Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Każdy Polak dopłaci 150 zł do pomocy frankowiczom

Każdy Polak dopłaci 150 zł do pomocy frankowiczom

Wyświetlaj:
Nina23 / 83.168.123.* / 2015-08-24 12:49
Kredytobiorca w złotówkach wziął np. kredyt 300,000 zł i spłaci te 300,000 zł plus odsetki. Frankowicz wziął np. 300.000 zł , ale spłaci tak jak ja na chwilę obecną 600.000 zł plus odsetki. Co będzie z frankiem dalej tego nie wiem. Kwota do spłaty może nawet się potroić. Różnice kursowe to oczywiście zyski banków którym zawsze mało i mało, tak samo jak naszemu budżetowi. Na milionowe premie dla siebie to budżet stać, ale pomóc ludziom to wielkie halo. W chwili zaciągania kredytu nie informowano o żadnym ryzyku tylko zachwalano wybór i naciągano kredytobiorców na maksa. Mam opinię prawną swojego kredytu i wiem jak bank mnie potraktował elegancko i to nie zgodnie z prawem. Cóż to jest nasza szara rzeczywistość i nasza kochana POLSKA. Teraz szarp się człowieku z bankami i licz na cud z nieba. Mącą teraz jeszcze wszystkim w głowach jaki to rarytas mają frankowicze i ile to się dorobią a banki bidulki stracą no i biedny budżet państwa.
Qba broker / 217.112.96.* / 2015-08-24 13:13
A gdyby frank spadł i miałbyś do spłacenia 150 tys. plus odsetki, to byś się podzielił z tymi, co mają do spłacenia po 300tys?..raczej wątpię...
wzięcie kredytu we frankach jest równe z hazardem, bo jeżeli ktokolwiek myślał ze kurs franka nie zmieni się przez kolejne 20 lat to albo jest osoba niespełna rozumu, i w takim wypadku państwo powinno zainterweniować,zwrócić pieniądze rodzinie a zainteresowanego umieścić w specjalnym ośrodku, jako osobę niepoczytalna....
A w wypadku gdy ktoś zdawał sobie sprawę z tego ze kursy walut zmieniają się codziennie i świadomie podjął ryzyko myśląc ze zaoszczędzi, ale mu się nie udało, to powinien być traktowany jak hazardzista...a cwaniakom i hazardzistom państwo nie powinno pomagać...
mic81 / 195.205.251.* / 2015-08-24 13:01
szanownej Pani nikt nie powiedział nic a nic o kursach walut i że mogą one zarówno spadać jak i rosnąć??
naprawdę NIEZWYKŁE...sądzi Pani że np koszty obecne wody czy prądu też są stałe??
asdsgfsgsdadffad / 164.126.247.* / 2015-08-24 12:58
Frankowicz nie brał 300kpln tylko 100k Franków, spłacił przez 10lat powiedzmy 30% i pozostało mu 70k Franków. Jak rata była niższa to było OK, jak podpisywał papier że wie co to ryzyko kursowe też było OK, bo przecież rata niższa, a teraz rozpacz.
docha / 89.191.164.* / 2015-08-24 12:49
Dlaczego mam płacić za głupotę innych? Kto dopłaci do mojego kredytu?
mkn / 89.75.63.* / 2015-08-24 12:49
1. W umowach są nielegalne zapisy. 2. Nierówny i niesprawiedliwy podział ryzyka. 3. Jeżeli banki nie zdawały sobie sprawy z ryzyka i szacowały ryzyko do 20% wzrostu na walucie(rekomendacjaS) to jak mogły rzetelnie poinformować o tym ryzyku klienta?. 4. Jeżeli Sąd Najwyższy nie rozumie tematyki klauzul abuzywnych to dlaczego wymaga się tego od klienta - polecam artykuł- " bułgarski standard". 5. Banki zabezpieczyły się na wypadek spadku wartości waluty, klient nie miał takiej możliwości - więc pytanie czy klient by dopłacił gdyby frank spadł jest złośliwe. Bank nie traci gdy frank spada, klient traci gdy frank rośnie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
m.s / 178.42.111.* / 2015-08-24 12:48
Na mnie nikt nie bedzie sie skladal, jestem frankowiczem ale mnie ta nowelizacja nie obejmuje jak prawie wiekszosci.
JS kenaj / 78.88.13.* / 2015-08-24 12:48
Kochani , kupiłem 150 tys. franków po 5,2 zł bo liczyłem , że zarobię . Teraz musiałem sprzedać po 4,8 zł . Proszę więc państwo czyli was kochani rodacy byście mi wyrównali stratę .
Marco777281 / 62.181.188.* / 2015-08-24 12:47
Jak widać nasza gospodarka goni tylko na wycyckanych frankowiczach. Bez nich nie istnieje
Bu__ / 83.23.238.* / 2015-08-24 12:47
Według mnie to jest chore, rząd nie powinien dokładać im na spłatę kredytu... Kiedy brali kredyty wiedzieli jakie ryzyko wiąże się z wzięciem kredytu w obcej walucie, każdy brał na swoją własną odpowiedzialność.. Mam znajomego, który biorąc kredyt we frankach śmiał się z innych, że ma korzystny kredyt. i mówił, iż każdy powinien wziąć we frankach.. co waluta krajowa to krajowa moim zdaniem. teraz kolega też płacze z nie może spłacić kredytu... Zwykła ludzka pazerność ich wszystkich do tego zaprowadziła!!!
imiem / 82.160.232.* / 2015-08-24 12:46
Bezczelne manipulacja faktami cwanego redaktorzyny. Po pierwsze wszystkie banki w Polsce oprócz NBP od dawna są prywatne. Po drugie utracony przychód to jest problem banku a nie skarbu państwa. Zawsze można powiedzieć, że można więcej zarobić i od tego odprowadzić podatek lecz idąc tym tokiem rozumowania należałoby rozciągnąć problem na wszystkie firmy działające kraju - przecież mogły lepiej prosperować i odprowadzić większy podatek, a więc z góry można założyć, że działają na szkodę skarbu państwa, czyż nie tak? Po trzecie gdy banki ściągały pieniądze przez wiele lat od frankowiczów i odprowadzały od tego podatek to problemu jakoś nie było. A zatem za swoją pazerność banki zapłacą z nawiązką teraz po wejściu ustawy. Odwracania kota ogonem i mówienie o potencjalnych wpływach z zysku, który nigdy nie został osiągnięty to dno i śmierdzący muł. Jak można dzielić skórę na chodzącym niedźwiedziu? Nie dajcie się ludzie zmanipulować!
gość777 / 89.71.144.* / 2015-08-24 12:46
To jest totalna bzdura. Nikt nie musi się zrzucać na pseudokredyty w CHF (banki nie posiadały żadnych CHF, przy udzielaniu kredytu wypłaciły złotówki). To jest nagonka medialna Polaka na Polaka. Wstyd mi za tych, którzy piszą takie fałszywe informacje.
Za oszustwo ala frankowe mają zapłacić tylko i wyłącznie banki, które stosowały w umowach klauzule abuzywne i dobrze o tym wiedzą, a teraz trwa lobby bankowe w mediach.
Anatol1000 / 212.160.172.* / 2015-08-24 12:46
Artykuł tendencyjny mający na celu jedynie skłócenie Polaków. Po pierwsze załóżmy, że jednak nie będzie żadnego przewalutowania i banki nie stracą tych 22 mld. zysku a więc będą musiały zapłacić do skarbu Państwa 5-6 mld. podatków. Zatem zysk banków będzie wynosił tak na prawdę 16-17 mld. W przypadku wejścia w życie tej ustawy banki tak na prawdę straciłyby tylko 16-17 mld bo nie będą musiały zapłacić podatków i wypłacać dywident. Po drugie skoro banki stracą 22mld na kosztach przewalutowania to drugi bank, od którego rzekomo pożyczyły te franki albo kupiły instrumenty zabezpieczające zarobi te 22mld. bo bilans musi wyjść na zero. Pytanie co to za bank i czy przypadkiem nie ma tych samych właścicieli co bank działający w Polsce? Ta ustawa to nic innego jak zapewnienie zagranicznym bankom korzystnego przewalutowania po historycznie najwyższym kursie franka i przy okazji wymiganie się od zapłacenia podatków na kwotę 5-6 mld. bo banki działające w Polsce stracą 16-17mld a banki zagraniczne, które rzekomo pożyczyły im franki, zarobią na tym przewalutowaniu 22mld. To jawne dymanie Polaków i wyprowadzanie kapitału z Polski !!!
nikt ważny / 145.237.2.* / 2015-08-24 12:46
Protestuję. Dlaczego mam spłacać cudze zobowiązania ? Mam własne dzieci - żeby dla nich odkładać.
Każdy jest dorosły - nikt, nikomu pistoletu do głowy nie przykładał - brali kredyt - bo chcieli. Niech teraz spłacają - moich zobowiązań nikt nie płaci.
chenieg / 93.175.84.* / 2015-08-24 12:46
Witam,
Dziękuję wszystkim,którzy spłacają mój kredyt we frankach za szczodrość.Polacy to wspaniały naród,chętnie pomaga w potrzebie...Faktycznie jestem cwaniakiem i śmiałem się z głupców biorących w PLN,bo wiedziałem co będzie(miałem taką nadzieję i jak się okazuje to nie tylko matka głupich...):-)))Kupiłem mieszkanie i teraz je spłacacie(tylko po części ale trudno).Bardzo lubię czytać te Wasze jadowite wypociny.Tak frustracja,której upust można dostrzec na ekranie monitora,niezwykle mnie dotyka...
Pozdrawiam i do następnych dla mnie korzystnych przedsięwzięć.
P.S.
Czekam z niecierpliwością na pełne miłości komentarze.
Miferin / 5.226.73.* / 2015-08-24 12:53
miło,że chociaż zdajesz sobie sprawę z tego i dziękujesz !
teraz się cieszysz,ale co swoje przeżywałeś każdego dnia ? jak frank piął się z godziny na godzinę do 5zeta? TWOJA MINA wtedy-bez cenna !
chenieg / 93.175.84.* / 2015-08-24 12:57
No tak ja teraz Twoja przyjacielu...
Miferin / 5.226.73.* / 2015-08-24 13:14
tak się składa gościu ,że siedzę sobie teraz w Holandii i nie obchodzi mnie kto ile i za kogo! bo zarabiam i funkcjonuję w innym systemie od 7lat ! i jakoś nie mam zamiaru tego zmieniać! HOI!
chenieg / 93.175.84.* / 2015-08-24 15:43
no ja w Norwegii i pięknie zarabiam,a kredycik mi krajanie spłacą...
2JOSEF / 31.183.242.* / 2015-08-24 12:45
NIE ZGADZAM SIĘ NA TAKIE ROZWIĄZANIA FRANKOWICZE NIECH TERAZ SIĘ ŚMIEJĄ Z TYCH CO BRALI KREDYTY W ZŁOTÓWKACH I UCZCIWIE SPŁACALI A WÓWCZAS ONI ŚMIALI SIĘ ŻE TYLKO IDIOCI BIORĄ KREDYT W ZŁOTÓWKACH. JEŻELI BANKI ICH OSZUKIWAŁY TO PROSZĘ BARDZO NIECH ODDAJĄ SPRAWY DO SĄDÓW . A TAKIE JAK PROPONOWANE ROZWIĄZANIA NARUSZAJĄ ZASADY SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ I DWA RAZY BIJĄ W TYŁEK TYCH CO BRALI KREDYTY W ZŁOTÓWKACH NA TO SIĘ NIE ZGADZAM!!!!!!!!!!!!!!!
Zajac.. / 46.169.169.* / 2015-08-24 12:52
Popieram.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
././././././././ / 94.209.206.* / 2015-08-24 12:45
Nie bralem kredytu i MOJE pieniadze chcecie krasc, zeby pomagac smieciom? A ktos kiedys was w leb kopnal az wypadly wszystkie zeby?
Elwys / 188.146.80.* / 2015-08-24 12:44
Na kredyty we frankach stać było niewielu ludzi, zwykli ludzie nie mogli sobie na nie pozwolić. Teraz ci zwykli mają pomagać cwaniakom, ktorzy myśleli, że przechytrzą innych? A kto pomoże tym którzy wzięli kredyty "zwykłe", złotówkowe ze złodziejskim oprocentowaniem? Jednym zabiera się cały dorobek życia a drugim się pomaga.

Najnowsze wpisy