Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Każdy Polak dopłaci 150 zł do pomocy frankowiczom

Każdy Polak dopłaci 150 zł do pomocy frankowiczom

Wyświetlaj:
Małgosia 1 / 77.254.82.* / 2015-08-24 16:59
Mam kredyt w złotówkach dlaczego mam dokładać innym do ich kredytu. Pracuję uczciwie płacę podatki nie należy mi się zasiłek rodzinny na dziecko bo przekraczam dochody.Nic nigdy mi się nie należy wyprawka dla dziecka,zwrot za książki.Pracuję od rana do osiemnastej nawet w sobotę by spłacić swoje zobowiązania kredytowe i mam jeszcze dokładać innym.Nigdy nie wyciągam ręki po nic i mam jeszcze pomagać tym co pobrali kredyty we frankach. To tylko możliwe u Nas
ˆość 2986745 / 195.245.213.* / 2015-08-24 16:54
To skandal -- nabrali kredytów to niech sobie je spłacają !!!!! Jak brałam kredyt to nikt mi się nie pytał czy mam kasę na jego spłatę , a teraz ja ma jakiegoś cwaniaczka Kowalskiego wspierać i płacić za niego 150 zł !!!!!!!!!! ANI MI SIĘ ŚNI -- WIEDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY !!!!!
aa568 / 77.252.226.* / 2015-08-24 16:47
Nie dam ani złotówki. Sama spłacałam kredyt w euro....była dokładnie taka sama sytuacja ze wzrostem kursu i nikogo to nie obeszło. Przedwyborcza kampania partii oszustów po raz kolejny sięga do kieszeni obywateli. Bagno
fiskusSSKlasse / 92.29.42.* / 2015-08-24 16:54
Alez dasz. Nikt cie nie bedzie pytal. Fiskus pyta cie, na co chcesz przeznaczyc kase z podatkow? Nie blaznij sie.
MANNSON / 93.105.42.* / 2015-08-24 16:44
CO TAKIEGO MY MAMY PŁACIC ZA KOGOS DŁUGI,PRZECIESZ ONI WIEDZIELI CZYM RYZYKUJĄ CO JESZCZE WYMYSLICIE, OJEJ WIEM BEDZIEMY TEZ DŁUGI PŁACIC ZA POLITYKÓW, BEDZIEMY PRACOWAC A CAŁY ZAROBEK ODDAMY DO BUDZETU PANSTWA, A MY SOBIE BĘDZIEMY ZUPĘ Z TRAWY ROBIC JAK TO ROBIĄ W KOREI PÓŁNOCNEJ KTO JEST ZA, JA JESTEM ZA, KTO JESZCZE JEST ZA WPISYWAC MI SIE TU, I TO JUZ.
czytelnik600 / 77.253.122.* / 2015-08-24 16:43
Ostatnie propagandowe wołanie lobbystów bankowych i tak nie będzie wysłuchane, a rzetelnej prawdy to dowiemy się po wyborach. Wszystkich ciekawi jakie kwoty / w dolarach / zostały wyprowadzone z kont bankowych w Polsce na rachunki kont banków ,, matek " pod pozorem ,, kosztów " , a także zysków. Tylko najbardziej ,, naiwni " i nieświadomi uwierzą w straty banków. Jeżeli ustawia sie celowo planowany zysk na poziomie ,, abstrakcji " to zawsze można wykazać tzw. STRATY.
belfer943 / 109.173.236.* / 2015-08-24 16:39
Bank zarobione pieniądze wyprowadzi za granicę. Polska rodzina zaoszczędzone na przewalutowaniu pieniądze wyda w Polsce. Gdzie tu strata budżetu?
Leszek 76 / 90.156.106.* / 2015-08-24 16:37
Ludzie, ale dajecie się podpuszczać mediom, które siedzą w kieszeniach banków. Przez 20 lat od rzekomego upadku socjalizmu w Polsce państwo wydało 700 miliardów złotych na przywileje kilku grup zawodowych, czyli 2000 zł na osobę, a się oburzacie, że na frankowiczów miałoby pójść 150 zł. Zakończmy dofinansowywanie wszystkich. Niech górnicy, rolnicy sami sobie radzą. A jeśli chodzi o kredyty frankowe to jest pułapka zastawiona na całą Europę, nie tylko Polaków. Najpierw banki manipulowały LIBOR'em, co zostało udowodnione i zapadł wyrok. Pierwszy bankowiec, na pewno płotka, pójdzie za to siedzieć. Najpierw zadbali o stworzenie iluzji bezpiecznego produktu bankowego, a później udzielali kredytów. Te same banki, udzielające kredytów frankowych, inwestują na rynku FOREX i przenosząc kapitały z oddziałów krajowych, w tym środki z ROR, ustalają kursy walut. Przyznaję, jestem frankowcem. Biorąc kredyt, nie wiedziałem o tych manipulacjach banków, dlatego uważam, że najważniejsze jest ustalenie jaki wpływ banki, udzielające kredytów, miały i mają na LIBOR i kursy walut. Ustawa, o której teraz wszyscy mówią i szczują na frankowców to leczenie objawów, a nie przyczyn. Tylko poważna, europejska instytucja, a nie polscy politycy, może to wyjaśnić. A żeby pokazać że kredytobiorcy złotowi nie są w lepszej sytuacji powiem tak. Wasze raty nie zależą od kursu walut, tylko od WIBOR'u. Myślicie, że to NBP o tym decyduje, że jesteście bezpieczni? : D. Nie mam dokładnych danych odnośnie rynku obligacji i bonów skarbowych, ale na giełdzie kapitał zagraniczny ma 51% udziałów w obrotach. W każdej chwili mogą wywołać załamanie. Na rynku obligacji państwowych i bonów skarbowych pewnie podobnie. Wystarczy, że pojadą na wakacje i wstrzymają zakupy obligacji i bonów i budżet będzie musiał płacić wyższy procent za nowy dług, wzrośnie WIBOR i Wasze raty kredytów hipotecznych w "bezpiecznych" zł. Zapraszam na stronę WIRTUALNA DEMONSTRACJA na Facebook'u.
MK195 / 89.174.251.* / 2015-08-24 16:22
Uwaga! Artykuł sponsorowany! Nie dajcie się oszukać! Manipulują wami jak chcą.
mtematyk_logik / 87.207.252.* / 2015-08-24 16:22
Proste zadanie logiczne dla tych co jeszcze myślą.
Podatek CIT=19%
Podatek VAT=23%
Co zrobią ludzie z pieniędzmi które nie trafią do kieszeni banku?
.
.
.
Odpowiedź:
Pieniądze zostaną wydane na bieżące wydatki obciążone 23% podatkiem VAT zamiast 19% podatkiem CIT. Efekt - państwo zarobi 4% więcej niż gdyby podatek płaciły banki. Nie mówiąc o miejscach pracy dla osób które będą produkowały rzeczy kupowane za te 22mld PLN, to są kolejne wpływy do budżetu. Ciekawe jaki jest realny podatek płacony przez banki bo CIT to tylko na papierze:)
Anatol1000 / 212.160.172.* / 2015-08-24 17:30
No niezupełnie zgadzają się te Twoje obliczenia bo zysk frankowców będzie rozłożony na długie lata. Powiedzmy, ze skorzysta z pomocy 170tys. kredytobiorców a każdy będzie miał o 500zł mniejszą ratę co jest moim zdaniem mocno naciąganymi liczbami to i tak daje tylko 1 mld oszczędności w budżetach domowych frankowiczów rocznie. Od tego 23% VAT to 230 mln więc do wyrównania tych 5-6 mld start na CIT i dywidendach to jeszcze daleko.
mtematyk_logik / 31.179.118.* / 2015-08-24 21:00
Przecież banki swoje straty też mają mieć rozłożone na lata więc różnicy nie ma. Strata banków zależy od tego ilu kredytobiorców skorzysta z takiego przewalutowania więc można liczyć wprost strata banku jest zyskiem kredytobiorców od którego i tak zapłacą większy podatek niż bank. Swoją drogą ciekawe wyliczenia, nagle z 22mld start zrobiło się 1 miliard zysku dla kredytobiorców. Niech zgadnę pracujesz w banku tylko tam uczą takiej matematyki:)
Ola 77 / 79.160.232.* / 2015-08-24 16:20
A NIBY DLACZEGO KAZDY MA DOPLACAC DO FRANKOWICZOW? to jakas paranoja. Brali kredyty na luksusowe domy czy apartamenty a teraz lament! Trzeba bylo myslec przed wzieciem kredytu.
Kto to wymyslil?
Jdjd / 188.146.80.* / 2015-08-24 16:16
Kuczynski chyba na głowę upadl!!! Od 7 lat splacam ten cholerny kredyt we frankach i od 7 lat porownuje swoja rate ze zlotowkowa i NIGDY nie byla nizsza od zlotowkowej!!!! Rece opadaja na oblude bankow i te klamstwa, ktore tworza! Banki to pegalnie dzialajaca MAFIA!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ZMIECIO / 83.145.186.* / 2015-08-24 16:16
Nie chcę się wyrażać ale to już sk....two. Gdy brałem kredyt w euro (zarabiałem w euro ) po jakimś czasie zaczęło piąć się ostro w górę ale zacisnąłem pasa i jakoś spłaciłem i teraz mam dopłacić za durnia, który bierze kredyt w walucie, której na oczy nie widział. A co mnie obchodzi, że frank podrożał., Wszystko drożeje i jakoś rząd nie chce dopłacić do energii elektrycznej, samochodów czy za kilka tygodni, do żywności. Wzięli kredyt niech spłacają, może rozłożyć na więcej rat ale niech płacą z własnej kieszeni. Jest ich ok 700 tysięcy to kropla w morzu tych co płacą raty w złotówkach, dolarach, czy w euro. Jak bierze się kredyt to warunki się zna i ryzyko ruchu cen walut jest w kredyt wkalkulowane.
olekOLEK / 89.191.154.* / 2015-08-24 16:15
Niech zapłacą ci co decydują za nas, w końcu na biednych nie trafiło... Zabierać nam z portfela to każdy g...potrafi.
xxxdfrankowicz / 78.8.187.* / 2015-08-24 16:15
a ile dokładamy górnikom i rolnikom z powodu suszy.Dlaczego rolnicy się nie ubezpieczają,nie powodzi im się zle.Jak ktoś prowadzi inny biznes to nikt mu nie pomaga a rolnik to co,żę cały czas mu trzeba pomagać?Przecież to biznes jak każdy inny.
Joanka 1313 / 193.24.245.* / 2015-08-24 16:14
Tylko głupki uwierzą w to, że dopłacą do tych kredytów.
Wiadomo już ,ze banki zrobiły przekręt, nie miały franków i stworzono walutę wirtualną gdzie żadna ze stron uczestnicząca w tym procederze ich na oczy nie widziała ani bank ,ani kredytobiorca ani deweloper.
To ,ze z franka zrobiono walutę spekulacyjna to nie powód aby rzesze ludzi cierpiały z tego powodu bo nasza złotówka nie stała się przez ten czas pieniądzem śmieciowym ale jak pokazują statystyki jest walutą stabilną w stosunku do dolara czy euro .
Uporządkowanie umów frankowych nie zwracając na jęki banków bo te prze te lata wydarły wystarczająco dużo od pożyczkobiorców i stać je na powrót do dni gdy zawierano umowy,nie chcą upaść to niech sięgną do kieszeni właścicieli i akcjonariuszy bo to oni byli do tej pory beneficjentami tych przewałów z umowami frankowymi i ich inicjatorami.
Sprawa umów frankowych to jest interes wszystkich obywateli Polski i jest on jest ważniejszy niż zyski kolonizatorów. Polska ma stać się podmiotem a nie przedmiotem w świecie polityki i finansów.

Najnowsze wpisy