Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Każdy powód jest dobry

Każdy powód jest dobry

Money.pl / 2006-07-12 18:24
Komentarze do wiadomości: Każdy powód jest dobry.
Wyświetlaj:
zorro35 / 2006-07-13 14:37 / Bywalec forum
trzynastego leniwym popołudniem serce zaczęło bić mocniej
Krzych / 2006-07-13 12:52 / Płoteczka na forum
I LBW zaczyna mieć kłopoty finansowe.Myślę że emisja pp. nastąpi szybko - odpowiedz w przeciągu 10 dni złożenia wniosku,czyli lada minuta.
pb.pl/content.aspx
podpisanie umowy kredytowej.
Krzych / 2006-07-13 11:56 / Płoteczka na forum
czy mała - duża korekta jest wskazana - chyba tak.
1.przed wynikami spółek fajnie jest dokupić te które wyniki pokażą dobre taniej.
2.spekuła małe ilości sprzeda aby odkupic taniej.To widać że niektóre opory są nie do pokonania.
3.obroty średnie
4.złoty się umacnia
5.to moje spostrzeżenie czy ktos myśli inaczej?
Krzych / 2006-07-13 12:05 / Płoteczka na forum
Porównajcie wczorajsze infa . do dzisiejszych.Ktos miesza pieknie co do PKO BP
pb.pl/content.aspx
ministerstwo zaprzecza - chodzi o PKO BP
Ktoś robi nam wodę z mózgu.
jędrzej / 2006-07-13 01:07 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
DROGA REDAKCJO !!!

Jestem sową i nocą przychodzą mi do głowy świetne pomysły. Ten sprzedam tanio (kolejny zestaw gadżetów), a jest następujący:

Załóżcie rubrykę (bo to nie ma być miejsce dyskusji): REKOMENDACJE GRACZY
Niech to wygląda jak typowe rekomendacje: kto rekomenduje, data wydania, nazwa akcji, cena docelowa, data osiągnięcia tej ceny, typ rekomendacji, krótkie uzasadnienie.
Rekomendacji nie można cofać ani zmieniać, najwyżej wydawać nowe. Cała historia musi być dostępna. To będzie ciekawy wskaźnik trafności naszych analiz. Do tego można później dorobić jakiś wskaźnik trafności.

....(tu chciałem wpisać kilka pochwał na temat mojej błyskotliwości, ale mam nadzieję usłyszeć je od innych) :-)
samuraj jack / 2006-07-13 01:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ciekawy pomysł...
jędrzej / 2006-07-13 00:18 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Myślę że wracający niby-optymizm (niby, bo obroty małe) może nas drogo kosztować. Ja też od kilku dni piszę, że ostrego spadku nie będzie do jesieni, bo za mało ludzi gapi się na kursy... Ale taki kontrolny spadek do 2700 to też byłby wstrząs.
Moim zdaniem teraz wszystkim rządzi ogon, a tam już pewnie większość drobnicy ustawiła się na wzrosty. To dobry moment żeby ich wyleszczyć znienacka (bo pewnie sobie stop-losów nie ustawili).
Mówiąc szczerze od czerwca rynek "robi odczuciom wbrew". Znowu mnie naszła dzisiaj obawa, że nam oczko podbiją niebawem.
Pablo / 2006-07-12 23:56 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Aha zapomniałbym napisać że złożyłem na jutro zleconko sprzedaży PEKAO
koki / 2006-07-12 23:52 / Bywalec forum
dobrej nocy wszystkim>))
J.P. / 83.26.244.* / 2006-07-12 23:51
od lutego inwestuje na gieldzie, ale nigdy jeszcze nie zabieralam glosu,choc czytam to forum od dawna.Dzis postanowilam napisac po to by zareagowac na uwagi dotyczace wypowiedzi Brydzi.Otoz ja z duza uwaga czytam wszystkie jej posty, uwazam ja za osobe bardzo oczytana i obeznana w informacje dotyczace naszej gieldy.Wedlug mnie jej posty daja mi duzo madrych informacji .Pozdrawiam i dziekuje......
nefrees / 2006-07-13 08:56 / Uznany Gracz Giełdowy (II miejsce w konkursie giełdowym)
W tej kwestii mamy takie samo zdanie.
pchelek / 195.187.99.* / 2006-07-13 11:43
Bryzia na ministra finansow :))))))))))))) - zyta przy niej to mala zastrachana mysz
J.P. / 83.26.244.* / 2006-07-12 23:51
od lutego inwestuje na gieldzie, ale nigdy jeszcze nie zabieralam glosu,choc czytam to forum od dawna.Dzis postanowilam napisac po to by zareagowac na uwagi dotyczace wypowiedzi Brydzi.Otoz ja z duza uwaga czytam wszystkie jej posty, uwazam ja za osobe bardzo oczytana i obeznana w informacje dotyczace naszej gieldy.Wedlug mnie jej posty daja mi duzo madrych informacji .Pozdrawiam i dziekuje......
littlephobos / 2006-07-12 23:47 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
"We're not out of the inflation woods yet," said Sam Stovall, chief investment strategist with Standard & Poor's U.S. equity research.

After months of intensive focus on the Federal Reserve's interest rate policy, traders have reached a consensus that the central bank will raise rates again when it meets in August.

to tylko wklejki z "nieprzyjemnego", ale uświadamiającego artykułu
http://biz.yahoo.com/ap/060712/wall_street.html?.v=22
Jak będą taki nastrój robić u Hamburgerów to sie nawet zabawy na naszym ryneczku.
Na niemiłe zakończenie powiem, co się znalazło w artykule, "że mozna się spodziewać podwyżki stóp nawet za cenę recesji" .
(ogólnie tekst traktować z przymrużeniem oka - jakis taki za bardzo na NIE)
jędrzej / 2006-07-12 23:58 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
No nie wiem, bo wszyscy mówią że te podwyżki było widać już w ostatnim komentażu FED (tyle, że początkowo podobno błędnie to inwestorzy odebrali).

Z drugiej strony na naszym spekulacyjnym ryneczku można bez trudu (nie mówię o sobie) zarobić 20-30% więc 6% na lokacie to mizeria.
littlephobos / 2006-07-12 23:48 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
errata "zabawy na naszym ryneczku odechce"
koki / 2006-07-12 23:40 / Bywalec forum
witam ,jesli mielibysmy utrzymac tendencje wzrostową to najlepszy kilkusesyjny ruch w bok w zakresie 3000-3100 ,mala korekta sie należy>))
orzeł / 2006-07-13 00:18 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
nie ma mowy o ruchach w bok (ułańska fantazja nam na nie nie pozwala - nasza giełda jak EKG roztańczonego górala :)
jędrzej / 2006-07-13 00:21 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Co racja to racja - na ruchach w bok kontraktowcy nie zarabiają.

Normalność wróci jak obroty na kontraktach będą mniejsze niż na akcjach.
Pablo / 2006-07-12 23:40 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Ravdrab bracie nic nie piszesz czy byłeś w piątek w Lublinie. Ja dopiero w niedzielę zobaczyłem na stronie KMO wynik,
jakie to musiało być spotkanie, aż serce szybciej bije
gabrik / 2006-07-12 22:45 / portfel / Wierny Forumowicz
dziękuję za opinie czyli czekamy aż byk zamieni się w grizzli,choć dziś jeśli dobrze obserwowałem to już złapały się dwie przeciwstawne siły na rynku.....cóż mam nadzieję że cierpliwość zostanie wynagrodzona
Pablo / 2006-07-12 23:18 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Jeśli będzie to co najwyżej brunatny.
littlephobos / 2006-07-12 23:30 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
znany pod przerażającą ksywką... Misiek
Pablo / 2006-07-12 23:33 / "Uznany Gracz Giełdowy"
raczej Uszatek
littlephobos / 2006-07-12 23:48 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
był jeszcze Coralgol :)
Pablo / 2006-07-12 23:52 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Nie zapominajmy o misiu Kuleczce i Niesfornym Misiaczku
Pablo / 2006-07-12 23:54 / "Uznany Gracz Giełdowy"
O może pamiętasz Du Del Diki ale te były chyba importowane
littlephobos / 2006-07-13 00:04 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
pierwszy raz słysze (widzę) i nawet google mi nie chce nic znaleźć... hmm
Pablo / 2006-07-13 00:11 / "Uznany Gracz Giełdowy"
no nie mów że nie pamiętasz
to były takie misie z plasteliny
Longterm / 2006-07-12 22:40 / Mostek Zwyciężymy!
witam wszystkich po krótkim urlopie. Widze że nieźle podciągnęliście indeksy pod moją nieobecność:-) 05.07.2006 jednak okazał się dniem w którym warto było wchodzić, bo po nim rozszalała się "letnia hossa", nie zamierzam się chwalić w stylu "a nie mówiłem" ale zainteresowanch odsyłam do moich postów gdzie pisałem o pierwszym tygodniu lipca jako początku zdecydowanego odbicia. Jak na ironie zawsze jak wyjeżdzam indeksy szybują w górę, dobrze więc że wzorem co niektórych nie wyprzedałem swoich papierów:-)
jędrzej / 2006-07-13 00:03 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Ty, no nie rób sobie jaj. Pisałeś o spadkach.
A jeśli opacznie Cię zrozumieliśmy, to na drugi raz pisz bez aluzji.
Pablo / 2006-07-12 23:14 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Longterm teraz to już PRZEGIĄŁEŚ naprawdę. Z Twoich wypowiedzi jasno wynikało że stawiasz na zmianę kierunku po odbiciu które się zaczęło w drugiej połowie czerwca tzn stawiałeś na SPADKI. Pisałeś coś o dywidendzie KGHM (myśląc o 10% spadku) końcu świata, zapinaniu pasów, którą to czynność tutaj wykonuje się tylko w jednym przypadku. Tym bardziej że trend wzrostowy rozpoczyna się delikatnie a na jednej sesji tak jak to jest w przypadku bessy.
Ależ się uniosłem co mi się rzadko zdarza.
brydzia / 2006-07-12 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
nie obraź się , ale ty nic nie pisałeś o wzrostach a podawałeś datę , skoro byłeś taki pewny , nie napisałeś że będzie odpał w górę , wiesz bo wpisując ciąglee datę to zawsze później można napisać że miało się na myśli spadki albo wzrosty
brydzia / 2006-07-12 21:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gabrik
Ja również uważam że to tfi i inne fundusze to zrobiły
widziałeś te wzrosty od 2600 prawie żadnej podaży tylko wzrost indeksu
A czy przez ostatnie 3 tygodnie słyszałeś jakiegoś zarządzającego tfi żeby mówił że przy takim ostrym ruchu
powinna być gwałtowna korekta , bo ja nie słyszałam
i myślę że fundusze wychodzą ze spółek surowcowych
na rzecz innych z wig 20
nie wiem czy obserwowałeś te wzrosty indeksu
wzrastało tylko 5 spółek z wig 20 i tylko na nich można mówić o obrocie
Jeszcze jedno zobacz jaka w tej chwili ujawnia się już podaż , myślę że korekta już blisko
jędrzej / 2006-07-13 00:39 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Powyżej napisałem moje obawy, ale Twoja wypowiedź wydaje się nieco nielogiczna:
- jeśli mamy wzrosty indeksu bez podaży, to znaczy że nikt nigdzie nie wychodzi,
- jeśli wychodzą z surowcowych, to dlaczego kurs rośnie,
- jeśli już ujawnia się podaż, to korekty nie będzie - do niej potrzebny jest duży popyt w fazie wzrostu indeksu.

Moim zdaniem oni grają na kontraktach, albo przygotowują drugi szczyt hossy na wrzesień, żeby leszcze wracające po wakacjach odkupiły ich trefne akcje. I nie robią tego TFI tylko jankesi którzy jeszcze od nas nie wyszli.

Jest jeszcze jeden wariant: Ktoś chce wyprzedać akcje przy W20 na poziomie 2800-2900 bi kupował przy 2650. To wtedy rzeczywiście może tąpnąć ale nie niżej niż do 2800 (bo przy 2700 trwaliśmy na tyle długo, że ten ktoś zdążyłby się wyprzedać. Czuje się wprawdzie zawód tych co nie kupili w dołu, ale jest on chyba zbyt słaby, żeby się pozbyć jakichś dużych pakietów. A potem zresztą co? Znowu do góry? To kiedy odkupowanie przy 2300? W grudniu jak fundusze robią podsumowania?

Sam już nie wiem, wszystko mi pasuje i nie pasuje jednocześnie.
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-12 21:28
A mnie się wydaje,że kotekta nie zdarzy się w tym miesiącu. Tak czy siak,dziwne zagrywki mają miejsce na GPW. Tak jakby ktoś tym wszystkim manipulował i śmiał się z nas w kułak.
pchelek / 83.31.182.* / 2006-07-12 21:36
Fundusze trzepią giełdą - nie tylko naszą i to nie od niedawna [od raczej dość długa :)] ale od ok pół roku to trzepia w dwie strony - góra i dół - zarobki w gore i w dol - pewno maczaja w tym lapy fundusze hedgowe - zmówili sie na "tajnym spotkaniu" [taka jest moja teoria - laika giedowego] - pozdrawiam - p.s. moją kasą też trzepią :)))) - no w Warszawie pooooooooooooopadało - milo Was sie czyta - szczegolnie jak rozmawiacie o wzrostach [ps - nie lubie slowa :korekta:]
osesek / 2006-07-12 22:02 / Pan Tysiącznik
A na jakiej ulicy ?
brydzia / 2006-07-12 21:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
USA nieźle pikują
zagi / 2006-07-12 21:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
już troszkę odrobili - było gorzej
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy