostali franki i dziś więcej tych franków nie muszą oddać. Ba, oni mają do dziś dużo niższe oprocentowanie. To, że frank podrożał to przecież można było przewidzieć. Co by było gdyby potaniał ? Wtedy banki miałyby straty i trzeba by było ratować banki.
Ja kiedyś zakupiłem fundusz powierniczy Pioneer w dolarach, którego jednostki sporo spadły. Jednak dolar poszedł mocno do góry i do mojej straty dolarowej doliczyć musiałem podatek Belki bo wyszło na to, że w złotówkach dostałem więcej. Paradoks w tym, że ja wpłacałem dolary i dolary wypłacałem. Operacja była w złotówkach o której nikt mnie wcześniej nie poinformował. Efekt taki, że dostałem kilkaset dolarów mniej i jeszcze od tej straty musiałem zapłacić podatek. Oczywiście gdyby sytuacja się odwróciła i fundusz by poszybował w górę a dolar mocno spadł ja bym nie zapłacił podatku i cieszył się że mam kilkaset baksów w kieszeni. Analogiczna sytuacja jest z frankowiczami. W sumie i tak im współczuje, bo robią nas w kant na każdym kroku.
ziutek666 / 109.196.53.* / 2015-08-25 00:50
tyle tylko, że nie było żadnych franków
brówka / 83.24.42.* / 2015-08-24 22:32
Jak w ogóle można forsować pomysł pomocy dla " frankowiczów"? Chcieli to brali kredyt we frankach. Trzeba brać odpowiedzialność za to co się robi. Może w takim razie wszystkim którzy mają kredyty, rząd PO albo ludzie Dudy je spłacą? Z tymi "frankowiczami" to jakaś paranoja ekonomiczna oraz demoralizująca niesprawiedliwość! Czy kogokolwiek obchodzą możliwości spłacania kredytów w złotówkach? Zapewne mnóstwo polityków i osób tzw. wpływowych wzięło kredyty we frankach i stąd ta pomoc dla nich kosztem biedniejszych i po prostu wszystkich Polaków, którzy złożą się na frankowe kredyty. Tylko w demagogicznych i cynicznych "umysłach" polityków szukających elektoratów mógł powstać tak arogancki względem "niefrankowiczów" pomysł na ich finansowe wykorzystanie. Może jednak znajdzie się przed wyborami jakiś polityk i obieca spłacić kredyty wszystkim Polakom . Tym "złotówkowym"kredytobiorcom czyli "prawdziwym patriotom" powinien zaproponować taką opcję pomocy patriotyczny PiS...ale patriotyczny PiS woli pomóc spłacić kredyty "frankowiczom"(jaki procent działaczy oraz polityków i rodzin PiS ma kredyty we frankach?)
a1c3 / 83.21.66.* / 2015-08-24 23:34
Dziwi mnie ,ze chce Ci się pisać tak długi i bzdurny artykuł. Na pewno jesteś opłacanym trollem bankowym , bo inaczej na pewno nie chciałoby Ci się pisać tak długiego wpisu i tracić czasu . O tej porze zwykle atakują i się ujawniają właśnie trolle.
Paweł718 / 95.51.197.* / 2015-08-25 09:08
Hehe, dokładnie albo troll albo naiwniak który wciąga ten manipulacyjny kit jak świeże bułki... :DDD
Willma / 185.26.182.* / 2015-08-24 22:23
A co z polisokatami/Ci ludzie nie pożyczali od banku lecz powieżyli im swoje oszczędności i nie mogą ich odzyskać.W tym p****....kraju lepiej zaciągać kredyty niż oszczędzać
do początku nowsze
1 2 3 4 5 +25

Najnowsze wpisy