Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Każdy Polak dopłaci 150 zł do pomocy frankowiczom

Każdy Polak dopłaci 150 zł do pomocy frankowiczom

Wyświetlaj:
Karolinka1 / 82.5.14.* / 2015-08-24 12:08
Uwazam, ze to wszystko to propaganda. Naglasnia sie ten temat, aby poroznic Polakow. Media wykonuja tu krecia robote. Ja nie mam zadnego kredytu, ale uwazam ze nalezy sie pomoc naszym rodakom. Nie siejcie zametu, zrzucajac odpowiedzialnosc na obywateli. Banki to pazerne instytucje ile by nie zarabialy zawsze bedzie im malo. Wyplacaja sobie ogromne pensje i nagrody, nawet nie zdajemy sobie sprawy z ich wysokosci. Banki obracaja naszymi pieniedzmi, nie placac nam zyskow w postaci odsetek i te same banki chca nam pozyczac nasze pieniadze na wysoki procent. To jest dopiero przekret na ogromna skale. TEGO NIKT NIE KWESTIONUJE !!!!!!!!!!!!!!!
oscylot / 91.199.250.* / 2015-08-24 12:07
Jesli ta ustawa dojdzie do skutku to ja majac kredyt w zł jestem bity w tyłek bo niby dlaczego mi nikt nie pomaga ?? Frankowicz i tak ma nizsza rate niz ja w zł niech przewalutuja na zl i po krzyku nie ma ryzyka a to ze troche wiecej bedzie do splaty no cóz ryzyko.
dad / 77.101.181.* / 2015-08-24 12:07
bzdura, mam kredyt we frankach i nie chce od nich zadnych doplat od tych gburow
Freaky / 217.153.210.* / 2015-08-24 12:07
nie znam szczegółów ale chodzi przede wszystkim o haracz dla złodziejskich banków za rezygnację z oszustwa frankowego, które dobija polską gospodarkę
Tymek834 / 213.17.193.* / 2015-08-24 12:07
Policzmy jeszcze równie skrupulatnie ile kasy kosztuje nas utrzymanie nierentownych kopalń, KRUS oraz wszystkie dopłaty/odszkodowania itp.. wypłacone rolnikom.
bolek-w / 91.232.175.* / 2015-08-24 12:06
przecież to banki miały ponieść konsekwencje a nie obywatele! zawsze ściema na całego i tak Kowalski zapłaci za wszystko
Elmi dziadek / 62.246.113.* / 2015-08-24 12:06
To szczucie pozostalych Polakow przeciwko frankowiczom. Kuczynski daje ci prosty przyklad. Pozyczasz od dziadka 1000 zlotych. Umawiasz sie, ze zwrocisz 1100 za przysluge. Dziadek cieszy sie, ze dostanie 100 ekstra. Przez pomylke jednak przelales mu 1200. Dziadek nic nie mowi tylko sie cieszy, ze cie walnal na dodatkowa stowke. Po roku zorientowales sie, ze to nie jest tak jak sie umowiles i chcesz od dziadka zwrotu 100 zlotych. Dziadek na to mowi, ze juz wydal i jesli mialby ci zwrocic to poniesie "koszt" 100 zlotych i nie starczy mu na lekarstwa. Dziadek odsyla cie do innych czlonkow rodziny i mowi niech ci oni dadza, jednoczesnie krzyczac do rodziny ze chcesz ich walnac na 100 zlotych. Tak wlasnie wyglada sytuacja frankowiczow. Masz wiec do wyboru walczyc z dziadkiem o zwrot nadplaconej stowki, albo godzisz sie z tym, ze wyszedlas na jelenia. Teraz wybieraj.
ddom / 5.226.69.* / 2015-08-24 12:04
ten artykuł to manipulacja. Nie będzie zysku z oszustwa i każdy Polak w związku z tym dopłaci po 150zł? Puknijcie się w głowę.
omus / 46.112.17.* / 2015-08-24 12:04
z jakiej racji czy ktoś jest tu normalny,mi się dziecko urodził zarabiam mało w tym kochanym kraju i co kto mi pomoże za 150 złotych mam 4 paczki pieluszek DADA bo na PAMPERSY mnie nie stać ,co państwo na rzecz frankowiczom zabierze mojemu dziecku,ktoś oszalał nie życzę sobie mi nikt nie pomaga a jak chciałem kredyt na mieszkanie to mi odmówiono i muszę wynajmować co też komuś co miesiąc muszę dać 1200 złotych,a naszych rzadzących --mądre głowy ---stać żeby im pomóc ale nie moim karkiem,dajcie człowiekowi zarobić,bo wożę ludzi autobusem dzieci i co mam grosze
frankowicz / 83.168.82.* / 2015-08-24 12:12
omus,siedzisz bidoku we Frankfurci,e córce matce Mbanku i próbujesz coś wymyślić aby wyglądało że Ci troszkę euro mniej zapłacą bo 10000 euro premii co miesiąc za łupanie polaczków to za mało, poproś swoją sprzątaczkę to Ci chociaż błędy poprawi.
Zuzaaw / 94.254.144.* / 2015-08-24 12:04
To niech państwo dopłacić wszystkim ludziom co mają kredyty. Ja mam kredyt w złotówkach i dlaczego muszę spłacić cały swój kredyt i jeszcze dokładać do kredytu frankowiczow. Ja ze swoich pieniedzy skorzystałam więc teraz oddaje a to że oni mają domy za te firanki a teraz nie mają żeby spłacić to nie wina innych ludzi tylko ich samych. Waluta = ryzyko. Ich problem i niech sobie radzą sami
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
X X X / 89.22.208.* / 2015-08-24 12:04
Bo po prostu powinni zrobić jak na zachodzie. Nie płacisz kredytu to oddajesz klucze i zapominasz o sprawie. (Ci którym komornik już zabrał dom dla banków też powinni mieć resztę, kosztem banków, umorzoną.) WALUTA KREDYTU OBOJĘTNA.
elmi / 62.246.113.* / 2015-08-24 12:04
Kuczynski pie...li jak potluczony Kaziu. To nie Polacy doloza frankowiczom. Kuczynski zapomnial, ze te pieniadze banki juz zabraly frankowiczom. To sa pieniadze, ktore banki zabraly frankowiczom ponad to, co bylo uzgodnione przez obydwie strony w momencie podpisywania umow kredytowych. Pieniadze te juz dawno zostaly skonsumowane przez akcjonariuszy i wlascicieli bankow. To byl dla nich dodatkowy zysk i tak go trzeba traktowac. Teraz frankowicze nie rzadaja pieniedzy od Polakow, tylko rzadaja zwrotu tego, co banki zabraly im wbrew prawu. I to wlasnie najbardziej boli banki. Ten ´dodatkowy zysk bankow zostal opodatkowany i odprowadzony do budzetu. To sa te 4 mld, o ktorych wspomina Kuczynski. Jesli ustawa zostanie przyklepana przez Senat to bank bedzie musial je zwrocic (wykazujac zysk w kolejnych latach pomniejszony o te zwroty wielkosci kilkunastu mld), a to oznacza, ze te 4 mld (odprowadzonego wczesniej podatku podatku wroci slusznie do frankowiczow. Frankowicze nie wyciagaja reki po pieniadze Polakow. Oni chca zwrotu swoich pieniedzy, ktore wczesniej zabral im bank. To oczywiste. Kuczynski nie wdaje sie w geneze pochodzenia dodatkowych zyskow banku, a jedynie mowi o tym ile trzeba zwrocic i ile to "kosztuje". To szczucie pozostalych Polakow przeciwko frankowiczom. Kuczynski daje ci prosty przyklad. Pozyczasz od dziadka 1000 zlotych. Umawiasz sie, ze zwrocisz 1100 za przysluge. Dziadek cieszy sie, ze dostanie 100 ekstra. Przez pomylke jednak przelales mu 1200. Dziadek nic nie mowi tylko sie cieszy, ze cie walnal na dodatkowa stowke. Po roku zorientowales sie, ze to nie jest tak jak sie umowiles i rzadasz od dziadka zwrotu 100 zlotych. Dziadek na to mowi, ze juz wydal i jesli mialby ci zwrocic to poniesie "koszt" 100 zlotych i nie starczy mu na lekarstwa. dziadek odsyla cie do innych czlonkow rodziny i mowi niech ci oni dadza, jednoczesnie krzyczac do rodziny ze chcesz ich walnac na 100 zlotych. Tak wlasnie wyglada sytuacja frankowiczow. Masz wiec do wyboru walczyc z dziadkiem o zwrot nadplaconej stowki, albo ugodzisz sie z tym, ze wyszedlas na jelenia. Teraz wybieraj.
Blleee / 78.227.80.* / 2015-08-24 12:03
Czyli ci co zostali w Polsce zapłacą i za tych co już z tego kraju zrezygnowali :p Jak zwykle doją ,doją aż się w końcu w****** na plecy.Kwestia czasu bynajmniej tego życzę naszej władzy rządzącej aby ludzie im pokazali gdzie pieprz rośnie ;)
i / 94.42.137.* / 2015-08-24 12:03
najglupsze co można było zrobić. Ok, pare osob postanowiło zaryzykować i stracilo. Jak ja zainwestuję na giełdzie i stracę nikt mi nie odda zebym wyszdł na 0. Za to plajta frankowiczów o ile by byla dramatem dla jednostek o tyle by przywróciła normalność na rynku mieszkaniowym - banki nagle miały by na zbyciu na już wiele atrakcyjnych mieszkań. Zamist pozwolić bańce pęknąć rząd postanowił dalej pompować spekulacje. GŁUPOTA
Mirka780 / 5.226.83.* / 2015-08-24 12:02
ten artykuł to jest judzenie społeczeństwa przeciw frankowiczom. Dlaczego nie napiszecie że nasz kochany rząd wydał obligacje denomonowane do franka i teraz je musi spłacić i tu BĘDZIEMY WSZYSCY DOPŁACAĆ ale wyjdzie na to że do frankowiczów dopłacacie. Już jest kozioł ofiarny nieudolności rządzących .

Najnowsze wpisy